مقالات

تمام هزینه های درخواست ویزای استارتاپ هلند چقدر است ؟

هزینه‌های ویزای استارتاپ هلند

کشور هلند با ارائه ویزای استارتاپ، فرصت فوق‌العاده‌ای را برای کارآفرینان فراهم می‌کند تا بتوانند کسب‌وکار خود را در یکی از نوآورترین و پویاترین کشورهای اروپایی ایجاد کنند. اخذ ویزای استارتاپ هلند با هزینه‌های مختلفی همراه است که قبل از هرگونه اقدام باید در نظر گرفته شود. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه‌های ویزای استارتاپ هلند و نکاتی در خصوص کاهش آن بپردازیم.

تأثیر هزینه‌های ویزای استارتاپ بر موفقیت کسب‌وکار

برای کارآفرینانی که به دنبال گسترش تجارت خود در سطح بین‌المللی هستند، اخذ ویزاهای لازم برای خود و کارمندانشان می‌تواند فرایندی پرهزینه و زمان بر باشد. این هزینه‌ها می‌تواند منابع محدود یک استارت‌آپ را کاهش دهد و تخصیص بودجه به سایر جنبه‌های ضروری کسب‌وکار را دشوار کند. یکی از راه‌حل‌های موجود برای رفع این مشکل، آشنایی با انواع هزینه‌های ویزا است. با این کار می‌توان مدیریت بودجه را به شکلی صحیح‌تر انجام داد و از روش‌های مختلفی برای کاهش آنها استفاده کرد.

انواع هزینه‌های ویزای استارتاپ هلند

هزینه ویزای استارتاپی هلند بسته به عوامل مختلفی مانند نوع ویزا، مدت اقامت و شرایط فردی می‌تواند متفاوت باشد. این موارد به‌طورکلی شامل هزینه‌های درخواست ویزا و هزینه‌های اضافی مانند بیمه درمانی، مسکن و هزینه‌های زندگی می‌شوند.

هزینه‌های درخواست ویزا و مراحل مربوطه

هزینه درخواست ویزا استارتاپ هلند در حال حاضر ۳۸۰ یورو است. جدا از هزینه درخواست ویزا، هزینه‌های اضافی مانند ترجمه مدارک نیز باید در نظر گرفته شود. ویزای استارتاپ به شما اقامت یک‌ساله در هلند می‌دهد که پس از اتمام آن، می‌توانید برای ویزای خوداشتغالی که اعتباری ۲ساله دارد و برای ۳ سال دیگر نیز قابل‌تمدید است، درخواست دهید. هزینه درخواست ویزای خوداشتغالی نیز در حال حاضر، ۳۸۰ یورو در نظر گرفته شده است.

هزینه‌های مربوط به اجاره مسکن و زندگی در هلند

جدا از هزینه درخواست ویزا، هزینه‌های زندگی در هلند مانند اجاره مسکن، خوردوخوراک، تفریحات و… نیز باید در نظر گرفته شود. هزینه‌های زندگی در کشور هلند نسبت به سایر کشورهای اروپایی، تقریباً بالاتر است که در جدول زیر می‌توانید برخی از آنها را مشاهده نمایید. این هزینه‌ها مربوط به زندگی در شهر آمستردام، پایتخت هلند است. (آخرین به‌روزرسانی: فوریه ۲۰۲۴)

اجاره ماهانه آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر

۱۸۶۰٫۳۷ یورو
اجاره ماهانه آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر

۱۵۰۰٫۱۰ یورو

خدمات شهری ماهانه (برق، گرمایش، سرمایش، آب)

۲۲۷٫۲۱ یورو
اینترنت ADSL ماهانه با حجم نامحدود (سرعت ۶۰ مگابیت بر ثانیه)

۴۴٫۸۳ یورو

بلیت یک‌طرفه (حمل‌و‌نقل محلی)

۳٫۴۰ یورو
تاکسی هر ۱ کیلومتر

۲٫۴۰ یورو

بنزین ۱ لیتر

۱٫۹۲ یورو
خرید خودرو

۲۷۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰ یورو

متوسط یک وعده‌غذایی در رستوران معمولی

۲۰ یورو
کافه (کاپوچینو معمولی)

۳٫۹۲ یورو

شیر ۱ لیتری

۱٫۲۲ یورو
نان ۵۰۰ گرم

۱٫۷۸ یورو

برنج ۱ کیلویی

۲٫۶۰ یورو
پنیر محلی ۱ کیلویی

۱۲٫۰۵ یورو

فیله مرغ ۱ کیلویی

۱۲٫۰۳ یورو
گوشت گاو ۱ کیلویی

۱۳٫۷۵ یورو

سیب ۱ کیلوگرم

۱٫۸۱ یورو
موز ۱ کیلوگرم

۱٫۹۸ یورو

پرتقال ۱ کیلوگرم

۱٫۸۰ یورو
گوجه‌فرنگی ۱ کیلوگرم

۳٫۰۲ یورو

سیب‌زمینی ۱ کیلوگرم

۱٫۶۷ یورو
پیاز ۱ کیلوگرم

۱٫۶۲ یورو

سیگار مارلبرو (پک ۲۰ عددی)

