مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

اخذ ویزای کشور هلند

همه ما این را می‌دانیم که مهاجرت یک امر حساس و مهم است. افراد زیادی در طول سال مهاجرت می‌کنند و این امر به دلیل شرایط بد اقتصادی کشور و برخی از دلایل سیاسی است. راه و روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به‌راحتی مهاجرت کرده و مسیری جدید برای پیشرفت خود آغاز کنید. انتخاب‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارند.

شما می‌توانید به کشورهای دیگر آسیا و حتی کشورهای آمریکایی مهاجرت کنید؛ اما بهترین انتخابی که برای هر کسی وجود داشته و بسیاری از افراد آن را انتخاب می‌کنند مهاجرت به کشورهای اروپایی است. کشورهای اروپایی مختلفی وجود دارند که می‌توانید با مهاجرت به آن‌ها راحتی یک زندگی جدید را آغاز کنید. از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کشور هلند است.

هلند یکی از کشورهای توسعه‌یافته، خوش‌آب‌وهوا و زیبا در اروپا است که محبوبیت زیادی بین مهاجران داشته و افراد زیادی سالانه به آن مهاجرت می‌کنند. اگر قصد این را دارید که نسبت به اخذ ویزای هلند اقدام کنید پیشنهاد می‌شود که تا انتهای این مقاله آموزشی همراه ما باشید. در این مقاله مهم‌ترین شرایطی که برای گرفتن ویزای هلند وجود دارد را بررسی خواهیم کرد.

کشور هلند برای اخذ ویزا

اولین کاری که باید برای مهاجرت به هلند انجام دهید این است که به طور کامل این کشور را از نظر ویژگی‌های مختلف بررسی کنید. ویژگی‌های متنوعی در کشور هلند وجود دارد که موجب شده افراد زیادی نسبت به اخذ ویزا و اخذ اقامت هلند اقدام کنند.

 کشور هلند یکی از زیباترین و خوش‌آب‌وهواترین کشورهای اروپایی است که به دشت‌های پر گل خود مشهور است. این کشور فوق‌العاده بیش از ۱۷ میلیون نفر جمعیت را درون خود جای داده و توانسته با کمک این جمعیت یکی از بهترین اقتصادهای دنیا را پایه گذاری کند.

 پایتخت کشور هلند شهر زیبای آمستردام است. آمستردام یکی از شهرهای زیبا در دنیا است که ساختمان‌های کلاسیک و زیبایی در آن قرار گرفته است. این کشور به‌صورت پادشاهی مشروطه اداره می‌شود. پادشاه کشور هلند شاه ویلیام الکساندر بوده و نخست وزیر آن نیز مارک روته است.

مساحت کلی این کشور معادل ۴۱۵۴۳ کیلومتر مربع است که نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمی کوچک‌تر است. موقعیت مکانی این کشور در شمال غربی اروپا بوده و از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و غرب با راه‌های دریایی بریتانیا همسایه است.

انواع ویزای هلند

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم کشور هلند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است. به دلیل وجود شرایط زندگی فوق‌العاده در این کشور به همراه آب‌وهوای خوب، افراد زیادی به دنبال این هستند که نسبت به اخذ اقامت یا اخذ ویزای هلند اقدام کرده و حتی به‌صورت موقت هم نیز شده در آن اقامت داشته باشند.

به دلیل محبوبیت زیادی که کشور هلند از نظر مهاجرپذیری داشته، دولت آن روش‌های مختلفی را برای مهاجرت و مسافرت قرار داده تا بتواند از این فرصت فوق‌العاده به بهترین شکل هم به نفع کشور خود و هم به نفع مهاجرین استفاده کند. اگر می‌خواهید که یک مهاجرت موفق به کشور هلند داشته باشید بهتر است که تمامی این روش‌ها را به بهترین شکل بررسی کرده و ببینید که شرایط و هزینه‌های هر کدام به چه شکل است.

 این شرایط برای هر کدام متفاوت است؛ پس باید به‌دقت هر کدام را بررسی کنید تا زمان مراجعه به سفارت این کشور دچار مشکل نشوید. از بهترین روش‌هایی که برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

نحوه رفع ریجکتی ویزای هلند

ویزای کوتاه‌مدت هلند

یکی از انواع ویزاهایی که می‌توانید با استفاده از آن وارد کشور هلند شده و سپس در آن اقامت داشته باشید ویزای کوتاه‌مدت هلند است. بسیاری از افراد وجود دارند که نسبت به اخذ ویزای کوتاه‌مدت هلند اقدام کرده و با کمک آن به بازدید از کشور هلند می‌روند.

