مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

اخذ ویزای استارتاپ استونی

از جمله بهترین کشور‌ها برای تشکیل استارتاپ کشور استونی است همچنین استارتاپ ویزا استونی به حدی پراهمیت است که تحت عنوان سیلیکون‌ولی اروپا شناخته می‌شود.
همچنین لازم به ذکر است که دولت کشور استونی قانونی را برای کارآفرینانی که می‌خواهند اقدام به راه‌اندازی استارتاپ نمایند به نام ویزای استارتاپ استونی در نظر گرفته است.
افرادی که بتوانند استارتاپ ویزای کشور استونی را دریافت نمایند می‌توانند از اقامت در اتحادیه اروپا برخوردار شوند برای اینکه اطلاعات بیشتری را درباره این ویزا، مزایا و شرایط آن کسب نمایید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ویزای استارتاپ استونی چیست؟

استارتاپ استونی ویزا باعث ایجاد فعالیت برای کارآفرینان غیراروپایی در اکوسیستم استارتاپی استونی شده است همچنین نوآوران غیراروپایی می‌توانند برای اجرای طرح‌های خود در این کشور اقدام کنند.
در واقع می‌توان گفت استارتاپ ویزا کشور استونی زمینه مناسبی را برای کارآفرینان صاحب‌ایده برای راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور فراهم می‌کند همچنین لازم به ذکر است که دولت این کشور برای افرادی که اقدام به تأسیس شرکت کرده‌اند ویزا ۵ساله تعریف کرده است. اما در صورتی که شرکتی در این کشور توسط کارآفرین ثبت نشود مدت زمان اعتبار ویزا یک سال است.
خوشبختانه فراهم‌شدن این شرایط برای کارآفرینان و افزایش اعتبار ویزا می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر۱۸سال نیز که همراه‌ایشان هستند در نظر گرفته شود
ویزای استارتاپ کشور استونی برای دو دسته از افراد قابلیت استفاده دارد دسته اول کارآفرینانی هستند که قصد دارند در خارج از منطقه اروپا فعالیت داشته باشند و دسته دوم افرادی که هستند که می‌خواهند تحت عنوان نیروی کار برای این دسته از کارآفرینان کار کنند.
بنابراین شما می‌توانید به‌عنوان یک کارفرمای مستقل در کشور استونی فعالیت کنید و یا فردی باشید که در شرکت یک کارفرما و تحت پوشش او مشغول به کار است.
به صورت‌کلی دودسته ویزای استارتاپ کشور استونی صادر می‌شود که به بلندمدت ۱۲ماهه و کوتاه‌مدت ۳ماهه به‌وسیله شنگن قابل‌دسته‌بندی است البته این دو نوع ویزا با داشتن شرایطی برای مدت ۶ ماه قابل‌تمدید است.
این دسته از افرادی که ویزای استارتاپ را از کشور استونی دریافت می‌کنند می‌توانند به‌صورت قانونی در اتحادیه اروپا و یا منطقه شنگن مشغول به کار شوند.
همچنین در صورتی‌که ۱۸ ماه اعتبار ویزا تمام شود صاحبان ویزای استارتاپ از کشور استونی می‌توانند برای اقامت طولانی‌مدت در این کشور اقدام کنند.
اولین گام برای اثبات اینکه شما به‌عنوان یک کارآفرین توانایی راه‌اندازی و تأسیس یک شرکت استارتاپی را در استونی دارید این است که ویزای استارتاپ استونی را دریافت کنید همچنین شرکت شما باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:
• این شرکت باید پتانسیل رشد جهانی را داشته باشد.
§ یک ابتکار نوآورانه باشد ضمن اینکه قابلیت گسترش و توسعه شرکت وجود داشته باشد.
§ شرکت تازه تأسیس شده لازم است برای توسعه اقتصاد کشور استونی مفید و مؤثر باشد.
برای اخذ ویزای استارتاپ کشور استونی با توجه به قانون کالینز لازم نیست اسناد و مدارک مربوط به برنامه‌ریزی کسب‌وکار‌تان را به دولت این کشور ارائه دهید فقط باید اطلاعات لازم را در حوزه برنامه‌های پیش روی‌تان را در زمینه تجاری در دادخواست نامه‌ای ثبت کنید.
رعایت این نکته در راه‌اندازی شرکت و تجارت‌های استارتاپی در استونی بسیار حائز است که باید دارای فناوری‌های مدرن و پیشرفته باشد در واقع باید شرکت شما ارائه دهنده خدمات و تولیدکننده محصولی مفید برای استونی باشد.

