مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

مهاجرت به امریکا

مهاجرت امروزه به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم تبدیل شده است. اگر به مهاجرت از کشور مادر خود فکر کرده باشید حتماً نام کشور آمریکا چندین بار به ذهنتان خطور کرده است. در واقع هر فردی از هر قسمتی از این دنیای بزرگ بخواهد مهاجرت کند اولین مقصد خود را کشور آمریکا قرار می‌دهد. اما چرا آن‌قدر کشور آمریکا محبوب و پر از مهاجر است؟ ویژگی‌های این کشور شامل چه مواردی است؟

یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت که سالانه افراد زیادی را جذب خود می‌کند، ایالات متحده آمریکا می‌باشد. کشور آمریکا را می‌توان نسبت به کشورهای اروپایی، کشوری جدیدتر نام‌گذاری کرد که از همان اول توسط مهاجرین تشکیل شده است. این کشور فوق‌العاده یک کشور کاملاً آزاد می‌باشد که فرصت‌های شغلی و مسیرهای زیادی را برای پیشرفت انسان‌ها قرار داده است.

حدود ۳۴۰ میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند که همه برای پیشرفت در آن تلاش کرده و شب و روز را کار می‌کنند. این کشور آب و هوایی مشابه به ایران دارد و از نظر منابع طبیعی و ساختمان‌های شیک و مدرن در شرایط فوق‌العاده‌ای واقع شده است. شما می‌توانید با زندگی در این کشور از بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات جهانی بدون هیچ محدودیتی بهره ببرید. اگر می‌خواهید به کشور آمریکا مهاجرت کنید و اطلاعاتی کافی در این باره داشته باشید، تا انتها همراه ما باشید.

همچنین اگر هم به دنبال روشی برای مهاجرت آسان هستید به شما مؤسسه مهاجرتی ویزاپ را معرفی می‌کنیم. ویزاپ یکی از بهترین موسسه‌های مهاجرتی در ایران است که سال‌های سال فعالیت خود را به آسان‌کردن مهاجرت افراد و خانواده‌ها اختصاص داده است. ما در مؤسسه مهاجرتی ویزاپ با کمک بهترین مشاورین و خبره‌ترین وکلای مهاجرتی می‌توانید از طریق راحت‌ترین روش‌ها به آمریکا مهاجرت کنید.

چرا آمریکا برای مهاجرت؟

اولین قدم برای آماده‌شدن جهت مهاجرت به کشور آمریکا آشنایی با این کشور است. به‌جرئت می‌توان گفت هر فردی که علاقه زیادی به مهاجرت دارد و می‌خواهید زندگی جدیدی را در کشورهای توسعه‌یافته داشته باشد، حتماً کشور آمریکا را به عنوان انتخاب اول خود قرار می‌دهد. تقریباً همه افراد این کشور را دوست دارند و زندگی در آن برایشان آرزو است.

حتی افرادی که در کشورهای توسعه‌یافته‌ای مانند ژاپن، آلمان، سوئد، انگلستان و... زندگی می‌کنند نیز می‌خواهند روزی به این کشور مهاجرت کرده و از ویژگی‌های آن استفاده کنند. بسیاری از ایرانیان نیز بر این عقیده هستند که کشور آمریکا بهترین مکان برای زندگی است و این امر را به دلیل ویژگی‌هایی مانند اقتصاد قوی، آزادی بیان و پوشش، استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز و هوشمند در هر چیزی و... می‌دانند.

شما نیز می‌توانید زندگی در این کشور را آغاز کنید؛ اما قبل از هر چیز باید با یک سری از ویژگی‌های این کشور به طور کامل آشنا شوید تا بدانید که آیا این کشور برای شما مناسب است یا خیر. مهم‌ترین معیارهایی که برای این کار باید بررسی کنید شامل موارد زیر می‌باشند:

موقعیت جغرافیایی کشور آمریکا

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که قبل از مهاجرت به هر کشوری باید بررسی کنید موقعیت جغرافیایی این کشور است. موقعیت جغرافیایی یک کشور علاوه بر مشخص‌کردن وضعیت آب و هوایی آن نشان‌دهنده فاصله آن با کشور مادرزادی شما و دیگر کشورهای دنیا می‌باشد. کشور آمریکا در قاره بزرگ آمریکا قرار گرفته است. در واقع این کشور در بخش شمالی قاره آمریکا و میان کشورهای کانادا و مکزیک و اقیانوس اطلس و آرام قرار گرفته می‌باشد.

آمریکا به غیر از ایالات اصلی خود؛ به شیوه حکومت جمهوری فدرال از ۵۰ ایالت تشکیل شده است، پنج سرزمین مستقل و مجموعه‌ای از جزیرهای پراکنده که در مجموع مساحتی معادل ۳٫۸ میلیون (اصلاح شد) مایل مربع (۹٫۸ میلیون کیلومترمربع) دارند. این کشور از نظر مساحت سومین کشور پهناور دنیا است و دارای ۵۰ ایالت می‌باشد.

اگر از طریق نقشه به این کشور نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که آمریکا تقریباً مستطیل‌شکل بوده و دارای مرزهای آبی بسیار زیادی است. چهل و هشت ایالت آمریکا و منطقه فدرال پایتخت در سرزمین اصلی ایالات متحده آمریکا واقع در آمریکای شمالی میان کانادا از شمال و مکزیک از جنوب، میان اقیانوس اطلس از شرق و اقیانوس آرام از غرب قرار دارند.
سفر به امریکا

آب و هوا در آمریکا

پیشنهاد می‌کنیم قبل از مهاجرت به هر کشوری حتماً آب و هوای آن را به طور کامل و دقیق بررسی کنید. آب و هوای یک کشور نشان‌دهنده میزان بارش و آفتابی است که در آن مشاهده می‌شود. در صورتی که آب و هوای یک کشوری برخلاف علاقه شما باشد ممکن است زندگی در آن برای شما سخت شود. به طور مثال افرادی که از باران و هوای ابری خوششان نمی‌آید هرگز به سمت زندگی در انگلستان نمی‌روند.

اما خبر خوش این جا است که کشور آمریکا یک کشور چهارفصل مانند ایران است و از آب و هوای متعادل و رو به گرمی برخوردار می‌باشد. در واقع هر چه از شمال این کشور به جنوب آن بروید، از سردی و رطوبت هوای کاسته شده و به گرما و خشکی آن اضافه می‌شود. شما می‌توانید با زندگی در ایالت‌های مختلف آمریکا آب و هوای متفاوتی را تجربه کنید.

به طور مثال شهرهای ایالت کالیفرنیا آب و هوای شرجی ساحلی دارند و برای فصل تابستان فوق‌العاده هستند؛ یا شهرهای ایالت تگزاس یا نوادا گرما و خشکی بیشتری داشته و به ایالت‌های بیابانی معروف هستند. این امر موجب شده تنوع آب و هوایی زیادی در این کشور وجود داشته باشد.

شرایط اقتصادی آمریکا

اگر قصد زندگی در کشور آمریکا را دارید باید حتماً شرایط اقتصادی آن را به طور کامل بررسی کنید. البته این موضوع برای کشور آمریکا آن چنان مهم نیست؛ زیرا اقتصاد قوی مهم‌ترین ویژگی کشور آمریکا است. مهم‌ترین چیزی که مهاجران را به کشور آمریکا جذب می‌کند شرایط اقتصادی فوق‌العاده‌ای است که بر آن حاکم می‌باشد.

این کشور یکی از مهم‌ترین قدرت‌های اقتصادی در دنیا است که توانسته تأثیر زیادی روی اقتصاد جهان داشته باشد. در واقع اقتصاد قوی این کشور در کنار ارتش مجهز آن موجب شده تا از آمریکا به عنوان قوی‌ترین کشور در دنیا یاد شود. در واقع تولید ناخالص این کشور معادل ۲۰۹۳۷ میلیارد دلار می‌باشد. جالب این جا است که بدانید نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است.

از طرف دیگر میزان رشد تولید ناخالص داخلی این کشور به صورت سالانه معادل ۴٫۹ درصد است. زمانی که شیوع ویروس کرونا تمام جهان را درگیر خود کرد و موجب شد تا بسیاری از کشورها با مشکلات اقتصادی روبرو شوند، آمریکا با بهره‌گیری از روش‌ها و راه‌حل‌هایی توانست اقتصاد کشور خود را دوباره زنده کند و رشدی چشمگیر نسبت به دیگر کشورها داشته باشد.

دولت و سیاست در کشور آمریکا

و اما یکی از دیگر از مهم‌ترین معیارهایی که قبل از مهاجرت به کشور آمریکا باید بررسی کنید، دولت و نوع حاکمیت در این کشور است. هر جایی که از سیاست صحبت شود، نام کشور آمریکا حتماً در آن بحث شرکت خواهد کرد. کشور آمریکا که به صورت جمهوری مشروطه فدرال اداره می‌شود، یکی از مؤثرترین کشورها از نظر سیاسی در سرتاسر دنیا می‌باشد.

در این کشور رئیس‌جمهور ایالات متحده (رئیس دولت و رئیس کشور)، کنگره و نظام قضایی در قوای تضمین شده برای دولت ملی شریک‌اند و دولت فدرال حاکمیت را با دولت‌های ایالات شریک است. قوه مجریه در این کشور توسط رئیس‌جمهور مدیریت شده و کابینه دولت به عنوان مشاورانی برای رئیس‌جمهور فعالیت می‌کنند. ساختار قوه قضائیه تفسیری از قانون اساسی ایالات متحده، قوانین فدرال و مقررات است. این قوه شامل حل اختلافات میان شاخه‌های قانون‌گذاری و اجرایی نیز است.

ساختار دولت فدرال در قانون اساسی تدوین شده است. از مهم‌ترین نکاتی که در رابطه با سیاست‌های این کشور وجود دارد احزاب سیاسی آن است. آمریکا دارای دو حزب سیاسی دموکرات و جمهوری‌خواه می‌باشد که از زمان جنگ داخلی این کشور بر سیاست‌ها و نحوه اداره آن تسلط دارند. البته برخی حزب‌های کوچک‌تری هم وجود دارند. مانند: حزب لیبرترین، حزب سبز و حزب قانون اساسی. حزب دموکرات‌ها در این کشور به عنوان مرکز چپ لیبرال و حزب جمهوری‌خواه نیز به عنوان بال راست محافظه‌کارانه شناخته می‌شوند.