اما شرایط این ویزا چگونه است؟ اگر به نام این ویزا توجه کنید در آن در لغت کوتاه‌مدت استفاده شده است. ویزای کوتاه‌مدت کشور هلند ویزایی است که می‌توانید با استفاده از آن مدت کوتاهی در کشور هلند اقامت داشته باشید. این اقامت معادل ۹۰ روز بوده و به همین دلیل شباهت بسیار زیادی به ویزای توریستی دارد.

این ویزا شرایط خاصی داشته و تنها می‌توانید هر ۶ ماه یکبار نسبت به اخذ آن اقدام کنید. ویزای کوتاه‌مدت به این شکل است که می‌توانید با استفاده از آن هر ۶ ماه یکبار در این بازه به‌صورت ۹۰ روزه در کشور هلند اقامت داشته باشید.

توجه داشته باشید که این ویزا به گونه ای است که پس از یک بار خروج از کشور هلند نمی‌توانید برای بار دوم از آن برای ورود به هلند استفاده کنید. شرایط اخذ این ویزا راحت بوده و نیازمند تمکن مالی زیادی نخواهید بود.

ویزای توریستی هلند

یکی دیگر از ویزاهای جذابی که در کشور هلند وجود داشته و می‌توان آن را محبوب‌ترین نوع ویزای هلند دانست ویزای توریستی هلند است. همان‌طور که از نام این ویزا مشخص است، ویزای توریستی برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند به‌عنوان یک توریست وارد کشور هلند شده و از آن بازدید کنند.

از مهم‌ترین شرایطی که برای ویزای توریستی وجود دارد این است که با کمک این ویزا نمی‌توانید نسبت به کار یا تحصیل در کشور هلند اقدام کنید. این ویزا در بازه‌های زمانی مختلفی ارائه می‌شود و هزینه هر کدام از مدل‌های این ویزا با یکدیگر تفاوت دارد.

در واقع دو نوع ویزا برای ویزای توریستی وجود دارد. یکی از مدل‌های آن ویزای توریستی کوتاه‌مدت است که هر ۶ ماه یکبار صادر شده و برای افرادی است که می‌خواهند کمتر از ۳ ماه یا همان ۹۰ روز در هلند اقامت داشته باشند. اما نوع دیگری از این ویزا وجود دارد که به شکل بلندمدت بوده و از آن به نام ویزای شینگن نیز یاد می‌کنند.

ویزای شینگن هلند ویزایی است که توسط اتحادیه اروپا صادر شده و به مدت ۵ سال اعتبار دارد. با در اختیار داشتن این ویزا می‌توانید چندین بار از هلند خارج شده و حتی به کشورهای دیگر حوزه شینگن نیز سفر کنید. هزینه اخذ ویزای شینگن نسبت به ویزای توریستی کوتاه‌مدت بیشتر بوده و مدت‌زمان صادر شدن آن کمی طولانی است.

ویزای تجاری هلند

یکی از انواع ویزاهایی که می‌توانید به کمک آن به شکلی حرفه‌ای و با اهدافی بیزینسی به کشور هلند مهاجرت کرده یا به‌صورت موقت در آن اقامت داشته باشید ویزای تجاری است. ویزای تجاری هلند نوعی ویزا است که می‌توانید با استفاده از آن به تجارت در کشور هلند پرداخته و با تجار هلندی و بین‌المللی همکاری کنید.

مزایای مختلفی برای ویزای تجاری هلند وجود دارد و مهم‌ترین مزیت آن دسترسی به یک بازار بین‌المللی و اعتباری خاص برای تجارت است. این ویزا را با نام‌های ویزای تجاری شینگن نیز می‌شناسند. برای این که بتوانید نسبت به اخذ ویزای تجاری هلند اقدام کنید باید مدارک مختلفی را ارائه داده و ثابت کنید که تجربه‌ای بالا در تجارت دارید.

