مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

مهاجرت به هلند

متأسفانه، شرایط حاکم در کشور ما باعث شده تا بسیاری از مردم علی‌الخصوص جوانان به فکر مهاجرت از کشور باشند. مقصد مهاجرت ایرانیان کشورهای مختلفی است. اما اکثر این کشورها کشورهای اروپایی هستند. یکی از بهترین کشورهایی که در این لیست قرار دارد کشور هلند است. بعید است که نام کشور هلند را نشنیده باشید. بسیاری از افراد این کشور را در اولویت‌های برتر مهاجرت خود قرار داده‌اند و این موضوع به دلیل ویژگی‌های فراوان آن است.
راه‌های مهاجرت هلند بسیار زیاد است. شما می‌توانید بسته به شرایط خود یکی از انواع راه‌ها و روش‌های مهاجرت به هلند را انتخاب کنید. اما قبل از هر کاری بهتر است با این کشور و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شوید. کشور هلند یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که دارای شرایط مهاجرتی فوق‌العاده‌ای است. به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور شاهد وجود آب‌وهوایی فوق‌العاده در آن هستیم.
این کشور هم از نظر اقتصادی و هم از نظر اجتماعی در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد. به همین علت جزو یکی از قوی‌ترین انتخاب‌های افراد برای مهاجرت است. اگر می‌خواهید با شرایط اقامت هلند آشنا شوید و ببینید چگونه می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما با باشید. در این مقاله به‌تمامی سؤالات شما عزیزان پاسخ داده خواهد شد.
شما می‌توانید به کمک مؤسسه مهاجرتی ویزاپ یک مهاجرت آسان و سریع را به کشور هلند داشته باشید. ما در ویزاپ به کمک مشاورین و وکلای مهاجرتی خبره روند مهاجرت شما را بسیار ساده و کوتاه می‌کنیم تا در کمترین زمان ممکن اقامت خود را در کشور هلند آغاز کنید.

چرا کشور هلند برای مهاجرت؟

سؤالی که بسیاری از افراد می‌پرسند این است که چگونه به هلند مهاجرت کنم؟ قبل از اینکه اقدام به هر کاری برای مهاجرت به کشور هلند کنید، باید درباره شرایط زندگی در این کشور آشنا شوید. کشور هلند یک کشور اروپایی است که در بین آلمان و بلژیک قرار گرفته است. مساحت جغرافیای کشور هلند ۴۱۵۴۳ کیلومتر است. یعنی به نسبت همسایگان خود کشوری کوچک است. به دلیل مساحت پایین این کشور جمعیت آن نیز بسیار کم است.
طبق آخرین آمار جمعیت کشور هلند تنها ۱۷ میلیون است. اما به‌جرئت می‌توان گفت این ۱۷ میلیون نفر جزو خوشحال‌ترین مردم جهان هستند. کشور هلند طبق تحقیقات صورت‌گرفته در رتبه پنجم خوشحال‌ترین کشور دنیا قرار دارد. (اصلاح شد) این امر می‌تواند به دلایل زیادی مربوط باشد. یکی از این دلایل شرایط آب‌وهوایی کشور هلند است. کشور هلند دارای آب‌وهوایی فوق‌العاده است که باعث شده به یکی از زیباترین کشورهای اروپایی تبدیل شود.
اگر تصاویری از این کشور دیده باشید می‌دانید که هلند مهد گل‌کاری و دشت‌های زیبا است. دشت‌های گلی که در این کشور قرار گرفته‌اند از زیبایی منحصربه‌فرد و فوق‌العاده‌ای برخوردارند. به همین دلیل این کشور سالانه مسافران و توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. شاید اگر هلندی‌ها به این کشور رسیدگی نمی‌کردند این کشور در آب فرومی‌رفت.
به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور ارتفاع بسیار کمی دارد و سطح آن نیز نسبتاً صاف است. از طرف دیگر دارای رودخانه‌ها دریاچه‌های فراوانی است. طی سالیان اخیر هلندی‌ها با احداث سد و ایستگاه پمپاژ سعی در تخلیه این آب‌ها کرده و از غرق‌شدن کشور خود جلوگیری کردند. برای آشنایی بیشتر با این کشور موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

موقعیت جغرافیایی

مهم‌ترین نکته‌ای که دررابطه‌با هر کشوری وجود دارد موقعیت جغرافیایی آن است. اگر می‌خواهید در یک کشوری زندگی کنید باید موقعیت جغرافیایی آن را به طور کامل بررسی کنید تا ببینید که چه شرایطی برای نحوه رفت‌وآمد و آب‌وهوای آن وجود دارد. کشور هلند در قسمت شمال غربی اروپا واقع شده و یکی از کشورهای شمالی این قاره محسوب می‌شود.
اما اگر بخواهیم از نظر آب‌وهوایی این کشور را بررسی کنیم باید بگوییم که کشور هلند دارای آب‌وهوای فوق‌العاده‌ای است. آب‌وهوای معتدل آن باعث شده تا دشت‌های سرسبز و زیبایی از انواع گل‌ها در این کشور به وجود بیاید. به‌طورکلی میانگین دمای سالانه این کشور بین ۵ تا ۱۴٫۵ درجه سانتی‌گراد است. هلند با جمعیتی بالغ بر ۱۷٫۷ میلیون نفر که همگی در مساحتی معادل ۴۱۸۵۰ کیلومترمربع (۱۶۱۶۰ مایل مربع) زندگی می‌کنند که مساحت آن ۳۳۵۰۰ کیلومترمربع (۱۲۹۰۰ مایل مربع) است.
هلند شصت و نهمین کشور پرجمعیت جهان است و دهمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا، با تراکم ۵۲۹ نفر در هر کیلومترمربع (۱۳۷۰ نفر در مایل مربع). بااین‌وجود، به دلیل خاک حاصلخیز، آب‌وهوای معتدل، کشاورزی فشرده و خلاقیت، دومین صادرکننده بزرگ مواد غذایی و محصولات کشاورزی در جهان از نظر ارزش است.

شرایط اقتصادی

بخش بعدی که پس از شرایط آب‌وهوایی بیشترین اهمیت را برای یک مهاجر دارد، شرایط اقتصادی کشور است. درصورتی‌که به یک کشور موفق از نظر اقتصادی مهاجرت کنید، علاوه بر دریافت حقوق مناسب برای حرفه‌تان، قدرت خرید بالایی نیز خواهید داشت. این ویژگی‌ها دقیقاً ویژگی‌های کشور هلند هستند. کشور هلند یکی از موفق‌ترین اقتصادها را در اروپا دارد و این موضوع را مدیون مهاجرپذیری خود است.
سالانه تعداد زیادی دانشجو و نخبه وارد این کشور می‌شوند که ایده‌های فراوانی را در سیستم اقتصادی این کشور تزریق می‌کنند. از مهم‌ترین مشاغلی که در این کشور وجود دارد می‌توان به کشاورزی، دامداری و گلخانه داری اشاره کرد.
همین امر موجب شده تا بخش عظیمی از صادرات این کشور به صادرات لبنیات اختصاص داده شود. شما می‌توانید به‌راحتی درآمدی فوق‌العاده در کشور هلند به دست بیاورید و با ارزشی که یورو دارد، قدرت بالای خرید را از آن خود کنید.
کشور هلند یک کشور قدرتمند در زمینه‌های مهم اقتصادی است. (اصلاح شد) صنایع کشور هلند نیز از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند به‌طوری‌که بسیاری از صنایع کشور هلند در شهر روتردام واقع در بخش جنوب غربی این کشور قرار دارند.

حکومت و سیاست

برای مهاجرت به هر کشوری باید حاکمیت و سیاست‌های آن را به طور کامل بررسی کنید؛ زیرا نوع حاکمیت و سیاست‌هایی که در یک کشور مؤثر هستند، میزان مهاجرپذیری آن را مشخص می‌کنند. حکومت کشور هلند مانند اغلب کشورهای اروپایی هنوز هم بر پایه حکومت مشروطه است. پادشاه در این کشور حرف اول را زده و به‌عنوان رئیس کشور نیز شناخته می‌شود.

از طرف دیگر این کشور از دو مجلس نمایندگان تشکیل شده که نخست‌وزیر از سوی حزب حائز معرفی می‌شود. مهم‌ترین نقش سیاسی در کشور هلند متعلق به نخست‌وزیر آن است که در تعیین هیئت دولت و موضوعات مهم دیگری نقش اساسی دارد. از نظر سیاسی باید گفت که این کشور بیش از ۷۰ حزب سیاسی دارد. مجلس اعیان این کشور ۷۵ عضو داشته و توسط هیئت مقننه در دوره‌های ۶ساله انتخاب می‌شوند.
در مجلس عوام کشور هلند ۱۵۰ نماینده حضور دارد که در دوره‌های ۴ساله توسط مردم این کشور انتخاب می‌شوند. در نظر داشته باشید که مجلس اعیان در این کشور ۷۵ عضو مهم دارد. هیئت دولت‌شهرها برای دوره‌های شش‌ساله باید نمایند مجلس خود را انتخاب کنند. در مجلس عوام کشور هلند ۱۵۰ نماینده حضور دارد که مردم آن‌ها را انتخاب می‌کنند و این گروه به‌اندازه ۴ سال فعالیت می‌کنند.

شهر روتردام

جاذبه‌های گردشگری

از دیگر نکات مهمی که پیشنهاد می‌کنیم قبل از مهاجرت به کشور هلند حتماً مورد بررسی دقیق قرار دهید جاذبه‌های گردشگری این کشور است. زیرا شما می‌خواهید در این کشور زندگی کنید و از این جاذبه‌ها برای سرگرمی و لذت‌بردن در اوقات فراقت خود بهره ببرید. مهم‌ترین جاذبه‌های کشور هلند عبارت‌اند از:

پارک ملی هوخه ویلوه

یکی از بهترین مکان‌های دیدنی در این کشور فوق‌العاده زیبا پارک ملی هوخه ویلوه می‌باشد. این پارک که مساحتی حدود ۵۴۰۰ هکتار دارد، جزو بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ذخایر طبیعی هلند و دنیا محسوب می‌شود. این پارک دارای حیات‌وحش پر از

حیوانات متنوعی‌ای است که ساخت‌وسازهای جغرافیایی جالب‌توجهی نیز در آن قرار گرفته است.

باغ‌های گل کوکنهوف

باغ گل کوکنهوف یکی از زیباترین مناطق در دنیا است. این باغ که به‌عنوان باغ اروپا نیز شناخته می‌شود پر از گل‌های فراوان و رنگارنگی است که جذابیت فوق‌العاده‌ای به آن بخشیده است.

بازار پنیر آلکمار

از دیگر اماکن دیدنی کشور هلند می‌توان به بازار پنیر آلکمار اشاره کرد. این بازار پنیر به صورت سالانه در میدان واگپلین شهر آلکمار هلند برپا می‌شود و در آن مدل‌های متنوعی از پنیر به فروش می‌رسد.

آسیاب‌های بادی کیندردیک

به نظر من چیزی جذاب‌تر از آسیاب‌های بادی وجود ندارد. آسیاب‌های بادی کیندردیک از زیباترین مکان‌های دیدنی در کشور هلند هستند که جذابیت بسیار زیبایی داشته و به شکل مرتبی نیز ساخته شده‌اند.

کانال‌های آمستردام

یکی از خاص‌ترین جاذبه‌هایی که می‌توانید در کشور هلند پیدا کنید کانال‌های آمستردام هستند. این شهر دارای کانال‌های فراوان و زیبایی است که به‌عنوان محبوب‌ترین و زیباترین اماکن دیدنی آمستردام و هلند محسوب می‌شوند. این آبراه‌های زیبا از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آمستردام هستند، اگر حوصله پیاده‌روی دارید می‌توانید در امتداد آنها پیاده بروید.
وجود چنین جاذبه‌هایی باعث شده تا این کشور درآمد زیادی را از گردشگران کسب کرده و اقتصاد خود را به شکل عجیبی پیشرفت دهد. اگر دوست دارید با منابع طبیعی و جاذبه‌های گردشگری بیشتری از کشور هلند آشنا شوید می‌توانید با مطالعه دیگر مقاله‌های سایت ما این موضوع را به طور کامل بررسی کنید.

فرهنگ مردم

و اما آخرین نکته مهمی که باید درباره مردم کشور هلند با هم بررسی کنیم، فرهنگ مردم این کشور است. هلند یک کشور اروپایی است و مردم بومی آن بسیار گرم و صمیمی هستند. اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر راجع به فرهنگ مردم کشور هلند صحبت کنیم باید بگوییم که کسب‌وکار مهم‌ترین چیزی است که این مردم به آن اهمیت می‌دهند. یعنی اگر می‌خواهید در این فرهنگ جای بگیرید باید کسب‌وکار را یکی از مهم‌ترین امور در زندگی خود قرار دهید.
همین موضوع نیز باعث شده تا شرایط اقتصادی این کشور با پیشرفت قابل‌توجه مواجه شود. علاوه بر این، چنین فرهنگی باعث شده اکثر جوانان هلندی سعی کنند که هر چه سریع‌تر وارد بازار کار شوند. یکی دیگر از مواردی که در فرهنگ هلندی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است فرهنگ مطالعه است. هلندی‌ها بخش زیادی از روز خود را به مطالعه می‌پردازند تادانش خود را در زمینه‌های مختلف بیشتر کنند. تعطیلات تابستانی و خوش‌گذرانی نیز از دیگر مواردی است که هلندی‌ها به آن اهمیت داده و برایش ارزش قائل می‌شوند.

راه‌های مهاجرت به هلند

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که در چنین مواقعی پیش می‌آید این است که چگونه به هلند مهاجرت کنم؟ روش‌های بسیار زیادی برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد. این کشور مانند همسایگان خود دارای روش‌های متنوعی برای جذب مهاجر به خودش است.

اگر شما قصد مهاجرت به هلند را دارید باید با تمامی این روش‌ها و ویژگی‌های هر کدام آشنا باشید. این‌گونه شما دوستان عزیز مهاجرت بهتر و سریع‌تری را تجربه خواهید نمود. از بهترین روش‌های مهاجرت به هلند می‌توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، و... اشاره کرد. روش‌های مختلف مهاجرت به هلند شامل موارد زیر می باشد

 1. مهاجرت به هلند از طریق تحصیل
 2. مهاجرت به هلند از طریق کار
 3. مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی
 4. مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری
 5. مهاجرت به هلند از طریق ازدواج
 6. مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی یا استارتاپ

اگر می‌خواهید به طور کامل با هر کدام از این روش‌ها آشنا شده و یک مهاجرت سریع و راحت را تجربه کنید، باید بخش‌های زیر را به طور کامل مطالعه کرده و قبل از مراجعه به سفارت هلند مدارک و شرایط موردنیاز را حتماً مورد بررسی دقیق قرار دهید. شرایط هر کدام از این روش‌ها به شرح زیر است:

مهاجرت کاری به هلند

مهاجرت به هلند از طریق کار

یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به هلند مهاجرت از طریق کار است. این روش موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. زیرا دردسرهای کمی دارد. همچنین پس از ۵ سال کارکردن در این کشور شما قادر به دریافت اقامت دائم کشور هلند می‌شوید. نرخ بیکاری در کشور هلند ۳٫۷ درصد است. یعنی از هر ۱۰۰ نفر ۴ نفر از مردم این کشور بیکار هستند.
شما دوستان عزیز می‌توانید با روش‌های مختلفی از طریق کار به کشور هلند مهاجرت نمایید. این روش‌ها شامل مجوز واحد یا GVVA، مجوز مهاجرت بامهارت بالا، و کارت آبی اروپا هستند. اما چرا مهاجرت کاری محبوب‌ترین روش مهاجرت به کشور هلند است؟ هلند دارای اقتصادی قوی است و همین موضوع نیز موجب شده تا افراد زیادی با کارکردن در آن به درآمد فوق‌العاده‌ای برسند.
از طرف دیگر مردم این کشور به‌شدت کاری هستند و همین امر نیز موجب شده تا شرایطی فوق‌العاده برای اشتغال‌زایی پیش بیاید. در روش مهاجرت کاری به هلند، شما باید رزومه خود را برای کارفرماهای مختلف این کشور ارسال کرده و دعوت‌نامه کاری دریافت کنید. داشتن جاب آفر هلند برای دریافت ویزا کاری این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

اولین و محبوب‌ترین روش مهاجرتی که توسط بسیاری از افراد انتخاب می‌شود مهاجرت به کشور هلند از طریق روش تحصیلی است. این روش مخصوص دانشجویان محصل است. دردسرهای روش تحصیلی نه‌تنها برای هلند بلکه برای تمامی کشورهای مهاجرپذیر بسیار کم است. زیرا این روش مخصوص به جوانان محصل است.
به دلیل سیستم آموزشی باکیفیت هلند این روش به بسیاری از افراد توصیه می‌شود. برای این کار شما تنها نیازمند سطح مناسبی از زبان هلندی و اخذ پذیرش از مؤسسه آموزشی معتبر هستید. هزینه تحصیل در کشور هلند بسیار به‌صرفه است. تحصیل در مدارس دولتی این کشور به‌صورت رایگان است. این در حالی است که برای تحصیل در مدارس خصوصی باید بیش از ۱۰ هزار یورو هزینه پرداخت کنید.
هزینه تحصیل دانشگاه در مقطع کارشناسی هزینه‌ای حدود ۶۰۰۰ الی ۱۵۰۰۰ و مقطع کارشناسی ارشد ۸۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ یورو به‌صورت سالیانه است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی شما نیازمند مدرک دیپلم و آیلتس ۶ و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز نیازمند مدرک لیسانس و آیلتس ۶٫۵ هستید. در این کشور می‌توانید دانشگاه‌های باکیفیتی را پیدا کنید که تحصیل را برایتان
 لذت‌بخش‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌کنند.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری

اگر فرد سرمایه‌داری هستید و به دنبال روشی راحت برای اخذ اقامت کشور هلند می‌گردید، روش سرمایه‌گذاری می‌تواند بهترین و ساده‌ترین روش برای شما باشد. در هر جای دنیا ایده‌پردازی و سرمایه‌گذاری یکی از بهترین روش‌های مهاجرت است. در اکثر کشورهای پیشرفته شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در آن کشور اقامت آن را دریافت کنید.
این موضوع هم سود فوق‌العاده‌ای به کشور می‌رساند و هم فرصتی جدید برای مهاجران به‌حساب می‌آید. شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در این کشور اقامت آن را دریافت کنید. به طور مثال می‌توانید با خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی به‌سرعت اقامت این کشور را دریافت کنید. برای دریافت اقامت در این کشور از طریق سرمایه‌گذاری نیازمند بیزینس پلن و ۱۲۵۰۰۰۰ یورو سرمایه اولیه هستید.
با این روش شما بعد از ۵ سال اقامت دائم کشور هلند را دریافت خواهید کرد. با وجود این روش افراد زیادی سعی می‌کنند تا سرمایه‌ای را برای سرمایه‌گذاری در کشور هلند پیدا کنند تا علاوه بر کسب اقامت این کشور، راهی برای پیشرفت خود ابداع کرده باشند.

مهاجرت از طریق نوآفرینی هلند

از دیگر روش‌های کاری که برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد، روش مهاجرت از طریق خوداشتغالی یا نوآفرینی است. برای بهره‌گیری از این روش نیازمند ثبت‌نام در اتاق بازرگانی هلند داشته و باید طرحی تجاری به این اتاق ارائه دهید. با کسب ۹۰ امتیاز از طرح خود این امکان برای شما وجود دارد که باقی مراحل کار را جلو ببرید. پس از ثبت شغل خود در اداره کار هلند و گذشت چند سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. این روش برای افرادی مناسب است که می‌خواهند کسب‌وکار خود را در هلند داشته باشند.

اگر کمی درباره کارمندی در اداره‌های هلند تحقیق کرده باشید می‌دانید که کارمندی در شرکت‌های خصوصی و دولتی این کشور بسیار راحت بوده و مزایای زیادی دارد. اما به دلیلی که اقتصاد این کشور شرایط منحصربه‌فردی را برای پیشرفت ارائه داده، افراد به دنبال این هستند تا کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. این گونه محدودیت‌هایی که برای پیشرفت وجود دارد برداشته شده و فرد می‌تواند در حد توانایی‌ها و زحمت خود پیشرفت کند. در بخش‌های بعدی مقاله شرایط کامل این روش را برای شما بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند

مهاجرت از طریق ثبت شرکت یکی دیگر از شرایط محبوبی است که به کمک آن می‌توانید به کشور هلند مهاجرت کرده و زندگی جدیدی را در آن آغاز کنید. ثبت شرکت از روش‌هایی خاص در کشورهای توسعه‌یافته برای اخذ اقامت است. در واقع این روش موجب می‌شود تا کشور مقصد شرکت‌های تولیدکننده محصول یا ارائه‌دهنده خدمات را درون خود ایجاد کرده و باعث اشتغال‌زایی فوق‌العاده‌ای شود.
برای استفاده از این روش جهت اخذ اقامت کشور هلند باید ابتدا طرح تجاری خود را ارائه کرده و مراحل اداری ثبت کسب‌وکار را انجام دهید. کشور هلند قوانین مختلفی را برای ثبت شرکت دارد که باید با آن به طور کامل آشنا شوید. اگر در زمینه ثبت شرکت به کمک نیاز دارید توصیه می‌کنیم از وکیل مهاجرت ما در مؤسسه ویزاپ در هلند کمک بگیرید تا مراحل ثبت شرکت را برای شما انجام دهد.
اگر می‌خواهید در این کشور شرکتی تجاری ثبت کنید باید حداقل سرمایه ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار یورویی داشته باشید. چنانچه شرکت خود را به‌درستی ثبت کرده و به مدت ۵ سال در این کشور بیمه و مالیات پرداخت کنید در نهایت می‌توانید اقامت دائم هلند را اخذ کنید.

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

از دیگر روش‌هایی که به کمک سرمایه می‌توانید اقامت کشور هلند را دریافت کنید خرید ملک است. این روش در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته وجود دارد. در واقع شما می‌توانید به کمک این روش هم یک ملک در این کشور داشته باشید و هم اقامت آن را دریافت کنید. این روش را با نام سرمایه‌گذاری در هلند از طریق خرید ملک نیز می‌شناسند.
اما مهم‌ترین سؤالاتی که در این باره وجود دارد این است که برای مهاجرت به کشور هلند از طریق خرید ملک به چه میزان سرمایه‌ای نیاز داریم و چه شرایطی را باید داشته باشیم؟ برای خرید ملک در کشور هلند باید یک هزینه میانگین را برای این کار که معادل ۳۳۲ هزار یورو است در نظر بگیرید. اما به این نکته توجه داشته باشید که تنها با خرید خانه در هلند به شما اقامت داده نمی‌شود.
اگر می‌خواهید در این کشور ملک خریداری کنید، باید در کنار ملک یک کسب‌وکار را نیز راه‌اندازی کنید تا شرایط اخذ اقامت برای شما تکمیل شود. با پرداخت حدود ۳۳۲ هزار یورو می‌توانید یک‌خانه مناسب را برای زندگی خود خریداری کنید و از آن لذت ببرید.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

شما می‌توانید از طریق ازدواج با فردی که اقامت کشور هلند را دارد، اقامت این کشور را دریافت کنید. این روش یکی از جالب‌ترین و راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور هلند است. اگر قصد ازدواج با فردی که اقامت دائم هلند را دارد داشته باشید می‌توانید با ارائه مدارک رسمی ازدواج پس از ۳ سال اقامت این کشور را دریافت کنید.
مهاجرت از این طریق به دو روش انجام می‌شود. روش ازدواج و روش نامزدی. اگر بخواهید با روش نامزدی اقامت هلند را دریافت کنید باید مدارکی را ارائه دهید که نشان‌دهندهٔ آشنایی شما با نامزدتان بیش از ۲ سال باشد. همچنین این مدارک باید عشق و علاقه بین شما را نیز اثبات کنند. مدارکی که این موارد را ثابت می‌کنند شامل عکس، اسناد مسافرت، چت و رفت‌وآمد خانوادگی هستند.
همچنین در روش ازدواج نیز باید با مدارک درآمدی خود ثابت کنید که از پس مخارج همسر خود نیز برمیایید. در این روش ابتدا به زوجین یک اقامت موقت در کشور هلند داده می‌شود و پس از ارزیابی شرایط ازدواج آن‌ها، این که آیا واجد شرایط دریافت اقامت جهت زندگی در این کشور هستند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مهاجرت به هلند و اخذ تابعیت از طریق تولد

یکی از روش‌های خاص و بسیار ساده‌ای که برای اخذ اقامت و تابعیت کشور هلند وجود دارد تولد فرزند است. یعنی اگر فرزند شما در کشور هلند متولد شود طبق شرایط خاصی به آن تابعیت هلند تعلق می‌گیرد. کشور هلند از قانون خون پیروی می‌کند. یعنی تبعه این کشور در هر جای دنیا صاحب فرزند شود می‌توانند برای فرزند خود تقاضای تابعیت هلند را داشته باشد.
به‌طورکلی اگر تبعه هلند بخواهد برای فرزند خود تابعیت هلندی درخواست کند باید از شرط ذیل پیروی کنید. درصورتی‌که یکی از والدین فرزند تبعه کشور هلند باشد و فرزند در داخل و یا خارج از کشور هلند متولد شود، والدین آن می‌توانند برای فرزند خود در خواست تابعیت هلندی دهند. به همین دلیل است که از این روش به‌عنوان یکی از ساده‌ترین روش‌های دریافت تابعیت کشور هلند یاد می‌شود.
این روش باعث شده تا بسیاری از افراد از طریق ازدواج اقامت این کشور را دریافت کنند تا فرزندانشان نیز قادر به زندگی در این کشور باشند. در واقع کشور هلند سخت‌گیری کمتری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی برای اخذ تابعیت فرزندان در نظر گرفته و همین موضوع موجب شده تا اتباع کشور هلند افزایش پیدا کنند.

مهاجرت افراد خاص به هلند

یکی از خاص‌ترین روش‌های مهاجرتی برای کسب اقامت کشور هلند مهاجرت افراد خاص است. اما این روش چگونه انجام می‌شود و دارای چه شرایطی است؟ کدام افراد می‌توانند با این ویزا اقامت کشور هلند را دریافت کنند؟ افراد خاص افرادی هستند که جزو دسته عمومی مردم مشخص نمی‌شوند. این افراد معمولاً هنرمندان و ورزشکاران هستند.

در واقع کشور هلند به ورزش و هنر اهمیت بسیار زیادی می‌دهد؛ زیرا این دو مورد هستند که می‌توانند کشور را در سطح بین‌المللی نشان داده و برای آن افتخارات زیادی کسب کنند. این امر موجب شده تا هلند شرایط خاص را برای مهاجرت افراد خاص قرار دهد. ویزای هنرمندان و ویزای ورزشکاران دو ویزایی هستند که در این روش در اختیار افراد مرتبط قرار می‌گیرند.

البته این روش شرایط خاص خود را نیز دارد. این افراد باید ثابت کنند که ورزش و هنر شغل اصلی آن‌ها است و از آن کسب درآمد می‌کنند. در کنار این موارد باید کارنامه‌های کاری خود اعم از نمونه کارها و مدال‌های ورزشی را نیز ارائه کنند. شرایط هر کدام از روش‌های مهاجرتی ورزشی و هنرمندی را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت افراد خاص

مهاجرت ورزشی به هلند

مهاجرت ورزشی نیز یکی از روش‌های مهاجرت به کشور هلند است. این روش برای ورزشکاران روشی بسیار مناسب و آسان است. با استفاده از این روش ورزشکاران می‌توانند ویزای موقت کشور هلند را دریافت کنند. سپس بعد از چند سال فعالیت ورزشی حرفه‌ای در این کشور قادر به دریافت اقامت دائم هلند خواهند بود. اما این مورد نیازمند برخی موارد است.
اگر ورزشکاری برای مهاجرت به هلند قصد دریافت ویزای آن کشور را داشته باشد بایستی در حرفه ورزشی خود شناخته شده باشد. یعنی مدال‌ها و جوایز زیادی را در این حوزه کسب کرده باشد. از طرف دیگر باید این ورزش منبع درآمد اصلی ورزشکار باشد. یعنی در کنار انجام این ورزش در کشور خود نباید مشغول به انجام کار دیگری باشد. اگر ورزشکار این شرایط را داشته باشد می‌تواند به‌راحتی ویزای موقت این کشور را دریافت کند.
درصورتی‌که در هر کدام از حوزه‌های ورزشی فعالیت می‌کنید می‌توانید بسیار راحت و آسان اقامت خود به کشور هلند را دریافت کرده و در این کشور به‌صورت حرفه‌ای مشغول در رشته ورزشی خود شوید. یکی از مهم‌ترین شرایط این روش این است که متقاضی باید ثابت کنند که از طریق رشته ورزشی خود کسب درآمد می‌کند و در واقع رشته ورزشی حرفه اصلی و شغل وی است.

مهاجرت هنرمندان به هلند

دسته‌ای از افراد نیز می‌توانند به‌راحتی کشور هلند را برای زندگی جدید خود انتخاب کرده و در آن پیشرفت کنند. این روش، روش مهاجرت هنرمندان نام دارد. در واقع هنرمندان می‌توانند با استفاده از شرایط خاصی که برایشان ارائه شده اقامت این کشور را دریافت و پس از مدتی زندگی در این کشور نسبت به دریافت اقامت دائم هلند اقدام کنند.

مهم‌ترین نکته‌ای که در رابطه با این موضوع وجود دارد راحتی این روش است؛ کشور هلند به انواع رشته‌های هنر اهمیت خاصی می‌دهد تا فرهنگ کشور خود را حتی غنی‌تر از قبل نیز کرده و هنرمندان را از سرتاسر دنیا جذب خود کند. به همین دلیل شرایطی که برای اخذ اقامت موقت و دائم این روش قرار گرفته بسیار راحت هستند و کمترین زمان را از متقاضی می‌گیرند.

در حال حاضر هنرمندانی که از کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس ویزا دارند دیگر نیازی به دریافت این ویزا فکر کنن زیرا این افراد بدون محدودیت خاصی می‌توانند در هلند زندگی نمایند؛ اما برای سایر افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا اقدام می‌کنند، داشتن مدارک و مستندات کافی لازم است. همچنین باید هنر و مهارت شما توسط مؤسسات فرهنگی و هنری هلند که در شهرهایی مثل روتردام و آمستردام قرار دارند تأیید شود تا ویزای هنرمندان را دریافت کنید.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

روش‌های فوق‌العاده‌ای برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد که می‌توانید با کمک هر کدام از این روش‌ها به‌راحتی کشور هلند را مقصد زندگی جدید خود قرار دهید. اما هنوز هم برخی از افراد وجود دارند که به‌جای مهاجرت از روش‌های ساده و قانونی روش سختی که خطر بسیار زیادی دارد را انتخاب می‌کنند. این روش پناهندگی نام دارد.
از همین ابتدا بگوییم که هیچ‌کدام از مشاورین، وکلا یا دیگر اعضای مؤسسه مهاجرتی ویزاپ روش پناهندگی را برای اخذ اقامت هلند پیشنهاد نمی‌کنند.
پناهندگی یکی از روش‌هایی است که افراد به‌صورت غیرقانونی یا حتی قانونی وارد کشور هلند می‌شوند و در این کشور درخواست پناهندگی می‌کنند. این روش برای افرادی کاربرد دارد که توان پرداخت هزینه‌های مهاجرت را نداشته یا دارای حرفه یا شرایطی که این روش‌ها می‌خواهند نیستند.
برای اخذ اقامت هلند از طریق پناهندگی باید درخواست پناهندگی به این کشور را بدهید که بسیار سخت بوده و در کمتر مواقعی مورد قبولی قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که افراد درباره پناهندگی به هلند می‌پرسند این است که حقوق ماهیانه پناهندگی هلند چقدر است؟
در حال حاضر افراد باید مدت‌زمان طولانی را در کمپ‌های پناهندگی با شرایط بسیار بد بگذرانند تا در نهایت به درخواست آنها رسیدگی شود. در این مدت و بعد از آن، مبلغی از سوی دولت هلند به پناهندگان کمک می‌شود که همان حقوق ماهیانه پناهندگی است. این مبلغ بر اساس شرایط هر فرد متفاوت است. پناهندگی شما تنها در صورتی مورد قبول قرار می‌گیرد که در کشور خود امنیت جانی نداشته باشید.

مهاجرت به هلند از طریق ویزای توریستی

 و اما دیگر روشی که برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد روش مهاجرت از طریق ویزای توریستی است. شاید برایتان سؤال باشد که ویزای توریستی چه ربطی به مهاجرت دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که به‌طورکلی ویزا اجازه ورود شما به کشور مقصد را می‌دهد. با ویزای توریستی که کم‌هزینه‌ترین ویزای هر کشوری است می‌توانید اقامت موقت آن را دریافت کرده و به گشت‌وگذار در هلند بپردازید.
این ویزا معمولاً ۹۰ روز اعتبار دارد و به شما این اجازه را می‌دهد که در این مدت‌زمان در کشور هلند اقامت داشته و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. برخی از افراد فکر می‌کنند که می‌توان از طریق این ویزا به هلند مهاجرت کرد. اما این موضوع اصلاً درست نیست؛ با ویزای توریستی شما توانایی خرید ملک، پیداکردن کار یا حتی تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که نسبت به پناهندگی هلند درخواست دهید که باز هم پیشنهاد نمی‌شود.

مهاجرت به هلند از طریق استارتاپ 

با ظهور دنیای نوآوری و استارتاپ‌ها، بسیاری از افراد برای پیشبرد آرزوهای کسب و کاری خود به دنبال فرصت‌های مهاجرت به کشورهای پیشرو هستند. یکی از مقصدهای محبوب در این زمینه، کشور هلند است که با فضای کاری پویا، حمایت قوی از کارآفرینان، و وجود ویزای استارتاپ، برای افرادی که خواهان راه‌اندازی کسب و کار خود هستند، به یک گزینه جذاب تبدیل شده است. برای اطلاع از شرایط ویزای استارتاپ هلند میتوانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید 

هزینه‌های مهاجرت به هلند

در کل هزینه مهاجرت و زندگی در هلند نسبت به کشورهای اروپای غربی بسیار به‌صرفه‌تر است. شاید فکر کنید به دلیل شهرت این کشور باید هزینه زیادی را برای زندگی در آن بپردازید. اما باید بگوییم که این‌طور نیست. هزینه زندگی در هلند برای یک فرد مجرد در هلند از ۸۶۹ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه است. این هزینه برای یک خانواده حدود ۳۰۰۰ یورو است.
برای مهاجرت به هزینه زیادی نیاز نخواهید داشت. این امر بستگی به روش مهاجرتی شما دارد. اگر بخواهید از طریق روش سرمایه‌گذاری مهاجرت کنید، نیازمند ۱۲۵۰۰۰۰ یورو سرمایه اولیه هستید. همچنین اگر می‌خواهید از طریق روش تحصیلی اقامت این کشور را دریافت کنید نیازمند ۱۰۰۰۰ یورو سالانه به طور میانگین هستید. برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور نیازمند پرداخت ۳۱۷ یورو هزینه هستید.
هزینه‌هایی که در جدول زیر بررسی می‌کنیم هزینه‌های قبل از ورود به کشور هلند هستند. این هزینه‌ها را برای اخذ ویزا و تهیه مدارک موردنیاز سفارت پرداخت کنید که نسبت به هر کدام از روش‌ها متفاوت است.

روش مهاجرتی 

هزینه ها

ویزای تحصیلی 

 • تحصیل (کلیه مقاطع تحصیلی). اولین درخواست یا تغییر در هدف اقامت ۲۱۰ یورو
 • به دنبال کار پس از تحصیل، ارتقا یا تحقیق علمی. اولین درخواست یا تغییر در هدف اقامت ۲۱۰ یورو

ویزای کاری

 • مهاجر بامهارت بالا. اولین درخواست و تغییر در هدف اقامت ۳۵۰ یورو
 • اگر به عنوان دارنده کارت آبی اروپا در هلند کار کنید، اولین درخواست و تغییر در هدف اقامت ۳۵۰ یورو
 • به دنبال کار پس از تحصیل، ارتقا یا تحقیق علمی. اولین درخواست یا تغییر در هدف اقامت ۲۱۰ یورو
 • به عنوان یک فرد فریلنسر یا خود اشتغال کار کنید. اولین درخواست و تغییر در هدف اقامت ۱۴۴۶ یورو

ویزای سرمایه گذاری

 • اولین درخواست و تغییر در هدف اقامت ۲۳۹۴ یورو

ویزای موقت ۹۰ روزه

 • درخواست اول ۸۰ یورو
 • اولین درخواست کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۴۰ یورو
 • اولین درخواست برای کودکان زیر ۶ سال ۰ یورو
 • تغییر ویزای یکبار ورود به چند بار ورود ۳۰ یورو

ویزای خانواده

 • با یکی از اعضای خانواده، از جمله شریک زندگی (به صورت متأهل یا مجرد) بمانید. درخواست اول، تغییر در هدف اقامت و تمدید ۲۱۰ یورو
 • مجوز تمدید کودک بالای ۱۸ سال با والدین (فرزندخواندگی/خوانده) ۲۱۰ یورو
 • کودک زیر ۱۸ سال با والدین و فرزند متولد شده در هلند. درخواست اول، تغییر در هدف اقامت و تمدید ۷۰ یورو
 • اقامت با یکی از اعضای خانواده با وضعیت اقامت طولانی‌مدت اتحادیه اروپا. اولین برنامه بدون مجوز موقت ۲۱۰ یورو، اولین برنامه بدون مجوز موقت برای کودک زیر ۱۸ سال ۷۰ یورو،

دررابطه‌با هزینه‌های پس از ورود به کشور هلند نیز باید گفت که این هزینه‌ها شامل هزینه‌های زندگی و هزینه‌هایی برای درخواست اقامت دائم یا شهروندی این کشور هستند.

هزینه‌های درخواست برای شهروندی هلندی

برخی از افراد با روند کامل مهاجرت آشنایی ندارند؛ این افراد فکر می‌کنند برای زندگی در کشور هلند تنها کافی است ویزای آن را دریافت کنید و وارد کشور شوید و به تحصیل یا کار بپردازید. اما اصلاً این‌گونه نیست. موارد اشاره شده تنها مرحله اول مهاجرت به کشورهای مختلف مانند هلند هستند. تمامی روش‌هایی که در این مقاله بررسی کردیم برای مهاجرت موقت در کشور هلند هستند.
این روش‌ها که شامل ویزاهای مختلف هستند تنها به شما اجازه ۳ تا ۵ سال اقامت موقت را در این کشور می‌دهند. درصورتی‌که بخواهید به‌صورت دائم در هلند زندگی کنید پس از ۵ سال اقامت باید درخواست شهروندی یا همان تابعیت کشور هلند را داشته باشید. این درخواست هزینه‌های به‌خصوص خود را دارد که شامل موارد زیر هستند:

 1. درخواست تابعیت برای ۱ نفر ۹۷۰ یورو
 2. درخواست تابعیت همراه با شریک ۱۲۳۸ یورو
 3. فرزند زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین شهروند هلندی ۱۴۳ یورو
 4. درخواست تابعیت توسط فرد بدون تابعیت یا دارنده پناهندگی ۷۲۲ یورو

در صورتی که این هزینه‌ها را پرداخت نکنید فرایند شهروندی شما تکمیل نخواهد شد و باید به کشور خود باز گردید.
دریافت مدارک لازم

هزینه‌های اقامت در هلند

یکی از مهم‌ترین شرایط اقامت هلند ۲۰۲۳ هزینه‌های زندگی در این کشور است. هلند کشوری است که از لحاظ اقتصادی جزو کشورهای برتر اروپایی محسوب می‌شود. همین امر باعث شده تا هزینه‌های زندگی در هلند سر به فلک نکشیده و نسبت به درآمد افراد عددی مناسب باشد. اگر به جدول هزینه زندگی در هلند توجه کنید متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در این کشور نسبت به شهرهای آن کاملاً متفاوت است.
به‌طورکلی حداقل هزینه زندگی در هلند ۱۰۵۰ یورو و حداکثر آن ۲۳۰۰ یورو به‌صورت ماهیانه است. این موارد بسته به نوع زندگی شما نیز متفاوت خواهند شد. ممکن است شما دوست باشید زندگی لاکچری داشته باشید و خانهٔ شیکی را اجاره کنید. این موارد می‌توانند تأثیر زیادی بر روی هزینه زندگی شما در کشور هلند داشته باشند. هزینه‌های زندگی در هلند به تفکیک شهرهای آن شامل موارد زیر است:

نوع کالا یا خدمات 

هزینه به دلار

یک وعده‌غذایی در رستوران معمولی

۱۶.۳۷ دلار

شیر

۱.۱۹ دلار

قرص نان تازه سفید (۵۰۰ گرم)

۱.۸۸ دلار

گوشت گاو (۱ کیلوگرم)

۲۳.۸۰ دلار

آب بطری ۱.۵ لیتری

۰.۷۵ دلار

کرایه یک کیلومتر تاکسی (تعرفه عادی)

۲.۶۲ دلار

یک‌دست لباس تابستانی

۳۴.۰۸ دلار

بلیت یک‌طرفه (حمل و نقل محلی)

۳.۷۱ دلار

اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر

۱,۲۹۱ دلار

اجاره آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز

۱,۰۴۸ دلار

اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در مرکز شهر

۱,۹۶۹ دلار

اجاره آپارتمان (۳ اتاق‌خواب) خارج از مرکز

۱,۵۸۶ دلار

قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

۵,۴۴۵ دلار

قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

۴,۰۱۲ دلار

متوسط حقوق ماهانه خالص (پس از کسر مالیات)

۳,۵۲۳ دلار

نرخ بهره وام مسکن بر حسب درصد، سالانه، برای ۲۰ سال با نرخ ثابت

۳.۲۶ دلار

هزینه اجاره یا خرید خانه

 یکی از مهم‌ترین هزینه‌هایی که برای زندگی در هر کشوری باید بپردازید هزینه اجاره یا خرید خانه است. در واقع زمانی که شما وارد کشوری می‌شوید باید مکانی را برای اقامت خود تهیه کنید. درصورتی‌که از لحاظ مالی شرایط خوبی دارید می‌توانید یک‌خانه را خریداری کنید و در آن به‌راحتی زندگی خود را آغاز کنید.
 اما اگر قصد خرید خانه ندارید می‌توانید اجاره‌خانه را نیز در کشور هلند انجام دهید. اجازه و خرید خانه در مراکز مختلف شهر به شرح زیر است که بهتر است قبل از مهاجرت بررسی کنید.

نوع مسکن در هلند

هزینه 

اجاره آپارتمان (یک‌خوابه) در مرکز شهر

۱۱۹۹ یورو

اجاره آپارتمان (یک‌خوابه) خارج از مرکز

۹۶۶ یورو

اجاره آپارتمان (سه‌خوابه) در مرکز شهر

۱۸۱۷ یورو

اجاره آپارتمان (سه‌خوابه) خارج از مرکز

۱۴۶۰ یورو

قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان خارج از شهر

۳۷۲۹ یورو

شارژ ماهانه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، جمع‌آوری زباله) برای آپارتمان ۸۵ متری

۲۱۳ یورو

طرح ماهانه تلفن همراه با تماس و ۱۰ گیگابایت دیتا

۲۷/۵۰ یورو

اینترنت Cable/ADSL سرعت ۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر با حجم دیتای نامحدود

۴۰/۵۰ یورو

هزینه خورد و خوراک

در کنار هزینه‌های خرید یا اجاره‌خانه هزینه‌هایی نیز وجود دارد که به آن هزینه خورد و خوراک گفته می‌شود. خورد و خوراک از مهم‌ترین هزینه‌هایی است که هر فرد باید در هر کشوری آن را پرداخت کند. در واقع این هزینه‌ها بسیار حیاتی هستند و باید از درآمد ماهیانه خود مقداری را برای این هزینه‌ها کنار بگذارید. به دلیل اقتصاد قوی کشور هلند این هزینه‌ها مناسب هستند و نسبت به درآمدی که در هلند کسب می‌کنید پایین هستند. در جدول زیر این موضوع را برای شما بررسی می‌کنیم:

نوع غذا یا پوشاک در هلند

هزینه 

یک وعده‌غذا در رستوران ارزان برای یک نفر

۱۵ یورو

سه وعده‌غذا در یک رستوران میان‌رده برای دو نفر

۶۵ یورو

همبرگر در مک‌دونالد (یا غذای ترکیبی معادل)

۹ یورو

کاپوچینو (معمولی)

۳/۰۷ یورو

کوکاکولا/پپسی (بطری ۰/۳۳ لیتری)

۲/۵۵ یورو

آب (بطری ۱/۵ لیتری)

۰/۶۹ یورو

شیر معمولی (یک لیتر)

۰۶/۱ یورو

قرص نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)

۱/۸۱ یورو

برنج سفید (یک کیلوگرم)

۱/۸۸ یورو

تخم‌مرغ معمولی (۱۲ عدد)

۲/۴۲ یورو

پنیر محلی (یک کیلوگرم)

۱۱/۰۵ یورو

فیله مرغ (یک کیلوگرم)

۸/۳۵ یورو

گوشت قرمز (یک کیلوگرم)

۲۳/۵۰ یورو

سیب (یک کیلوگرم)

۲/۵۵ یورو

موز (یک کیلوگرم)

۱/۳۶ یورو

پرتقال (یک کیلوگرم)

۱/۴۰ یورو

گوجه‌فرنگی (یک کیلوگرم)

۲/۵۰ یورو

سیب‌زمینی (یک کیلوگرم)

۱/۰۸ یورو

پیاز (یک کیلوگرم)

۹۱/۰ یورو

کاهو (یک سر)

۸۱/۰ یورو 

سیگار ۲۰ بسته (مارلبورو)

۲/۰ یورو

یک شلوار جین (لویس ۵۰۱ یا مشابه)

۵۲/۷۲ یورو

یک لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره‌ای

۹۹/۳۱ یورو

یک جفت کفش دویدن نایک (میان‌رده)

۳۸/۸۲ یورو 

یک جفت کفش چرم مردانه

۵۳/۱۰۰ یورو 

هزینه حمل و نقل

یکی دیگر از هزینه‌های واجبی که برای زندگی در کشور هلند باید در نظر بگیرید هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل است. فرقی نمی‌کند که در کدام شهر هلند زندگی می‌کنید و به چه کاری می‌پردازید. این کشور از سیستم حمل‌ونقل فوق‌العاده‌ای برخوردار است که به شما این امکان را می‌دهد با کمترین هزینه به دانشگاه یا محل کارتان بروید. مهم‌ترین هزینه‌های این دسته شامل هزینه‌هایی برای بیلت قطار، تاکسی و حتی خرید یا اجاره خودرو نیز هستند که به شرح زیر هستند:

نوع وسیله حمل و نقل در هلند

هزینه 

بلیت یک‌طرفه (حمل‌ونقل محلی)

۴۰/۳یورو 

کارت ماهانه (قیمت معمولی)

۵۵/۸۱ یورو

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

۶۰.۳ یورو

تاکسی یک کیلومتر (تعرفه معمولی)

۴۰/۲ یورو

تاکسی یک ساعت انتظار (تعرفه معمولی)

۳۰ یورو

بنزین (یک لیتر)

۰۴/۲ یورو

فولکس‌واگن ۱/۴ لیتری ۹۰ کیلووات Trendline

۸۹۷/۲۵ یورو

تویوتا کرولا سدان ۱/۶ لیتری ۹۷ کیلووات Comfort

۸۷۰/۲۷ یورو 

هزینه‌های ضروری پزشکی

 یکی دیگر از هزینه‌هایی که برای زندگی در کشور هلند به آن‌ها نیاز دارید هزینه‌های ضروری و پزشکی هستند. هزینه‌های مربوط به خدمات پزشکی مهم‌ترین هزینه‌هایی هستند که حتماً باید بخشی از درآمد ماهیانه خود را به آن اختصاص دهید.
 این هزینه‌ها مربوط به داروها و مواد مهم پزشکی هستند. درصورتی‌که بخواهید از خدمات پزشکی در این کشور استفاده کنید می‌توانید هم از بیمه این هزینه‌ها را پرداخت کنید و هم از طریق پرداخت نقدی. این هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

نوع وسیله حمل و نقل در هلند

هزینه 

بلیت یک‌طرفه (حمل‌ونقل محلی)

۴۰/۳یورو 

کارت ماهانه (قیمت معمولی)

۵۵/۸۱ یورو

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

۶۰.۳ یورو

تاکسی یک کیلومتر (تعرفه معمولی)

۴۰/۲ یورو

تاکسی یک ساعت انتظار (تعرفه معمولی)

۳۰ یورو

بنزین (یک لیتر)

۰۴/۲ یورو

فولکس‌واگن ۱/۴ لیتری ۹۰ کیلووات Trendline

۸۹۷/۲۵ یورو

تویوتا کرولا سدان ۱/۶ لیتری ۹۷ کیلووات Comfort

۸۷۰/۲۷ یورو 

هزینه ورزش و تفریح

و اما آخرین دسته از هزینه‌هایی که برای زندگی در کشور هلند باید بپردازید می‌توان به هزینه‌های ورزشی و تفریحی اشاره کرد. در صورتی که می‌خواهید زندگی مفرح و شادی را در این کشور داشته باشید باید قسمتی از روزهای خود را به ورزش اختصاص دهید.

این کشور در شهرهای مختلف خود انواع باشگاه‌های ورزشی رشته‌های مختلف را دارد. البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که هر کدام از این سرگرمی‌ها هزینه‌های به‌خصوص خود را دارند. به همین دلیل می‌توانید این هزینه‌ها را در جدول زیر بررسی کنید.

نوع ورزش و تفریح در هلند

هزینه 

باشگاه تناسب‌اندام، هزینه ماهانه برای یک بزرگسال

۱۹/۳۰ یورو

اجاره زمین تنیس (یک ساعت در آخر هفته)

۵۶/۱۶ یورو

سینما، اکران بین‌المللی، یک صندلی

۱۲ یورو 

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای هلند

 از مهم‌ترین مراحل مهاجرت به هر کشوری آماده‌سازی مدارک موردنیاز است. مدارک اهمیت بسیار بالایی برای مهاجرت دارند. شما برای مهاجرت به کشور هلند نیازمند مدارک خاصی هستید که باید به هنگام مراجعه به سفارت آماده باشند. توجه کنید که این مدارک باید تمام‌وکمال به افسر سفارت تحویل داده شوند. اگر هر کدام از این مدارک ناقص باشد باید دوباره از سفارت نوبت گرفته و چندین ماه کار خود را عقب بیندازید .
 مهم‌ترین مدارک و شرایطی که برای مهاجرت به کشور هلند نیاز دارید شامل موارد زیر هستند:

روش مهاجرتی 

شرایط و مدارک مورد نیاز 

مهاجرت کاری

 • دعوت‌نامه کاری از سوی کارفرما در هلند
 • سوابق کاری به همراه بیمه
 • سوابق تحصیلی از جمله آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
 • مدرک زبان بین‌المللی هلندی یا انگلیسی
 • رم درخواست ویزای تکمیل شده
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی

مهاجرت تحصیلی

 • پاسپورت
 • عکس پاسپورت
 • ریزنمرات تحصیلی شما
 • نامه رسمی از مؤسسه آموزشی که در آن تحصیل خواهید کرد.
 • یک برنامه مطالعاتی کامل که در آن باید توضیح دهید که چرا می‌خواهید در آن رشته خاص در هلند تحصیل کنید و این رشته چگونه با مطالعات قبلی شما مرتبط است.
 • تمکن مالی به مبلغ حدود ۸۷۰ یورو (۹۱۰ دلار) در ماه
 • بیمه مسافرتی و درمانی برای مدت اقامت شما.
 • هزینه درخواست ویزای دانشجویی هلند.
 • تست سل، (شما باید ظرف سه ماه پس از ورود به هلند این تست را بگیرید وگرنه ویزا یا اجازه اقامت شما گرفته خواهد شد.)
 • اثبات درآمد

مهاجرت سرمایه گذاری

 • حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در هلند ۱٬۲۵۰٬۰۰۰ یورو است که باید در یک شرکت هلندی یا یک صندوق سرمایه‌گذاری مورد تأیید وزارت امور اقتصادی این کشور سرمایه‌گذاری شود. اگر یک سرمایه‌گذاری خصوصی مانند خرید خانه در هلند انجام دهید، ویزای سرمایه‌گذاری به شما تعلق نمی‌گیرد.
 • مبلغ سرمایه‌گذاری شده در هلند باید در حساب بانکی یا شعبه یک بانک خارجی در هلند قرار گیرد.
 • سرمایه‌گذاری شما در هلند باید به اقتصاد هلند کمک کند.
 • سرمایه‌گذاری شما باید در شرکت‌هایی باشد که مشروع و قانونی هستند. مقامات هلندی اجازه دارند در مورد مبدأ سرمایه­ای که شما به کشورشان وارد می­کنید بررسی­های لازم را انجام دهند.
 • شما نباید به‌صورت غیرقانونی به هلند بروید و قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشید.
 • اگر قصد سرمایه‌گذاری با هدف ایجاد کسب‌وکار در هلند را دارید، باید یکی از این سه شرط را برآورده کنید:
 • حداقل ۱۰ شغل در عرض ۵ سال ایجاد کنید.
 • کسب‌وکار شما باید نوآورانه باشد (این امر می‌تواند از طریق ثبت اختراع، سرمایه‌گذاری در نوآوری‌های فنی و غیرفنی و همچنین سرمایه‌گذاری در شرکتی که در یک بخش برتر فعالیت می‌کند به دست آید.)
 • شرکت شما باید قادر به ایجاد ارزش‌های غیرمالی مانند افزایش مشتریان یا مشارکت فعال سرمایه‌گذار و همچنین ارائه دانش خاصی باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج 

 • هر دو طرف ازدواج باید بالای ۱۸ سال داشته باشند؛
 • آنها نباید قبلاً ازدواج کرده باشند؛
 • باید حداقل ۱۴ روز قبل از مراسم خود به مقامات شهرداری (gemeente) اطلاع دهید؛
 • ۲ یا ۴ شاهد با سن قانونی یا بیشتر نیاز است؛
 • طرفین باید در ۲ سال گذشته قبل از ازدواج حضوری حداقل یک‌بار یکدیگر را ملاقات کرده باشند.

مهاجرت از طریق کارآفرینی

 • ارائه مدارک و مستندات که نشان‌دهنده مستقل‌بودن کسب‌وکار شما باشد.
 • مستندسازی فعالیت‌ها.
 • اداره مالیات کشور هلند شما را به عنوان یک کارآفرین واجد شرایط به رسمیت بشناسد.
 • حداقل ۳ مشتری یا بیشتر داشته باشید.
 • حداقل ۱۲۲۵ ساعت در طول سال کار کرده باشید.
 • ارائه مدارک و مستندات مربوط به ریسک کارآفرینی، مانند سرمایه‌گذاری زمانی و مالی.

مهاجرت از طریق تولد 

 • مادر کودک در زمان تولد کودک دارای ملیت هلندی باشد.
 • هر دو والدین کودک در زمان تولد فرزندشان ملیت هلندی داشته باشند.
 • پدر کودک در زمان تولد فرزند دارای ملیت هلندی بوده و با مادر غیر هلندی کودک ازدواج کرده باشد. پدر شریک ثبت شده مادر باشد یا پدر قبل از به دنیا آمدن فرزند، فرزند را تصدیق کرده باشد.
 • در زمان تولد، کودک و مادر کودک در هلند اقامت داشته باشند. یکی از والدین مادر نیز در روز تولد مادر، در هلند اقامت داشته باشد.
 • کودک و پدر کودک در زمان تولد کودک در هلند اقامت داشته باشند.