مزایای دریافت ویزای استارتاپ استونی

یکی از مهم‌ترین کشور‌هایی که در زمینه استارتاپ فعالیت می‌کند استونی است در واقع سیاست‌ها و قوانین تصویب شده در دولت این کشور به نحوی است که شرکت‌ها و‌ایده‌های استارتاپی به‌شدت مورد حمایت واقع می‌شود.
به همین دلیل کارآفرینان بسیار زیادی تمایل به تأسیس و راه‌اندازی استارتاپ‌های جدید در این کشور دارند در ادامه به بررسی مهم‌ترین مزایای دریافت استارتاپ استونی ویزا در این کشور می‌پردازیم:
۱- کشور استونی رتبه‌ی یک را در میان کشور‌های اروپایی فعال در حوزه کارآفرینی دارد.
۲- شرکت‌های فعال در حوزه آی‌تی و فناوری اطلاعات به‌صورت پیوسته برای جذب نیرو‌های جدید و متخصص در حوزه استارتاپ اعلام آمادگی می‌کنند.
۳- جالب است بدانید که استونی رتبه ۳ را در میان جمعیت شرکت‌های فعال در حوزه‌ی استارتاپ در اروپا دارد.
۴- بر اساس آخرین آمار و تحقیقات انجام شده می‌توان گفت کشور استونی در پنج سال گذشته گرایش دو‌برابری در میان استعداد‌های بین‌المللی برای ایجاد کارآفرینی و راه‌اندازی شرکت‌های استارتاپی داشته است.
۵- داشتن مدرک آیلتس برای انتخاب و راه‌اندازی شغل موردنظر برای کارفرمایان ضرورتی ندارد.

ویزای استارتاپ کشور استونی

نکات مهم اخذ ویزای استارتاپ استونی با تأسیس شرکت استارتاپ

در صورتی‌که قصد تشکیل و راه‌اندازی شرکت فناوری اطلاعات را در حوزه استارتاپ به‌عنوان یک پایه‌گذار دارید برای اخذ ویزای استارتاپ استونی باید نکات زیر را مدنظر قرار دهید:
۱- برای اینکه بخواهید در کشور استونی کسب‌وکارتان را راه‌اندازی کنید لازم است مبلغی در حدود ۱۵۰ یورو که برای یک‌سال حدود ۱۸۰۰ یورو برآورد شده است برای هزینه‌های مربوط به اقامت‌تان کنار بگذارید.
۲- برای اینکه بخواهید زندگی راحتی در کشور استونی داشته باشید لازم است حدود ۵۰۰ یورو بیشتر از میزان مبلغی که گفته شد برای صرف هزینه‌های زندگی‌تان داشته باشید.
۳- شرکت و فعالیتی را که می‌خواهید تحت عنوان استارتاپ در استونی راه‌اندازی کنید لازم است‌ایده‌ای خلاقانه و نوآورانه بر اساس فناوری‌های پیشرفته روز دنیا باشد و تأثیر به سزایی در توسعه اقتصادی این کشور بگذارد.
۴- برای مثال تأسیس یک رستوران و یا راه‌اندازی یک شرکت به‌صورت انفرادی قابلیت دریافت ویزای استارتاپ کشور استونی را ندارد در واقع کسب‌وکار شما باید دارای پتانسیل رشد جهانی باشد.
۵- در واقع صدور ویزای استارتاپ در کشور استونی تنها برای شرکت‌هایی جایز است که توانایی خدمت‌رسانی به میلیون‌ها نفر را در سطح جهانی داشته باشند همچنین بتوانند مشکلات بزرگ کشور را حل کنند.
۶- در واقع باید بگوییم کمیته استارتاپ استونی باتوجه به وضعیت و امکان رشد شرکت شما در مقایسه با سایر شرکت‌ها درخواست ویزای استارتاپ شما را قبول می‌کند.