برای این کار باید سوابق تجاری، شرکت‌هایی که به نامتان بوده یا با آن‌ها همکاری کرده‌اید، ترجمه کارت بازرگانی و تمکن مالی خود را به سفارت کشور هلند ارائه دهید. این‌گونه می‌توانید به بهترین شکل نسبت به دریافت این ویزا اقدام کرده و با استفاده از آن و از طریق کشور هلند نسبت به تجارت با دنیا اقدام کنید.

ویزای استارتاپ هلند

یکی از جذاب‌ترین ویزاهایی که برای مهاجرت و اخذ ویزای هلند وجود داد ویزای استارتاپی است. ویزای استارتاپ نوعی ویزا است که با استفاده از آن می‌توانید استارتاپی جدید را در کشور هلند راه‌اندازی کنید. همان‌طور که می‌دانید امروزه استارتاپ‌ها برای هر کشوری مهم بوده و از هر استارتاپ جذابی که پتانسیل‌های بالایی داشته باشد حمایت می‌کنند.

یک استارتاپ می‌تواند هم به پیشرفت کشور و هم به پیشرفت مهاجر کمک کند. به همین دلیل افراد زیادی نسبت به اخذ ویزای استارتاپ اقدام می‌کنند. برای این که بتوانید نسبت به اخذ ویزای هلند استارتاپ اقدام کنید باید شرایط مختلفی را دارا بوده و سپس مدارک موردنیاز سفارت را نیز تهیه کنید. شرایط مختلفی برای اخذ این ویزا وجود دارد.

اما یکی از مهم‌ترین این شرایط داشتن یک ایده نو و استارتاپی است. چالشی که اکثر افراد برای اخذ ویزای استارتاپی دارند این است که باید ثابت کنند ایده آن‌ها نو بوده و می‌تواند پیشرفت چشمگیری داشته باشد. برای این کار باید مستندات فوق‌العاده‌ای برای ایده خود آماده کرده و آن را از هر لحاظی آزمون‌وخطا کرده باشید.

برای اخذ ویزای استارتاپ هلند نیازی به تمکن مالی بالا ندارید. اکثر استارتاپ‌هایی که وارد کشور هلند می‌شود با کمک سازمان‌های حمایتی سرمایه موردنیاز خود را در ازای سهام شرکت استارتاپی جذب می‌کنند. مراکز حمایتی مختلفی برای این کار وجود دارند که می‌توانید به کمک آن‌ها استارتاپ خود را در کشور هلند راه‌اندازی کنید.

ویزای تحصیلی هلند

یکی دیگر از ویزاهایی که برای کشور هلند وجود داشته و هر کسی می‌تواند نسبت به اخذ آن اقدام کند ویزای تحصیلی هلند است. ویزای تحصیلی هلند محبوب‌ترین ویزای هلند بوده و سالانه افراد زیادی با استفاده از آن نسبت به اقامت در هلند اقدام می‌کنند. همان‌طور که از نام این ویزا مشخص است شما می‌توانید پس از اخذ ویزای تحصیلی هلند در دانشگاه‌ها و مراکز علمی این کشور تحصیل کنید.

دلیلی که موجب شده تحصیل در کشور هلند به یک امر محبوب و پر طرف‌دار تبدیل شود این است که هزینه‌های تحصیل در این کشور بسیار کم بوده و دانشگاه‌های معتبری نیز در آن قرار گرفته‌اند. شما می‌توانید با تحصیل در بهترین دانشگاه‌های هلند مدارک معتبری را دریافت کنید که با کمک آن در سازمان‌ها و شرکت‌های مهم قادر به کار هستید.

مهم‌ترین چالشی که برای اخذ ویزای تحصیلی وجود دارد این است که باید برای اخذ این ویزا دعوت‌نامه یا بورسیه یکی از دانشگاه‌های هلند را دریافت کنید. سپس باید تمکن مالی زیادی را برای این کار تأمین کنید. تمکن مالی ویزای تحصیلی هلند کمی بالا است و دلیل آن هم این است که باید تمامی هزینه‌های دانشگاه و شهریه‌های آن را به همراه خود وارد کشور هلند کنید.