مهاجرت از طریق ویزای همراه 

 • پاسپورت یا شناسه مسافرتی
 • دو قطعه عکس پاسپورت
 • اثبات رابطه، به‌عنوان‌مثال، گواهی ازدواج
 • شواهدی مبنی بر اینکه شما یا شریک زندگی‌تان شرایط تمکن مالی را دارید، به‌عنوان‌مثال، پرینت صورت‌حساب‌های بانکی
 • پوشش بیمه سلامت
 • بررسی سوابق کیفری
 • اجازه اقامت شریک زندگی شما یا مدرک ملیت هلندی
 • پرداخت هزینه ویزا به مبلغ ۲۱۰ یورو
 • شما و شریک زندگی‌تان باید ۲۱ سال یا بیشتر داشته باشید (برای اتباع ترکیه استثنا وجود دارد).
 • شما دو نفر باید با هم در یک‌خانه در هلند زندگی کنید.
 • شریک زندگی شما باید یک تبعه هلندی یا یک تبعه غیر اتحادیه اروپا/EFTA با اجازه اقامت طولانی‌مدت در هلند باشد. برای برخی از مجوزها، شریک شما باید حداقل یک سال در هلند زندگی کرده باشد.
 • در صورتی که شریک شما با مجوز کارگر فصلی در هلند اقامت دارد نمی‌توانید با ویزای همراه به او بپیوندید.
 • در صورت پیوستن به شریک یا همسرتان، او باید درآمد پایداری برای حمایت از خانواده خود در هلند داشته باشد.
 • اگر برای ورود به هلند نیاز به ویزای اقامت طولانی‌مدت هلند (MVV) دارید، باید امتحان ادغام مدنی در خارج از کشور را نیز بگذرانید.

تمکن مالی برای مهاجرت به هلند

یکی از مهم‌ترین نکاتی که دررابطه‌با مهاجرت به هر کشوری نیاز دارید تمکن مالی برای مهاجرت به آن است. اما تمکن مالی منظور از چیست؟ تمکن مالی یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای دریافت ویزاهای مختلف کشور هلند باید داشته باشید. این مدرک توسط بانک کشور مبدأ صادر می‌شود. بانک کشور مبدأ باید حساب فرد را طی ۶ ماه گذشته بررسی کرده و درآمدها و هزینه‌های فرد را ارائه دهد.
این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده تمکن مالی فرد برای اقامت در کشور مقصد باشد. درصورتی‌که فرد تمکن مالی موردنیاز را دارا نباشد ویزای آن از سمت کشور مبدأ رد خواهد شد و این گونه توانایی اقامت در کشور را نخواهد داشت. برای هر کدام از روش‌های مهاجرتی میزان تمکن مالی متفاوت در نظر گرفته‌اند.
اگر می‌خواهید این شرایط را مورد بررسی قرار دهید در جدول زیر به طور کامل تمکن مالی موردنیاز برای هر روش را مورد بررسی دقیق قرار داده‌ایم.

روش مهاجرتی 

تمکن مالی مورد نیاز

مهاجرت تحصیلی

ارائه مدارک اثبات تمکن مالی (حدود ۸۷۰ یورو در ماه یا ۱۰,۴۴۰ یورو در سال)

مهاجرت کاری

اثبات تمکن مالی، ۱۹۹۵ یورو برای ویزای کار بدون اجازه تعطیلات و ۲۱۵۴.۶۰ یورو برای ویزای کار با اجازه تعطیلات

مهاجرت سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در یک شرکت یا صندوق هلندی باید حداقل ۱,۲۵۰,۰۰۰ یورو باشد. امکان سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات برای مقاصد خصوصی وجود ندارد.

مهاجرت از طریق ازدواج

شواهدی مبنی بر اینکه شما یا شریک زندگی‌تان شرایط تمکن مالی را دارید، به‌عنوان‌مثال، پرینت صورت‌حساب‌های بانکی

درصورتی‌که مدارک دال بر تمکن مالی را به سفارت ارائه دهید قادر به ادامه فرایند مهاجرت خود خواهید بود.

شرایط اقامت دائم هلند

ویزای هلند به متقاضیان از طریق روش‌های متعددی اعطا می‌شود. این ویزا بسته به نحوهٔ ورود متقاضی به کشور و هدف آن از ورود نیز متفاوت است. به طور مثال شما می‌توانید توسط یک فردی که تبعه هلند است یک دعوت‌نامه برای ویزای خود دریافت نمایید. این دعوت‌نامه می‌تواند هم برای ویزای توریستی و هم برای اقامت موقت استفاده شود.
شما عزیزان برای دریافت ویزا کشور هلند باید مدارکی را به همراه داشته باشید. (اصلاح شد) در برخی شرایط نیز ممکن است ویزای شما عزیزان توسط سفارت هلند ریجکت شود. این امر می‌تواند به دلایل زیادی مانند سو سابقه کیفری، نقصی مدارک، جعلی بودن مدارک، عدم‌اطمینان افسر سفارت از بازگشت شما به کشور خود و... باشد.
البته این ریجکت می‌تواند توسط شما با ارائه مدارکی رفع شود. درصورتی‌که می‌خواهید اقامت موقتی که با استفاده از این ویزا دریافت کرده‌اید را به اقامت دائم کشور هلند تبدیل کنید باید شرایط زیر را دارا باشید:

 1. داشتن اقامت موقت تحصیلی، سرمایه‌گذاری یا کاری
 2. پرداخت منظم بیمه و مالیات به مدت حداقل ۵ سال
 3. عدم سوءپیشینه کیفری در هلند

درصورتی‌که تمامی این موارد را دارا باشید می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و با خیالی راحت در آن زندگی کنید.

شرایط اخذ شهروندی هلند

درصورتی‌که با هر کدام از روش‌های ارائه شده در این مقاله موفق به دریافت اقامت موقت کشور هلند شدید بعد از مدت‌زمان خاص و دارابودن شرایط مشخصی می‌توانید نسبت به شهروندی این کشور درخواست دهید. شهروندی کشور هلند با اقامت موقت یا دائم تفاوت دارد. درصورتی‌که دارای اقامت موقت باشید پس از پایان مدت‌زمان اقامت باید کشور را ترک کرده یا اقامت خود را تمدید کنید.
اقامت دائم نیز بدین معنا است که شما شرایط زندگی در این کشور تا پایان عمر خود را دارید. اما شهروندی از تمامی این شرایط بهتر است. درصورتی‌که شهروند هلند شوید به شما تبعه کشور هلند می‌گویند. درصورتی‌که تبعه کشور هلند باشید باید تمامی قوانین معنوی آن را رعایت کرده و در آن مؤثر باشید.
شهروندهای کشور هلند پاسپورت هلندی دارند و با این پاسپورت می‌توانند به‌تمامی نقاط دنیا مسافرت کنند. مهم‌ترین شرایطی که برای اخذ شهروندی کشور هلند نیاز دارید شامل موارد زیر هستند:

 1. سن متقاضی باید بیشتر از ۱۸ باشد؛
 2. متقاضی باید اقامت دائم این کشور را اخذ کرده باشد؛
 3. فردی که قصد دارد شهروند این کشور شود باید به زبان هلندی تسلط کافی داشته باشد؛
 4. متقاضی باید ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشد؛
 5. متقاضی در مدت مقیم بودن خود در این کشور نباید مرتکب جرم شود؛
 6. فردی که برای دریافت عنوان شهروندی این کشور درخواست می‌دهد باید قسم بخورد که به قانون اساسی این کشور پایبند است و به حقوق آزادی شهروندان احترام می‌گذارد؛
 7. قبول‌شدن متقاضی در امتحان شهروندی هلند، یکی دیگر از شرایط دریافت شهروندی این کشور است.

بهترین شهرهای هلند برای مهاجرت

کشور هلند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است. شهرهای کشور هلند ویژگی‌های زیادی برای مهاجران دارند. اگر قصد مهاجرت به هلند را دارید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با تمامی شهرهای آن و شرایط زندگی در هر یک آشنا شوید.
این امر می‌تواند پروسه انتخاب شما را بسیار ساده‌تر کند. از بهترین شهرهای هلند می‌توان به شهرهای روتردام، دن هاگ، گرونینگن و... اشاره کرد. شما باید بسته به نیازهایی که دارید و شرایطی که مد نظرتان است یکی از این شهرها را برای سکونت خود انتخاب کنید. بهترین شهرهای کشور هلند برای مهاجرت شامل موارد زیر هستند:

روتردام (Rotterdam)

یکی از بهترین شهرهای کشور هلند برای زندگی شهر روتردام است. روتردام دومین شهر بزرگ هلند است که تحت‌الشعاع آمستردام قرار دارد. ویژگی‌های فراوانی که در این شهر وجود دارد باعث شده است سالیانه مهاجران زیادی را به خود جذب کند.
از مهم‌ترین ویژگی‌های این شهر می‌توان به بندر آن اشاره کرد. بزرگ‌ترین بندر دریایی در اروپا در شهر روتردام هلند قرار دارد. همین موضوع باعث شده مردم زیادی از نقاط مختلف جهان در این شهر زندگی کنند. به این دلیل می‌توان این شهر را یکی از بهترین شهرهای هلند برای مهاجرین نام برد. شهر روتردام دارای بخش‌های مختلف زیادی است.
در واقع بخش‌هایی از این شهر برخلاف ظاهر گران‌قیمت روتردام از هزینه‌های زندگی پایینی برخوردار هستند. شما می‌توانید در این مناطق با پرداخت کمترین هزینه زندگی باکیفیت را تجربه کنید.

دن هاگ (Den Haag)

اگر از روتردام ۲۵ کیلومتر به سمت شمال غربی بروید به شهر دن هاگ خواهید رسید. این شهر نیز مانند روتردام به‌عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی در هلند نام دارد. شهر دن هاگ را به‌عنوان پایتخت دولتی و مقر حقوقی هلند نیز می‌شناسند. در این شهر مراکز بین‌المللی حقوقی و دادگاه‌های کیفری بین‌المللی زیادی قرار گرفته‌اند.
به همین علت به‌جرئت می‌توانیم به شما دوستان عزیز بگوییم که شهر دن هاگ یکی از بهترین شهرهای هلند برای دانشجویان علوم حقوقی و دولتی است. (اصلاح شد) همچنین می‌توان از این شهر به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرین اشاره کرد.
اما چه موضوعی باعث شده تا این شهر به یکی از مقاصد محبوب مهاجرین تبدیل شود؟ ویژگی‌های خاصی در این شهر دارا هستند که اگر می‌خواهید به آن مهاجرت کنید باید بررسی کنید. ویژگی‌هایی مانند هزینه زندگی کم، کیفیت زندگی بالا، طبیعتی سرسبز، اماکن دیدنی فوق‌العاده و... شامل این موارد هستند.

