مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

اخذ ویزای استارتاپ لتونی

ویزای استارتاپ لتونی، گامی بزرگ برای راه‌اندازی کسب و کارتان به سرعت و با سهولت است. لتونی، کشوری در منطقه شنگن اروپا واقع در سواحل بالتیک است. پایتخت این کشور، ریگا نام دارد و از سال ۱۲۰۱ تأسیس شده است. شهری که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. علاوه بر این، ریگا به‌عنوان مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی لتونی شناخته می‌شود.

تقریباً نیمی از سرزمین این کشور توسط جنگل‌های انبوه و جاذبه‌های طبیعی زیبا و پارک‌های بی‌نظیر پوشانده شده است ،کشور لتونی از ترکیب زبان‌های روسی و بلاروسی بهره می‌برد.

این کشور از ترکیب گسترده‌ای از زبان‌ها و فرهنگ‌ها برخوردار است و از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کند.. لتونی دارای یک دستگاه حمل‌ونقل و ارتباطات فرهنگی فوق‌العاده با کشورهای اروپای غربی و روسیه است.

این کشور از سال ۱۹۹۱ عضو سازمان ملل و از سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپا و ناتو است. پیوستن به پیمان شنگن به شهروندان این کشور مزایای چشمگیری را ارائه کرده است.

چرا کشور لتونی؟

در لتونی، همانند بسیاری از کشورهای اروپایی دسترسی فوق‌العاده‌ای به منابع طبیعی وجود دارد. طراحی شهری و معماری در این کشور درحال‌رشد و پیشرفت است، و سواحل آن نیز از زیبایی فوق‌العاده‌ای برخوردارند.

لتونی به‌عنوان یکی از کشورهای اروپایی، امنیت بالایی را برای ساکنان خود فراهم می‌کند. علاوه بر این، فرهنگ غذایی منحصربه‌فرد آن، هر کسی را به خود مشتاق می‌کند. ارائه ویزای استارت‌آپ لتونی، در طول سال‌های گذشته به‌منظور بهبود شرایط اقتصادی و افزایش گردش مالی در این کشور، انجام شده است.

شرایط زندگی در لتونی

از جمله شرایط زندگی در لتونی می‌توان به سیستم آموزشی،مراقبت‌های بهداشتی،شرایط آب‌وهوایی و شرایط اقتصادی اشاره کرد،که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

سیستم آموزشی

بسیاری از مهاجرانی که در لتونی ساکن هستند، بیشتر در شهر ریگا زندگی می‌کنند. در این شهر، بسیاری از دانشکده‌های بین‌المللی فعال هستند. سیستم آموزشی در لتونی به‌صورت رایگان ارائه می‌شود و برای کودکان تا سن ۱۵ سالگی یا پایان دوره ابتدایی، اجباری است. پس از اتمام این دوره، نوجوانان می‌توانند به بازار کار وارد شوند یا تحصیلات متوسطه را ادامه دهند.

همچنین، سیستم آموزش عمومی برای مهاجرانی که در لتونی زندگی می‌کنند، به‌صورت رایگان در دسترس است، با این شرط که تمام هزینه‌های مربوط به بیمه اجتماعی را پرداخت کنند و اجازه اقامت داشته باشند. اما بسیاری از مهاجران، فرزندان خود را به دانشکده‌های بین‌المللی می‌فرستند؛ زیرا در این دانشکده‌ها دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و مدارک تحصیلی آن‌ها به‌صورت بین‌المللی تأیید می‌شوند.

مراقبت‌های بهداشتی

در لتونی، سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی توسط تأمین اجتماعی و پرداخت‌های جزئی برای برخی از درمان‌ها فراهم می‌شود و تحت نظارت سرویس‌های سلامت ملی لتونی (Nacionālais veselības) قرار دارد.