ویزای کاری هلند

یکی دیگر از ویزاهای کشور هلند که می‌توانید با استفاده از آن به‌راحتی در این کشور کارکرده و نسبت به دریافت حقوق نیز اقدام کنید ویزای کاری هلند است. کشور هلند یکی از بهترین کشورها از نظر اقتصاد و تولید ناخالص است. اگر بخواهیم به‌صورت تقریبی تولید ناخالص کشور هلند را در سال‌های اخیر بررسی کنیم باید بگوییم که طبق آخرین آمار کشور هلند تولید ناخالص خود را به ۵۴۱ میلیارد دلار رسانده است.

به همین دلیل است که درآمد کارمندان و مشاغل مختلف آن بالا بوده و هزینه‌های زندگی در آن نیز متوسط است. برای این که بتوانید در کشور هلند نسبت به کار کردن اقدام کنید باید سوابق کاری و مدارک تحصیلی خود در حوزه مربوطه را ارائه دهید. به طور مثال اگر می‌خواهید به‌عنوان یک مهندس برنامه نویس در کشور هلند مشغول به کار شوید باید سوابق تحصیلی خود در حوزه کامپیوتر را ارائه کرده و سپس شرکت‌هایی که در آن مشغول به کار بودید را نیز معرفی کنید.

هزینه اخذ ویزای کاری هلند کم بوده و فرایند اخذ آن نیز کار ساده ای است.  یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید قبل از اخذ ویزای کاری انجام دهید این است که کشور هلند را از نظر مشاغل موردنیاز و شغل‌های پر درآمد بررسی کنید.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان هلند

از دیگر ویزاهایی که می‌توانید با استفاده از آن به‌راحتی به کشور هلند رفته و به‌صورت موقت در آن اقامت داشته باشید ویزای ملاقات با خانواده است. بسیاری از افرادی که به کشور هلند مهاجرت می‌کنند افرادی هستند که به‌صورت تنهایی این کار را انجام می‌دهند. این افراد می‌توانند در بازه‌های زمانی مشخص افراد درجه یک خانواده خود را با استفاده از ویزای ملاقات هلند به این کشور وارد کنند.

البته شرایط خاصی نیز برای این کار وجود دارد. اخذ این ویزا نسبت به ویزاهای دیگر راحت‌تر بوده و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند به‌صورت موقت و در کنار دوستان یا خانواده خود در هلند اقامت داشته باشند.

برای این که بتوانید با استفاده از ویزای ملاقات به کشور هلند وارد شوید باید ثابت کنید که با شخص موردنظر رابطه خانوادگی دارید. در صورتی که می‌خواهید به دیدار دوستان خود بروید باید دوستتان نامه‌ای مبنی بر این که از دوستان شما است را به دولت هلند ارائه دهد تا شما بتوانید نسبت به دریافت ویزای ملاقات اقدام کنید.

ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند

یکی دیگر از ویزاهایی که برای مهاجرت به کشور هلند وجود داشته و می‌توانید به کمک آن به شکل موقت در کشور هلند اقامت داشته باشید ویزای ترانزیت فرودگاهی است. این ویزا را با نام ویزای ترانزیت نیز شناخته و برای مسافران کاربردی است.

این ویزای برای افرادی است که می‌خواهند با استفاده از خطوط هوایی هلند به کشورهای دیگر مسافرت کنند. به طور مثال اگر می‌خواهید پس از یک پرواز طولانی در کشور هلند از هواپیما پیاده شده و پرواز خود را تعویض کنید باید ویزای عبور نوع A را اخذ کنید.

این ویزا به شما اجازه خروج از فرودگاه را نمی‌دهد. اما شما می‌توانید در مدت‌زمان تعویض پرواز و سوارشدن به هواپیمای بعدی در فرودگاه هلند استراحت کرده و حتی از فروشگاه‌های آن خرید کنید. این ویزا برای اکثر کشورهای اروپایی که عضو حوزه شینگن هستند یکسان است.

اما اگر می‌خواهید بیش از یک توقف در حوزه شینگن داشته باشید باید نسبت به دریافت ویزای عبور C اقدام کنید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا بیش از دو توقف در کشورهای اروپایی داشته و در فرودگاه آن‌ها پرواز خود را تعویض کنید.

