مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

ویزای استارتاپ انگلستان

 ویزای استارت‌آپ برای انگلستان به‌عنوان یک کارآفرین خارجی، به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید یک شرکت استارت‌آپ را در انگلستان تأسیس کنید و در آن کار کنید. ویزای استارت‌آپ انگلیس یک نوع ویزای کاری است که به کارآفرینان و بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها اجازه می‌دهد تا به انگلیس بروند و شرکت خود را در آنجا تأسیس کنند. این ویزا به افرادی که دارای طرح کسب‌وکار نوآورانه و پتانسیل رشد بالا هستند، ارائه می‌شود. با این ویزا، شما می‌توانید به مدت حداکثر ۵ سال در انگلیس بمانید و در حین اقامت خود، به توسعه و رشد خود بپردازید.
برای دریافت ویزای استارت‌آپ برای انگلستان، باید شرایط خاصی را داشته باشید. در سپتامبر ۲۰۲۱، انگلیس چندین گزینه ویزا را برای کارآفرینان و بنیان‌گذاران استارت‌آپ ارائه می‌دهد، مانند ویزای مبتکر و ویزای استارت‌آپ. این ویزاها برای جذب مشاغل نوآورانه و مقیاس‌پذیر به انگلستان طراحی شده‌اند.
برای درخواست ویزای استارت‌آپ، معمولاً باید یک ایده تجاری داشته باشید که توسط یک نهاد تأییدکننده در انگلیس تأیید شده باشد. علاوه بر این، ممکن است لازم باشد مهارت خود را به انگلیسی نشان دهید و بودجه کافی برای حمایت از خود و کسب‌وکارتان در انگلیس داشته باشید.

لطفاً توجه داشته باشید که سیاست‌ها و الزامات مهاجرت می‌تواند در طول زمان تغییر کند، بنابراین مهم است که وب‌ سایت رسمی دولت انگلیس مشورت کنید یا برای به‌روزترین اطلاعات با موسسه مهاجرتی ویزاپ در ارتباط باشید.

ویزا استارت‌آپ انگلیس چیست؟

باتوجه‌به اینکه گفته شد انگلستان کشوری پیشرو در زمینه رشد صنعت و اقتصاد است، برنامه‌های مختلفی را نیز در این مورد برای افراد در نظر گرفته است. یکی از بهترین روش مهاجرتی به انگلستان مهاجرت از طریق استارتاپ ویزا است این نوع ویزا توسط دولت برای افرادی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار و یا کارآفرینی برای رشد و توسعه کشور را دارند ارائه کرده است. طبق تحقیقاتی که اخیراً انجام شده است درآمد عالی این چنین کسب‌وکارهایی تأثیر زیادی در اقتصاد کشور داشته است. استارتاپ ویزا یک مجوز اقامت موقت نیز برای کارآفرینان است که در صورت رعایت استانداردهای موردنظر و موفقیت در کسب‌وکار می‌تواند منجر به اقامت دائم نیز شود
یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان از طریق راه‌اندازی استارت‌آپ است. ویزا استارتاپ این امکان را به شما می‌دهد تا با استفاده از نگهداری سرمایه خود بتوانید اقامت کشور انگلستان را در این کشور اخذ کنید. اخذ ویزای استارت‌آپ انگلستان دارای مراحل پیچیده‌ای نیست، اما نیازمند سرمایه زیادی است.
ویزای استارت‌آپ انگلیس یک نوع ویزای کاری است که به کارآفرینان و بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها اجازه می‌دهد تا به انگلیس بروند و شرکت خود را در آنجا تأسیس کنند. این ویزا به‌صورت ویزا شناخته می‌شود.Startup or Innovator Visa استارت‌آپ یا ویزای توسعه کسب‌وکار با این ویزا، شما می‌توانید به مدت ۲ سال در انگلیس بمانید و در حین اقامت خود، شرکت خود را راه‌اندازی و توسعه دهید گرفتن ویزای استارتاپ انگلستان یک معامله است. هم سیستم اقتصادی این کشور رونق می‌گیرد و هم متقاضیان می‌توانند در یک فضای تجاریِ متعادل و توسعه‌یافته به کار مشغول شوند، بیزینس آن‌ها توسعه پیدا کند و حتی مهم‌تر از آن، اقامت انگلیس را بگیرند و با خانواده‌شان در این کشور زندگی کنند.