۹٫۵۰ یورو
باشگاه بدنسازی ۱ ماه

۵۳٫۹۰ یورو

اجاره زمین تنیس ۱ ساعت در آخر هفته

۱۷٫۷۳ یورو
بلیت سینما

۱۴ یورو

شلوار جین

۷۳٫۱۸ یورو
تیشرت

۲۹٫۷۷ یورو

یک جفت کفش نایکی (میان‌رده)

۸۰٫۱۵ یورو
یک جفت کفش چرم

۹۴٫۴۳ یورو

 

انواع هزینه ویزای استارتاپی هلند

راهکارها برای کاهش هزینه‌های ویزای استارتاپ

پرداخت پول ویزای استارتاپ هلند برای برخی کارآفرینان مشتاق، می‌تواند مانع بزرگی باشد. به همین دلیل دولت هلند برای کاهش این هزینه‌ها و تسهیل استقرار استارت‌آپ‌ها در این کشور، راهکارهای مختلفی را ارائه داده است که می‌توان از مزایای آنها بهره‌مند شد.

استفاده از برنامه‌های حمایتی محلی

درصورتی‌که استارتاپ شما جزو واجدین شرایط تأمین مالی دولت هلند قرار داشته باشد، در مراحل مختلف روند تجاری می‌توانید از انواع برنامه‌های حمایتی محلی این کشور استفاده نمایید. طرح اعتبار نوآوری (Innovation credit)، صندوق رشد هلند (DGGF) و برنامه حمایت مالی از متخصصان خوداشتغالی (Bbz)، از جمله حمایت‌هایی است که دولت هلند برای کارآفرینان در نظر گرفته است. دراین‌بین، طرح اعتبار نوآوری می‌تواند بهترین گزینه برای تأمین هزینه‌های کسب‌وکار شما باشد که امکان دریافت کمک‌های مالی تا سقف ۱۰ میلیون یورو نیز در آن وجود دارد. شرایط لازم برای دریافت این برنامه حمایتی در ادامه لیست شده‌اند.

  • کسب‌وکار شما باید در هلند ایجاد شده باشد.
  • پروژه تحقیقاتی مدنظر باید نوآورانه و چالش‌برانگیز باشد. (مانند تولید محصول، دارو یا دستگاه جدید)
  • پروژه مدنظر باید مطابق با تحقیقات انجام شده، قابل‌اجرا باشد.
  • پروژه مدنظر باید پس از ۵ سال، قابل‌ارائه باشد.
  • پروژه مدنظر باید به اقتصاد هلند کمک کند.
  • ارزش پروژه حداقل باید ۱۵۰ هزار یورو تخمین زده شود.

 

کمک‌های حمایتی برای استارتاپ‌ها

راهبردهای بهینه‌سازی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

برای صرفه‌جویی در هزینه‌های ویزای استارتاپ هلند، می‌توانید از راهبردها و استراتژی‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از این موارد، برنامه‌ریزی دقیق و آماده‌سازی تمام اسناد و مدارک لازم قبل از ارائه درخواست است. داشتن یک طرح تجاری قوی، تهیه صورت‌حساب‌های مالی و ثبت کسب‌وکار خود در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، از جمله این موارد هستند که با انجام آنها می‌توانید از تأخیر در روند پردازش ویزا و همچنین صرف هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید.

در برخی موارد، استفاده از ویزاهای جایگزین نیز می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما شود. برای مثال بسیاری از کارآفرینان می‌توانند به‌جای ویزای استارتاپ هلند، از ویزای استخدام مهاجران با مهارت بالا استفاده کنند که هزینه‌هایی به‌مراتب پایین‌تر از ویزای استارتاپ دارد. برای دریافت مشاوره در این زمینه، می‌توانید با مجموعه ویزاپ در ارتباط باشید.

 

صرفه‌جویی در هزینه‌های ویزای استارتاپ

سخن پایانی

ویزای استارتاپ هلند یکی از بهترین گزینه‌ها برای کارآفرینانی است که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار خود را در کشوری پیشرفته و آینده‌دار دارند. دریافت این ویزا از مزایای فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ بااین‌حال می‌تواند هزینه‌های مختلفی را در بر داشته باشد. در این مقاله به بررسی کامل هزینه‌های ویزای استارتاپ هلند پرداختیم که با استفاده از آنها می‌توانید با اطمینان بیشتر، اقدام به مهاجرت کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره‌های تخصصی، کافی است فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان ما دراسرع‌وقت، با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =