مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

اخذ اقامت کانادا

همه ما این را می دانیم که مهاجرت یک امر مهم و زمان بر است. زمانی که می خواهید مهاجرت کنید باید انواع روش های مختلف مهاجرت به کشور های متنوع را بررسی کنید تا ببینید کدام یک برای شما عزیزان مناسب تر است. کشور هایی که در آمریکا شمالی قرار گرفته اند، از محبوب ترین کشور ها برای مهاجرت هستند.

این امر به دلیل اخذ راحت ویزا و اقامت دائم در کنار شرایط اقتصادی فوق‌العاده است. یکی از بهترین این کشور ها، کشور کانادا است. در واقع هر کسی که به مهاجرت فکر کرده باشد، حتما روش مهاجرت به کانادا را بررسی کرده است. اخذ ویزا کشور کانادا کار بسیار راحتی بوده و انواع مختلفی از ویزای این کشور در اختیار مهاجرین و مسافرین قرار می گیرد.

در صورتی که می خواهید به کشور کانادا مهاجرت کنید بهتر است روش گرفتن ویزای کانادا را بررسی کنید؛ زیرا انواع مختلفی دارد. این کشور اقتصاد خوبی داشته و از مهم ترین مزایای آن نزدیکی به قلب تپنده اقتصاد و پیشرفت در دنیا یعنی آمریکا است. اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا یا ویزای استارتاپ کانادا را دارید، می توانید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

شرایط اقامت در کانادا برای ایرانیان

اولین چیزی که هر کسی برای مهاجرت به کشور کانادا بررسی می‌کند، شرایط اقامت کانادا برای ایرانیان است. دررابطه‌با این موضوع باید گفت که نیازی به نگرانی نیست؛ شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت کانادا برای هر کسی از هر کشوری به شکل یکسان انجام می‌شود.

درست است که به دلیل سیاست‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، برخی از کشورها در اخذ اقامت یا گرفتن ویزا برای اشخاص مختلف ایرانی، کمی پروسه را زمان بر تر می‌کنند؛ اما کشور کانادا این مشکل را نداشته و به‌سادگی به هر ایرانی اقامت کشور خود را می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قبل از هر کاری مدارک موردنیاز خود را تأمین کرده و به‌صورت دقیق و ترجمه شده به سفارت کشور کانادا ارائه دهید.

شرایط اقامت ایرانیان در کانادا نیز بسیار راحت است. شما می‌توانید با چند سال زندگی در کانادا با استفاده از اقامت موقت، نسبت به اقامت دائم این کشور درخواست داده و به‌عنوان شهروند کانادا شناخته شوید. بیش از ۱۰۰ روش برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد که ایرانیان می‌توانند از هر کدام این روش‌ها برای کار و تحصیل در کانادا بهره ببرند.

شرایط اقامت ایرانیان در کانادا

اقامت دائم کانادا

یکی از سؤالات مهمی که بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت کانادا از ما می‌پرسند این است که چگونه اقامت دائم کانادا را بگیریم. اقامت دائم کانادا چیزی است که بسیاری از افراد آن را با شهروندی کانادا اشتباه می‌گیرند. در واقع اقامت دائم یک مرحله میان اقامت موقت و اخذ شهروندی کانادا است.

 در صورتی که مدت زمانی به‌واسطه کار یا تحصیل در کشور کانادا زندگی کرده باشید، می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید. اقامت دائم کشور کانادا به‌راحتی به هر کسی داده می‌شود؛ یعنی پروسه آن همانند کشورهای اروپایی سخت و طولانی نخواهد بود. از طرف دیگر در صورتی که چندین سال با داشتن اقامت دائم، در کشور کانادا زندگی کردید، می‌توانید نسبت به شهروندی این کشور اقدام کنید.

اقامت دائم به این شکل است که می‌توانید از تمامی خدمات تحصیلی و کاری کشور کانادا استفاده کنید؛ اما نمی‌توانید به‌عنوان شهروند مدنی آن شناخته شده و حق ای یا شرکت در برنامه‌های سیاسی کشور کانادا را نخواهید داشت. البته مزایای شهروندی کانادا بسیار بیشتر از مزایای اقامت دائم در آن است.

اقامت دائم کانادا

مزایای اقامت دائم کانادا

اگر می‌خواهید به طور کامل با اقامت دائم کانادا آشنا شده و ببینید که آیا گرفتن اقامت دائم این کشور ارزشش را دارد یا خیر، پیشنهاد می‌شود مزایایی که برای این کار وجود دارد را بررسی کنید. اقامت دائم کشور کانادا یکی از بهترین شرایط برای زندگی در کشورهای خارجی است که مزایای مختلفی را به فرد مهاجر ارائه می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که این اقامت به‌راحتی اخذ شده و پروسه آن زمان زیادی نیز نخواهد داشت؛ به همین دلیل است که اخذ اقامت دائم کانادا را یکی از راحت‌ترین روش‌های اخذ اقامت در کشورهای خارجی می‌دانند. مزایای دیگری که پس از اخذ اقامت دائم کانادا نصیب شما می‌شوند شامل موارد زیر هستند:

 • داشتن فرصت زندگی در یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا
 • فرصت‌های مختلف شغلی برای پیشرفت
 • آسان‌شدن شرایط ازدواج در کشور کانادا
 • دسترسی به منابع مختلف علمی برای پیشرفت و تحصیل
 • امکان استفاده از تمامی خدمات پزشکی و بیمه کانادا
 • امکان مسافرت به انواع کشورهای دنیا با دردست‌داشتن اقامت دائم کانادا
 • فرصتی عالی برای اخذ شهروندی کانادا
 • و...

مزایای اقامت دائم کشور کانادا

اقامت موقت کانادا

یکی از مراحل مهاجرت به کشور کانادا اخذ اقامت موقت این کشور است. همان‌طور که از نام این اقامت مشخص است، پس از واردشدن به کشور کانادا شما می‌توانید به‌صورت موقت در این کشور زندگی کرده و پس از اتمام اقامت خود، باید از کشور کانادا خارج شوید؛ البته شرایطی هم وجود دارد که می‌توانید با بهره‌گیری از آن‌ها اقامت موقت خود را تمدید کنید.