وضعیت استارت‌آپ ها درانگلیس

 استارت‌آپ‌های انگلیسی تا کنون بیش از ۳۰ میلیارد دلار در سال جاری پس از دوره‌های مالی جمع‌آوری کرده‌اند و لازم به لازم له ذکر است که انگلیسی‌ها علاقه Hopin و Revolut شرکت‌هایی مانند به بیزینس‌های استارت‌آپی دارند.
بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵، تولدهای تجاری در انگلیس از ۳۵۱۰۰۰ به ۳۸۳۰۰۰ افزایش‌یافته است، این نرخ زادوولد ۱۴٫۳٪ در مقایسه با نرخ ۱۳٫۷٪ در سال ۲۰۱۴ افزایش‌یافته است. استارت‌آپ انگلیس یک کمپین شرکت ملی تحت حمایت دولت است، داده‌های آن‌ها نشان می‌دهد که در ژانویه و ثبت شده است.
Companies House ژوئن ۳۴۲۹۲۷ کسب‌وکار جدید در پس از موفقیت رشد کسب‌وکار در سال ۲۰۱۶، دولت مرکزی دریافته است که شهرهای انگلیس موتورهای رشد اقتصادی ملی خواهند بود و تمامی رهبران در بهترین موقعیت برای گرفتن تصمیم جهت رشد این کشور هستند. البته برخی از شهرها برای استارت‌آپ‌ها مناسب‌تر از شهرهای دیگر هستند. به همین دلیل هنگام ایجاد یک کسب‌وکار از پایه، عوامل زیادی دخیل هستند.
قابل‌ذکر است که لندن بهترین مقصد برای سرمایه استارتاپی است. اما به علت کووید اقتصاد انگلستان در وضعیت نامناسبی قرار گرفت. در شرایطی که این کشور بار دیگر در این وضعیت قرار گرفته است، آخرین ارقام از سوی دفتر آمار ملی نشان می‌دهد که پس از یک دوره رشد متوسط، تولید ناخالص داخلی بیش از ۸ درصد کمتر از اوج قبل از همه‌گیری در نوامبر بوده است. تا زمانی که برنامه واکسن تأثیری نداشته باشد و بخش بزرگی از کشور به کار خود بازگردند، بهبودی سریع انتظار نمی‌رود؛ بنابراین باتوجه‌به اینکه کووید نه‌تنها در انگلیس بلکه اقتصاد جهان را نیز ویران کرده است، ممکن است انتظار داشته باشید سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های فناوری به‌شدت کاهش یابد، اما این‌طور نیست.
از نظر مالی، سرمایه‌گذاری در اروپا بالغ بر ۴۳٫۱ میلیارد دلار از ۲۷۲ میلیارد دلار سرمایه در سطح جهان است. لندن همچنان بزرگ‌ترین آهنربا سرمایه‌گذاری در اروپا با جذب ۱۰٫۵ میلیارد دلار بودجه در مقایسه با ۱۰٫۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹، باقی‌مانده است. به‌این‌ترتیب، همچنان بهترین مقصد برای سرمایه استارتاپی در اروپا است.

Floom , Virty , KIDLY، Element , Birdie , Vet-Al , ALLplants , Farewill , Cera , Multiverse ده استارتاپ برتر انگلیس می‌باشند.

در مقایسه با سال گذشته، تعداد استارتاپ‌ها ۳٫۵ درصد (یعنی ۲۰۰ هزار شرکت) افزایش پیدا کرده است. همین‌طور کشور لندن دارای بیشترین نرخ تأسیس کسب‌وکار، یعنی ۱۵٫۹ درصد بوده است. استارتاپ‌هایی که توانسته‌اند در کشور انگلیس در زمینه کاری موفق شوند و سود زیادی کسب کنند در پایین‌تر ذکر شده‌اند:

 1. تجارت الکترونیک
 2. ساخت افزونه‌های کروم
 3. ساخت اپلیکیشن‌های موبایل
 4. شرکت‌های نرم‌افزاری
 5. ساخت نرم‌افزارهای مخصوص شبکه

مدارک ویزای استارتاپ انگلیس

ویزای استارت‌آپ انگلیس مناسب چه افرادی است؟

ویزای استارت‌آپ انگلیس برای افرادی است که قصد دارند یک شرکت یا کسب‌وکار جدید را در انگلیس تأسیس کنند. این ویزا برای کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی است که قصد دارند در حوزه استارت‌آپ‌ها در انگلیس فعالیت کنند.
یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان از طریق راه‌اندازی استارت‌آپ است. اخذ ویزای استارت‌آپ انگلستان دارای مراحل پیچیده‌ای نیست، اما نیازمند سرمایه زیادی است؛ بنابراین اگر سرمایه شما از حدود دو هزار پوند کمتر است، بهتر است برای اقامت به این کشور در دوره‌های دوساله کارشناسی ارشد در انگلستان شرکت کنید و یا در انگلستان کار پیدا کنید.
برنامه استارت‌آپ در انگلستان به جهت جذب و افزایش سرمایه‌گذاران خارجی در این کشور راه‌اندازی شده است.