شرایط ویزای هلند برای ایرانیان

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید دررابطه‌با ویزای هلند و نحوه اخذ ویزای این کشور بررسی کنید شرایط ویزای هلند است. در صورتی که می‌خواهید به کشور هلند مسافرت کرده یا حتی از طریق ویزای آن مهاجرت کنید، باید شرایطی خاص که برای این کار وجود دارد را بررسی کنید. به‌طورکلی این شرایط برای همه یکسان بوده و حتی ایرانیان نیز می‌توانند از شرایط یکسانی برای مهاجرت به کشور هلند استفاده کنند.

 البته کمی سخت‌گیری در این زمینه برای ایرانیان زیاد است؛ اما اگر می‌خواهید بسیار راحت این کار را انجام دهید بهتر است از قبل شرایط مهاجرت و اخذ ویزای هلند برای ایرانیان را بررسی کنید. از مهم‌ترین این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای پاسپورت معتبر با اعتبار حداقلی ۷ماهه و ۲ صفحه خالی
 • ۲ عکس جدید پرسنلی برای پاسپورت
 • بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو
 • ارائه برنامه سفری شفاف و دقیق برای توجیه سفارت
 • ارائه مدارک و دلایل قانع‌کننده به مأمور سفارت جهت اخذ ویزا
 • ارائه گواهی تمکن مالی به زبان بین‌المللی انگلیسی
 • ارائه ترجمه‌ای دقیق از آخرین گردش‌های مالی در سه ماه اخیر
 • اثبات بازگشت به کشور ایران پس از پایان مدت‌زمان ویزا
 • تعهد دادن جهت ایجادنکردن اخلال در سلامت عمومی و امنیت داخلی کشور هلند
 • نبودن در لیست افراد ریجکتی
 • ارائه مدارک رزرو هتل یا محل اقامت
 • ارائه بلیط‌های رزرو شده برای رفت‌وبرگشت با هواپیما
 • ارائه ترجمه‌ای دقیق برای شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه ترجمه‌ای برای گواهی اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل
 • ترجمه سوابق کاری در حوزه‌های مربوطه
 • ترجمه جواز کسب در صورت داشتن شغل آزاد در زمینه‌های مختلف

مدارک لازم برای ویزای هلند

برای این که بتوانید به بهترین شکل نسبت به اقامت در کشور هلند و اخذ ویزای هلند اقدام کنید باید مدارکی که موردنیاز سفارت است را به‌صورت کامل و جامع به سفارت ارائه دهید. در صورتی که مدارک شما برای این کار تکمیل نباشد نمی‌توانید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. حتی ممکن است در صورت اشتباه بودن یا کمبود مدارک ویزای شما ریجکت شود.

برای این که با مشکل ریجکتی ویزای مهاجرتی یا مسافرتی هلند روبرو نشوید بهتر است ابتدا مدارکی که برای این کار نیاز است را بررسی کنید. به این نکته هم باید توجه داشته باشید که هر کدام از روش‌های مهاجرتی هلند مدارک خاص خود را نیاز دارند. مهم‌ترین این مدارک عبارت‌اند از:

نوع ویزا

مدارک موردنیاز

ویزای کاری

-        دعوت‌نامه کاری از سوی کارفرما در هلند

-        سوابق کاری به همراه بیمه

-        سوابق تحصیلی از جمله آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه

-        مدرک زبان بین‌المللی هلندی یا انگلیسی

-        گواهی عدم سوءپیشینه کیفری

-        گواهی تمکن مالی

ویزای تحصیلی

-        پاسپورت

-        عکس پاسپورت

-        ریزنمرات تحصیلی شما

-        نامه رسمی از مؤسسه آموزشی در هلند

-        بیمه مسافرتی و درمانی برای مدت اقامت شما

-        هزینه درخواست ویزای دانشجویی هلند.

-        اثبات درآمد

ویزای سرمایه‌گذاری و استارتاپ

-        داشتن تمکن مالی

-        ارائه مدارکی مبنی بر عدم سوءپیشینه

-        ارائه مدارک هویتی مانند کارت ملی، شناسنامه، عکس جدید و...

مهاجرت از طریق ازدواج

-        حداقل سن ۱۸ سال برای هر دو طرف

-        اولین ازدواج برای هر طرف

-        باید حداقل ۱۴ روز قبل از مراسم خود به مقامات شهرداری (gemeente) اطلاع دهند

-        ۲ یا ۴ شاهد با سن قانونی یا بیشتر

-        طرفین باید در ۲ سال گذشته قبل از ازدواج حضوری حداقل یک‌بار یکدیگر را ملاقات کرده باشند.