به طور مثال اگر به‌واسطه ویزای تحصیلی وارد کشور کانادا شده باشید، می‌توانید با تمدید ویزای تحصیلی خود، اقامت بیشتری در این کشور داشته و مراحل بالاتر تحصیلی را طی کنید. اقامت موقت کانادا به ویزاهای مختلفی ارائه داده می‌شود. از ویزای کاری گرفته تا ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای استارتاپ و... .

اقامت موقت کانادا نسبت به اقامت دائم این کشور محدودیت‌هایی را دارد که بهتر است با آنها آشنایی داشته باشید. از مهم‌ترین این تفاوت‌ها این است که پس از اخذ اقامت دائم نیازی به تمدید آن نداشته و می‌توانید تا هر موقع که می‌خواهید در کشور کانادا زندگی کنید. همچنین هزینه‌های اخذ اقامت موقت نیز بسیار کمتر از اقامت دائم است.

اقامت موقت کانادا

راه‌های گرفتن اقامت کانادا

حال که به طور کامل گرفتن اقامت کانادا و تفاوت‌های آن با اقامت دائم را بررسی کردیم، بهتر است روش‌های گرفتن اقامت کانادا را نیز بررسی کنیم. این موضوع باعث می‌شود تا آشنایی شما با اقامت در این کشور بیشتر شده و بدانید که کدام یک از این روش‌ها برای شما مناسب هستند.

اولین کاری که باید برای آشنایی با روش‌های مختلف گرفتن اقامت و مهاجرت به کانادا انجام دهید این است که شرایط خود را مورد بررسی قرار دهید. به طور مثال از نظر شرایط تحصیلی، شرایط شغلی، شرایط مالی و... . تمامی این شرایط می‌توانند زندگی در کانادا را برای شما راحت‌تر یا سخت‌تر کنند.

هر چه بیشتر با شرایط خود آشنایی داشته باشید، انتخاب یک روش برای گرفتن اقامت کانادا راحت‌تر خواهد شد. اگر بخواهیم به‌تمامی روش‌های مهاجرت به کشور کانادا اشاره کنیم، باید به بیش از ۱۰۰ مورد اشاره بکنیم؛ زیرا کشور کانادا روش‌های بسیار زیادی را برای مهاجرت و جذب نیروی کار و دانشجوی خارجی قرار داده است. از مهم‌ترین این روش‌ها می‌توان به کار، تحصیل، خوداشتغالی، خرید ملک، ازدواج، راه‌اندازی استارتاپ، ثبت شرکت و... اشاره کرد.

روش‌های گرفتن اقامت کانادا

اقامت کانادا از طریق کار

یکی از بهترین روش‌هایی که برای مهاجرت به هر کشوری وجود دارد، مهاجرت از طریق کار است. شما می‌توانید با استفاده از ویزای کاری به هر کشوری مهاجرت کرده و در آن کار کنید. این موضوع باعث شده تا نیروی کار خارجی در کشورهای مختلف بسیار بالا باشد.

کشور کانادا نیز از آن دسته کشورهایی است که توانسته با قراردادن شرایط عالی برای کار، نیروی کار زیادی را به کشور خود جذب کند. در نتیجه این موضوع کشور کانادا با رشد اقتصادی مواجه شد و توانست خود را در بخش‌های بسیار زیادی پیشرفت دهد.

اگر می‌خواهید به‌صورت کاری به کشور کانادا مهاجرت کرده و نسبت به گرفتن اقامت کانادا اقدام کنید، باید این را بدانید که این کار نیازمند بررسی حوزه‌های شغلی پر رونق است. از مهم‌ترین حوزه‌های شغلی که می‌توانید در کشور کانادا مشغول به کار در آن‌ها شوید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پزشک و پرستار
 • متخصص فناوری اطلاعات (IT)
 • مهندس برق داروساز
 • جوشکار
 • لوله‌کش
 • برق‌کار
 • نجار
 • حسابدار
 • مهندس ساخت‌وساز

از شرایط مهمی که باید برای اخذ اقامت کاری کانادا داشته باشید می‌توان به مواردی مانند حداقل سن ۱۸ سال، حداقل مدرک تحصیلی دیپلم، سابقه کار حداقل ۱ ساله، مدرک زبان آیلتس ۵ و امتیاز ۶۷ در مرحله اول اشاره کرد.

گرفتن اقامت کانادا از طریق کار

اکسپرس اینتری (Express Entry)

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید دررابطه‌با اخذ اقامت موقت یا دائم کشور کانادا بدانید این است که اقامت در این کشور از طریق کار با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. از مهم‌ترین این روش‌ها می‌توان به اکسپرس اینتری، برنامه‌های نامزد استانی و برنامه مهاجرتی نیروهای ماهر استان کبک اشاره کرد.

در میان این روش‌ها بهترین روشی که می‌تواند سریع‌ترین نتیجه را به شما ارائه دهد روش اکسپرس اینتری یا همان ورود سریع به کشور کانادا است. در این روش شما با ثبت‌نام در یک سیستم آنلاین و واردکردن اطلاعات و شرایط خود، نسبت به افراد دیگر اولویت داده می‌شوید. این اولویت‌دهی بر اساس معیارهای زیر انجام می‌گیرد:

 • سن
 • میزان تحصیلات
 • سابقه کار
 • مهارت های زبان انگلیسی و فرانسوی
 • میزان انطباق‌پذیری
 • داشتن پیشنهاد شغلی

پس از بررسی این معیارها امتیازی در این سیستم به شما داده می‌شود؛ سپس هر چه امتیاز شما بیشتر باشد، امکان استفاده از ورود سریع به کشور کانادا برای شما بیشتر خواهد شد.

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)

یکی از روش‌های مهاجرتی که زیر مجموعه روش اکسپرس انتری بوده و به‌عنوان یکی از برنامه‌های این سیستم شناخته می‌شود روش برنامه کارگران ماهر فدرال است. این روش که از آن به‌عنوان ویزای کار نیروی ماهر نیز یاد می‌شود، روشی است که تحت پوشش سیستم اکسپرس انتری بوده و مزایای بسیاری را پوشش می‌دهد.

برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر همانند سایر روش‌های تحت پوشش اکسپرس انتری روشی است که به‌صورت کاملاً رقابتی انجام می‌گیرد. به این معنی که ویزا بر اساس امتیاز به افراد مختلفی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند، ارائه داده می‌شود. در صورتی که می‌خواهید با استفاده از برنامه اسکیل ورکر فدرال وارد کشور کانادا شده و در آن مشغول به کار شوید، باید شرایطی که برای این کار وجود دارد را بررسی کنید. از مهم‌ترین این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیلات با حداکثر امتیاز ۲۵
 • سابقه کار با حداکثر امتیاز ۱۵
 • سن با حداکثر امتیاز ۱۲
 • زیان با حداکثر امتیاز ۲۴ که در صورت تسلط به زبان فرانسوری ۵ امتیاز دیگر کسب می‌کنید
 • دریافت پیشنهاد کار با حداکثر ۱۰ امتیاز
 • تطابق‌پذیری با حداکثر ۱۰ امتیاز

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرتی که تحت پوشش برنامه اکسپرس اینتری کانادا است، برنامه تجارت ماهر فدرال است. این روش یک راه اختصاصی برای کارگران ماهری است که می‌خواهند به‌صورت حرفه‌ای وارد کشور کانادا شده و زندگی و کار در آن را به‌سرعت اجرایی کنند.

نکته مهمی که دررابطه‌با این روش وجود دارد این است که برنامه تجارت ماهر فدرال به دلیل تحت پوشش بودن سیستم اکسپرس اینتری، یک برنامه رقابتی بوده و با استفاده از معیارهای مختلف افراد را امتیازبندی کرده و سپس ویزای کار را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

 برای این که بتوانید نسبت به این روش مهاجرتی اقدام کنید باید معیارهای مختلف را در بالاترین حد خود ارتقا دهید. یکی از مهم‌ترین این معیارها که بیشترین تأثیر در امتیاز را دارد مهارت های زبانی است. مهارت صحبت‌کردن و شنیدن ۵ امتیاز در آزمون زبان انگلیسی و ۵ امتیاز در آزمون زبان فرانسوی دارد.

مهارت های خواندن و نوشتن نیز ۴ امتیاز در آزمون زبان انگلیسی و ۵ آزمون در زبان فرانسوی دارد. در صورتی که این آزمون‌ها را به طور کامل طی کرده و امتیاز کامل را دریافت کنید، ۱۸ امتیاز از این بخش نصیب شما خواهد شد.

کلاس تجربه کانادا (CEC)

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای اخذ اقامت کشور کانادا انجام دهید شرکت در کلاس تجربه کار کانادایی است. Canadian Experience Class نوعی کلاس است که برای نیروی کار برگزار می‌شود. این کلاس برای نیروهای کاری است که حداقل یک سال سابقه کار داشته و می‌توانند کمتر از ۸ ماه نسبت به اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. این برنامه یکی از سه برنامه اصلی سیستم اکسپرس انتری کانادا است. از مهم‌ترین مزایایی که با شرکت در این کلاس‌ها نصیب شما می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ سریع اقامت دائم کشور کانادا در مدت‌زمان کمتر از ۸ ماه
 • عدم نیاز به جاب‌آفر از یک کارفرمای کانادایی برای مهاجرت
 • عدم نیاز به هیچ‌گونه مدرک تحصیلی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید دررابطه‌با کلاس تجربه کار کانادایی بدانید این است که معیارهای مختلفی برای استفاده از این برنامه مهاجرتی وجود دارد. از مهم‌ترین این معیارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سابقه کار
 • مدرک زبان
 • تحصیلات

برنامه‌های نامزد استانی (PNP)

تمامی روش‌هایی که در قسمت بالا با هم بررسی کردیم، زیر مجموعه‌هایی برای روش مهاجرتی سیستم اکسپرس اینتری بودند. علاوه بر این سیستم، روش‌های دیگری نیز برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن به‌راحتی در کشور کانادا کارکرده و درآمدی مناسب کسب کنید. این روش برنامه‌های نامزد استانی نام دارد.

 این روش را با نام ویزای کار استانی کانادا نیز می‌شناسند. در واقع دولت کانادا این اختیار را به استان‌های مختلف خود داده تا بر اساس نیازهای خود در زمینه‌های مختلف، دانشجو، نیروی کار، سرمایه‌گذار و... را از طریق مهاجرت جذب کنند. معمولاً در برنامه‌های استانی کانادا همانند سیستم اکسپرس انتری یک سیستم امتیازدهی وجود دارد که بر اساس آن افراد مختلف ارزیابی شده و کار خود در کشور کانادا را آغاز می‌کنند.

 استان‌های بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و نیوبرانزویک به توجه شرایط زندگی خود و بازار کار پررونقی که دارند، از مهم‌ترین مقاصد برای مهاجرت از طریق برنامه استانی به کانادا هستند. این استان‌ها برای ایرانیان نیز مقاصدی عالی بوده و می‌توانند به بهترین شکل نیازهای یک مهاجر را برطرف کنند.

برنامه مهاجرتی نیروهای ماهر استان کبک

از دیگر روش‌هایی که برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور کانادا وجود دارد، روشی است به نام برنامه مهاجرتی نیروهای ماهر استان کبک. استان کبک یکی از مهم‌ترین استان‌ها در کشور کانادا بوده و از نظر مهاجرتی نیز شرایط فوق‌العاده‌ای را به افراد مختلف اختصاص داده است.

همان‌طور که می‌توان حدس زد، این برنامه مهاجرتی همانند برنامه‌های استانی کانادا است که به‌صورت اختصاصی برای استان کبک بوده و نسبت به شرایط و نیروی کار موردنیاز در حوزه‌های مختلف مهاجرینی را جذب می‌کند.

این نکته شایان‌ذکر است که این روش مهاجرتی مانند اکثر روش‌های مهاجرت به کشور کانادا رقابتی بوده و بر اساس معیارهای مختلف امتیازدهی می‌شود. این امتیازدهی بر اساس معیارهای مختلف انجام می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به معیارهای زیر اشاره کرد:

 • سطح تحصیلات: حداکثر ۱۴ امتیاز
 • رشته تحصیلی: حداکثر ۱۲ امتیاز
 • سابقه کار: حداکثر ۸ امتیاز
 • سن: حداکثر ۱۶ امتیاز
 • مهارت های زبان: حداکثر ۲۲ امتیاز
 • سازگاری با کبک: حداکثر ۸ امتیاز
 • همسر: حداکثر ۱۷ امتیاز
 • داشتن پیشنهاد شغلی: حداکثر ۱۰ امتیاز
 • داشتن فرزند: حداکثر ۸ امتیاز
 • خودکفایی: ۱ امتیاز

اقامت کانادا از طریق خوداشتغالی

حال می‌رسیم به روشی دیگر برای مهاجرت به کشور کانادا. این روش مهاجرت از طریق خوداشتغالی نام دارد. برخی از افراد فکر می‌کنند که این روش گرفتن اقامت کانادا در دسته‌بندی روش‌های اقامت کاری قرار می‌گیرد؛ اما باید گفت که این‌گونه نیست.

منظور از خوداشتغالی در کانادا این است که به طور مستقل خودتان مشغول به کار شده و نسبت به کسب درآمد اقدام کنید. شاید؛ مانند روش‌های مختلف اقامت کاری، این روش شرایط سختی را نداشته باشد؛ اما باز هم شرایطی برای اخذ ویزای آن وجود داشته که باید آن‌ها را رعایت کنید.

مهم‌ترین شرط این است که در یکی از دسته‌بندی‌های هنری، ورزشی یا فرهنگی کار کنید. در این صورت نیازی نیست که در شرکت یا اداره‌ای استخدام شوید. دسته بندی‌های مختلفی هستند که می‌توانید با شاغل شدن در این دسته‌ها، به‌عنوان یک فرد خود اشتغال در کشور کانادا زندگی کنید. مهم‌ترین این مشاغل عبارت‌اند از:

 • ورزشکار طراح
 • مربی ورزشی
 • نویسنده
 • داور ورزشی
 • نقاش
 • راهنما و مربی برنامه‌های ورزشی
 • نوازنده
 • عکاس

دریافت اقامت کانادا از طریق خوداشتغالی

اقامت کانادا از طریق خرید ملک

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا از ما می‌پرسند این است که آیا می‌توانیم از طریق خرید ملک در این کشور، اقامت آن را دریافت کنیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که خیر؛ شما نمی‌توانید برای گرفتن اقامت کانادا، خانه‌ای را در آن خریداری کنید؛ اما برای خرید ملک در این کشور نیازمند داشتن اقامت یا هویت کانادایی نیستید.

در واقع هر کسی از هر کشوری می‌تواند نسبت به خرید ملک در کشور کانادا اقدام کند. این موضوع باعث شده تا افراد زیادی در ملک‌های این کشور سرمایه‌گذاری کنند. تنها شرطی که برای خرید ملک در کانادا وجود دارد این است که مالیات‌های مربوطه برای این کار را بپردازید. مالیات فروش، مالیات انتقال زمین، مالیات اموال کانادایی و... از مهم‌ترین این مالیات‌ها هستند.

یکی از مهم‌ترین مزایای

 استفاده از این روش این است که می‌توانید در کشور کانادا خانه‌ای را خریداری کرده و هر زمانی که ویزای توریستی این کشور را دریافت کردید، به خانه خود رفته و در مدت‌زمان اعتبار ویزا در آن به‌راحتی و بدون پرداخت هزینه‌ای اقامت داشته باشید. در صورتی که سرمایه‌ای کافی برای اخذ اقامت کانادا دارید، می‌توانید از طریق روش ویزای سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنید.

دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک

اقامت کانادا از طریق ازدواج

یکی از روش‌های ساده و محبوبی که می‌توانید برای مهاجرت به کانادا یا همان گرفتن اقامت کانادا از آن استفاده کنید، اقامت کانادا از طریق ازدواج است. اقامت کانادا از طریق ازدواج روشی محبوب و آسان است که افراد زیادی نسبت به آن اقدام کرده و موفق شده‌اند تا اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنند. برای این کار شما باید با فردی که شهروند یا مقیم دائم کانادا است ازدواج کنید.

 البته به این نکته باید توجه داشته باشید که این ازدواج صوری نبوده و باید به‌صورت رسمی و با اسناد و مدارک مختلف ثبت شود. این روش بسیار ساده و آسان بوده و هزینه‌های خاصی را در بر نمی‌گیرد. مزایای مختلفی برای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج وجود دارد. از مهم‌ترین این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم نیاز به ارائه تمکن مالی
 • عدم نیاز به داشتن شغل یا تحصیلات خاص
 • دریافت اقامت دائم کانادا پس از دریافت ویزا
 • عدم نیاز به ارائه نمره زبان
 • امکان شاغل شدن در کشور کانادا
 • استفاده از پوشش بیمه درمانی
 • تحصیل رایگان فرزندان وابسته شما

اقامت کانادا از طریق ازدواج

شرایط اقامت کانادا از طریق ازدواج

نکته مهمی که باید دررابطه‌با اقامت کانادا از طریق ازدواج بدانید این است که این کار شرایط مختلفی دارد. شاید تعداد این شرایط زیاد باشند؛ اما اکثر آن‌ها توسط افراد عادی تأمین شده و به‌راحتی امکان برطرف‌کردن انتظارات سفارت کشور کانادا را خواهید داشت. این شرایط به دودسته شرایط لازم برای اسپانسر کننده و شرایط لازم برای اسپانسر شونده می‌شوند. این شرایط به شکل زیر هستند:

 • شرایط همسر مقیم کانادا:
 • سن ۱۸ سال به بالا
 • دارای شهروندی یا اقامت دائم کانادا
 • تعهد کتبی برای ساپورت مالی همسر به مدت ۳ سال
 • نداشتن سو پیشینه
 • بدهکار نبودن به دولت کانادا
 • اسپانسر نبودن در ۳ سال اخیر
 • زندگی در کانادا
 • عدم دریافت کمک مالی از دولت کانادا
 • توانایی تأمین مالی همسر
 • شرایط همسر تبعه غیر کانادایی
 • سن ۱۸ سال به بالا
 • بودن همسر اسپانسر و ثبت واقعی بودن رابطه
 • نداشتن سو پیشینه
 • سالم از نظر جسمی و انجام آزمایشات مختلف

در صورتی که تمامی این شرایط را داشته باشید، می‌توانید به‌راحتی پس از ثبت‌کردن ازدواج زیر نظر قوانین کشور کانادا، به‌صورت مشترک در این کشور زندگی خود را آغاز کنید.

شرایط اقامت کانادا از طریق ازدواج

اقامت کانادا از طریق تحصیل

از دیگر روش‌هایی که می‌توانید برای اخذ اقامت دائم یا حتی اقامت موقت کانادا از آن استفاده کنید، اقامت از طریق تحصیل یا همان ویزای تحصیلی است. مهاجرت تحصیلی محبوب‌ترین روشی است که متقاضیان برای مهاجرت به هر کشوری از آن بهره می‌برند.

 در این روش مهاجرتی تنها کاری که باید بکنید این است که سابقه تحصیلی داشته و پس از دریافت دعوت‌نامه از دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنید. برای این که بتوانید این ویزا را دریافت و با استفاده از آن در کشور کانادا به تحصیل مشغول شوید، باید شرایطی را دارا باشید. از مهم‌ترین این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن پذیرش یکی از مؤسسات آموزشی معتبر کانادا که دارای شماره DLI است
 • داشتن تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه‌های یک سال تحصیل و زندگی در کشور کانادا
 • نداشتن سو پیشینه
 • سالم‌بودن از نظر جسمی و روحی
 • اثبات این موضوع به آفیسر یا همان مأمور سفارت که پس از اتمام تحصیل به کشور خود باز می‌گردید

در صورت اخذ اقامت تحصیلی کانادا، فرصت این را دارید که در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کنید.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

اقامت کانادا از طریق راه‌اندازی استارتاپ

اگر روش‌های مختلف مهاجرت و گرفتن اقامت کانادا را بررسی کرده باشید، یکی از محبوب‌ترین این روش‌ها که افراد زیادی نیز نسبت به آن اقدام کرده‌اند روش اقامت از طریق راه‌اندازی استارتاپ است. استارتاپ‌ها کسب‌وکارهایی نو هستند که با بهره‌گیری از ایده های نو و روش‌های مدرن خدمات یا محصولاتی ویژه به افراد ارائه می‌دهند.

یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا این است که باید ایده شما نو باشد و پتانسیل بالایی نیز برای کسب درآمد و کمک به اقتصاد کانادا داشته باشد. از دیگر شرایطی که متقاضیان باید برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا داشته باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن حداقل نمره آیلتس جنرال ۵
 • دریافت نامه حمایتی یا لتر آف ساپورت از سازمان‌های حمایتی مورد تأیید کانادا
 • تحصیل در دانشگاه به مدت‌زمان حداقل یک ماه
 • نداشتن سو پیشینه
 • سالم‌بودن از نظر جسمی
 • تمکن مالی کافی برای مخارج زندگی خود و خانواده به مدت‌زمان حداقل ۶ ماه در کشور کانادا

همچنین کسب‌وکار شما نیز باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • نوآورانه و استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها
 • قابل‌رقابت در مقیاس جهانی
 • پتانسیل رشد بالا
 • ایجاد شغل برای کانادایی‌ها

دریافت اقامت کانادا از طریق راه‌اندازی استارتاپ

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

اگر سرمایه زیادی برای زندگی در یک کشور خارجی دارید و می‌خواهید از طریق سرمایه خود اقامت کانادا را دریافت کنید، پیشنهاد ما این است که روش ثبت شرکت در کانادا را امتحان کنید. کانادا کشوری است که از نظر اقتصاد حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. شما می‌توانید با ثبت شرکت در این کشور، از مزایای فوق‌العاده‌ای بهره ببرید. از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در کشور کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روند ساده و سریع
 • هزینه کمتر ثبت شرکت نسبت به دیگر کشورها
 • امکان ثبت شرکت در صنایع و کسب‌وکارهای مختلف
 • ثبت شرکت در یکی از پایدارترین اقتصادهای دنیا
 • ثبت به‌صورت آنلاین حتی در خارج از کشور کانادا

این نکته را هم باید بدانید که ثبت شرکت در این کشور معایبی نیز دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • قوانین مختلف ثبت شرکت در استان‌های مختلف
 • عدم امکان محافظت از نام شرکت در برابر شرکت‌های دیگر در صورت ثبت شرکت به‌صورت استانی
 • نیازمند نماینده خدمات در برخی از استان‌ها
 • نیازمند اقامت دائم یا شهروند شدن کانادا در برخی از استان‌ها

دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

روشی که می‌توان آن را یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین روش‌های مهاجرتی به کشور کانادا دانست، روش اخذ اقامت این کشور از طریق تولد فرزند است. شرایط مختلفی برای این کار وجود دارد. اما در صورت استفاده از این روش، فرزند متولد شده حق این را دارد که به‌عنوان شهروند کانادا شناخته شده و از تمامی خدمات تحصیلی، کاری، بیمه و... آن به طور کامل استفاده کند.

نکته مهم این است که کانادا یکی از معدود کشورهای توسعه‌یافته‌ای است که به کودکان متولد شده بدون هیچ قید و شرطی اقامت ارائه می‌دهد. این موضوع موجب شده تا افراد زیادی فرزندان خود را در این کشور به دنیا آورده و اقامت کانادا را برای آن دریافت کنند.