در شرایط زیر می‌توانید به‌عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی، ویزای استارت‌آپ انگلستان را دریافت کنید:

۱- قصد راه‌اندازی یک کسب و کار جدید، متفاوت و نوآورانه را در انگلستان داشته‌ باشید.

۲- سن شما زیر ۱۸ سال نباشد و مهارت زبان انگلیسی قابل‌قبولی داشته باشید.

۳- میزان سرمایه کافی برای راه‌اندازی یک برنامه استارت‌آپ و ارائه گواهی تمکن مالی داشته باشید.

۴- ایده شما برای استارت‌آپ یک ایده نوآورانه، غیرتکراری، دارای پتانسیل رشد و قابل‌اجرا باشد.

شرایط اخذ ویزای استارت‌آپ انگلیس

شرایط برای اخذ ویزای استارت‌آپ انگلستان ساده است، این ویزا همانند سایر برنامه‌های استارتاپ در جهان نیازمند ایده خلاقانه، تمکن مالی و داشتن دانش اولیه زبان است.

مدرک زبان انگلیسی برنامه استارتاپ انگلستان

مدرک زبان برای برقراری ارتباط در کشور انگلستان یکی از شرایط مهم است. به همین جهت سفارت از شما مدرکی برای اثبات مهارت زبان درخواست خواهد کرد. در صورت ارائه سطح شما باید B2 حداقل و یا در حد PTE مدرک آیلتس، تافل باشد.

تمکن مالی ویزای استارتاپ انگلستان

به دولت کشور انگلستان باید تمکن مالی ارائه دهید تا بتوانید توانایی مالی خود را برای زندگی اثبات کنید. گواهی شما باید به مبلغ حداقل ۱۲۷۰ پوند برای ۲۸ روز متوالی در حساب بانکی شما باشد.

ایده نوآورانه و جدید برای راه اندازی استارت‌آپ در انگلستان

دریافت ویزای استارت‌آپ انگلستان نیاز به راه‌اندازی یک برنامه استارت‌آپ دارید. ایده شما برای استارت‌آپ باید یک تفکر نوآورانه و جدید باشد که درگذشته در این کشور وجود نداشته است. ایده‌های که در سر دارید باید دقت کنید که زیاد عجیب و دور از دسترس نباشد.

 1. اثبات توانایی و تجربه مرتبط با مدیریت کسب‌وکار و توانایی ایجاد شغل‌ها و رشد آن.
 2. اثبات اینکه استارت‌آپ شما به‌گونه‌ای نوآورانه است که نمی‌توان آن را در کشورهای دیگری توسعه داد.
 3. اثبات اینکه شما قصد دارید در انگلیس زندگی کنید و به جامعه محلی کمک کنید.

مدارک لازم برای ویزای استارت‌آپ انگلستان

ویزای استارتاپ انگلیس متعلق به اشخاصی است که برای اولین‌بار به دنبال ایجاد کسب‌وکار در این کشور هستند و کسب‌وکاری را که بنا است در انگلیس راه‌اندازی کنند دارای خصایص مدنظر دولت، من‌جمله؛ نوآورانه بودن، داشتن توجیه اقتصادی و داشتن پشتوانه مناسب است.

 1. برای درخواست و اخذ ویزای استارتاپ متقاضی باید یک نامه‌ای ارائه دهد که بتواند ثابت کند یک نهاد تأییدکننده در خاک انگلستان که معتبر است طرح تجاری شما را تأیید کرده است.
 2. ارائه پاسپورت معتبر یا مدرک دیگری که هویت و ملیت درخواست‌کننده را نشان می‌دهد.
 3. صورت‌حساب‌های بانکی که نشان می‌دهد حداقل ۱۲۷۰ پوند پس‌انداز در حساب بانکی متقاضی به مدت بیست و هشت روز متوالی قبل از درخواست داشته است.
 4. مدرک معتبر مبنی بر این که درخواست‌دهنده شرایط الزامی برای اثبات زبان انگلیسی را دارد.
 5. ارائه مدارک سلامت پزشکی و به‌خصوص آزمایش سل.

توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی به‌صورت رسمی ترجمه شده باشد.