تاریخ کشور آمریکا

مهم‌ترین ویژگی که در رابطه با هر کشوری وجود دارد تاریخ آن کشور است. با آشنایی با تاریخ یک کشور می‌دانید که این کشور از کجا آمده و چه اتفاقات و رخدادهایی آن را به چنین شرایطی رسانده است. کشور آمریکا نسبت به دیگر کشورهای دنیا دارای تاریخ کوتاه‌تری می‌باشد؛ اما نکته مهم این جا است که در این دوره کوتاه توانسته بیشترین تأثیر را در دنیا بگذارد. در گذر تاریخ، گروه‌ها و فرهنگ‌های متعددی در این سرزمین زندگی کرده‌اند که بسیاری از آن‌ها در سده شانزدهم میلادی رو به افول رفته و ناپدید گشتند.

جالب است بدانید که آمریکا خود قبل‌تر کشوری مستعمره بود. در واقع در سال ۱۴۹۲ کریستوف کلمب به این کشور پا گذاشت و از آن موقع شد که آمریکا به عنوان مستعمره اروپا شناخته شد. از سال ۱۶۰۰ به بعد، گروه‌های مختلف و جدیدی در این سرزمین، از ملیت‌ها و نژادهای مختلف تشکیل شدند. اما تابه‌حال به این فکر کردید که چرا آمریکا را با این نام می‌شناسند؟ احتمالاتی وجود دارد که می‌گویند نام این کشور از نام دریانورد ایتالیایی آمریگو وسپوچی گرفته شده است که در سفرهای خود این کشور را پیدا کرد.

فرهنگ مردم آمریکا

پیشنهاد می‌کنیم قبل از مهاجرت به کشور آمریکا حتماً بافرهنگ مردم این کشور آشنا شوید. فرهنگ مهم‌ترین بخش هر کشوری است. اگر نتوانید بافرهنگ یک کشور به‌درستی ارتباط برقرار نکرده و خود را در آن جای ندهید زندگی سختی را در آن خواهید داشت. خوشبختانه باید گفت که مردم آمریکا مردمی خون‌گرم، مهربان، شاد و تلاشگری هستند.

مهم‌ترین ویژگی مردم آمریکایی تلاشگری آن‌ها است. مردم این کشور بیشتر زمان خود در طول روز را مشغول کارکردن هستند و این موضوع نیز باعث شده تا رقابت زیادی برای پیشرفت ایجاد شود. این رقابت باعث شده تا سالانه کشور آمریکا موفقیت‌ها و پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای را تجربه کند. در این کشور دین و مذهب هیچ‌گونه محدودیتی ندارند و شما می‌توانید علاوه بر پرستش هر دین، می‌توانید پوشش موردعلاقه خود را داشته باشید.

اما این دو مورد یعنی پوشش و مذهب تا جایی در این کشور آزاد هستند که به دیگران آسیبی وارد نکرده و برای آن‌ها مزاحمتی ایجاد نشود. از طرف دیگر توهین به پوشش و مذهب هر کسی در این کشور یک جرم محسوب شده و کاملاً ممنوع است.

جاذبه‌های گردشگری آمریکا

می‌رسیم به یکی از بخش‌های جذاب مقاله یعنی بررسی جاذبه‌های گردشگری کشور آمریکا؛ اما چرا باید برای مهاجرت به این کشور ابتدا با مکان‌های دیدنی و تاریخی‌اش آشنا شویم؟ زمانی که در کشور آمریکا زندگی می‌کنید باید در اوقات فراغت خود به یک کاری بپردازید. بهترین کار برای هر کسی قدم‌زدن یا دیدن مکان‌های جذاب و تاریخی هر کشور یا شهر است.

در صورتی که با این اماکن آشنا شوید می‌توانید هنگام بیکاری به این اماکن سرزده و از زیبایی‌هایشان لذت ببرید. در رابطه جاذبه‌های گردشگری کشور آمریکا نکته‌ای بسیار مهم وجود دارد. کشور آمریکا همانند کشورهای اروپایی از تاریخ غنی و پر از قدمت برخوردار نیست و همین موضوع نیز باعث شده تا ساختمان‌های کلاسیک و قدیمی بسیار کمی در این کشور وجود داشته باشد.

اما این موضوع بدین معنا نیست که اماکن دیدنی کمی در این کشور وجود دارد. در هر کدام از ایالت‌های این کشور اماکن دیدنی خاص و جذابی قرار گرفته که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کرده و از زیبایی‌شان لذت ببرید. مهم‌ترین این اماکن شامل موارد زیر می‌باشند که پیشنهاد می‌کنیم به طور کامل با آن‌ها آشنا باشید.

کاخ سفید

یکی از خاص‌ترین، زیباترین و مهم‌ترین اماکن دیدنی که در کشور آمریکا وجود دارد کاخ سفید است. کمتر کسی را پیدا می‌کنید که با کاخ سفید و محل قرارگیری آن آشنایی نداشته باشد. کاخ سفید محل اقامت ریاست‌جمهوری کشور ایالات متحده آمریکا است که از طراحی زیبا و به شکل کاملاً سفیدی بهره برده است. این کاخ ۲۱۴ساله از ۶ طبقه، ۱۳۲ اتاق، ۳۵ سرویس بهداشتی، ۲۸ شومینه، ۴۱۲ دروازه، ۱۴۷ کلکین تشکیل شده و بعد از برخی جنگ‌ها بازسازی و نوسازی شده است.

البته شاید با خود فکر کنید که این کاخ یک کاخ معمولی است و تنها رئیس‌جمهور و خانواده‌اش در آن زندگی می‌کنند؛ اما اصلاً این‌گونه نیست. کاخ سفید ایمن‌ترین و مجهزترین کاخی است که به عمرتان دیده‌اید. این کاخ فوق‌العاده از سیستم‌های امنیتی فوق پیشرفته برای تأمین امنیت رئیس‌جمهور آمریکا استفاده می‌کند. در این کاخ تعداد بسیار زیادی نگهبان و خدمه وجود دارند که تمام امور کاری و روزانه رئیس‌جمهور را انجام می‌دهند. افراد عادی نمی‌توانند از این کاخ دیدن کنند و همین موضوع ابهامات زیادی را درباره ویژگی‌های مخفی این کاخ ایجاد کرده است.

پل بلوریج پونزی

اگر می‌خواهید در طول اقامت خود در کشور آمریکا به یک مکان زیبا، خوش آب و هوا و دلنشین سر بزنید تا تمامی دغدغه‌های زندگی‌تان را فراموش کنید، این پل را به شما معرفی می‌کنیم. از زیباترین مکان‌هایی که در آمریکا قرار دارد می‌توان به پل بلوریچ پونزی اشاره کرد. این پل، راه ارتباطی و یکی از خاص‌ترین مکان‌هایی است که می‌توانید در آمریکا به آن سر بزنید.

ظاهر این پل بسیار زیبا و آرامش‌بخش است که موجب شده افراد زیادی به آن علاقه‌مند شوند. درختان و گیاهانی که در این قسمت وجود دارند موجب جذابیت چندین برابر پل شده‌اند. این جاده مخصوص پارک ملی بلوریج است و ۴۶۹ مایل طول دارد؛ در حین رانندگی می‌توانید از پوشش گیاهی منحصر به فرد آن لذت ببرید.

می‌توانید با خودروی خود و به همراه خانواده یا دوستانتان اوقات خوشی را در این جاده گذرانده و خاطراتی به یاد ماندنی بسازید. این پل از محبوب‌ترین اماکن دیدنی و زیبا در بین مسافران و حتی مردم بومی آمریکا نیز می‌باشد و همین موضوع نیز باعث شده تا تعداد زیادی از افراد سالیانه از این مسیر عبور کنند.

پارک گراند کانیون

اماکن دیدنی زیادی در آمریکا وجود دارد. یکی از خاص‌ترین و باشکوه‌ترین منطقه‌هایی که در دنیا وجود دارد پارک گراند کانیون آمریکا است. اگر به دره‌ها و صخره‌های بزرگ و باشکوه علاقه زیادی دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که پارک گراند کانیون را از دست ندهید. پارکی که به‌تنهایی به عنوان یکی از قطب‌های جاذبه این کشور به‌ حساب می‌آید.

پارک گرند کانیون توانسته سالانه پنج و نیم‌میلیون نفر را به شمال غربی آریزونا آورده و به تماشای خودش مجذوب کند. لغت گراند به معنای بزرگ و عظیم و لغت کانیون نیز به معنی دره می‌باشد. دره عظیم نام این منطقه خیره‌کننده است. این منطقه زیبا در بسیاری از فیلم‌ها و انیمیشن‌ها به تصویر کشیده شده است. این پارک در دره‌ای عمیق قرار دارد و شکل امروزی آن به دلیل جریان رودخانه کلرادو ایجاد شده است.

در این پارک بیش از ۵۰۰ گونه جانوری زندگی می‌کنند و متأسفانه بسیاری از آن‌ها در آستانه انقراض قرار دارند. همچنین در سطح دره می‌توانید صحنه‌های زیست محیطی زیادی را مشاهده نمایید (اصلاح شد). طول این دره بسیار زیاد بوده و به شکلی انحنادار تشکیل شده است. از طرف دیگر عمق آن نیز باعث شده تا شکوهی چندین برابری داشته باشد.

استخر همیلتون

یکی از بهترین و خاص‌ترین اماکنی که می‌توانید در کشور آمریکا مشاهده کنید استخر همیلتون می‌باشد. با مسافرت به شهر آستین ایالت تگزاس می‌توانید یکی از خاص‌ترین اماکن دیدنی طبیعی آمریکا یعنی استخر همیلتون را مشاهده کنید. این استخر در حقیقت در طول تاریخ یک غار بوده و یک رودخانه زیرزمینی را از میان آن عبور می‌کرد.

سال‌ها بعد بر اثر فرسایش، سقف غار فروریخته و به صورت امروزی آن درآمده است. از ویژگی‌های این منطقه می‌توان به آبشار زیبا و منطقه استخر مانند آن اشاره کرد. این استخر دارای یک منطقه بومی به متراژ ۹۴۰ مترمربع و استخری زیبا به رنگ یشمی و آبشاری به طول ۱۵ متر است که در میان آن سقوط می‌کند. سالانه افراد زیادی از سرتاسر کشور آمریکا به این منطقه مسافرت کرده و در آن خاص‌ترین آب‌تنی خود را تجربه می‌کنند.