حتی در صورتی که والدین فرزند نیز کانادایی نباشند، فرزند می‌تواند مقیم کانادا باشد؛ تنها شرط این کار این است که در زمان تولد فرزند، والدین آن به‌صورت موقت در کانادا اقامت داشته باشند. مدارکی که برای ثبت تولد و اخذ اقامت فرزند در کانادا را نیاز دارید شامل موارد زیر هستند:

 • گواهی تولد فرزند
 • شاهد تولد
 • دو قطعه عکس
 • فیش پرداخت هزینه‌های موردنیاز

دریافت اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

سریع‌ترین راه اقامت در کانادا

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که افراد دررابطه‌با مهاجرت یا گرفتن اقامت کشور کانادا از ما می‌پرسند این است که سریع‌ترین راه اقامت در کانادا کدام راه است؟ این موضوع کاملاً به خودتان بستگی دارد. شما باید نسبت به شرایط خود یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا را انتخاب کنید.

به طور مثال برای کسی که سرمایه زیادی دارد، روش سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت در کانادا بهترین روش برای مهاجرت به این کشور است. اما به‌طورکلی می‌توان روش اقامت از طریق تولد و اقامت از طریق ازدواج را از آسان‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور کانادا دانست.

سریع‌ترین راه اقامت در کانادا

ارزان‌ترین راه اقامت در کانادا

اگر می‌خواهید بدانید که کدام روش برای اخذ اقامت کانادا بهتر است، کافی است که هزینه‌های مختلف برای این روش‌ها را بررسی کنید تا ارزان‌ترین راه اقامت در کانادا را پیدا کنید. اگر بخواهیم ارزان‌ترین راه اقامت موقت در کشور کانادا را به شما معرفی کنیم، می‌توانیم به روش ویزای توریستی اشاره کنیم. ویزای توریستی کمترین هزینه را برای اقامت در کانادا دارد. روش اقامت از طریق ازدواج نیز نیازمند تمکن مالی نبوده و تنها باید هزینه‌های اخذ ویزا را پرداخت کنید.

ارزان‌ترین راه اقامت در کانادا

هزینه گرفتن اقامت کانادا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که پیشنهاد می‌شود حتماً قبل از مهاجرت به کشور کانادا بررسی کنید، هزینه گرفتن اقامت کانادا است. از مهم‌ترین این هزینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع درخواست

هزینه به دلار کانادا

بررسی پرونده

۱۵۰ دلار

هزینه انگشت‌نگاری

۸۵ دلار

بررسی پرونده اقامت دائم

حدود ۲۰۰۰ دلار

بررسی پرونده اقامت اسپانسرشیپ خانواده

۱۰۰۰ دلار

بررسی درخواست شهروندی

۶۳۰ دلار

هزینه اقامت موقت کانادا

در صورتی که قصد دارید به‌صورت موقت در کشور کانادا زندگی کرده و به کار یا تحصیل بپردازید، باید هزینه‌های مربوط به این کار را به طور کامل و دقیق بررسی کنید. از مهم‌ترین این هزینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع اقامت موقت

هزینه به دلار کانادا

جواز الکترونیکی سفر

۷ دلار

نیروی مجرب کانادا

۱۵۶ دلار

ویزای تحصیلی کانادا

۱۵۰ دلار برای هر نفر و ۳۵۰ دلار برای تمدید

جواز اقامت موقت

۲۰۰ دلار

ویزای بازدیدکننده کانادا (شامل سوپرویزا)

۱۰۰ دلار

ویزای بازدیدکننده کانادا برای خانواده‌های بیش از ۵ نفر

۵۰۰ دلار

تمدید مدت اقامت بازدیدکننده کانادا

۱۰۰ دلار برای هر نفر

بازیابی وضعت به‌عنوان بازدیدکننده کانادا

۲۰۰ دلار

ویزای کاری

۱۵۵ دلار برای هر نفر

ویزای کاری برای گروه هنرمندان ۳ نفر یا بیشتر

۴۶۵ دلار

ویزای کار آزاد

۱۰۰ دلار

بازیابی وضعیت به‌عنوان نیروی کار

۳۵۵ دلار

هزینه اقامت دائم کانادا از طریق خانواده

در صورتی که به دنبال گرفتن اقامت کانادا از طریق خانواده هستید، باید هزینه‌های را برای اخذ ویزا و گرفتن اقامت خود بپردازید. مهم‌ترین هزینه‌هایی که برای این ویزا وجود دارند شامل موارد زیر هستند. بهتر است با بررسی دقیق آنها شرایط مهاجرت برای خود را بسنجید:

نوع اقامت دائم

هزینه به دلار کانادا

صدور وضعیت حمایت مالی از نزدیکان بالای ۲۲ سال

۱,۰۵۰ دلار

صدور وضعیت حمایت مالی از نزدیکان بالای ۲۲ سال بدون اقامت دائم

۵۵۰ دلار

هزینه ثبت حمایت مالی از فرزندان مجرد زیر ۲۲ سال و یا نزدیکان بی‌سرپرست

۱۵۰ دلار برای هر نفر

ثبت حمایت مالی از نزدیکانی که زیر ۲۲ سال و مجرد هستند (بدون درنظرگرفتن فرزندان)

۶۵۰ دلار

حمایت مالی از همسر یا بستگان

۱,۰۵۰ دلار

حمایت مالی از والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ

۱,۰۵۰ دلار

حمایت مالی از همسران والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ

۱,۰۵۰ دلار

حمایت مالی از فرزندان والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ

۱۵۰ دلار کانادا

هزینه اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه‌گذاری و خوداشتغالی

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور کانادا که با هم بررسی کردیم، اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه‌گذاری و خوداشتغالی است. هزینه‌هایی که برای این کار وجود دارند عبارت‌اند از:

نوع سرمایه‌گذاری

هزینه به دلار کانادا

برنامه سرمایه‌گذاری استان کبک

سرمایه ۱.۲ میلیون دلار کانادا (پس از ۵ سال توسط دولت کانادا، به شما برگردانده می‌شود)