حداقل سرمایه لازم برای دریافت ویزای استارت‌آپ انگلستان

در مسیر مهاجرت به انگلستان از طریق استارت‌آپ درصورتی‌که متقاضی درخواست مجوز برای اقامت داشته باشد و در تاریخ درخواست خود به مدت حداقل دوازده ماه یا بیشتر با مجوز اقامت در انگلستان به‌صورت موقت، زندگی کرده باشد، شرایط مالی برای زندگی در انگلستان را دارد و دیگر نیازی به نشان‌دادن و یا اثبات وجوه و تمکن مالی وجود ندارد. اما زمانی که متقاضی برای مجوز ورود به انگلیس درخواست می‌کند اگر در تاریخ درخواست کمتر از دوازده ماه در انگلیس بوده است، باید حداقل ۱۲۷۰ پوند بودجه در حساب خود در کشور مبدأ داشته باشد. ثابت‌کردن اینکه متقاضی این مبلغ را طی یک دوره ۲۸ روزه در حساب بانکی خود داشته است. لازم به ذکر است که این مبلغ با ارز آزاد می‌بایست نشان داده شود. هرچه مدت‌زمان داشتن این مبلغ در حساب وی بیشتر (نزدیک به سه ماه) باشد اثبات تمکن مالی سهل‌تر خواهد بود.

هزینه صدور ویزای استارت‌آپ انگلیس چقدر است؟

برای دریافت ویزای استارت‌آپ انگلیس باید در زمان اپلای مبلغ ۳۷۸ پوند بپردازید؛ اما این ویزا نیازی به بردن سرمایه برای راه‌اندازی کسب‌وکار ندارد. کافی است به‌اندازه ۱۲۷۰ پوند پس‌انداز داشته باشید (این پول باید به مدت یک ماه قبل از اپلای در حساب شما باشد) البته هزینهٔ ویزای استارت‌آپ انگلستان به شرایط شما و محلی که از آن برای اخذ ویزا درخواست می‌دهید، بستگی دارد اگر برای خودتان درخواست می‌دهید و خارج از انگلیس هستید ۳۷۸ یورو و اگر داخل انگلیس هستید ۵۰۸ یورو و اگر برای شریک زندگی و فرزندانتان درخواست می‌دهید در خارج از انگلیس برای هر نفر ۳۷۸ یورو و اگر داخل انگلیس هستید برای هر نفر ۵۰۸ یورو باید پرداخت کنید.
هزینه صدور ویزای انگلیس

همراه کردن خانواده از طریق ویزای استارت‌آپ انگلستان

 ویزای استارتاپ انگلستان خوشبختانه به شما اجازه اینکه همراه خود همسر و فرزندانتان را ببرید را می‌دهد. اعضای خانواده شما با داشتن یکی از شرایط زیر می‌توانند به‌عنوان همراه برای اخذ ویزای همراه انگلستان اقدام کنند: همسر یا شریک زندگی فرزند زیر ۱۸ سال.
 به این منظور باید مدارکی را برای اثبات رابطه خود با همسر و فرزندان ارائه دهید.
 شما برای اینکه ثابت کنید در کشور انگلستان می‌توانید از پس مخارج زندگی خود بر بیاید باید برای اثبات توانایی مالی به‌ازای هر عضو از خانواده‌تان تمکن مالی ارائه دهید. علاوه بر مقدار هزینه‌ای که برای تمکن مالی خود کنار گذاشته‌اید، باید مبلغ‌های زیر را برای ارائه تمکن مالی در حساب اعضای خانواده خود نگه دارید:

 1. برای همسر ۲۸۵پوند
 2. برای فرزند ۳۱۵ پوند
 3. برای هر فرزند بعدی ۲۰۰ پوند

همراه بودن خانواده

خصوصیات طرح تجاری مورد تایید برای ویزای استار تاپ انگلستان

طرح تجاری مورد تأیید برای ویزای استارتاپ، دارای خصوصیات زیر می باشد:

 1. نوآوری: فردی که طرحی برای ویزای استارتاپ ارائه می‌دهد باید خلاق و نوآورانه باشد و کامل متعلق به خود شخص باشد.
 2. قابل‌اجرابودن: طرح تجاری در صورت تأیید باید قابلیت اجرا را داشته باشد.
 3. مقیاس‌پذیری: طرح تجاری ارائه شده برای این نوع ویزا باید هم مقیاس‌پذیر باشد و هم توانایی ایجاد شغل و پیشرفت در بازارهای ملی انگلیس را داشته باشد.

مزایای ویزای استارت‌آپ انگلیس

دریافت این نوع ویزا، مزایای بسیاری را شامل حال شما می‌کند که عبارت‌اند از:

 1. اخذ اقامت دوساله در انگلیس با کمترین هزینه ممکن
 2. بهره‌مندشدن از تمام مزیت‌های زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان
 3. راه‌اندازی کسب‌وکار در بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی اروپا و یکی از ۵ کشور اقتصاد برتر دنیا
 4. دسترسی داشتن به صندوق‌های سرمایه‌گذاری استارتاپی انگلیس
 5. امکان به همراه بردن همسر و فرزندان به انگلیس در ابتدای مهاجرت
 6. امکان تحصیل فرزندان و همسر در مدارس و دانشگاه های انگلیس
 7. امکان دریافت پاسپورت معتبر انگلیس برای خود و اعضای خانواده

معایب ویزای استارت‌آپ انگلیس

 1. کارآفرین نمی‌تواند به طور مستقیم ویزای استارت‌آپ را به اقامت دائم تبدیل نماید.