گرونینگن (Groningen)

از زیباترین شهرهای کشور هلند می‌توان به شهر گرونینگن اشاره نمود. این شهر از جذابیت ظاهری فوق‌العاده‌ای برخوردار است. همچنین محیط مناسبی برای دوچرخه‌سوارها نیز محسوب می‌شود. قدمت این شهر به هزاران سال پیشباز می‌گردد. شهر گرونینگن شهری دانشگاهی به‌حساب می‌آید و برترین دانشگاه‌های هلند در این شهر واقع شده‌اند.
به همین دلیل می‌توان از این شهر به‌عنوان بهترین شهر هلند برای مهاجرین دانشجو یادکرد. هزینه زندگی در این شهر باعث شده تا گرونینگن به‌عنوان یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین شهرهای هلند شناخته شود. از قیمت مناسب خانه گرفته تا خدمات اجتماعی فوق‌العاده نیز در این امر مؤثر هستند.

آمستردام (Amsterdam)

زمانی که نام کشور هلند به گوشتان می‌خورد اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد شهر آمستردام است. این شهر یکی از بهترین و جذاب‌ترین شهرهای اروپا است. زندگی در این شهر از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و سرگرمی‌های زیادی در آن وجود دارد. از جذابیت‌های این شهر می‌توان به کافی‌شاپ‌های جذاب، کوچه‌های پر خم و پیچ و کلاسیک، زندگی لاکچری و... اشاره کرد.
همچنین از آمستردام به‌عنوان بهترین شهر برای مهاجران محصل نیز یاد می‌شود. هزینه زندگی در شهر آمستردام نسبت به شهرهای دیگر هلند بالاتر است. اما کیفیت زندگی در آن بسیار بالا بوده و تجربه بهتری را برای مهاجرین رقم خواهد زد.
مهم‌ترین نکته‌ای که درباره آمستردام وجود دارد این است که پایتخت کشور هلند است؛ همین دلیل نیز موجب شده تا مراکز مهم اداری، دولتی و شرکتی در این شهر قرار بگیرند. آمستردام در تمامی ساعات روز پرجنب‌وجوش و خروشان است.

اوترخت (Utrecht)

جذاب‌ترین شهر هلند برای زندگی شهر اوترخت است. این شهر در سبکی قدیمی و قرون‌وسطایی است. به همین دلیل برای بسیاری از افرادی که به این طراحی‌ها علاقه دارند جذابیت زیادی دارد. هزینه زندگی در این شهر پایین نیست؛ اما نسبت به شهر آمستردام بسیار به‌صرفه‌تر است.
اگر به کافی‌شاپ علاقه زیادی دارید باید بگوییم که اوترخت دارای کافی‌شاپ‌های فراوانی است. این کافی‌شاپ‌ها جذابیت فوق‌العاده‌ای داشته و می‌توانید شب و روز در این کافی‌شاپ‌ها از نوشیدن قهوه لذت ببرید. شما می‌توانید با قطارهای پیشرفته‌ای که در اوترخت قرار دارند به شهرهای کناری آن یعنی آمستردام، روتردام، دن هاگ و باقی شهرها در کمترین زمان سفر کنید.
شهر اوترخت به دلیل زیبایی‌هایی که دارد جزو بهترین شهرها برای زندگی آرام و شاد محسوب می‌شود. در واقع بسیاری از بازنشستگان کشور هلند به این شهر مهاجرت کرده و زندگی خود را در آن ادامه می‌دهند.

لیدن (Leiden)

شهر لیدن کشور هلند از دیگر شهرهای این کشور است که بسیار برای مهاجرین دانشجو مناسب است. شرایط زندگی در این شهر به‌اندازه‌ای به‌صرفه است که برای یک زندگی خوب و لاکچری هزینه‌های کمی را پرداخت خواهید کرد. اگر به شهرهای قدیمی و با قدمت فرهنگی بالا علاقه دارید این شهر انتخاب مناسبی برای مهاجرت است.
قدیمی‌ترین دانشگاه هلند در شهر لیدن قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۵۷۵ بنیان‌گذاری شده و سالانه دانشجویان زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می‌کند. شرایط حمل‌ونقل در این شهر بسیار آسان است. شما می‌توانید از این شهر با خودروی خود تنها در طول ۴۰ دقیقه به آمستردام بروید. همین مسیر را می‌توانید با قطارهای بین‌شهری در عرض ۳۰ دقیقه طی کنید. همچنین طراحی شهری لیدن به‌گونه‌ای است که به‌راحتی می‌توانید از دوچرخه برای رفت‌وآمد خود استفاده کنید.

هارلم (Haarlem)

اگر به دنبال شهری آرام و کوچک برای زندگی می‌گردید پیشنهاد ما به شما عزیزان شهر هارلم هلند است. شهر هارلم شهری بسیار زیبا است که در کنار اقیانوس قرار دارد. اسکله‌ها و تپه‌هایی که در این شهر قرار دارند باعث شده است تا جاذبه‌های گردشگری این شهر چندین برابر شود. این شهر دارای کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های جذابی است که می‌توانید از آنها برای گذران وقت خود بهره ببرید. هارلم به پایتخت هلند نزدیک بوده و می‌توانید با استفاده از قطارهای بین‌شهری ۲۰ دقیقه‌ای به شهر آمستردام بروید.
اگر می‌خواهید برای اهداف مختلفی مانند کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری شهری از کشور هلند را انتخاب کنید شهرهای زیر برای شما مناسب هستند:

بهترین شهرها برای کار

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید قبل از مهاجرت به هر کشوری بررسی کنید بهترین شهرهای آن برای کار است. در بخش‌های قبلی این مقاله با هم‌شهرهای مختلف و مهم کشور هلند را مورد بررسی دقیق قرار دادیم. تمامی این شهرها ویژگی‌های مخصوص به خود را داشتند و نکات مختلفی برای زندگی دارا بودند.
اگر می‌خواهید برای کار به کشور هلند بروید باید شهرهایی را انتخاب کنید که برای کار مناسب باشند. این شهرها از نظر اقتصادی وضعیت خوبی داشته و می‌توانند ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند درآمد بالا و هزینه‌های زندگی پایین ارائه دهند. شهر اوترخت بهترین شهر برای کار در این کشور محسوب می‌شود.

بهترین شهرها برای تحصیل

یکی دیگر از اهداف مهاجرین برای زندگی در کشور هلند تحصیل است. این افراد برای تحصیل وارد این کشور می‌شوند به همین دلیل باید به دنبال بهترین دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی بگردند. درصورتی‌که شما هم می‌خواهید برای مهاجرت به این از روش تحصیلی استفاده کنید باید به دنبال شهرهایی باشید که دارای دانشگاه‌های برتر هستند. شهرهای آمستردام، روتردام، لاهه و... از بهترین شهرها برای این هدف هستند.
شما با زندگی در این شهرها به بهترین سیستم‌های آموزشی دسترسی خواهید داشت. به دلیل وجود دانشجویان فراوان در این شهرها زندگی در آن بسیار کم‌هزینه بوده و از سیستم حمل‌ونقل عمومی فوق‌العاده‌ای نیز برخوردار هستند.

بهترین شهرها برای سرمایه‌گذاری

برخی از افراد نیز وجود دارند که بر خلاف دسته اصلی که برای کار و تحصیل وارد کشور هلند می‌شوند، این افراد برای سرمایه‌گذاری این کار را انجام می‌دهند. کشور هلند دارای شهرهای زیادی است؛ اگر می‌خواهید بهترین شرایط را برای سرمایه‌گذاری پیدا کنید باید در شهری زندگی کنید که بهترین شرایط را به شما ارائه داده و در ازای سرمایه‌ای که می‌گذارید سودی فوق‌العاده به شما بدهد. بهترین شهرهای کشور هلند برای سرمایه‌گذاری شامل آمستردام، لاهه، اوترخت، روتردام، هارلم و... هستند.

بهترین شهرها برای زندگی ارزان

برخی از مهاجرینی که به کشور هلند وارد می‌شوند از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار نبوده و توانایی پرداخت هزینه‌های بالا برای زندگی را دارا نیستند. در چنین شرایطی این افراد باید زندگی خود را در شهرهای ارزان‌قیمت این کشور آغاز کنند.

تعدادی از شهرهای کشور هلند از نظر هزینه‌های زندگی بسیار به‌صرفه هستند که قابلیت زندگی کم هزینه‌ای را به شما ارائه می‌دهند. مهم‌ترین این شهرها عبارت‌اند از منطقه پریسلند روتردام، لیمبورگ، گرونینگن و زیلند.

بهترین شهرها برای بازنشستگان

تعدادی از کسانی که به هلند مهاجرت می‌کنند جزو افراد بازنشسته هستند. این افراد می‌توانند با استفاده از ویزای همراه وارد کشور هلند شده و زندگی بازنشستگی خود را در این کشور ادامه دهند. این افراد به دلیل سن بالایی که دارند به دنبال مناطقی آرام و خوش‌آب‌وهوا برای زندگی می‌گردند.
پس در چنین شرایطی باید این افراد را به شهرهایی منتقل کنیم به از این شرایط برخوردار باشند. ماستریخت یک شهر زیبا در جنوب کشور هلند است که به‌عنوان بهترین شهر هلند برای زندگی بازنشستگان شناخته می‌شود.

بهترین شهرها برای تجربه زندگی شاد

و اما آخرین دسته از شهرهای مهم کشور هلند که برای زندگی به شما پیشنهاد می‌دهیم شهرهایی هستند که تجربه‌ای فوق‌العاده از زندگی شاد به شما ارائه می‌دهند. مردم این شهرها زندگی شادی دارند و در فرهنگ خود به تعطیلات و خوش‌گذرانی اهمیت زیادی می‌دهند. علاوه بر این موضوع چنین شهرهایی آب‌وهوایی بسیار عالی و مناطق سرسبزی دارند.
لاهه یکی از شهرهایی است که بیشترین تعداد مهاجران را در هلند دارد. اگر کسی در این شهر در هلند زندگی کند، این فرصت را پیدا می‌کند که در شهری اقامت داشته باشد که هم جاذبه‌های گردشگری مختلفی دارد و هم اینکه رستوران‌ها، گالری‌های هنری، بوتیک‌ها و فروشگاه‌های مختلفی را در خود جای‌داده است. شما می‌توانید با زندگی در شهر لاهه بدون نگرانی از شرایط اقتصادی بهترین تجربه زندگی شاد را در طول عمر خود داشته باشید.

بهترین مشاغل در هلند کدام‌اند؟

پس از مهاجرت به کشور هلند اولین کاری که باید انجام دهید پیداکردن شغلی مناسب برای دریافت درآمد است. درصورتی‌که برای کار به کشور هلند مهاجرت می‌کنید پس از ورود به این کشور باید به دنبال یک کار متناسب با مدارک آکادمیک یا حرفه‌ای خود باشید. در چنین شرایطی افراد با سختی زیادی در این کشور به پیداکردن کار می‌پردازند.
اما شما می‌توانید با بررسی بهترین مشاغل این کشور از قبل خود را برای موضوع اشتغال آماده کنید. شغل‌های زیادی در این کشور وجود دارند که شرایط کاری بسیار فوق‌العاده‌ای دارند. تمامی این شغل‌ها دارای درآمد بسیار خوبی هستند که فرصت پیشرفت را برای شما بسیار بهبود می‌دهند.
بهترین شغل‌هایی که می‌توانید در کشور هلند به آنها مشغول شوید شامل موارد زیر هستند (حقوق ذکر شده به طور میانگین و سالیانه هستند):

مشاغل محبوب 

میزان درآمد 

پزشک متخصص

۱۶۶۰۰۰ یورو

دندان‌پزشک

۱۴۱۰۰۰ یورو

مدیرعامل و مدیر اجرایی شرکت

۱۳۷۰۰۰ یورو

حرفه‌های حقوقی

۱۳۱۰۰۰ یورو

مدیر فناوری اطلاعات

۱۱۳۰۰۰ یورو

مدیر مالی

۱۱۰۰۰۰ یورو

مهندس

۱۰۸۰۰۰ یورو

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای پیداکردن مشاغل بیشتر به سایت‌های کاریابی هلند مراجعه کنید.