اگر می‌خواهید به یک منطقه زیبا که به عنوان جاذبه طبیعی شناخته می‌شود سفر کنید و تجربه‌ای تکرارنشدنی کسب کنید این منطقه مناسب شما است. می‌توانید ساعات زیادی را در این منطقه گذرانده و خاطراتی تکرارنشدنی کسب کنید. تنها کافی است که به شهر آستین ایالت تگزاس بروید.

روش‌های مهاجرت ایرانیان به آمریکا

حال که به طور کامل با ویژگی‌های مختلف کشور آمریکا آشنا شدیم و دیدیم که این کشور چه جاذبه‌هایی برای گردشگرانش دارد، باید برویم سراغ اصل مطلب؛ یعنی بررسی روش‌های مهاجرت به کشور آمریکا. به طور کلی شما می‌توانید از طریق دو روش وارد کشور آمریکا شده و از آن دیدن کنید. روش اول استفاده از ویزای مسافرتی است.

با کمک ویزای مسافرتی می‌توانید مدت‌زمان مشخصی را در این کشور اقامت داشته باشید و از زیبایی‌ها و جذابیت‌های خاص آن لذت ببرید. روش دیگری وجود دارد که به آن روش مهاجرت می‌گویند. در صورتی که بخواهید زندگی جدیدی را در یک کشور جدید آغاز کنید باید ابتدا نسبت به دریافت ویزاهای مهاجرتی آن درخواست دهید.

پس از تأیید ویزای شما، اجازه ورود به این کشور را پیدا خواهید کرد. ویزاهای مختلفی برای مهاجرت به کشور آمریکا وجود دارد. کسانی که می‌خواهند به این کشور مهاجرت کنند باید با تمامی روش‌ها آشنا باشند تا ببینند کدام روش بهتر بوده و کدام برای آن‌ها سریع‌تر و مناسب‌تر خواهد بود. با ما همراه باشید تا در این بخش تمامی روش‌های مهاجرتی آمریکا را بررسی کنیم.

مهاجرت به آمریکا از راه تحصیل

یکی از ساده‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به هر کشور مهاجرت تحصیلی به آن کشور است. در واقع زمانی که محصل هستید می‌توانید از موقعیت‌های مختلفی که در اختیارتان قرار داده شده است استفاده کنید. محصلان نیازی به داشتن کارت پایان خدمت برای خروج از کشور ندارند. از طرف دیگر سخت‌گیری‌های کمتری برای این افراد وجود دارد.

کشور آمریکا نیز همانند دیگر کشورهای توسعه‌یافته در دنیا از محصلان استقبال کرده و ویزای تحصیلی را در اختیار آن‌ها قرار داده است. برای استفاده از ویزای تحصیلی و اخذ اقامت کشور آمریکا به کمک آن باید ابتدا از یک دانشگاه معتبر در آمریکا دعوت‌نامه بگیرید.

برای اخذ دعوت‌نامه باید مدارک تحصیلی خود و انگیزش نامه‌ای را به این دانشگاه‌ها ایمیل کنید تا آن‌ها مجوزی را مبنی بر قبولی شما جهت تحصیل در دانشگاه به سفارت آمریکا ارسال کنند. در صورتی که از دانشگاه‌های آمریکا دعوت‌نامه‌ای نداشته باشید نمی‌توانید از طریق روش تحصیلی به این کشور مهاجرت کنید.

چالش‌هایی نیز برای این روش وجود دارد.

به دلیل این که تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا نیازمند پرداخت شهریه است باید تمکن مالی برای پرداخت شهریه تمامی ترم‌هایی که در این دانشگاه درس می‌خوانید را داشته باشید. در غیر این صورت اجازه مهاجرت به شما داده نخواهد شد. هزینه‌های تحصیل در این کشور شامل موارد زیر می‌باشد:

کالج یا دانشگاه 

هزینه به دلار 

مدارس دولتی

۳,۰۰۰ دلار تا ۱۰,۰۰۰ دلار در سال

مدارس خصوصی

۱۱,۳۶۹ الی ۱۵,۸۴۰ دلار در سال

مدارس خصوصی ملی

۱۲,۳۲۶ دلار در سال

بوردینگ اسکول‌ها

از ۳۵,۰۰۰ دلار تا ۸۰,۰۰۰ دلار

تحصیل زبان انگلیسی در کالج‌های زبان آمریکا

۷۰۰ تا ۲,۰۰۰ دلار در ماه است

کالج‌های آمریکا (۲ساله، مدرک کاردانی)

۶,۰۰۰ تا ۳۵,۷۲۰ دلار در سال

مقطع کارشناسی

۲۰,۰۰۰ تا ۷۰,۰۰۰ دلار در سال

برنامه‌های تحصیلات تکمیلی

۲۰,۰۰۰ تا ۸۵,۰۰۰ دلار در سال

مقطع دکترا

۳۰,۰۰۰ تا ۷۷,۰۰۰ دلار در سال

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

کشور آمریکا روشی دیگر برای مهاجرت افراد قرار داده است به نام روش مهاجرت از طریق ویزای کاری. اما کار در این کشور به چه شکل است؟ چگونه می‌توانید در این کشور کار کنید و به درآمدی بالادست پیدا کنید؟ مهاجرت کاری یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. حتی می‌توان گفت درصد مهاجرینی که از طریق این روش وارد آمریکا می‌شوند با اختلاف زیادی از دیگر روش‌ها بیشتر است.

چندین دلیل موجب به‌وجودآمدن این موضوع شده است. اولین دلیل فرصت‌های شغلی فراوان این کشور می‌باشد. از زمان‌های قدیم که آمریکا کشوری تازه‌تأسیس شده‌ای بود از آن به عنوان بهترین کشور برای پیشرفت یاد می‌کردند. امروزه نیز افرادی که می‌خواهند در حرفه و کسب و کار خود پیشرفت‌های چشمگیری که در سطح بین‌المللی باشد را تجربه کنند به آمریکا مهاجرت می‌کنند.

دلیل دوم این موضوع تمکن مالی کمی است که برای این روش نیازمند هستید. به دلیل این که شما برای کار به کشور آمریکا می‌روید سفارت این کشور میزان تمکن مالی بالایی را از شما درخواست نخواهد کرد. به همین دلیل افراد از این روش به عنوان ارزان‌ترین روش برای مهاجرت یاد می‌کنند.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

کشور آمریکا مانند کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای توسعه‌یافته دنیا روش مهاجرت از طریق ازدواج را نیز در بین روش‌های اخذ اقامت خود قرار داده است. در این روش نیازی نیست حرفه‌ای برای کارکردن داشته باشید. حتی نیازی به دریافت دعوت‌نامه از دانشگاه‌های برتر آمریکا نیز نیستید. از طریق روش ازدواج می‌توانید به‌راحتی اقامت کشور آمریکا را دریافت کنید؛ اما چگونه؟

روش اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج یکی از آسان‌ترین روش‌هایی است که افراد می‌توانند به کمک آن در کشور آمریکا زندگی خود را شروع کنند. در صورتی که با شخصی که اقامت دائم یا تابعیت آمریکا را دارد ازدواج کنید می‌توانید در این کشور اقامت کرده و زندگی خود را آغاز کنید.

در صورتی که ازدواج یا رابطه عاشقانه شما پس از ۳ الی ۵ سال پایدار بماند می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم و تابعیت آمریکا اقدام کرده و به عنوان شهروند این کشور شناخته شوید. شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. ازدواج با یک شهروند آمریکایی: در صورت ازدواج با فردی که شهروند آمریکا باشد، به شما ویزای CR1 تعلق می‌گیرد و پس از ورود به آمریکا، می‌توانید گرین کارت خود را دریافت نمایید.
 2. ازدواج با دارنده گرین کارت آمریکا: در صورت ازدواج با فردی که دارنده گرین کارت آمریکا باشد، به شما ویزای F2A تخصیص می‌یابد و پس ‌از ورود به آمریکا می‌توانید گرین کارت دریافت نمایید.
 3. ویزای نامزدی آمریکا: یک نوع ویزای غیرمهاجرتی است و به فرد این امکان را می‌دهد وارد خاک آمریکا شده و پس از سپری کردن مراحل قانونی ازدواج درخواست گرین کارت دهد و پیگیر تکمیل فرایند گرین کارت خود باشد.
 4. مهاجرت به آمریکا از طریق تولد

مانند دیگر کشورهای دنیا شما می‌توانید از طریق تولد برای فرزندان خود تابعیت آمریکایی بگیرید. این روش مهاجرتی یکی از بهترین و کم‌دردسرترین روش‌هایی است که افراد می‌توانند به کمک آن زندگی خود را در کشور آمریکا آغاز کنند.

تنها شرایط که باید داشته باشند این است که بسته به شرایط آمریکا در داخل یا خارج از این کشور متولد شده باشند. اما کدام فرزندان می‌توانند از این روش برای کسب تابعیت آمریکایی استفاده کنند؟ آمریکا از قانون تابعیت خون پیروی می‌کند یا خاک؟ شرایطی که برای اخذ تابعیت آمریکا از طریق تولد وجود دارد شامل موارد زیر می‌باشند:

 1. حداقل یکی از والدین شهروند آمریکا باشد.
 2. والدین شهروند ایالات متحده، طبق مقررات قابل‌اجرا، شرایط اقامت یا حضور فیزیکی در ایالات متحده را قبل از تولد فرزند داشته باشند.
 3. اثبات رابطه ژنتیکی فرزند با یکی از والدین با انجام آزمایش
 4. ازدواج والدین قانونی باشد
 5. در صورتی که یکی از والدین شهروند آمریکا و دیگری تبعه آمریکا باشد؛ باید پیش از تولد حداقل یک سال در آمریکا اقامت داشته باشند.
 6. در صورتی که یکی از والدین شهروند آمریکا و دیگری تبعه یا شهروند آمریکا نباشد؛ والدین باید حداقل به مدت ۵ سال، از جمله حداقل ۲ سال پس از ۱۴ سالگی، در ایالات متحده اقامت داشته باشند.
 7. مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نخبگان

از دیگر روش‌هایی که کشور آمریکا برای مهاجرت به خاک خود استفاده می‌کند ویزای نخبگان است. این روش یکی از خاص‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا بوده و کمترین زحمت و هزینه را برای فرد دارد. تنها شرایط واجبی که برای این کار وجود دارد این است که فرد یک نخبه باشد؛ باقی مراحل بسیار ساده بوده و کمترین هزینه را خواهد داشت.