 2. همه متقاضیان موظف‌اند که مدرک زبان را ارائه دهند.

تبدیل ویزای کنونی به ویزای استارت‌آپ انگلستان

اگر از طریق ویزای دیگری در انگلستان اقامت دارید، می‌توانید ویزای خود را در صورت واجد شرایط بودن به ویزای استارت‌آپ انگلستان تبدیل کنید. نوعی از ویزاها قابل تغیر نیست این ویزاها در دست‌بندی موارد زیر قرار می‌گیرد:

 1. ویزای توریستی انگلستان
 2. ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان
 3. ویزای والدین دانش آموزی
 4. ویزای موقت کاری
 5. ویزای کار خصوصی
 6. داشتن وضعیت پناهندگی در انگلستان

معیارهای تأیید بیزینس پلن استارت‌آپ ویزای انگلستان

 تأیید بیزینس پلن استارت در قالب ویزای کارآفرینی انگلستان، به‌عنوان یکی از شرایط اساسی برای دریافت این ویزا مطرح است.
برای این منظور، معیارهایی که در زمینه تأیید بیزینس پلن برای استارت‌آپ‌ها در نظر گرفته شده می‌شوند، عبارت‌اند از:

 1. ارائه برنامه کامل و جزئیاتی درباره فعالیت استارت‌آپ و راهکارهای تجاری آن در بازار انگلستان.
 2. مطابقت بیزینس پلن با قوانین و مقررات کشور انگلستان و صنعت موردنظر.
 3. درک دقیق از بازار هدف و نیازهای مشتریان مورد هدف و توانایی رقابت با رقبای موجود بازار.
 4. نمایش قابلیت اجرایی بیزینس پلن و توانایی انجام عملیات یک استارت‌آپ پیش از تأسیس آن.
 5. اثبات قابلیت مالی و اقتصادی استارت‌آپ باتوجه‌به نرخ بازگشت سرمایه و سودآوری پیش‌بینی‌شده در آینده.
 6. معرفی تیم مدیریتی استارت‌آپ و نشان‌دادن توانایی آن‌ها در اجرای بیزینس پلن و توسعه کسب‌وکار به طور صحیح.

مراحل دریافت ویزای استارت‌آپ انگلیس

برای اقدام در این زمینه و درخواست برای ویزای استارت‌آپ انگلستان متقاضی می‌بایست یک نامه تأیید ارائه دهد تا بتواند از این طریق ثابت نماید که یک نهاد تأییدکننده در کشور انگلستان که معتبر بوده طرح تجاری شما را ارزیابی و تأیید کرده است. ارائه پاسپورت معتبر یا مدرک دیگری که هویت و ملیت درخواست‌کننده را نشان می‌دهد الزامی است.

 1. گرفتن مشاوره، بررسی شرایط و ایدۀ اولیه شما
 2. نوشتن و آماده‌کردن یک بیزنس‌پلن قوی که سه شرط اصلی (نوآوری، سود دهی و رشد) را دارد.
 3. ارتباط با مراجع تایید کننده و ارائه طرح برای گرفتن نامۀ تاییدیه
 4. گرفتن تاییدیۀ استارتاپ و درخواست ویزا
 5. دریافت ویزا و مهاجرت به انگلستان

اهمیت مرحله اول خیلی بسیار زیاد است و هر چقدر بیزنس‌پلن شما خلاقانه‌تر، قوی‌تر و منحصربه‌فرد باشد، مراجع هم اقبال بیشتری برای حمایت از شما نشان می‌دهند و راحت‌تر می‌توانید نامه تأییدیه و ویزا را بگیرید.

دریافت ویزای استارت‌آپ انگلیس چقدر طول می‌کشد؟

دریافت ویزای استارتاپ انگلستان معمولاً ۳ هفته اگر خارج از انگلیس و اگر داخل انگلیس هستید ۸ هفته پس از اپلای طول می‌کشد. توجه کنید که این مدت‌زمان پس از اپلای است؛ یعنی زمانی که شما مدارک لازم را جمع‌آوری کرده‌اید، اطلاعات بیومتریک خود را ارائه داده‌اید و از همه مهم‌تر نامه تأییدیه استارتاپ را نیز دریافت کرده‌اید. زمانی که برای صرف این مراحل می‌کنید را باید در نظر داشته باشید.