روند درخواست اقامت استونی از طریق ویزای استارتاپ

به‌صورت کلی شما می‌توانید از ۳ طریق برای دریافت استارتاپ ویزای استونی اقدام کنید که در ادامه به بررسی آن می‌‎پردازیم:
۱- اگر توانسته باشید کسب‌وکار خودتان را پیش از اخذ مجوز تجارت دریافت کرده باشید لازم است برای دریافت ویزای استونی اقدام کنید.
۲- در صورتی‌که تجارتی در استونی ندارید می‌توانید وارد خاک این کشور شوید و برای دریافت ویزای استارتاپ شنگن ۳ماهه اقدام کرده و شروع به انجام کار‌های مربوط به راه‌اندازی استارتاپ‌تان را در مدت‌زمان تعیین شده نمایید.
البته دقت کنید که لازم است پیش از تمام‌شدن ۹۰روز ویزای اقامت‌تان را در این کشور دریافت کرده باشید.
۳- اگر به دنبال دریافت مستقیم ویزای استارتاپ استونی هستید باید به‌صورت اختصاصی برای تأسیس یک شرکت استارتاپی اقدام کنید.
۴_ ویزای شما برای انجام این کار حدود ۱۲ماه اعتبار دارد همچنین می‌توانید در صورت داشتن شرایطی خاص این مدت‌زمان را تا ۶ماه افزایش دهید و با خیال راحت امور مربوط به تأسیس شرکت و یا راه‌اندازی کسب‌وکارتان را انجام دهید.

استارتاپ استونی ویزا

فرایند ثبت درخواست ویزای استارتاپ استونی

برای اینکه بتوانید استارتاپ استونی ویزا را دریافت کنید لازم است مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

پر کردن فرم اولیه مشخصات

برای تکمیل این فرم لازم است تمام اطلاعات مربوط به شرکت‌تان را درج کنید و به این نکته هم توجه داشته باشید که این اطلاعات توسط کمیته‌ها مربوط به استارتاپ در کشور استونی مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ بنابراین نهایت تلاش‌تان را برای واردکردن اطلاعات صحیح بکنید.

فرایند تأیید صلاحیت

کمیته استارتاپ در کشور استونی از افرادی تشکیل است که همگی عضو گروه‌های اجتماع استارتاپ در این کشور هستند و در مدت‌زمان ۱۰روز کاری اطلاعات و مشخصات شما را مورد بررسی قرار می‌دهند تا تصمیم نهایی را درباره دادن مجوز بگیرند.
اگر صلاحیت شما از سوی این کمیته تأیید شود برای شما یک نامه تأییدیه و کد تأیید ارسال می‌شود که لازم است برای مراحل بعد همراه‌تان داشته باشید.

درخواست ویزا

پس از اینکه از سوی کمیته استارتاپ صلاحیت‌تان تأیید شد می‌توانید برای درخواست فرم ویزا استارتاپ استونی اقدام کنید و حتماً کد تأییدیه را همراه خود داشته باشید ضمن اینکه لازم است برای پر کردن این فرم به محل سفارتخانه مراجعه کنید و آن را در زمان لازم تحویل دهید.
پس از اینکه تمام مراحل بالا انجام شد می‌توانید به کشور استونی سفر کنید فقط بیان این نکته لازم به ذکر است که باید کد ثبت شرکت موردنظرتان را دریافت کرده باشید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای استارتاپ استونی

پس از اینکه فرم استارتاپ ویزای استونی را پر کردید باید مدارکی خاصی را نیز ارائه دهید که در ادامه مطلب به بررسی آن می‌پردازیم:
• ارائه نامه تأییدیه کمیته استارتاپ در کشور استونی
• ارائه فرم تکمیل شده مجوز اقامت در کشور استونی
• همراه‌داشتن یک قطعه عکس رنگی با ابعاد ۳۵در۴۵ میلی‌متر
• ارائه سند تأیید پرداخت مبلغ مشخصی به دولت کشور استونی که برای کارآفرینان پایه‌گذار شرکت‌های استارتاپی ۱۹۰ یورو و برای اعضای خانواده همراه آن‌ها ۹۵یورو است.
• در صورتی‌که می‌خواهید برای اخذ ویزای استارتاپ اقدام کنید باید به‌صورت جداگانه مبلغ ۸۰ تا ۱۰۰یورو پرداخت کنید.
• ارائه مدرک بیمه‌نامه معتبر کشور استونی یا منطقه شنگن با مبلغی در حدود ۳۰۰۰۰ یورو برای کل مدت اقامت‌تان در کشور استونی.
• ارائه شواهد مالی که گواهی از توانایی مالی شما می‌دهد البته این مبلغ با توجه‌به شرایط شما می‌تواند متفاوت باشد.
• شما باید شواهدی ارائه دهید که مشخص کند محل سکونتی در کشور استونی دارید.
• ارائه اطلاعاتی که نشان می‌دهد پس از پایان مدت‌زمان ویزای خود از شنگن خارج می‌شوید.