در صورتی که به عنوان یک نخبه شناخته می‌شوید و فکر می‌کنید که شرایط مناسبی برای زندگی و پیشرفت شما در کشور ایران تأمین نشده است می‌توانید به کشور پیشرفته و هوشمند آمریکا مهاجرت کنید و قله‌های پیشرفت را در آینده فتح کنید. آمریکا به نخبگان اهمیت زیادی می‌دهد و آنان را به عنوان عوامل اصلی پیشرفت یک کشور می‌داند.

به همین دلیل شرایط فوق‌العاده‌ای را برای جذب این افراد و استفاده از آن‌ها در سیستم‌های مختلف کشور ایجاد کرده تا تمامی نخبگان در سرتاسر دنیا به آن مهاجرت کنند. ویزای O آمریکا که به ویزای نخبگان معروف است برای اشخاصی صادر می‌گردد که توانایی فوق‌العاده‌ای در علوم، هنر، آموزش، تجارت یا دوومیدانی دارد یا از سابقه موفقیت‌آمیزی در صنعت فیلم‌برداری یا تلویزیون برخوردار باشند و در سطح ملی یا بین‌المللی شناخته‌شده باشند.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

تا این قسمت از مقاله روش‌های مختلفی از مهاجرت را با هم بررسی کردیم. تمامی این روش‌ها، هر کدام نیازمند دارابودن یک ویژگی خاص بودند. به طور مثال روش مهاجرت نخبگان نیازمند نخبه بودن، مهاجرت کاری نیازمند تسلط بر روی یک حرفه و... بودند.

روش دیگری وجود دارد به نام روش مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای سرمایه‌گذاری. این روش برای افراد پول‌دار و ثروتمند است. در صورتی که سرمایه بسیار زیادی را دارا هستید و می‌خواهید به ساده‌ترین روش اقامت آمریکا را دریافت کنید می‌توانید با استفاده از سرمایه‌گذاری در این کشور از این فرصت استفاده کنید. اما سرمایه‌گذاری در آمریکا به چه شکلی است و چگونه می‌تواند موجب اخذ اقامت شود؟

سرمایه‌گذاری در آمریکا روش‌های متنوعی دارد و حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در این کشور ۵۰۰ هزار دلار است. ایالات متحده دو نوع ویزای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد: ویزای EB-5 آمریکا و ویزای E-2 آمریکا. شما می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند ثبت شرکت و خرید ملک در آمریکا نیز اقامت این کشور را دریافت کرده و در آن زندگی کنید. از این روش می‌توان به عنوان راحت‌ترین و سریع‌ترین روش برای اخذ اقامت کشور آمریکا یادکرد؛ اما تنها در صورتی که توانایی پرداخت هزینه‌های سرمایه‌گذاری را داشته باشید.
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

می‌توان به صورت صددرصدی گفت که با لاتاری آشنایی دارید یا حداقل یکبار نام آن به گوشتان خورده است. لاتاری یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌هایی است که به کمک آن می‌توانید در کشور آمریکا زندگی خود را آغاز کرده و اقامت آن را دریافت کنید. اما با کمک این روش چگونه می‌توان روی اقامت آمریکا مطمئن شد؟ تقریباً هرسال از آبان‌ ماه تا بهمن‌ ماه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آمریکا به صرافت می‌افتند که از ثبت ‌نام لاتاری عقب نمانند.

برنامه ویزای مهاجرت از طریق لاتاری (برنامه ویزای DV) که در اصطلاح به آن ویزای تنوع نژادی آمریکا می‌گویند، سالانه شانس مهاجرت به آمریکا را در اختیار متقاضیانی قرار می‌دهد که به شکل تصادفی انتخاب می‌شوند. این افراد از میان تمام ثبت ‌نام‌کنندگان کشورهای مختلف هستند. برنامه DV توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده (DOS) اجرا می‌شود.

این روش مهاجرتی به دلیل شرایط فوق‌العاده‌ای که دارد بسیار بین ایرانیان محبوب است. همین روش نیز موجب شده تا بسیاری از افراد به صورت سالیانه نسبت به این روش مهاجرتی اقدام کنند. مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای ورود به این کشور است. این روش برای تمام افراد واجد شرایط رایگان است و متقاضیان ملزم به پرداخت هزینه‌ای برای ورود به آمریکا از طریق لاتاری نیستند.

البته برای انجام مراحل مصاحبه، انگشت‌نگاری و انجام معاینات پزشکی هزینه‌هایی وجود دارد. بااین‌حال، شرکت در لاتاری یک گزینه مناسب برای افرادی است که می‌خواهند به طور ارزان‌تر و سریع‌تر وارد آمریکا شوند.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای خانوادگی

دولت آمریکا روشی را در اختیار مهاجران قرار داده که به کمک آن روش بتوانند در کنار خانواده خود در کشور آمریکا زندگی کنند. کشور آمریکا برای این کار ویزای خانوادگی را ارائه داده است. برخی از افراد فکر می‌کنند این روش برای مهاجرت به شکل خانوادگی می‌باشد؛ اما اصلاً این‌طور نیست. ویزای خانوادگی امریکا یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی امریکاست که به شهروندان و افراد مقیم امریکا اجازه می‌دهد اقوام درجه یک خود را به امریکا ببرند و در کنار هم زندگی نمایند.

به طور مثال اگر در آمریکا زندگی می‌کنید و مقیم آن هستید می‌توانید برای آوردن پدر و مادر خود به کشور آمریکا و زندگی در کنارشان از طریق این ویزا اقدام کنید. ویزای خانوادگی آمریکا انواع مختلفی دارد که اگر می‌خواهید از آن استفاده کنید باید با تمامی این نوع‌ها آشنا باشید. به طور کلی این دو نوع شامل دو مدل زیر هستند:

 1. ویزای خانوادگی امریکا: بستگان درجه یک و نامحدود (IR)
 2. ویزای خانوادگی امریکا: اولویت‌دار و محدود (F)

هر کدام از این روش‌های مهاجرتی شرایط خاص داشته و با استفاده از مدارک مشخصی اجازه ورود افراد خانواده را به داخل این کشور می‌دهند.

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

و اما آخرین روشی که از انواع روش‌های مهاجرت به کشور آمریکا می‌خواهیم بررسی کنیم روش پناهندگی می‌باشد. از همین ابتدا بگذارید نکته‌ای مهم را به شما بگوییم. بدترین روشی که افراد می‌توانند با استفاده از آن به کشور آمریکا مهاجرت کنند روش پناهندگی است. این روش مخصوص افرادی است که در کشور خود امنیت جانی ندارند.

در واقع برای پناهنده شدن به یک کشور باید شرایط فوق‌العاده سخت و تاقت فرسایی را تحمل کنید. در صورتی که فردی به صورت قانونی یا غیرقانونی وارد کشوری شده باشد می‌تواند برای زندگی در آن به دولت کشور مقصد درخواست پناهندگی دهد. درخواست پناهندگی نیز به این سادگی‌ها پذیرفته نخواهد شد. روند تأیید و قبولی درخواست شما بسیار طول کشیده و در این مدت باید در کمپ‌های پناهندگی زندگی کنید.

در بسیاری از شرایط افرادی وجود داشتند که درخواست پناهندگی آن‌ها توسط دولت آمریکا رد شده و باید به کشور خود باز می‌گشتند. به همین دلیل هیچ‌کسی روش پناهندگی را برای مهاجرت پیشنهاد نمی‌کند. ما در مؤسسه مالی ویزاپ هیچ‌گونه مشاوره‌ای برای انجام این روش مهاجرتی ارائه نمی‌دهیم. کسانی که این کار را انجام می‌دهند تنها به دنبال سود خود بوده و به فکر سلامتی شما نیستند.

مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به آمریکا

همان‌طور که مشاهده می‌کنید در بخش‌های بالا روش‌های متنوعی از مهاجرت به کشور آمریکا را با هم بررسی کردیم. اما نکته مهمی که درباره تمامی این روش‌های وجود دارد این است که مهم‌ترین شرط این روش‌ها داشتن حداقل سن ۱۸ سال است. اما اگر ۱۸ ساله باشید چگونه باید به کشور آمریکا مهاجرت کنید؟

آیا این کار برای شما مقدور است؟ آیا باید سختی‌های زیادی برای مهاجرت بکشید یا خیر؟ روش‌های مختلفی برای مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به کشور آمریکا وجود دارد. در صورتی که می‌خواهید اقامت خود را به عنوان یک فرد زیر ۱۸ سال در این کشور دریافت کنید باید از طریق ویزای خانوادگی وارد این کشور شوید. به طور مثال اگر اعضای درجه یک خانواده شما در این کشور زندگی می‌کنند می‌توانید از طریق آن‌ها وارد کشور آمریکا شوید و زندگی خود را در آن آغاز کنید.

همچنین می‌توانید از طریق ویزای دانش آموزی نیز وارد این کشور شوید. کشور آمریکا شرایطی را برای افراد زیر ۱۸ سال قرار داده تا برای تحصیل در مدرسه به این کشور مهاجرت کرده و در آن اقامت داشته باشند. روش ویزای همراه از دیگر روش‌هایی است که به افراد زیر ۱۸ سال اجازه ورود به کشور آمریکا را داشته باشند.

مزایای مهاجرت به آمریکا

حال که به طور کامل با روش‌های مهاجرت به کشور آمریکا آشنا شدیم وقت این است که کمی وارد جزئیات شده و مواردی را با هم مورد بررسی قرار دهیم. قبل از این که شرایط و هزینه‌های مهاجرت به کشور آمریکا را بررسی کنیم باید با مزایای مهاجرت به کشور آمریکا آشنا شویم.

در واقع این مزایا دلایلی هستند که شما را مجاب به اخذ اقامت این کشور پیشرفته می‌کنند. در صورتی که می‌خواهید در کشور آمریکا زندگی کنید و به آن مهاجرت کنید باید با تمامی مزایایی که این کار برای شما دارد آشنا شوید. مهم‌ترین این مزایا شامل موارد زیر هستند:

 1. اقتصاد قوی
 2. فرصت‌های شغلی فراوان
 3. نظام آموزشی باکیفیت
 4. آزادی‌های فردی و سیاسی
 5. اقامت دائم در آمریکا با پرداخت مالیات
 6. تنوع فرهنگی و اجتماعی
 7. کیفیت بالای زندگی
 8. امکانات رفاهی و تفریحی متعدد
 9. پایداری اقتصادی
 10. امنیت و آرامش
 11. دسترسی به فناوری‌های پیشرفته
 12. فرصت‌های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری
 13. رفاه اجتماعی
 14. خدمات درمانی باکیفیت
 15. تحصیل رایگان یا ارزان‌قیمت
 16. اقامت دائم و شهروندی
 17. امکان سفر به سایر کشورها
 18. حفظ ارزش پول
 19. احترام به حقوق بشر
 20. عدالت اجتماعی
 21. محیط‌زیست سالم
 22. آداب‌ورسوم دوستانه
 23. تنوع غذایی
 24. تنوع مذهبی
 25. تنوع زبانی
 26. تنوع قومی و نژادی

معایب مهاجرت و زندگی در آمریکا

در بخش قبلی برای شما مزایای مهاجرت به کشور آمریکا را ارائه کردیم. تمامی این مزایا دلایلی هستند که باید در این کشور زندگی کرده و جزو مقیم‌های آن محسوب شوید. اما بهتر است کمی واقع‌بین‌تر باشیم؛ زندگی در آمریکا فقط ویژگی مثبت و مزایای فوق‌العاده ندارد.