فرآیند بررسی و صدور ویزای استارت‌آپ انگلستان

برای بررسی و صدور ویزای استارت‌آپ انگلستان، مراحل زیر را باید طی کنید :

 1. مطالعه شرایط و معیارهای ویزای استارت‌آپ انگلستان: در ابتدا می‌بایست شرایط و معیارهای ویزا استارت‌آپ انگلستان را برای مثال، باید یک برنامه کسب‌وکار نوآورانه داشته باشید، را مطالعه کنید.
 2. شروع فرایند ثبت‌نام: پس از مطالعه شرایط ثبت‌نام و معیارها، با مرکز مربوطه ارتباط بگیرید و فاکس‌های مرتبط را تکمیل کنید و مدارک را ارائه دهید.
 3. پرداخت هزینه
 4. حضور در مصاحبه: بعد از بررسی مدارک و برآورد صلاحیت بر روی قراردادن مصاحبه تماس گرفته خواهد شد و در لیست مصاحبه‌شوندگان قرار می‌گیرید.

بعد از مصاحبه، درصورتی‌که ویزای استارت‌آپ به شما داده شد، می‌توانید وارد کشور شوید و مبلغ باقی‌مانده از هزینه پرداختی شما را برای هزینه پذیرش دریافت می‌کنند.

اعتبار ویزای استارت‌آپ انگلستان

شما با ویزای استارتاپ می‌توانید به مدت ۲ سال در انگلستان اقامت داشته باشید. شما می‌توانید با تغییر ویزای قبلی خود به ویزای استارت‌آپ نیز فرصت اقامت ۲ ساله در انگلستان را به دست آورید. شما با ویزای استارتاپ می‌توانید مدت اقامت خود را بیشتر کنید؛ اما امکان تمدید ندارد.

تعویض ویزای استارت‌آپ انگلستان

 در زمانی که ویزای استارتاپ شما به پایان رسید می‌توانید قبل از به‌پایان‌رسیدن آن را تعویض کنید.
اگر برنامه استارت‌آپ شما هنوز با اتمام اعتبار ویزای آن پابرجا باشد می‌توانید ویزای نوآوری انگلستان را دریافت کنید. اعتبار این ویزا ۳ سال است و می‌توان آن را تمدید کرد، در صورتی می‌توانید ویزای استارت‌آپ را به ویزای نوآوری تبدیل کنید که:

 1. نهادی که برنامه استارت‌آپ شما را تایید کرد، تعویض ویزای شما را نیز تایید کند.
 2. برنامه کسب و کار استارت‌آپ فعال و پایدار باشد.
 3. شما مشارکت روزانه در کسب و کار استارت‌آپی خود داشته باشید.

نامه تأییدیه استارت‌آپ انگلیس چیست و از چه کسی باید این نامه را بگیریم؟

برای تأیید پیشنهاد طرح تجاری شما، یک نهاد تأیید شده باید مطمئن باشد که ایده تجاری شما با همه با معیارها مطابقت دارد و اگر درخواست شما برای تأیید توسط یک نهاد تأییدکننده استارتاپ ویزا تأیید شود، یک نامه تأییدیه استارتاپ ویزا برای شما صادر می‌شود. این نامه به‌عنوان بخشی از درخواست استارتاپ ویزای شما در پرونده مهاجرتی شما قرار می‌گیرد. نهاد تأییدکننده نیز باید متقاعد شود که شما بیشتر زمان کار خود را در انگلستان صرف توسعه شغل و ایده خود می‌کنید. برای دریافت این نامه باید از یکی از سازمان‌های حامی استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های مشاوره یا همچنین شبکه‌های ارتباطی معتبر در انگلیس کمک گرفت.

میزان احتمال موفقیت استارت‌آپ ویزای انگلستان

میزان احتمال موفقیت استارتاپ ویزای انگلیس را می‌توان از دو منظر درصد موافقت با اخذ ویزای استارت‌آپ انگلیس و پس از آن درصد موفقیت برای تمدید این ویزا یا همان تغییر این ویزا به ویزای مبتکر، بررسی نمود. حدود ۹۶ درصد اخذ ویزای استارتاپ انگلیس است و حدود ۹۷٫۶۳ درصد از افراد توانسته‌اند ویزای خود را به ویزای مبتکر تبدیل نمایند.