ویزای کارآفرینی

-        ارائه مدارک و مستندات نشان‌دهنده مستقل‌بودن کسب‌وکار

-        مستندات مربوط به ریسک کارآفرینی، مانند سرمایه‌گذاری زمانی و مالی

-        مستندسازی فعالیت‌ها

-        اداره مالیات کشور هلند شما را به‌عنوان یک کارآفرین واجد شرایط به رسمیت بشناسد

-        حداقل ۳ مشتری یا بیشتر داشته باشید.

-        حداقل ۱۲۲۵ ساعت در طول سال کارکرده باشید.

مهاجرت از طریق تولد

-        مادر کودک در زمان تولد کودک دارای ملیت هلندی باشند

-        هر دو والدین کودک در زمان تولد فرزندشان ملیت هلندی داشته باشند

-        پدر کودک در زمان تولد فرزند دارای ملیت هلندی بوده و با مادر غیر هلندی کودک ازدواج کرده باشد. پدر شریک ثبت شده مادر باشد یا پدر قبل از به‌دنیاآمدن فرزند، فرزند را تصدیق کرده باشد.

-        در زمان تولد، کودک و مادر کودک در هلند اقامت داشته باشند. یکی از والدین مادر نیز در روز تولد مادر، در هلند اقامت داشته باشد.

-        کودک و پدر کودک در زمان تولد کودک در هلند اقامت داشته باشند.

مهاجرت از طریق ویزای همراه و ملاقات با خانواده

-        پاسپورت یا شناسه مسافرتی

-        دو قطعه عکس پاسپورت

-        ثابت‌کردن رابطه، به‌عنوان‌مثال، گواهی ازدواج یا روابط فامیلی و دوستانه

-        شواهدی مبنی بر اینکه شما یا شریک زندگی‌تان شرایط تمکن مالی را دارید، به‌عنوان‌مثال پرینت صورت‌حساب‌های بانکی

-        پوشش بیمه سلامت

-        بررسی سوابق کیفری

-        اجازه اقامت شریک زندگی شما یا مدرک ملیت هلندی

-        شما دو نفر باید با هم در یک‌خانه در هلند زندگی کنید.

-        شریک زندگی شما باید یک تبعه هلندی یا یک تبعه غیر اتحادیه اروپا/EFTA با اجازه اقامت طولانی‌مدت در هلند باشد. برای برخی از مجوزها، شریک شما باید حداقل یک سال در هلند زندگی کرده باشد.

-        در صورتی که شریک شما با مجوز کارگر فصلی در هلند اقامت دارد نمی‌توانید با ویزای همراه به او بپیوندید.

-        در صورت پیوستن به شریک یا همسرتان، او باید درآمد پایداری برای حمایت از خانواده خود در هلند داشته باشد.

توجه داشته باشید که باید تمامی مدارک بالا را به‌صورت تمام‌وکمال به سفارتخانه هلند ارائه دهید؛ در غیر این صورت ممکن است که با مشکل ریجکت‌شدن روبرو شوید. برای این که بتوانید ریجکتی ویزا به دلیل کمبود مدارک را برطرف کنید باید دوباره وقتی را برای ارائه مدارک گرفته و هزینه‌ای اضافه برای این کار بپردازید.

ویزای هلند بدون مدرک زبان

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که افراد دررابطه‌با مهاجرت به هلند و نحوه اخذ ویزای آن از ما می‌پرسند این است که آیا می‌توانیم بدون مدرک زبان نسبت به مهاجرت و اخذ ویزای هلند اقدام کنیم یا خیر؟ دررابطه‌با این موضوع باید گفت که شرایط مختلفی برای هر کدام از ویزاها وجود دارد. در صورتی که می‌خواهید با استفاده از ویزای توریستی یا ویزای همراهی خانواده یا دوستان به کشور هلند وارد شوید به هیچ‌گونه مدرک زبانی نیاز نخواهید داشت.