در صورتی که می‌خواهید در این کشور زندگی کنید باید بدانید که کشور آمریکا دارای معایبی نیز می‌باشد. این معایب موجب شده تا بسیاری از افراد نسبت به اخذ اقامت این کشور مردد شوند. مهم‌ترین معایب زندگی در آمریکا شامل موارد زیر هستند:

 1. هیچ سرویس سلامتی رایگانی وجود ندارد.
 2. مالیات بر فروش پنهان وجود دارد.
 3. انعام دادن در رستوران ضروری است.
 4. خشونت با اسلحه در آمریکا زیاد است.
 5. برخی شهرهای آمریکا واقعاً کثیف هستند.
 6. نژادپرستی هنوز در آمریکا وجود دارد.
 7. بخش سیاسی در ایالت متحده قوی است.
 8. دانشجویان ممکن است با بدهی روبرو شوند.
 9. بیشتر مردم در آمریکا از هم فاصله گرفته‌اند.
 10. در آمریکا پول از همه چیز مهم‌تر است. (اصلاح شد)

اخذ اقامت دائم و تابعیت آمریکا

در این بخش می‌خواهیم یکی از مهم‌ترین اشتباهاتی که افراد قبل از مهاجرت دارند را بررسی کنیم. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که با اخذ ویزای کشور مقصد و ورود به آن فرایند مهاجرت تکمیل شده و می‌توانند با خیالی راحت در آن زندگی خود را ادامه دهند؛ اما اصلاً این‌طور نیست. زمانی که شما ویزای کشور آمریکا را دریافت می‌کنید این ویزا تنها اجازه اقامت موقت را برای هدفی مشخص به شما می‌دهد.

این مدت‌زمان معمولاً بین ۳ تا ۵ سال می‌باشد که ممکن است برای تحصیل یا کار در اختیار شما قرار گرفته باشد. پس از گذشت ۵ سال زندگی در کشور آمریکا در صورتی که شرایط موردنظر را داشته باشید می‌توانید نسبت به اقامت دائم این کشور درخواست داده و به صورت دائمی در آن زندگی کنید. به تصور برخی از افراد اقامت دائم و تابعیت با هم یکی هستند؛ اما باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید.

در صورتی که اقامت دائم کشور آمریکا را داشته باشید به عنوان شهروند آن محسوب نشده و پاسپورت آمریکایی ندارید. همچنین حق شرکت در امور مدنی کشور یعنی انتخابات را نیز نخواهید داشت. تمامی این ویژگی‌های متعلق به تبعه کشور آمریکا است که باید پس از اقامت دائم نسبت به آن درخواست دهید. شرایط این کار شامل موارد زیر می‌باشد:

شرایط اخذ تابعیت آمریکا

برای اخذ تابعیت کشور آمریکا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. هنگام ارسال فرم N-400، یعنی فرم درخواست تابعیت، حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید.
 2. نشان دهید که حداقل پنج سال به طور قانونی به عنوان مقیم دائمی در آمریکا اقامت داشته‌اید.
 3. حداقل پنج سال قبل از تاریخ ارسال فرم N-400، به صورت مداوم و پیوسته در ایالات متحده زندگی کرده باشید.
 4. نشان دهید که حداقل ۳۰ ماه از پنج سال قبل از تاریخ ارسال فرم N-400، به طور فیزیکی در ایالات متحده حضور داشته‌اید.
 5. نشان دهید که حداقل سه ماه در یکی از ایالت‌ها یا مناطق USCIS که صلاحیت قضایی محل سکونت شما را دارد، زندگی کرده‌اید. اگر دانش‌آموز هستید و از نظر مالی به والدین خود وابسته هستید، می‌توانید برای تابعیت در منطقه‌ای که به مدرسه می‌روید یا جایی که خانواده شما زندگی می‌کند، درخواست دهید.
 6. نشان دهید که شخصی با خلق‌وخوی نیکو هستید و حداقل پنج سال قبل از تاریخ ارسال فرم N-400، یک شخص با خلق‌وخوی نیکو بوده‌اید؛
 7. علاقه خود را به اصول و مبانی قانون اساسی ایالات متحده را نشان دهید.
 8. توانایی خواندن، نوشتن و صحبت‌کردن به زبان انگلیسی در سطح پایه را دارا باشید.
 9. دانش و درکی از اصول و مبانی تاریخ، دولت ایالات متحده داشته باشید.
 10.  به ایالات متحده سوگند وفاداری دهید.

تاریخچه مهاجرت به آمریکا

اگر می‌خواهید که بیشتر با مهاجرت به آمریکا و شرایط این کار آشنا شوید بهتر است کمی درباره تاریخچه مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. کشور آمریکا کشوری است که توسط مهاجرین تشکیل شده است. در واقع بسیاری از نژادهایی که امروزه در کشور آمریکا مشاهده می‌کنید سال‌های بسیار دوری به این کشور مهاجرت کردند و برای پیشرفت این کشور را مقصد خود قرار دادند. نکته مهم این جا است که حتی آمریکایی‌های اولیه نیز مهاجر بودند. پس به‌جرئت می‌توان گفت که آمریکا یک کشوری است که بر پایه مهاجرت بنا شده و پیشرفت کرده است.

شرایط مهاجرت به آمریکا

حال که به طور کامل با روش‌های مهاجرت به آمریکا آشنا شدیم و دیدیم که تاریخچه این کشور چگونه بر اساس مهاجرین بنا شده است، بهترین کار این است که بیشتر درباره مهاجرت به این کشور با هم صحبت کنیم تا شرایط مهاجرت شما را راحت‌تر کنیم.

مهم‌ترین نکته‌ای که هر فردی برای مهاجرت به کشوری باید بداند، شرایط موردنیاز برای اخذ ویزاها می‌باشد. در واقع در صورتی که شرایط موردنیاز ویزاهای مختلف آمریکا را دارا نباشید قادر به دریافت ویزا نبوده و نمی‌توانید اقامت خود را در این کشور آغاز کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از مهاجرت به کشور آمریکا ابتدا با این شرایط به طور کامل آشنا شوید.

در صورتی که با شرایط ناقص به سفارت مراجعه کنید مراحل مهاجرت شما سخت‌تر شده و فرایندی طولانی‌تری را باید برای این کار طی کنید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این بخش از مقاله شرایط موردنیاز و واجب هر کدام از روش‌های مهاجرتی را بررسی کنیم تا مهاجرتی راحت را تجربه کنید. مهم‌ترین این شرایط شامل موارد زیر می‌باشند:

روش مهاجرتی 

شرایط

مهاجرت کاری 

 • گذرنامه معتبر که باید برای کل مدت اقامت شما در ایالات متحده و شش ماه دیگر پس از بازگشت، اعتبار داشته باشد.
 • عکس شخص متقاضی
 • شماره رسید که می‌توانید آن را در دادخواست تأییدشده خود برای کارگر غیرمهاجر (فرم I-129) که کارفرمای شما ثبت کرده است، پیدا کنید.
 • تکمیل صفحه تأیید درخواست ویزای غیرمهاجرتی خود (فرم DS-160).
 • رسید پرداخت هزینه که ثابت می‌کند شما هزینه درخواست را پرداخت کرده‌اید. برای ویزاهای کاری آمریکا، هزینه درخواست ۱۹۰ دلار است.
 • کسانی که متقاضی ویزای L (ویزای ترانسفر داخل شرکتی) هستند، باید فرم I-129S پر شده (دادخواست غیرمهاجر بر اساس دادخواست L Blanket) داشته باشند. هنگام مصاحبه ویزا باید این فرم را به همراه داشته باشید.
 • اثبات اینکه پس از پایان کار در ایالات متحده به کشور خود باز خواهید گشت. این امر درمورد انواع ویزاهای کاری به‌استثنای ویزای H-1B و L اعمال می‌شود.

مهاجرت تحصیلی 

 • گذرنامه معتبر که برای حداقل ۶ ماه بیشتر از مدت اقامت شما در آمریکا معتبر باشد.
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا (۱۶۰ دلار)
 • درخواست ویزای مهاجرتی و فرم تأیید شده DS-160
 • عکس پاسپورت
 • اسناد مربوط به تحصیلتان مانند: کارنامه، معدل، ریزنمرات و مدرک تحصیلی
 • تمکن مالی (برای دانشگاه‌ها: ۱ سال شهریه به‌علاوه ۱۸,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ دلار) (برای مدارس: ۴۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ دلار سالانه)

مهاجرت سرمایه گذاری 

 • حداقل ۲۱ سال سن داشته باشید.
 • نشان‌دادن منبع قانونی دارایی‌ها و سرمایه‌ها
 • الزامات شهروندی

مهاجرت از طریق ازدواج

 • تکمیل آنلاین فرم DS-160، درخواست آنلاین ویزای غیرمهاجرتی.
 • پاسپورت معتبر با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه بیشتر از مدت اقامت در نظر گرفته شده.
 • گواهی‌های طلاق یا فوت همسرهای قبلی هم برای شما و هم برای شهروند ایالات متحده
 • گواهی پلیس از کشور محل سکونت فعلی شما و همه کشورهایی که از ۱۶ سالگی به بعد شش ماه یا بیشتر در آنها زندگی کرده‌اید.
 • معاینه پزشکی
 • گواهی تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های شما در طول اقامت در آمریکا
 • عکس در اندازه پاسپورت
 • مدارک دال بر داشتن رابطه با شهروند آمریکایی

مهاجرت از طریق ویزای نخبگان

 • فرم درخواست ویزا
 • اثبات تحصیلات (مدارک تحصیلی و رزومه تحصیلی)
 • اثبات تخصص (سوابق کاری، مقالات علمی، گواهی‌ها و جوایز)
 • نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی یا تحقیقاتی آمریکایی
 • اثبات امکانات مالی (حساب بانکی، اظهارنامه مالی و استادانه)
 • اثبات زمان‌بندی و قصد بازگشت به کشور مبدأ

هزینه مهاجرت به آمریکا

نکته مهمی درباره مهاجرت به آمریکا وجود دارد که هنوز بررسی نکردیم. این نکته هزینه‌های مهاجرت به کشور آمریکا است. در صورتی که می‌خواهید یک مهاجرت موفق به کشور آمریکا داشته باشید باید از قبل با تمامی هزینه‌های این کار آشنایی کاملی پیدا کنید.