ویزای استارتاپ کشور استونی

هزینه‌های اخذ ویزای استارتاپ استونی

در ادامه به بررسی مجموع هزینه‌های تقاضادهنده اصلی برای اخذ ویزای استارتاپ کشور استونی می‌پردازیم:
• میزان هزینه برای اخذ مجوز اقامت موقت در کشور استونی اگر ارائه تقاضای شما خارج از کشور باشد ۱۹۰ یورو و در صورتی‌که این تقاضا برای داخل کشور باشد ۱۶۰یورو تخمین‌زده شده است.
• هزینه‌ی لازم برای تمدید مجوز اقامت به صورت موقت ۶۴یورو است.
• هزینه برای اخذ ویزای دراز مدت ۱۲ماهه ۱۰۰یورو اعلام شده است.
• هزینه اخذ ویزای کوتاه مدت شنگن ۸۰یورو است.
• هزینه تقاضا برای شهروندی در کشور استونی ۱۳یورو است.

هزینه‌های اخذ ویزای استارتاپ استونی همسر تقاضا دهنده

در ادامه به بررسی هزینه‌های لازم برای اخذ استارتاپ ویزای استونی همسر تقاضا دهنده می‌پردازیم:
• هزینه لازم برای مجوز اقامت موقت در داخل کشور استونی برابر است با ۹۰یورو که این مبلغ برای تقاضای خارج از کشور ۶۴یورو تخمین‌زده شده است.
• اگر بخواهید ویزای اقامت موقت‌تان را تمدید کنید هزینه‌ی آن ۶۴یورو اعلام شده ست.
• هزینه لازم برای ویزای استارتاپ دراز مدت کشور استونی به مدت ۱۲ماه ۱۰۰یورو است.
• میزان هزینه تخمین‌زده شده برای ویزای شینگن ۸۰یورو.
• هزینه برای اقامت دائم در کشور استونی ۶۴یورو.
• هزینه لازم برای دریافت شهروندی ۱۳یورو اعلام شده است.

هزینه‌های اخذ ویزای استارتاپ استونی برای فرزندان

اگر می‌خواهید درباره مجموع هزینه‌های لازم برای اخذ ویزای استارتاپ استونی فرزندان اطلاعات لازم را کسب کنید تا پایان همراه ما باشید:
• هزینه لازم برای اخذ مجوز اقامت موقت در کشور استونی ۹۵یورو در داخل کشور و برای خارج از کشور ۶۴یورو ا

هزینه لازم برای دریافت شهروندی ۱۳یورو اعلام شده است.

هزینه‌های اخذ ویزای استارتاپ استونی برای فرزندان

اگر می‌خواهید درباره مجموع هزینه‌های لازم برای اخذ ویزای استارتاپ استونی فرزندان اطلاعات لازم را کسب کنید تا پایان همراه ما باشید:
• هزینه لازم برای اخذ مجوز اقامت موقت در کشور استونی ۹۵یورو در داخل کشور و برای خارج از کشور ۶۴یورو است.
• هزینه برای تمدید مجوز اقامت موقت کشور استونی ۲۴یورو است.
• هزینه لازم برای ویزای درازمدت برای کودکان ۶ تا ۱۱سال ۴۰یورو.
• میزان هزینه‌های لازم برای اخذ ویزای شنگن کودکان ۶ تا ۱۱سال برابر با ۴۰یورو است.
• هزینه اقامت دائم برابر با ۲۴یورو برای کودکان زیر ۱۵سال اعلام شده است.

نتیجه‌گیری:

در این مطلب اطلاعات جامعی و کاملی را درباره استارتاپ استونی ویزا، شرایط دریافت، مزایا، مدارک لازم و به‌صورت کلی روند درخواست این ویزا را از کشور استونی در اختیار شما مخاطبان محترم قرار دادیم.
اگر می‌خواهید سفر مطمئن و رضایت‌بخشی را به کشور استونی داشته باشید حتماً مطالب گفته شده در این محتوا را به‌دقت بخوانید تا بتوانید بهترین تصمیم‌گیری را برای سفر به این کشور داشته باشید.

ویزای استارتاپ دیگر کشور ها

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره سریع اطلاعات زیر را تکمیل کنید.