مهاجرانی که در لتونی مشغول به کار و زندگی هستند، می‌توانند از سیستم عمومی استفاده کنند، بااین‌حال، برای برخی از خدمات ممکن است هزینه‌های کمی وجود داشته باشد، با اینکه کیفیت مراقبت‌های بهداشتی هنوز به استانداردهای کشورهای اروپایی نرسیده است، اما همچنان سیستم مراقبت‌های بهداشتی در لتونی با مسائلی مانند انتظارات طولانی برای درمان، تأسیسات ناکافی، و نقص در کارکنان پزشکی و تأمین داروها مواجه است.

تعدادی از بیمارستان‌ها از سال ۲۰۰۸ به نصف کاهش‌یافته است و بسیاری از تخصص‌های پزشکی به کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌اند.

بسیاری از مهاجرانی که در لتونی ساکن هستند، از بیمه سلامت خصوصی استفاده می‌کنند یا به یک مرکز خصوصی در پایتخت (ریگا) مراجعه می‌کنند، یا از امکانات بهتر و خدمات درمانی خارج از کشور لتونی استفاده می‌کنند..

شرایط آب‌وهوایی

شرایط آب‌وهوایی اهمیت زیادی برای افرادی دارد که قصد مهاجرت به لتونی را دارند. آب‌وهوای این کشور معتدل و مناسب است، بنابراین می‌توان در هر زمانی از سال به لتونی سفر کرد. معتدل بودن آب‌وهوا باعث شده است که لتونی به‌عنوان یک منطقه مناسب برای سکونت و سفر شناخته شود.

دمای متوسط سالانه در لتونی حدود +۵.۹ درجه سانتی‌گراد است. گرم‌ترین ماه سال ژوئیه است، با میانگین دمای +۱۷.۰ درجه سانتی‌گراد و میانگین حداکثر دمای +۲۱.۵ درجه سانتی‌گراد. اما سردترین ماه‌ها ژانویه و فوریه هستند که دما به میانگین +۴.۶ تا -۴.۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

شرایط اقتصادی

شرایط اقتصادی در لتونی به‌خوبی بوده و درآمدزایی در این کشور به وضعیتی ثابت و پایدار رسیده است. تخمین زده شده که تولید ناخالص داخلی در این کشور بیش از ۳۶ میلیارد دلار آمریکا باشد و قابلیت افزایش آن در آینده وجود دارد. بزرگ‌ترین شرکای اقتصادی لتونی شامل کشورهایی مانند روسیه، آلمان، لهستان، استونی، بلاروس و هلند بوده‌اند.

هزینه ویزی استارتاپ لتونی

هزینه‌های زندگی در لتونی

در لتونی، هزینه زندگی برای افراد متقاضی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا آگاهی از هزینه‌ها به فرد کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را درباره شرایط زندگی در این کشور بگیرد.

همچنین بدون درنظرگرفتن اجاره برآورد هزینه‌های ماهیانه برای یک خانواده چهارنفره در لتونی حدود ۲،۴۳۹.۵۴ دلار و برای یک نفر مجرد حدود ۷۲۸.۱۴ دلار است.

نوع هزینه

مقدار

یک قرص نان تازه

۰.۴ یورو

تخم مرغ ۱۲ عدد

۱.۴۵ یورو

شیر پاستوریزه ۱ لیتر

۰.۹۰ یورو

قیمت یک عدد کاپوچینو

۲.۵ یورو

هزینه‌های باشگاه تناسب اندام ماهانه

۴۲ یورو

قیمت یک کیلوگرم سیب

۱.۲ یورو

هزینه‌های حمل و نقل عمومی ماهانه

۵۳ یورو

هزینه‌های بلیت فیلم

۶.۵ یورو

هزینه‌های اجاره آپارتمان متوسط

۴۹۰ یورو

هزینه‌های یک وعده غذایی ناهار

۶.۵ یورو

ویزای استارت‌آپ لتونی

ویزای استارت‌آپ لتونی در سال ۲۰۱۷ به‌تازگی تصویب شده است و این ویزا به‌منظور جذب ایده‌های نوآورانه و مدرن طراحی شده است. این نوع ویزا از جنس کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری است و در سراسر اروپا در حال پیشرفت است. برای درخواست این ویزا، شما باید طرح پیشنهادی خود را به طور کامل ارائه دهید.

استارت‌آپ شما باید قابلیت پیاده‌سازی در دنیای واقعی را داشته باشد تا مورد قبولی ویزای استارت‌آپ لتونی را برای شما فراهم کند. این ویزا به طور خاص برای ایده‌های دانش‌بنیان ارزشمند است که در زمینه فناوری نوین فعالیت می‌کنند و تأثیرگذاری قابل‌توجهی در بهبود فناوری اطلاعات و نانوتکنولوژی دارند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت‌آپ لتونی

برای دریافت ویزای استارت‌آپ لتونی و شروع کسب‌وکار در این کشور، علاوه بر شرایط موردنیاز، متقاضی باید مدارک مربوطه را ارائه دهد. مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای دریافت این نوع ویزا عبارت‌اند از: 

- اصل یا کپی پاسپورت معتبر یا مدارک دیگری که هویت و ملیت متقاضی را اثبات کند، همراه با دو عکس در اندازه پاسپورت.

- ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلن دقیق و نوآورانه.

- گواهی عدم سوءپیشینه و عدم ارتکاب جرم و جنایت.

- گواهی تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی در لتونی، حدود ۵.۱۶۰ یورو برای هر نفر.

- گواهی‌های مالی و منبع سرمایه لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار استارت‌آپ، حدود ۳۰.۰۰۰ یورو.

- رسید پرداخت هزینه اخذ ویزا.

- مدرک زبان انگلیسی یا روسی و چکیده شغلی و سوابق کاری در زمینه استارت‌آپ

- نامه‌های تأییدیه طرح تجاری استارت‌آپ از سازمان‌های ارزیابی لتونی.

- ارائه شرح کتبی محصولات و خدمات تولیدی شرکت استارت‌آپ.

- گواهی کتبی مبنی بر حقوق حداقل ماهیانه پس از راه‌اندازی کسب‌وکار.

- بعد از دریافت نتیجه مثبت، شما نیاز به ارائه گواهی پزشکی که نشان دهد شما به بیماری سل مبتلا نیستید، و همچنین سایر مدارک مرتبط را دارید تا برای برنامه‌ریزی اقامت اولیه در لتونی اقدام کنید.

شرایط ویزا استارتاپ ویزا

اعتبار ویزای استارت‌آپ لتونی

این نوع ویزای استارت‌آپ برای افرادی که طرح استارت‌آپ آن‌ها تأیید شده است، به‌صورت یک‌ساله صادر می‌شود و پس از ورود به کشور لتونی، مهلت ۳۰ روزه‌ای برای آغاز فعالیت به آن‌ها اعطا می‌شود. پس از گذشت یک سال، عملکرد و شرایط کسب‌وکار مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر کسب‌وکار پیشرفت کند و الزامات مالیاتی رعایت شود، اقامت متناسب با این موفقیت تمدید می‌شود. همچنین، درصورتی‌که فعالیت موفقیت‌آمیزی داشته و به رشد اقتصاد کشور لتونی کمک کرده باشد، امکان دریافت اقامت دائم نیز وجود دارد.

هزینه دریافت ویزای استارت‌آپ لتونی

برای دریافت این نوع ویزا، باید مبلغی در حدود ۳۰ هزار یورو را در نظر گرفت. این مبلغ شامل هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار، هزینه‌های صدور ویزا و مهاجرت، و البته سرمایه موردنیاز برای سال اول است. این کشور بستر مناسبی را برای نوآوری و ایده‌پردازی‌های خارجی فراهم کرده است تا رشد و ارزش‌آفرینی پایداری را ایجاد کند.

همچنین تعداد استارت‌آپ‌هایی که راه‌اندازی شده‌اند، به طور چشمگیری افزایش‌یافته است. و شرایط بسیاری برای استفاده از مزایای قانونی مالیاتی برای استارت‌آپ‌ها وجود دارد.