ثبت شرکت در کانادا

۱۳ هزار دلار کانادا امور ثبت شرکت و ۱۰۰ هزار دلار کانادا راه‌اندازی کسب‌وکار

برنامه استارت‌آپ کانادا

سرمایه ۲۰۰ هزار تا  ۷۵ هزار دلار کانادا و تمکن مالی ۱۳ تا ۳۷ هزار دلار کانادا

کارآفرینی کانادا

تمکن مالی ۲ میلیون دلار کانادا و سپرده ۱٫۲ میلیون دلار کانادا (استخدام نیروی کار کانادایی از نکات بسیار مهم است)

هزینه اقامت دائم کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرت کاری

برای اقامت کاری و استفاده از برنامه‌های مهاجرت کاری به کانادا، نیازمند پرداخت هزینه‌های زیر هستید:

برنامه مهاجرت کاری

هزینه به دلار کانادا

TFWP

۱۵۵ دلار (ورک پرمیت)

IMP

۱۵۵ دلار (ورک پرمیت)

ICT

۱۵۵ دلار (ورک پرمیت)

PGWP

۱۵۵ دلار (ورک پرمیت)

Caregiver

۵۷۷ دلار (ورک پرمیت)

FSW

۱,۳۶۵ دلار

FST

۱,۳۶۵ دلار

CEC

۱,۳۶۵ دلار

PNP

۱,۳۶۵ دلار

QSWP

۱,۳۶۵ دلار

AIP

۱,۳۶۵ دلار

هزینه بیومتریک

از دیگر هزینه‌هایی که برای مهاجرت به کشور کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا نیاز به پرداخت آن دارید، هزینه‌هایی است که برای بیومتریک از شما دوستان عزیز درخواست می‌کنند. بیومتریک همان انگشت‌نگاری بوده و هزینه‌های مخصوص خود را دارد. از مهم‌ترین این هزینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع درخواست

هزینه به دلار کانادا

بایومتریک به‌ازای هر نفر

۸۵ دلار

بایومتریک به‌ازای هر خانواده (تعداد ۲ نفر یا بیشتر)

۱۷۰ دلار

بایومتریک به‌ازای هر گروه (۳ نفر یا تعداد بیشتری هنرمند نمایشی)

۲۵۵ دلار

اقامت کانادا با کمترین هزینه

یکی از سؤالات مهمی که بسیاری از متقاضیان گرفتن اقامت کانادا از ما می‌پرسند این است که آیا اقامت کانادا با کمترین هزینه هم ممکن است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که روش‌هایی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برای مهاجرت یا اخذ اقامت کانادا یادکرد.

 در صورتی که بودجه کمی برای مهاجرت دارید و می‌خواهید به‌سرعت و با کمترین هزینه اقامت کانادا را دریافت کنید، می‌توانید از طریق روش‌هایی که در برنامه سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری قرار می‌گیرند برای اقامت کانادا استفاده کنید. این روش‌ها برای کار در کانادا بوده و سرعت بسیار بالایی نیز در اخذ ویزا دارند.

اقامت کانادا با کمترین هزینه

مدارک لازم برای اقامت کانادا

برای این که بتوانید ویزای کشور کانادا را برای اقامت موقت یا مهاجرت به این کشور دریافت کنید، پیشنهاد می‌شود که مدارک لازم را از قبل برای این کار آماده کنید. از مهم‌ترین مدارکی که برای مهاجرت به کانادا نیاز دارید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع ویزا

مدارک موردنیاز

ویزای توریستی

-        اصل پاسپورت متقاضی ویزای توریستی کانادا با حداقل یک سال اعتبار

-        تمامی پاسپورت‌های گذشته که در آن‌ها مهر ویزا درج شده باشد.

-        یک قطعه عکس جدید ۳,۵ در ۴,۵ رنگی با زمینه سفید

-        ترجمه شناسنامه و کارت ملی

-        ترجمه سند ازدواج (در صورت متأهل بودن متقاضی)

-        ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراه بودن آن‌ها در سفر به کانادا

-        فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی

ویزای تحصیلی

-        پاسپورت

-        مدارک هویتی

-        یک قطعه عکس ۳×۴

-        تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی

-        فرم اطلاعات خانوادگی

-        رسید پرداخت هزینه‌های شهریه دانشگاه یا مدرسه

-        نامه پذیرش

-        ترجمه تمامی مدارک تحصیلی

-        ترجمه کارت واکسیناسیون

-        مدارک زبان

-        تعیین قیم برای افراد زیر ۱۸ سال

-        تکمیل فرم توصیه‌نامه

-        مدارک مالی

-        سند ازدواج

ویزای کاری

-        نامه شرکت یا کارفرمای کانادایی

-        تأییدیه از اداره منابع انسانی و توسعه مهارت‌های کانادا که Positive Labour Market Opinion نامیده می‌شود و بر اساس آن کارفرما اجازه استخدام فرد خارجی را پیدا می‌کند.

-        مدارک بانکی مبنی بر تمکن مالی متقاضی

-        گواهی سلامت جسمانی

-        گواهی عدم سوءپیشینه

-        مدرک زبان انگلیسی یا بسته به ایالت موردنظر، مدرک زبان فرانسه

اقامت در کانادا بدون مدرک زبان

اگر روش‌های مختلف اخذ اقامت کانادا و زندگی در کانادا را بررسی کرده باشید، یکی از مهم‌ترین مدارکی که اکثر این روش‌ها از شما عزیزان درخواست می‌کنند مدرک زبان است. مدرک زبان یکی از مدارک مهمی است که کشور کانادا به آن اهمیت زیادی می‌دهد. داشتن مدرک زبان انگلیسی برای اخذ اکثر ویزاهای این کشور موردنیاز است.

البته داشتن مدرک زبان فرانسوی نیز به‌عنوان یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. اما در صورتی که مهارت بالایی در زبانه خارجه نداشته و می‌خواهید در کانادا زندگی کنید می‌توانید از روش‌هایی مانند تولد فرزند، ازدواج و مهاجرت از طریق برنامه‌های اکسپرس اینتری برای اخذ اقامت کشور کانادا استفاده کنید.