هزینه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. از هزینه ترجمه مدارک گرفته تا غیره. در این قسمت می‌خواهیم مهم‌ترین هزینه‌هایی که برای هر کدام از روش‌های مهاجرتی نیاز به پرداخت دارید را بررسی کنیم. مهم‌ترین این هزینه‌ها شامل موارد زیر هستند.

 1. هزینه ویزای توریستی آمریکا: بیش از ۱۶۰ دلار
 2. هزینه ویزای نامزدی آمریکا: حدوداً ۲۶۵ دلار
 3. هزینه ویزای ازدواج یا ویزای خانوادگی آمریکا: بیش از ۸۵۹ دلار
 4. هزینه ویزای لاتاری آمریکا: بیش از ۵۴۵ دلار
 5. هزینه ویزای تحصیلی آمریکا، با احتساب کارمزد SEVIS : بیش از ۵۱۰ دلار
 6. هزینه ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا: بیش از ۲۰۵ دلار

تمامی هزینه‌هایی که در این بخش بررسی کردیم تنها هزینه‌هایی هستند که برای اخذ ویزا باید پرداخت کنید. به دلیل نوسان بالای قیمت بلیت هواپیما نمی‌توان آن را در این قسمت نام برد. تنها نکته این است که مهم‌ترین بخش هزینه مهاجرت هزینه اخذ ویزا می‌باشد.
هزینه مهاجرت به امریکا

هزینه‌های زندگی در امریکا

اگر می‌خواهید در کشور آمریکا زندگی کنید باید با هزینه‌های زندگی در این کشور نیز به طور کامل آشنا شوید. این کشور همانند کشورهای دیگر نیازمند متوسط هزینه‌هایی می‌باشد که باید برای زندگی در آن پرداخت کنید. به طور مثال هزینه‌هایی برای خرید خانه، حمل و نقل و... . اما قبل از هر کاری بهتر است هزینه‌های زندگی در شهرهای مهم آمریکا را به صورت میانگین با هم بررسی کنیم. این گونه راحت‌تر می‌توانید بین شهرهای آمریکا برای زندگی یکی را انتخاب کنید.

ایالت و شهر 

هزینه زندگی ماهانه یک نفر بدون اجاره خانه

نیویورک، نیویورک

۱,۴۱۹.۸۳ دلار

شیکاگو، ایلینوی

۱,۰۴۲.۴۸ دلار

لس‌آنجلس، کالیفرنیا

۱,۰۹۵.۹۱ دلار

اورلاندو، فلوریدا

۹۷۷.۳۷ دلار

هیوستون، تگزاس

۹۴۶.۷۱ دلار

دیترویت، میشیگان

۱,۰۴۵.۷۸ دلار

میامی، فلوریدا

۱,۱۷۰.۲۲ دلار

بوستون، ماساچوست

۱,۲۰۶.۶۷ دلار

سیاتل، واشنگتن

۱,۲۹۳.۳۵ دلار

توجه داشته باشید که هزینه‌های بررسی شده هزینه‌هایی به‌غیراز هزینه اجاره یا خرید خانه هستند. زیرا خرید یا اجاره خانه به شرایط مختلفی بستگی داشته و ممکن است باعث تفاوت قیمت بالایی شود. اما نیازی نیست نگران هزینه خرید یا اجاره خانه باشید. در ادامه بیشتر درباره این هزینه‌ها با هم صحبت خواهیم کرد.

هزینه‌های خرید یا اجاره خانه

برای زندگی در کشور آمریکا به چیزهای بسیار زیادی نیاز دارید. یکی از مهم‌ترین مواردی که برای زندگی در کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد یک‌خانه برای اقامت و زندگی است. فرقی هم نمی‌کند که در چه کشوری زندگی می‌کنید. در تمامی کشورها باید خانه‌ای را اجاره یا خریداری کنید تا توانایی زندگی در کشور را داشته باشید.

پیشنهاد ما برای کسانی که اقامت موقت این کشور را دارند اجاره‌کردن خانه است. خرید خانه هم هزینه بیشتری دارد و هم مالیات بیشتری از شما می‌گیرد. هزینه‌هایی که برای خرید خانه در این کشور باید پرداخت کنید شامل موارد زیر هستند:

عنوان

هزینه به دلار

اجاره ماهانه ۸۵ مترمربع اقامتگاه مبله در منطقه گران‌قیمت

۳۰۰۶ دلار 

اجاره ماهانه ۸۵ مترمربع مسکن مبله در منطقه معمولی

۲۲۱۷ دلار 

آب و برق ۱ماهه (گرمایش، برق، گاز …) برای ۲ نفر در آپارتمان ۸۵ متری

۲۱۱ دلار

اجاره ماهانه یک استودیو مبله ۴۵ مترمربعی در منطقه گران‌قیمت

۲۰۶۳ دلار

اجاره ماهانه ۴۵ مترمربع استودیو مبله در منطقه معمولی

۱۵۰۴ دلار

اجاره آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر

۱,۶۷۶.۷۸ دلار

اجاره آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز

۱,۳۵۳.۵۳ دلار

اجاره آپارتمان (۳ خوابه) در مرکز شهر

۲,۷۹۹.۷۴ دلار

اجاره آپارتمان (۳ خوابه) خارج از مرکز

۲,۲۱۰.۴۲ دلار

قیمت هر فوت مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

۴,۱۸۱.۷۵ دلار

قیمت هر فوت مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

۲,۸۹۸.۱۸ دلار

امکانات ۱ماهه (گرمایش، برق، گاز …) برای ۱ نفر در ۴۵ مترمربع استودیو

۱۳۹ دلار

اینترنت خانگی ۸ مگابیت در ثانیه (۱ماهه)

۵۹ دلار

تلویزیون صفحه تخت ۴۰ اینچی

۲۹۹ دلار

مایکروویو ۸۰۰/۹۰۰ وات (بوش، پاناسونیک، ال‌جی، شارپ یا برندهای مشابه)

۱۳۱ دلار

مواد شوینده لباسشویی (۳ لیتری)

۱۳ دلار

نرخ ساعتی برای کمک به نظافت خانه

۳۰ دلار

هزینه‌های حمل و نقل

یکی دیگر از هزینه‌های بسیار مهمی که در هر کشوری وجود دارد و حتماً باید هنگام مهاجرت این هزینه‌ها را در نظر داشته باشید هزینه‌هایی است که برای حمل و نقل انجام می‌دهید. این هزینه ممکن است هزینه استفاده از یک خودروی شخصی یا هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی باشد.

 درهرصورت باید برای مهاجرت به هر کشوری با این هزینه‌ها آشنا باشید تا بدانید که چه مقداری از درآمد خود را باید برای آن ذخیره کنید. هزینه‌های حمل و نقل در شهرهای مهم کشور آمریکا به شکل زیر هستند:

عنوان 

هزینه به دلار 

۱ لیتر بنزین

۱.۲۴ دلار

بلیت ماهیانه حمل و نقل عمومی

۸۵ دلار

بلیت یک‌طرفه (حمل و نقل محلی)

۲.۵۰ دلار

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

۳.۵۰ دلار 

تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی)

۱.۶۸ دلار 

هزینه‌های خورد و خوراک

هزینه‌های مهم دیگری که باید در زندگی در یک کشور بپردازید هزینه‌های خورد و خوراک هستند. هزینه خورد و خوراک یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین هزینه‌هایی است که در هر شهر یا کشوری باید انجام دهید. فرقی هم نمی‌کند که در چه کشوری زندگی می‌کنید.

البته میزان این هزینه‌ها نسبت به اقتصاد کشور و میزان وجود مواد اولیه آن در داخل کشور متغیر خواهد بود. اگر قصد مهاجرت به کشور آمریکا و کسب اقامت آمریکا را دارید بهتر است به طور کامل با هزینه خورد و خوراکی که در این کشور وجود دارد آشنا شوید. این هزینه‌ها طبق جدول زیر می‌باشند:

عنوان

هزینه به دلار

منوی اصلی زمان ناهار (شامل نوشیدنی)

۱۹ دلار 

غذای ترکیبی در رستوران فست‌فود

۱۰ دلار 

غذا در یک رستوران ارزان‌قیمت

۱۶ دلار

غذا برای ۲ نفر در یک رستوران میان‌رده، هر سه وعده

۶۵ دلار

۵۰۰ گرم سینه مرغ بدون استخوان

۵٫۹۰ دلار

۰.۵ لیتر ماءالشعیر داخلی در سوپرمارکت

۳٫۱۳ دلار

ماءالشعیر (بطری کوچک)

۶ دلار

۱ بطری ماءالشعیر، باکیفیت خوب

۱۶ دلار

۲ لیتر کوکاکولا

۲٫۲۵ دلار

کاپوچینو (معمولی)

۴٫۵۸ دلار 

آب (بطری کوچک ۰.۳۳ لیتری)

۱.۶۴ دلار

امکانات ۱ماهه (گرمایش، برق، گاز …) برای ۱ نفر در ۴۵ مترمربع استودیو

۱.۶۴ دلار

شیر (معمولی)، (۱ لیتر)

۱.۱ دلار

قرص نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)

۳.۲۰ دلار

برنج (سفید)، (۱ کیلو)

۴.۱۱ دلار

تخم‌مرغ (معمولی) (۱۲ عدد)

۳.۲۷ دلار

پنیر محلی (۱ کیلو)

۱۱.۵۲ دلار

فیله مرغ (۱ کیلو)

۱۱.۸۲ دلار

گوشت گاو (۱ کیلو)

۱۴.۹۳ دلار 

سیب (۱ کیلو)

۴.۷۶ دلار 

موز (۱ کیلو)

۱.۶۰ دلار

پرتقال (۱ کیلو)

۴.۱۱ دلار 

گوجه‌فرنگی (۱ کیلو)

۴.۴۶ دلار 

سیب‌زمینی (۱ کیلو)

۲.۶۹ دلار 

پیاز (۱ کیلو)

۲.۷۱ دلار

کاهو (۱ سر)

۱.۷۷ دلار

آب (بطری ۱.۵ لیتری)

۱.۹۰ دلار 

بطری ماءالشعیر (میان‌رده)

۱۲.۹۹ دلار

سیگار بسته ۲۰تایی (مارلبورو)

۸.۹۰ دلار

هزینه‌های پزشکی

علاوه بر هزینه‌هایی مانند هزینه حمل و نقل، خورد و خوراک، اجاره خانه و... ، هزینه‌هایی در کشور آمریکا وجود دارند که جزو هزینه‌های ضروری محسوب شده و باید همیشه مقداری پول برای این هزینه‌ها کنار بگذارید.