میزان موفقیت استارت‌آپ ویزای انگلستان ۲۰۲۲-۲۰۲۳

موفقیت هر استارت‌آپ تحت‌تأثیر بسیاری از عوامل، از جمله شرایط اقتصادی، فرهنگی و تکنولوژی قرار می‌گیرد و باتوجه‌به رویکردهای جهانی که به‌صورت پایدار به سمت پیشرفت می‌روند، و باتوجه‌به کیفیت و توانایی‌های فنی و تجاری افرادی که در این حوزه کار می‌کنند، احتمال موفقیت استارت‌آپ ویزای انگلستان در سال‌های آینده می‌تواند بالا باشد.
موفقیت استارتاپ انگلستان

بهترین حوزه‌ها برای راه‌اندازی استارتاپ در انگلیس

انگلیس دارای یک اکوسیستم فعال استارتاپ است و برای راه‌اندازی یک استارتاپ، انگلیس یکی از بهترین مکان‌های دنیاست. در ادامه به برخی از بهترین حوزه‌های راه‌اندازی استارتاپ در انگلیس اشاره می‌کنیم:

فناوری اطلاعات و ارتباطات: بیشتر شرکت‌های پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در لندن و کمبریج قرار دارند. این حوزه در انگلیس بسیار قدرتمند است و برای کسب‌وکارهایی که به دنبال توسعه فناوری‌های نوین و اختراعات جدید هستند، بهترین حوزه ممکن است.

علوم پزشکی: انگلیس دارای یکی از برترین صنایع پزشکی جهان است. باتوجه‌به تحولات جدید در این حوزه، راه‌اندازی استارتاپ‌های پزشکی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. شهرهایی همچون لیدز، کمبریج و لندن پر از زیرساخت‌های پزشکی هستند که به استارتاپ‌های پزشکی کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

بلوغ بازار: با وجود رونق شرکت‌های بزرگ، فرصت‌های بسیاری برای استارتاپ‌های کوچک وجود دارد. به‌صورت خاص، راه‌اندازی یک استارتاپ برای محصولات و خدماتی که به بلوغ بازار مرتبط هستند، می‌تواند سودآوری بالایی را به دنبال داشته باشد.

حوزه فضایی: انگلیس دارای صنعت فضایی قوی‌ای است و شهر کمبریج محور این حوزه است. راه‌اندازی یک استارتاپ در حوزه فضایی، به‌صورت خاص در زمینه تحقیق و توسعه محصولات جدید و خدمات مرتبط با فضا می‌تواند سودآوری بالایی به دنبال داشته باشد.

حوزه فناوری‌های نوین: بسیاری از شرکت‌های فناوری‌های نوین در انگلیس راه‌اندازی شده‌اند و بسیاری از آن‌ها به شرکت‌های بزرگی تبدیل شده‌اند. باتوجه‌به اینکه این حوزه همچنان درحال‌رشد است، راه‌اندازی یک استارتاپ در حوزه فناوری‌های نوین، به‌خصوص تحقیقات مربوط به شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی دیجیتال و پرداخت الکترونیکی می‌تواند بهترین گزینه باشد.

مشکلات استارت آپ انگلستان

در حوزه استارت‌آپ‌های انگلستان، می‌توان به مشکلاتی اشاره کرد که ممکن است باعث دشواری در راه‌اندازی و توسعه یک شرکت جوان شود. برخی از این مشکلات عبارت‌اند از:
چالش‌های تأمین منابع مالی: به دلیل هزینه‌های بالا و شرایط بانکی سخت، تأمین منابع مالی برای استارت‌آپ‌ها به چالشی تبدیل می‌شود.
رقابت شدید: در بسیاری از حوزه‌های کسب‌وکار، رقابت شدید وجود دارد و استارت‌آپ‌ها نیز با رقبای بزرگ و برنده شده در بازار روبه‌رو می‌شوند.
مشکلات مربوط به حقوق کارکنان: دستمزد بالا در انگلستان یکی از محبوب‌ترین شهرت‌های این کشور است، اما این موضوع نیز باعث می‌شود که هزینه اشتغال در انگلستان بالا برود.
چالش اخذ ویزای کاری: اخذ ویزای کاری برای کارکنان خارجی ممکن است برای شرکت‌های جوان، چالش بزرگی باشد.
عدم دسترسی به توانمندی‌های فنی: انگلستان با مشکل کمبود برخی توانمندی‌های فنی در بسیاری از شرکت‌های وابسته به فناوری مواجه است که ممکن است برای استارت‌آپ‌های فناوری نیز رخ دهد.
اما با وجود این مشکلات، همچنان انگلستان به‌عنوان یکی از مراکز برجسته هوش مصنوعی و فناوری در جهان شناخته می‌شود و موفقیت‌های بسیاری در این حوزه داشته است.