 در واقع دلیل این موضوع این است که ویزای شما به‌صورت موقت بوده و پس از مدتی گشت‌وگذار در کشور هلند به کشور خود باز می‌گردید. اما اگر می‌خواهید که با استفاده از ویزاهای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای استارتاپ و حتی مهاجرت از طریق ازدواج نسبت به اقامت در کشور هلند اقدام کنید باید مدرک زبان معتبر برای این کار دریافت کنید. این مدرک زبان باید نمره‌ای مناسب داشته باشد که ثابت کند شما می‌توانید به‌راحتی و بدون داشتن دردسر در صحبت‌کردن در کشور هلند زندگی کنید.

مراحل اخذ ویزای هلند

اگر می‌خواهید که به طور کامل با ویزاهای هلند و نحوه گرفتن ویزای هلند آشنا شوید بهتر است که مراحل این کار را هم بررسی کنید. این‌گونه می‌توانید راحت‌تر ویزای هلند را دریافت کرده و سریع‌تر اقامت یا تحصیل خود در این کشور را آغاز کنید. مراحل اخذ ویزای هلند عبارت‌اند از:

 • در اولین مرحله باید نوع ویزای خود را انتخاب کرده و ببینید که کدام یک برای شما مناسب‌تر است.
 • سپس مدارک موردنیاز ذکر شده برای ویزای مدنظر را تأمین کرده و آن‌ها را ترجمه کنید.
 • نسبت به دریافت نوبت سفارت اقدام کرده و در زمان مدنظر به سفارتخانه کشور هلند بروید.
 • تمامی مدارک موردنیاز را ارائه کرده و با توضیح‌دادن هدف خود از مهاجرت به کشور هلند ویزای هلند خود را ثبت کنید.
 • پس از تأییدشدن ویزا، ویزای هلند به شما تحویل داده خواهد شد.

هزینه ویزای هلند

یکی از مهم‌ترین نکاتی که دررابطه‌با ویزای هلند وجود دارد هزینه‌های ویزای هلند است. توجه داشته باشید که هزینه‌های ویزای هلند نسبت به هزینه‌های مهاجرت و زندگی در هلند متفاوت است. به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت به کشور هلند حتماً ویزای مدنظر را انتخاب کرده و هزینه‌هایی که برای این کار وجود دارد را آماده‌سازی کنید.

 از مهم‌ترین هزینه‌هایی که باید برای اخذ هر کدام از ویزاهای کشور هلند پرداخت کنید می‌توان به ۳۰۰ دلار هزینه اخذ ویزا و مراحل اداری اشاره کرد. البته این هزینه ممکن است نسبت به مدارک شما متفاوت باشد. اگر بخواهیم هزینه بلیط رفت‌وبرگشت، هزینه ترجمه مدارک و هزینه رزرو هتل را نیز محاسبه کنیم این هزینه به حدود ۱۰۰۰ دلار می‌رسد.

تمکن مالی ویزای هلند

اگر شرایط و مدارک موردنیاز مهاجرت به کشور هلند را به طور کامل بررسی کرده باشید متوجه شده‌اید که یکی از مهم‌ترین مدارک و شرایط برای این کار ارائه تمکن مالی است. تمکن مالی یکی از مهم‌ترین مدارک برای مهاجرت به هر کشوری است. این مدرک ثابت‌کننده این است که شما توانایی پرداخت تمامی هزینه‌های زندگی و گردشگری در کشور هلند را دارید. برای هر کدام از ویزاهای هلند تمکن مالی متفاوتی نیاز خواهید داشت. این تمکن‌ها عبارت‌اند از:

نوع ویزا

تمکن مالی موردنیاز

ویزای تحصیلی

حدود ۸۷۰ یورو در ماه یا ۱۰,۴۴۰ یورو در سال

ویزای کاری

۱۹۹۵ یورو برای ویزای کار بدون اجازه تعطیلات و ۲۱۵۴.۶۰ یورو برای ویزای کار با اجازه تعطیلات

ویزای سرمایه‌گذاری و استارتاپ

۱,۲۵۰,۰۰۰ یورو

مهاجرت از طریق ازدواج

پرینت صورت‌حساب‌های بانکی برای اثبات قدرت پرداخت هزینه‌های زندگی مشترک

گرفتن ویزای هلند چقدر طول می‌کشد؟

یکی از سؤالات مهمی که متقاضیان مهاجرت به کشور هلند از ما می‌پرسند این است که مهاجرت یا اخذ ویزای کشور هلند چقدر طول می‌کشد؟ برای این که بتوانید از ویزای هلند برای ورود به این کشور استفاده کنید باید منتظر باشید تا این ویزای برای شما صادر شود. مدت زمانی که فرایند گرفتن ویزای هلند طول می‌کشد بین ۱ تا ۲ ماه پس از مراجعه به سفارت است.