اقامت در کانادا بدون مدرک زبان

مدت‌زمان گرفتن اقامت کانادا

یکی از سؤالات مهمی که متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا از ما می‌پرسند این است که مدت‌زمان اخذ اقامت کانادا چقدر است. در پاسخ به این سوال باید گفت که در روش‌های مختلف زمان موردنیاز برای تأیید ویزا و صدور آن متفاوت است. برای هر کدام از برنامه‌های مهاجرتی مدت‌زمان خاصی نیاز به گذر است که در جدول زیر برای شما توضیح داده‌ایم.

برنامه مهاجرتی

زمان رسیدگی به‌صورت میانگین

ویزای توریستی

۱۳۴ روز

سوپر ویزا

۱۶۹ روز

ویزای تحصیلی

۸ هفته

ویزای کاری

۳۳ هفته

برنامه مهاجرتی آتلانتیک

۶ ماه

فدرال اسکیل ورکر

۶ ماه

تجربه کانادایی

۵ ماه

برنامه استانی

۸ ماه

خوداشتغالی

۵۴ ماه

سرمایه‌گذاری کبک

۶۱ ماه

اسکیل ورکر کبک

۱۰ ماه

ویزای استارتاپ

۳۷ ماه

اسپانسرشیپ همسر (داخل کانادا)

۲۶ ماه

اسپانسرشیپ همسر (خارج کانادا)

۱۰ ماه

اسپانسرشیپ والدین و پدر/مادربزرگ‌ها

۲۴ ماه

مدت‌زمان گرفتن کارت PR کانادا

کارت PR کانادا کارتی است که برای اقامت دائم به افراد متقاضی داده می‌شود. یعنی با دردست‌داشتن این کارت می‌توانید به‌صورت دائم در کشور کانادا زندگی کنید. در صورتی که این کارت را بخواهید به‌صورت جدید دریافت کنید، مدت‌زمان اخذ آن برای اقامت دائم ۸۱ روز طول می‌کشد؛ اما برای تمدید آن تنها ۶۲ روز زمان به‌صورت میانگین نیاز خواهید داشت.

مدت‌زمان گرفتن کارت PR کانادا

مزایای اقامت در کانادا

اگر می‌خواهید نسبت به گرفتن اقامت کانادا اقدام کنید، بهتر است مزایایی که برای این کار وجود دارد را بررسی نمایید. از مهم‌ترین مزایای مهاجرت و اقامت در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم مراقبتی و سلامت و بهداشت پیشرفته
 • طبیعت باشکوه و زیبا
 • استانداردهای بالا برای زندگی
 • اقتصاد بسیار قوی در میان برترین کشورها
 • امنیت بالا
 • وجود انواع فرصت‌های شغلی برای کسب درآمد
 • سیستم آموزشی فوق‌العاده قوی
 • فرهنگ کانادایی خوب
 • حمایت اجتماعی با یک سیستم قدرتمند
 • روند سریع اخذ اقامت دائم و شهروندی
 • و...

مزایای اقامت در کانادا

معایب اقامت در کانادا

نکته مهمی که باید دررابطه‌با اقامت و زندگی در کشور کانادا بدانید این است که این کشور علاوه بر مزایای فوق‌العاده و جذاب، معایبی را هم دارا است. از مهم‌ترین معایب گرفتن اقامت کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آب‌وهوای سرد و بارانی
 • هزینه‌های نسبتاً بالا برای زندگی
 • فاصله زیاد کشور کانادا با کشور ایران
 • مراقبت‌های بهداشتی پر هزینه
 • وجود کنترل زیاد دولت روی مردم
 • چالش‌های فراوان برای استخدام
 • قوانین سخت برای مهاجرت
 • تفاوت بالای ساعت کانادا و ایران
 • مالیات زیاد
 • هزینه بالا برای تهیه مسکن

معایب اقامت در کانادا

سخن پایانی

یکی از زیباترین و بهترین کشورهایی که می‌توانید برای زندگی و کار آن را انتخاب کنید، کشور کانادا است. کانادا کشوری است که در آمریکا شمالی قرار داشته و افراد زیادی به‌صورت سالیانه به این کشور مهاجرت می‌کنند. در صورتی که می‌خواهید نسبت به گرفتن اقامت کانادا اقدام کنید، باید این نکته را بدانید که اخذ اقامت کانادا نسبت به دیگر کشورها کمی ساده‌تر است. در این مقاله آموزشی سعی کردیم به طور کامل تمامی نکاتی که برای مهاجرت به کشور کانادا نیاز دارید را با هم بررسی کنیم.

سؤالات متداول

آیا کشور کانادا برای زندگی خوب است؟

یکی از بهترین کشورهایی که برای زندگی خوب است کشور کانادا است. درست است که این کشور هزینه بالایی برای زندگی دارد؛ اما به دلیل موقعیت جغرافیایی آن طبیعتی باشکوه پر از حیوانات کمیاب در این کشور قرار دارد که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

چگونه اقامت دائم کانادا را اخذ کنیم؟

اگر می‌خواهید نسبت به اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید، روش‌های مختلفی مانند کار، تحصیل و اکسپرس اینتری وجود دارند. کارت اقامت دائم پس از ۸۰ روز برای شما ارسال شده و پس از ۶۰ روز نیز تمدید می‌شود.

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل به چه شکل است؟

باید ابتدا از دانشگاه یا مدرسه مدنظر خود پذیرش دریافت کرده و پس از دریافت نامه تمکن مالی برای پرداخت شهریه، ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.

بهترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟

بهترین روشی که برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، مهاجرت از طریق برنامه‌های اکسپرس اینتری یا از طریق ازدواج است. شما می‌توانید از طریق ازدواج، به‌راحتی اقامت دائم کشور کانادا را پس از دریافت ویزای خود، اخذ کنید.

اقامت سایر کشور ها

اقامت سایر کشور ها