بهترین شهرها برای ایجاد استارتاپ در انگلیس

انگلیس، به‌عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین و پویاترین دولت‌های اروپایی، یک محیط رقابتی برای استارتاپ‌ها فراهم می‌کند. در ادامه بهترین شهرها برای ایجاد استارتاپ در انگلیس را بر اساس جامعه فعال استارتاپ، زیرساخت‌های فناوری، سرمایه‌گذاری، محیط کسب‌وکار و امکانات شهری بررسی می‌کنیم:

لندن: به‌عنوان پایتخت انگلیس، لندن یکی از محل‌های برتر جهان برای تأسیس شرکت‌های فناوری و استارتاپ‌هاست.

کمبریج: این شهر با داشتن "پارک علم و فناوری کمبریج" و دانشگاه کمبریج، یکی از ارکان اصلی اکوسیستم استارتاپی انگلیس است.

برایتون: این شهر، با داشتن اکسس پذیری خوب، فضای کسب‌وکار پویا و تمرکز بر فرهنگ استارتاپی، به یکی از بهترین شهرهای برای راه‌اندازی شرکت به شمار می‌رود.

بریستول: با داشتن دانشگاه بریستول و پارک علم و فناوری Bristol & Bath Science Park توسط مؤسسه Invest Bristol and Bath، این شهر طیف وسیعی از شرکت‌های فناوری را به خود جذب کرده است.

منچستر: به‌عنوان یک شهر بزرگ و دارای فضای سرمایه‌گذاری، منچستر یکی از بهترین محل‌های برای تأسیس و رشد استارتاپ‌های فناوری در انگلیس است.
به‌طورکلی، انگلیس یکی از جوی برتر جهان برای راه‌اندازی و توسعه استارتاپ‌هاست و شهرهای بالا تنها بخشی از این اکوسیستم کسب‌وکار هستند.

در صورت رد ویزای استارتاپ انگلستان چه باید کرد؟

در بسیاری از موارد، رد ویزا به علت ناکافی بودن مدارک یا اطلاعات است. در نتیجه، شما باید تلاش کنید تا مدارک خود را تصحیح و تقویت کنید. اگر درخواست شما رد شده در مرحله اول باید با یک وکیل مهاجرت در میان بگذارید و از راهنمایی آنها استفاده کنید. تا به شما کمک کنند تا اطلاعات کافی برای اصلاح وضعیت خود بتوانید جمع‌آوری کنید. سپس مجدداً درخواست دهید یا یک بررسی اداری ارائه دهید. درصورتی‌که مشکلی در مدارک فعلی شما وجود دارد، شما می‌توانید مدارک جدیدی را به‌جای آن‌ها ارائه دهید.

سوالات متداول

ویزا استارتاپ مناسب چه کسانی می باشد؟

این ویزا مناسب کسانی که ایده های نو و خلاق دارند می باشد. و بدنبال راه اندازی کسب و کار در خارج از کشور هستند

چه چیزی باعث می شود شانس شما در استارتاپ بیشتر شود؟

طرح تجاری قابل قبول، کسب امتیازات لازم از مهم ترین موارد در بالابردن احتمال موفقیت است.

بودجه مورد نیاز برای اخذ ویزای استارت آپ انگلستان چقدر است؟

شما به حدود ۲ هزار پوند برای راه اندازی کسب و کار و ارائه گواهی تمکن مالی جهت دریافت ویزای استارت آپ  نیاز دارید

جمع بندی 

موسسه مهاجرتی حقوقی ویزاپ با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از ۱۰۰ کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. اگر ایدۀ خلاقانه‌ای در ذهن دارید و به‌دنبال تبدیل‌کردن آن به یک استارتاپ موفق و سودآور هستید، ما به شما انگلیس را پیشنهاد می‌کنیم. گرفتن ویزای استارتاپ انگلیس سخت نیست فقط باید از اول مسیر درست را پیش بگیرید. ویزای استارت آپ انگلستان اعتبار ۲ ساله دارد. با تمدید ویزای خود تا حداقل ۵ سال، واجد شرایط دریافت اقامت دائمی انگلستان خواهید شد. مشاوره موسسه ویزاپ رایگان بوده که می توانید در این مسیر از کارشناسان خبره ما استفاده کنید.

ویزای استارتاپ دیگر کشور ها

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره سریع اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

2 دیدگاه در “راهنمای کامل اخذ ویزای استارتاپ انگلستان ۲۰۲۴

 1. امیرعلی گفت:

  سلام وقتتون بخیر در نامه های استارتاپ نوشته میشهDO منظورش چی هست؟

  1. موسسه مهاجرتی ویزاپ گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر امیر علی عزیز، DO مخفف کلمه Designated organization است یعنی سازمان تعیین شده . اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پانزده =