مزایای مهاجرت به هلند

مهاجرت به کشور هلند مزایای بسیار زیادی دارد. در واقع اگر کمی به مواردی که تا به این جای مقاله با هم بررسی کردیم توجه کنید متوجه خواهید شد که مزایای مهاجرت به این کشور بسیار زیاد است. در واقع با مهاجرت به این کشور تمامی این مزایا نصیب شما شده و باعث افزایش کیفیت زندگی شما نیز می‌شود.
اگر می‌خواهید با شناخت کامل به کشور هلند مهاجرت کنید و زندگی خود را در آن آغاز کنید بهتر است قبل از هر کاری با مزایای زندگی در این کشور آشنا شوید. مهم‌ترین مزایای مهاجرت به هلند شامل موارد زیر هستند:

 1. امکان دریافت ویزای همراه در اغلب به روش‌ها
 2. امکان تحصیل در دانشگاه‌های باکیفیت و حضور در کلاس درس اساتید بین‌المللی
 3. نرخ بیکاری کم و بالابودن میزان حقوق و دستمزدها
 4. دریافت اقامت دائم و شهروندی هلند بعد از گذشت چند سال
 5. کار در بازارهای بین‌المللی و تجارت آزاد

این مزایا تنها بخش کوچکی از مزیت‌هایی زندگی در کشور هلند محسوب می‌شوند.

معایب مهاجرت به هلند

نکته‌ای بسیار مهم دررابطه‌با مهاجرت به کشور هلند وجود دارد و این نکته نیز این است که کشور هلند علاوه بر زیبایی‌ها، ویژگی‌ها و مزیت‌های فوق‌العاده‌ای که دارد، دارای معایبی نیز است. این کشور فوق‌العاده از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که در بخش قبلی به ذره‌ای از این مزایا پرداختیم.
اما درصورتی‌که می‌خواهید یک مهاجرت راحت و بدون دردسر را تجربه کنید باید با معایبی که سر راه شما قرار دارند نیز آشنا شوید. این معایب کم هستند و مشکلی در روند مهاجرت یا زندگی شما ایجاد نخواهند کرد؛ تنها باعث کمی سخت‌تر شدن آن می‌شوند. مهم‌ترین معایبی که با مهاجرت به کشور هلند با آن‌ها مواجه می‌شوید عبارت‌اند از:

 1. داشتن تمکن مالی در تمامی روش‌ها اهمیت دارد. از روش تحصیلی گرفته تا کاری و سرمایه‌گذاری، شما باید ثابت کنید که از تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور برخوردار هستید. برخی از افراد که توانایی تأمین تمکن مالی برای روش‌های مختلف را ندارند توانایی دریافت ویزا را نخواهند داشت. این قانون به دلیل راحت‌تر شدن زندگی شما در کشور هلند است.
 2. چنانچه بخواهید در این کشور ارتباطات گسترده‌ای داشته باشید باید زبان هلندی را بیاموزید. گرچه مردم این کشور تا حدودی به زبان انگلیسی آشنایی دارند و زبان انگلیسی در این کشور نیز رایج است؛ اما در نهایت باید زبان هلندی را بیاموزید. زبان هلندی شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی دارد. به همین دلیل یادگیری آن سخت و زمان برخواهد بود.

ویزاپ؛ بهترین راه برای مهاجرتی آسان

به دنبال یک مؤسسه مهاجرتی عالی برای انجام خدمات مشاوره‌ای هستید؟ ما در ویزاپ بهترین شرایط را برای شما فراهم کردیم تا مهاجرت را برایتان بسیار ساده کنیم. مؤسسه مهاجرتی ویزاپ یکی معتبرترین موسسه‌های مهاجرتی در کشور ایران است که بهترین خدمات مهاجرتی را به هم‌وطنان خود ارائه می‌دهد. این مؤسسه فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ شروع کرده و در این سال‌ها توانسته موفقیت‌های فراوانی را به دست بیاورد. ما در مجموعه ویزاپ تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به استارتاپ‌ها و جوانان بااستعداد فرصتی فوق‌العاده برای مهاجرت ارائه دهیم.
این مؤسسه توانسته خدمات مهاجرتی مختلفی را انجام دهد و این موضوع را مدیون متخصص‌های مهاجرت و مشاورینش در این حوزه است. اگر می‌خواهید یک مهاجرت راحت داشته باشید می‌توانید به مؤسسه مهاجرتی ما مراجعه کرده و با دریافت مشاوره‌های کامل از تمامی وجوه مهاجرت باخبر شوید. ما در مؤسسه ویزاپ بهترین خدمات مهاجرت را برای هر کشوری مانند کانادا، آلمان، پرتغال، هلند و... انجام می‌دهیم. تخصص و مهارت وکلای ویزاپ باعث شده تا افراد زیادی مهاجرتی موفق و جذاب تجربه کنند. تنها کاری که نیاز است بکنید تماس‌گرفتن با بخش مشاوره مؤسسه مهاجرتی ویزاپ و گرفتن مشاوره‌های موردنیاز است.

سوالات متداول

هزینه زندگی یک فرد در هلند چقدر است؟

از مهم‌ترین نکاتی که قبل از مهاجرت به هر کشوری باید به آن مسلط باشید هزینه‌های زندگی در آن کشور است. هلند از کشورهایی است که هزینه زندگی کمی دارد موضوع را مدیون اقتصاد فوق‌العاده‌اش می‌باشد. میانگین هزینه‌های زندگی در هلند معادل ۱۲۰۰ یورو در ماه می‌باشد. این هزینه نسبت به شهرهای مختلف هلند متفاوت خواهد شد. البته مواردی مانند سبک زندگی و تعداد افراد خانواده شما نیز در این موضوع تأثیر مستقیم دارند.

آسان‌ترین راه برای مهاجرت به هلند چیست؟

همان‌طور که در این مقاله مشاهده کردید روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد. این که آسان‌ترین روش کدام باشد کاملاً به خود شما بستگی دارد. اگر از سرمایه کلانی برخوردار هستید قطعاً بهترین روش برای مهاجرت به هلند روش سرمایه‌گذاری برای شما خواهد بود.

چه روش‌هایی برای مهاجرت به هلند وجود دارد؟

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که افراد درباره مهاجرت به کشور هلند از ما می‌پرسند این است که چه روش‌هایی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. روش‌های مهاجرت به هلند شامل موارد زیر هستند:

 1. مهاجرت به هلند از طریق تحصیل
 2. مهاجرت به هلند از طریق کار
 3. مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی
 4. مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری
 5. مهاجرت به هلند از طریق ازدواج
 6. مهاجرت به هلند از طریق کارآفرینی یا استارتاپ
مشاغل موردنیاز برای مهاجرت به هلند در سال ۲۰۲۳ کدامند؟

افرادی که برای کار به کشور هلند می‌روند به دنبال مشاغلی هستند که این کشور به‌شدت آن‌ها نیاز دارد. این گونه علاوه بر درآمد بالا از شرایط کاری خوبی برخوردار خواهند بود. مشاغل موردنیاز هلند در سال ۲۰۲۳ عبارت‌اند از:

 1. مدیریت عمومی
 2. بهداشت، پزشکی، اجتماعی و تناسب‌اندام
 3. بازاریابی و تبلیغات
 4. پشتیبانی اداری و دبیرخانه
 5. بانکداری، خدمات مالی و بیمه

و...

نتیجه‌گیری

کشور هلند یک کشور اروپایی است که بین بلژیک و آلمان قرار گرفته است. مساحت جغرافیایی این کشور کوچک بوده و تنها به‌اندازه ۱۷ میلیون نفر جمعیت دارد. راه و روش‌های مهاجرت به هلند بسیار است. روش‌های بسیاری برای این کار قرار گرفته است. از روش‌های تحصیلی تا روش‌های شغلی. شما می‌توانید بسته به شرایطی که دارید با استفاده یکی از این روش‌ها اقدام به مهاجرت کشور هلند کنید. یکی از بهترین این روش‌ها روش استارتاپی و نو آفرینی است. این روش برای افرادی خاص است؛ اما زحمت و زمان کمتری را نیاز دارد.
این کشور یکی از محبوب‌ترین مقصدهای مهاجرت برای افراد است. دلیل اینکه افراد زیادی به کشور هلند مهاجرت می‌کنند ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای است که در آن قرار دارد. به طور مثال یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کشور هلند شرایط اجتماعی آن است. این کشور پنجمین کشور شاد جهان نام‌گرفته است. این یعنی مردمی بسیار سرزنده و پر انرژی در آن زندگی می‌کنند. همچنین از نظر اقتصادی نیز در شرایط خوبی قرار دارد. به دلیل چنین مواردی است که این کشور جزو محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت است.
اما یک نکته بسیار مهم درباره مهاجرت به کشور هلند وجود دارد. از آن جایی که این کشور یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای دنیا است مهاجرت به آن کمی زمان بر است. یعنی شما باید مدارکی را آماده کرده و شرایطی که از شما خواسته شده را نیز رعایت کنید. شما می‌توانید با کمک مشاورین مؤسسه ویزاپ به‌راحتی این کار را انجام داده و مراحل سخت‌کار را به وکلای مهاجرتی ویزاپ بسپارید. ما در مؤسسه مهاجرتی ویزاپ تمام تلاش خود را می‌کنیم که با بهترین شرایط و ترفندها شما را هر چه سریع‌تر به هدف مهاجرتی‌تان برسانیم.

روش های مهاجرتی هلند

شرایط کشور های مختلف جهت مهاجرت

4 دیدگاه در “راهنمای کامل مهاجرت به هلند + شرایط ۲۰۲۴

 1. نرجس گفت:

  برای ویزای استارتاپ هلند حداقل سن متقاضی باید چند سال باشد؟

  1. موسسه مهاجرتی ویزاپ گفت:

   سلام، برای شرکت در برنامه استارتاپ هلند، شرط سنی وجود ندارد. همچنین برای اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای استارتاپ هلند مراجعه کنید یا برای راهنمایی بیشتر میتوانید با پر کردن فرم رایگان مشاوره با کارشناسان ویزاپ در ارتباط باشید.

 2. بهاره گفت:

  سلام در رابطه با ویزای هلند نیازه مدارک مدارک جدیدی برای تمدید ویزا ارسال بشه یا نه؟

  1. موسسه مهاجرتی ویزاپ گفت:

   سلام بهاره عزیز، اطلاعاتی مانند اطلاعات شخصی، پاسپورت، عکس، اطلاعات مالی، بلیط هواپیما و برنامه سفر و غیره را مجدداً باید ارائه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 8 =