مورد

هزینه

سرمایه مورد نیاز برای سال اول

حدود ۳۰,۰۰۰ یورو

هزینه‌های راه‌اندازی کسب و کار

بسته به مورد متغیر

هزینه‌های صدور ویزا و مهاجرت

بسته به مورد متغیر

مدت زمان دریافت ویزای استارت ‌آپ لتونی

پس از تایید طرح پیشنهادی و کارشناسی پلن شما، فرآیند دریافت این نوع ویزا حدوداً ۲ تا ۳ ماه زمان می‌برد. شما می‌توانید با ما تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری را دریافت کنید.

مدت زمان دریافت ویزای استارت‌آپ لتونی

حدوداً ۲ تا ۳ ماه

مزایای دریافت ویزای استارت‌آپ لتونی

 • دریافت ویزای استارت‌آپ لتونی دارای مزایایی است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • فراهم‌آوردن فرصت تحصیل برای فرزندان و امکان اشتغال برای همسر
 • امکان دریافت ویزا برای تیم‌های طراحی
 • دسترسی به منطقه شنگن و امکان سفر به کشورهای اروپایی دیگر
 • هزینه‌های زندگی مناسب و اقتصادی در کشور لتونی
 • امکان دریافت اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده
 • فراهم‌کردن شرایط برای آغاز فعالیت با سرمایه‌گذاری مناسب

معایب اخذ ویزای استارتاپ کشور لتونی

 • سرمایه‌گذاری در لتونی، علاوه بر مزایا، با معایبی نیز همراه است که شامل موارد زیر می‌شود:
 • تعدیل قیمت فروش محصولات.
 • دشواری در جذب نیروی کار ماهر به دلیل مهاجرت بالای مردم لتونی.
 • وجود بوروکراسی نسبتاً ناکارآمد.
 • وابستگی شدید به صادرات به روسیه.
 • بدهی خارجی بالا.

مزایا و معایب استارتاپ ویزای لتونی

 کلام پایانی

در این مقاله، شرایط ویزای استارت‌آپ لتونی به‌دقت بررسی شده است. مهم‌ترین موارد مطرح شده در اینجا شامل روش‌های دریافت ویزا، مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا، و معیارهای لازم برای دریافت آن است. درصورتی‌که متقاضی بتواند کسب‌وکار استارت‌آپ خود را با موفقیت در لتونی راه‌اندازی کند، می‌تواند با رعایت شرایط مقرر، مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

این مقاله به معرفی شرایط زندگی در کشور لتونی می‌پردازد. این کشور مردمی بافرهنگ رسمی، اما محترم و سنتی دارد. از لحاظ تحصیلات و رشد اقتصادی، در سطح بالایی قرار دارد و مدارک تحصیلی اخذ شده در لتونی توسط اتحادیه اروپا قابل‌قبول است.

از نظر بهداشتی و رفاه، در سطح خوبی واقع شده است، بااین‌حال نسبت به برخی کشورهای اروپایی دیگر، کمی پایین‌تر است. به‌طورکلی، کشور لتونی به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای زندگی شناخته می‌شود.

سؤالات متداول

چه مدارکی برای اخذ ویزای استارت‌آپ لتونی لازم است؟

مدارک موردنیاز شامل اصل یا کپی پاسپورت معتبر، طرح تجاری یا بیزینس پلن، گواهی عدم سوءپیشینه، گواهی تمکن مالی، مدارک مالی و منبع سرمایه، رسید پرداخت هزینه ویزا، مدرک زبان، و نامه‌های تأییدیه از سازمان‌های ارزیابی لتونی می‌شود.

چقدر زمان برای دریافت ویزای استارت‌آپ لتونی لازم است؟

پس از تأیید طرح پیشنهادی، فرایند دریافت ویزا حدوداً ۲ تا ۳ ماه زمان می‌برد.

چه مزایایی برای دریافت ویزای استارت‌آپ لتونی وجود دارد؟

مزایای این ویزا شامل امکان دریافت برای خانواده، تحصیل فرزندان و اجازه کار برای همسر، حضور در حوزه شنگن، هزینه‌های زندگی مناسب، امکان دریافت اقامت دائم، و آغاز فعالیت با سرمایه مناسب می‌شود.

ویزای استارتاپ دیگر کشور ها

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره سریع اطلاعات زیر را تکمیل کنید.