اعتبار ویزای هلند

از دیگر سؤالات مهمی که دراین‌رابطه وجود دارد این است که پس از اخذ ویزای هلند این ویزا چقدر اعتبار دارد؟ در صورتی که اعتبار ویزای هلند تمام شود نمی‌توانید از آن استفاده کنید. اعتبار ویزای هلند به نوع آن بستگی دارد. به طور مثال ویزاهای کاری و تحصیلی حدود ۲ سال، ویزای توریستی کوتاه‌مدت ۹۰ روز و ویزای توریستی بلندمدت نیز حدود ۵ سال اعتبار دارد.

دلایل ریجکتی ویزای هلند

در برخی از شرایط ممکن است ویزای هلندی که درخواست دادید ریجکت شود. برای این که بتوانید از این موضوع جلوگیری کنید باید با دلایلی ریجکتی ویزا آشنایی داشته باشید. ویزای شما در شرایطی ریجکت می‌شود که یکی از شرایط مدنظر را رعایت نکرده باشید. از مهم‌ترین دلایل ریجکت‌شدن ویزای هلند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن سو سابقه کیفری
 • وجود نقص در برخی از مدارک ارائه شده
 • جعلی بودن مدارک ارائه شده
 • عدم مطمئن بودن افسر سفارت از این که پس از اتمام مهلت ویزا به کشور خود باز می‌گردید یا خیر
 • داشتن خطر برای کشور هلند و مردم آن از طرف شما

رفع ریجکتی ویزای هلند

اگر ویزای شما ریجکت شد باید بدانید که یکی از دلایل بالا موجب این موضوع شده‌اند. برای این که بتوانید به بهترین شکل این ریجکتی را از بین ببرید باید ابتدا دلیل را شناسایی کرده و سپس آن را با راهکارهایی خاص برطرف کنید.

 به طور مثال اگر به دلیل کمبود مدارک ویزای شما ریجکت شد باید مدارک خود را تکمیل کنید. در صورتی که دلایل کیفری مانند سو سابقه یا جعلی بودن مدرک ثابت شود باید با استفاده از یک وکیل حرفه‌ای این مشکلات را برطرف کرده و جرایمی که برای این کار وجود دارد را بپردازید.

با انواع ویزای هلند

سخن پایانی

یکی از بهترین کشورهایی که برای سفر و مهاجرت وجود دارد کشور هلند است. هلند یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که در جوار کشور آلمان قرار گرفته و از شرایط آب‌وهوایی فوق‌العاده‌ای برخوردار است. این کشور فوق‌العاده شرایطی عالی برای کار و زندگی فراهم کرده و همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کنند.

در این مقاله سعی کردیم به بهترین شکل تمامی شرایطی که برای اخذ ویزای هلند وجود دارد را بررسی کنیم. با مطالعه این موارد می‌توانید به راحتی ویزای کشور هلند را اخذ کرده و نسبت به مهاجرت به هلند یا مسافرت به آن اقدام کنید.

سؤالات متداول

آیا کشور هلند برای زندگی خوب است؟

بله؛ کشور هلند از آب‌وهوایی فوق‌العاده برخوردار بوده و مردمی خون‌گرم دارد. وضعیت اقتصاد در این کشور شرایطی عالی داشته و با شغلی مناسب می‌توانید درآمدی عالی برای خودتان کسب کنید.

هزینه گشت‌وگذار در کشور هلند چقدر است؟

بستگی به تفریح‌های شما دارد. کشور هلند نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کم‌هزینه‌تر بوده و برای گشت‌وگذار در آن نیازی نیست که هزینه بسیار زیادی بپردازید.

بهترین شهر هلند برای گشت‌وگذار و زندگی کدام است؟

شهرهای مختلفی در کشور هلند وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها زندگی کرده و از عجایبشان نیز دیدن کنید. شهرهای آمستردام و روتردام از بهترین این شهرها هستند.

روش های اخذ ویزای هلند

ویزای سایر کشور ها