درست است که کشور آمریکا از اقتصاد خوبی برخوردار بوده و کشوری کم‌هزینه محسوب می‌شود، اما درهرصورت هزینه‌هایی مانند هزینه‌های درمانی ضرورت بالایی داشته و باید همیشه مقداری پول برای این خرج‌ها ذخیره کنید. مهم‌ترین این هزینه‌ها در جدول زیر بررسی شده‌اند.

عنوان 

هزینه به دلار 

داروی سرماخوردگی به مدت ۶ روز (تیلنول، فرنادول، کالدرکس یا برندهای مشابه)

۶ دلار

۱ جعبه آنتی‌بیوتیک (۱۲ دوز)

۲۱ دلار

ویزیت کوتاه‌مدت به پزشک خصوصی (۱۵ دقیقه)

۱۳۷ دلار

۱ جعبه ۳۲ عددی تامپون

۸ دلار 

دئودورانت رولی (۵۰ میلی‌لیتر تا ۱.۵ اونس)

۴٫۵۱ دلار 

شامپو مو ۲ در ۱ (۴۰۰ میلی‌لیتر تا ۱۲ اونس)

۵٫۵۲ دلار

۴ رول دستمال توالت

۴.۲۸ دلار

خمیردندان

۲.۱۰ دلار 

هزینه پوشاک

و اما آخرین بخش از هزینه‌های زندگی در کشور آمریکا که می‌خواهیم برای شما بررسی کنیم هزینه خرید پوشاک مختلف است. همان‌طور که می‌دانید پوشاک بخش مهمی از زندگی یک فرد است؛ در صورتی که می‌خواهید یک استایل شیک و به روزی در کشور پیشرفته‌ای مانند آمریکا داشته باشید باید هزینه کرده و لباس‌های مناسبی برای این کار تهیه کنید. مهم‌ترین هزینه‌هایی که برای پوشاک در این کشور باید پرداخت کنید شامل موارد زیر هستند:

عنوان 

هزینه به دلار 

۱ شلوار جین (لویس ۵۰۱ یا مشابه)

۴۵٫۴۷ دلار

۱ لباس تابستانی در فروشگاه‌ها (برندهای zara، h&m یا خرده فروشی‌های مشابه)

۳۵٫۸۵ دلار

۱ جفت کفش ورزشی (نایک، آدیداس یا برندهای مشابه)

۷۸٫۹۴ دلار

۱ جفت کفش تجاری مردانه

۱۰۰٫۸۴ دلار 

مدارک لازم برای مهاجرت به آمریکا

در بخش‌های قبلی هزینه‌هایی که برای زندگی در کشور آمریکا نیاز دارید را با هم بررسی کردیم. حال بهتر است برگردیم به روند مهاجرت؛ در این بخش مهم‌ترین مدارکی که برای هر کدام از روش‌های مهاجرتی نیاز دارید را باهم بررسی خواهیم کرد. در صورتی که می‌خواهید مهاجرتی موفق و آسان داشته باشید حتماً تمامی این مدارک را قبل از مراجعه به سفارت تهیه کنید.

روش مهاجرتی 

مدارک موردنیاز 

مهاجرت کاری 

 • مدرک تحصیلی معتبر، ریزنمرات
 • گواهی زبان انگلیسی (در صورت نیاز)
 • ترجمه سوابق پزشکی و نامه‌های پزشک
 • سوابق کاری، گواهی اشتغال به کار، نامه اشتغال به کار از کارفرما
 • دو قطعه عکس
 • مدارک اثبات تمکن مالی، گواهی تمکن بانکی، پرینت گردش حساب

مهاجرت تحصیلی 

 • مدارک تحصیلی قبلی (ترجمه‌شده به زبان انگلیسی)
 • ریزنمرات
 • مدارک شناسایی مانند پاسپورت
 • دو قطعه عکس
 • رزومه‌ای که نشان‌دهنده هرگونه تجربه کاری حرفه‌ای و یا تحقیقاتی مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد.
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه (در صورت نیاز)

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری 

 • مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس ۲*۲
 • تمکن مالی
 • آزمایش‌های پزشکی
 • تکمیل فرم I-526
 • توافقنامه‌های کاری برای مشارکت، همکاری و...
 • طرح تجاری (Business Plan)
 • گواهی انتقال سرمایه
 • گواهی قانونی‌بودن منبع سرمایه
 • مدارک مربوط به خرید املاک، شرکت‌ها و...

مهاجرت از طریق ازدواج

 • تکمیل فرم ۱۳۰ توسط نامزد تابع آمریکا
 • تکمیل فرم G-325 توسط هر دو نفر به صورت جداگانه
 • ترجمه عقدنامه
 • در صورت متارکه، ترجمه طلاق‌نامه
 • ۲ قطعه عکس ۵*۵ برای هر دو نفر
 • کپی از گذرنامه‌های هر دو نفر
 • گواهی تولد هر دو نفر (برای ایرانی‌ها با ترجمه)
 • کپی مدارک تأمین اجتماعی نامزد
 • پرداخت هزینه ۴۲۰ دلاری

مهاجرت از طریق ویزای نخبگان

 • فرم درخواست ویزا
 • اثبات تحصیلات (مدارک تحصیلی و رزومه تحصیلی)
 • اثبات تخصص (سوابق کاری، مقالات علمی، گواهی‌ها و جوایز)
 • نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی یا تحقیقاتی آمریکایی
 • اثبات امکانات مالی (حساب بانکی، اظهارنامه مالی و استادانه)
 • اثبات زمان‌بندی و قصد بازگشت به کشور مبدأ

مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی

 • پاسپورت
 • عکس
 • شناسنامه
 • فرم DS-260 و تأییدیه آن
 • اسناد فرزندخواندگی (در صورت وجود)
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • سوءپیشینه
 • سوابق خدمت (برای آقایان)
 • اسناد و مدارک درخواست‌کننده (شهروند یا دارنده گرین کارت آمریکا)
 • مدارک مدیکال (معاینات پزشکی)

مدرک زبان برای مهاجرت به آمریکا

از دیگر مدارکی که برای مهاجرت به کشور آمریکا نیاز دارید مدرک زبان است. مدرک زبان را می‌توان یکی از مهم‌ترین مدارکی دانست که برای مهاجرت به هر کشوری نیاز دارید. این امر بدین دلیل وضع شده تا در کشور موردنظر از لحاظ گفتاری مشکلی نداشته باشید.

مدرک زبانی که برای هر کدام از روش‌های مهاجرتی نیاز دارید باید یکی از مدارک زبان آیلتس، تافل یا کمبریج بوده و حداقل نمره ۶٫۵ را باید دارا باشند. در برخی از روش‌های مهاجرتی این مدرک اجباری و در برخی دیگر در صورت وجود امتیاز محسوب می‌شود.

پس در صورتی که زمانی برای اخذ این مدارک دارید حتماً در کلاس‌های مربوطه شرکت کرده و آزمون آن‌ها را شرکت کنید. این موضوع به نفع شما خواهد بود و باعث آسان‌تر شدن زندگی شما در کشور آمریکا می‌شود.

قانون جدید ویزای آمریکا برای ایرانیان

ایرانیانی که قصد مهاجرت از کشور را دارند معمولاً مقصد آمریکا را برای مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. همین موضوع نیز باعث شده تا درصد ایرانیانی که جمعیت کشور آمریکا را تشکیل می‌دهند بیشتر شود. این موضوع موجب شده تا قانون ویزا برای ایرانیان تغییر کرده و شرایط جدید برای آن قرار بگیرد.

در صورتی که می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید حتماً باید این قانون را مورد بررسی دقیق قرار دهید. با استناد به این قانون محدودیت‌هایی که برای مهاجرت مردانی که خدمت سربازی خود را در سپاه پاسداران بودند کمتر شده و شرایط بهتری برای اقامت آن‌ها وضع شده است.

راحت‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به آمریکا

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که افراد در رابطه با کشور آمریکا از ما می‌پرسند این است که راحت‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به این کشور کدام روش است؟ همان‌طور که دیدید روش‌های بسیاری برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها مزیت‌ها و معایب خود را دارند که نسبت به توان‌ها و نیازهای هر شخصی متفاوت هستند.

به همین دلیل بهترین روش برای افراد مختلف فرق دارد. به طور کلی ویزای کاری کمترین تمکن مالی را نیاز دارد و همین موضوع باعث شده تا یکی از روش‌های راحت برای مهاجرت به آمریکا شناخته شود. نخبگان نیز می‌توانند به‌راحتی به آمریکا با کمترین هزینه مهاجرت کنند.


راحت ترین راه مهاجرت به امریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ترکیه

حتماً می‌دانید که آمریکا در ایران سفارت ندارد و این موضوع به اتفاقاتی که پس از انقلاب اسلامی رخ داد باز می‌گردد. در صورتی که سفارتخانه این کشور در ایران وجود نداشته باشد نمی‌توانید به طور مستقیم از ایران به آمریکا مهاجرت کنید.

به همین دلیل باید به کشوری ثانویه بروید و از طریق سفارت آن کشور نسبت به دریافت ویزاهای آمریکا اقدام کنید. کشور ترکیه که همسایه ما می‌باشد یکی از کشورهایی است که افراد برای مهاجرت به آمریکا به آن مراجعه می‌کنند. برای این کار به مدارک زیر احتیاج دارید:

 1. کارت شناسایی و شناسنامه فرد متقاضی مهاجرت
 2. پاسپورت به مدت اعتبار دست‌کم ۶ ماه
 3. مدارک مربوط به ازدواج فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا
 4. گواهی نداشتن سوءپیشینه (این گواهی توسط پلیس کشور ترکیه برای فرد متقاضی صادر می‌گردد.)
 5. مدارک تحصیلی به‌ویژه در کیس‌های مهاجرت تحصیلی به آمریکا
 6. با روی کار آمدن جو بایدن دیگر نیازی نیست ابتدا پاسپورت کشور ثالث را دریافت کنید و می‌توانید با همان پاسپورت ایرانی خود به آمریکا مهاجرت کرده و اقامت آن را اخذ کنید.

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق مکزیک

یکی دیگر از کشورهایی که از طریق آن می‌توانید به آمریکا مهاجرت کنید کشور مکزیک است. هنگام مهاجرت به آمریکا از طریق این کشور باید به سو استفاده‌گران توجه زیادی داشته باشید که سرتان کلاه نگذارند. البته ما این روش را به ‌هیچ‌ وجه به شما پیشنهاد نمی‌دهیم؛ زیرا برای این کار باید از طریق روش‌های غیرقانونی از کشور مکزیک به کشور آمریکا رفته و خود را به عنوان پناهنده آن معرفی کنید. تنها در چنین شرایطی قادر به مهاجرت به آمریکا از طریق کشور مکزیک خواهید بود.

نقش مهاجران در اقتصاد آمریکا

شاید فکر کنید که مهاجرت برای هر کشوری یک امر معمولی بوده و برای آن فرقی ایجاد نمی‌کند. اما این موضوع کاملاً غلط است. افراد با مهاجرت به کشور مقصد باعث افزایش نیروی کار جوان و محصلان در کشور شده و اقتصاد کشور را تحت‌تأثیر مثبت قرار می‌دهند.

همین امر نیز باعث شده تا اقتصاد آمریکا به قوی‌ترین اقتصاد در جهان تبدیل شود. این کشور با جذب نخبگان و نیروی کار جوان توانست بخش عظیمی از نیازهای خود را برطرف کرده و برای آینده کشور نیز پایه‌ریزی محکمی انجام دهد.

ارزان‌ترین شهرهای آمریکا

می‌رسیم به بخش‌های انتهایی مقاله. قبل از این که مقاله را به انتها برسانیم بگذارید شهرهای ارزان‌قیمت آمریکا را به شما معرفی کنیم. این شهرها برای افرادی که درآمد پایین یا سرمایه کمی برای خرید و اجاره خانه یا پرداخت هزینه‌های زندگی دارند بسیار مناسب است. بهترین شهرهای ارزان آمریکا برای زندگی شامل موارد زیر هستند:

 1. شهر هانتس ویل در ایالات آلاباما
 2. شهر فورت وین در ایالت ایندیانا
 3. شهر کووآدسیتی در ایالت آیووا
 4. شهر هیکری در ایالت کارولینای شرقی
 5. شهر دمواین لوآ در ایالت آیووا
 6. شهر گرین بی در ایالت ویسکانس

بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان

از آن جایی که اکثر ایرانیان خارج کشور در آمریکا زندگی می‌کنند جمعیت زیادی از آن‌ها در قسمت‌های خاصی از این کشور جمع شده‌اند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم شهرهایی که ایرانیان به شکل پررنگ‌تری در آن حضور دارند را انتخاب کنید. از طرف دیگر می‌توانید شهرهایی را برای زندگی انتخاب کنید که شرایط شغلی فوق‌العاده‌ای برای شما دارا هستند. بهترین این شهرها شامل موارد زیر می‌باشند که در آن‌ها کمپانی‌های بزرگ قرار گرفته‌اند:

 1. رالی در کارولینای شمالی
 2. سیاتل در واشنگتن‌دی‌سی
 3. سانفرانسیسکو در کالیفرنیا
 4. آستین در تگزاس

بهترین شهر های امریکا

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

دسته‌ای از شهرهای آمریکا هستند که بیشتر مهاجرین این شهرها را برای زندگی انتخاب می‌کنند. دلیل این موضوع شرایط اقتصادی و اجتماعی این شهرها می‌باشد. از طرف دیگر شرایط کاریابی در این شهرها نیز بهتر بوده و نرخ بیکاری نیز در آن‌ها پایین است. بهترین شهرهایی که برای زندگی در آمریکا می‌توانید انتخاب کنید شامل موارد زیر هستند:

 1. آستین، تگزاس
 2. واشنگتن
 3. سیاتل
 4. بوستون، ماساچوست
 5. سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

و... هر کدام از این شهرها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند که پیشنهاد می‌کنیم قبل از مهاجرت به طور کامل این ویژگی‌ها را بررسی کنید.

ویزاپ؛ روشی فوق‌العاده برای مهاجرت سریع به آمریکا

کشور آمریکا یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت است؛ اما مهاجرت به این کشور بسیار سخت و زمان بر است. پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین ما در مؤسسه مهاجرتی ویزاپ تماس بگیرید تا هر چیزی که برای مهاجرت و زندگی در کشور آمریکا نیاز دارید را با شما در اشتراک بگذارد. شما می‌توانید با کمک وکلای مهاجرتی مؤسسه ویزاپ تمامی امور مهاجرتی خود را به‌سرعت و راحتی انجام داده و یک مهاجرت سریع و حرفه‌ای را تجربه کنید. ما در ویزاپ تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بهترین تجربه مهاجرت را برای شما ثبت کنیم.

سوالات متداول

آیا مهاجرت به آمریکا آسان است؟

کشور آمریکا نسبت به دیگر کشورهای دنیا سخت‌گیری بیشتری برای مهاجرت دارد. اما به طور کلی روند سختی را در پیش نخواهید داشت. حتی می‌توانید این روند را به کمک مؤسسه ویزاپ راحت‌تر و سریع‌تر کنید.

هزینه‌های زندگی در آمریکا چقدر است؟

در هر کدام از ایالت‌های آمریکا هزینه زندگی متفاوت است و علاوه بر محل زندگی معیارهای مختلفی روی آن تأثیر می‌گذارند. اما به صورت میانگین بین ۹۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار باید برای زندگی در این کشور بپردازید.

حداکثر سن برای مهاجرت به آمریکا چقدر است؟

این موضوع بسته به روش مهاجرتی شما دارد. در روش ویزای کاری باید حداکثر زیر ۴۰ سال باشید. این سن در ویزای تحصیلی تا ۲۴ سال کاهش پیدا می‌کند. در ویزای خانوادگی به دلیل ضمانت شما توسط فردی دیگر سن اهمیت کمتری دارد.

چه عواملی مصاحبه سفارت آمریکا را ساده‌تر می‌کند؟

اگر سؤالاتی که مأمور سفارت از شما می‌پرسد را بلد باشید و بدانید که چگونه به بهترین شکل به آن‌ها پاسخ دهید می‌توانید مصاحبه‌ای راحت را تجربه کنید. این سؤالات بسیار ساده هستند؛ مانند هدف مهاجرت، مدت‌زمان اقامت، محل اقامت و... 

از چه راه‌هایی می‌توانیم برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنیم؟

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد. از طریق روش تحصیلی، کاری، ازدواج، سرمایه‌گذاری، خرید ملک، ثبت شرکت، تولد فرزند، نخبگی، پناهندگی و... می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

پرداخت چه هزینه‌هایی برای مهاجرت به آمریکا ضروری است؟

اگر می‌خواهید به آمریکا مهاجرت کنید هزینه دریافت و تأیید ویزا و هزینه‌های جابه‌جایی مانند بلیت هواپیما، تاکسی، هتل موقت و... ضروری هستند. هزینه اجاره خانه و چندین ماه زندگی خود را نیز بهتر است به همراه داشته باشید.

نتیجه‌گیری

حتماً به مهاجرت و زندگی در کشور آمریکا فکر کرده‌اید. آمریکا یک کشور زیبا، امن و آزاد می‌باشد که برای هر فردی شرایط فوق‌العاده‌ای را برای پیشرفت قرار داده است. این کشور فوق‌العاده ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که باعث شده مهاجران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب کند. کشور آمریکا در واقع در قاره وسیع آمریکا و در قسمت میانی آن واقع شده است. این کشور بزرگ و پهناور میان دو کشور مکزیک که در بخش جنوبی و کانادا که در بخش شمالی آن قرار دارد واقع شده می‌باشد. اما تابه‌حال برایتان سوال شده که چرا به این کشور ایالات متحده آمریکا می‌گویند؟

کشور آمریکا از ایالات مختلف و زیادی تشکیل شده است. هر کدام از این ایالات دارای پرچم و قوانین مختلف خود هستند و همین موضوع باعث شده تا مسئولین متفاوتی برای هر کدام از این ایالات قرار بگیرد. این موضوع باعث شده در زمان انتخاب ریاست‌جمهوری کشور آمریکا، ابتدا رئیس‌جمهور محبوب در هر ایالت انتخاب شده و سپس با توجه ‌به سهمی که هر ایالت در انتخابات دارد در انتخاب رئیس‌جمهور مؤثر باشد. تمامی این ایالت‌ها توسط یک دولت فدرال که به صورت جمهوری مشروطه است اداره می‌شوند.

کشور آمریکا دارای بخش‌های مختلفی است که موجب شده مانند کشور ایران از تمامی بخش‌های سرسبز، کوهستانی، بیابانی و گرم، شرجی و ساحلی و... برخوردار باشد. روش‌های مختلفی نیز برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که می‌توانید با کمک این روش‌ها اقامت آمریکا را اخذ کرده و زندگی جدید خود را در آن آغاز کنید.در این مطلب هر چیزی که برای مهاجرت به کشور آمریکا نیاز داشتید را با هم بررسی کردیم که امیدواریم برای شما مفید واقع بوده باشند.

شما عزیزان می‌توانید برای اخذ مهاجرت آمریکا این کار را به مؤسسه مهاجرتی ویزاپ بسپارید. ما در مؤسسه ویزاپ با کمک مشاورین و وکلای حرفه‌ای مهاجرتی ابتدا آشنایی شما با نحوه مهاجرت و زندگی در کشور مقصد را کامل می‌کنیم و سپس مراحل مهاجرت شما را تکمیل خواهیم کرد. این گونه در سریع‌ترین زمان ممکن در کشور آمریکا زندگی خود را شروع می‌کنید.

روش های مهاجرتی آمریکا

شرایط کشور های مختلف جهت مهاجرت

2 دیدگاه در “مهاجرت به آمریکا + شرایط جدید ۲۰۲۴

 1. نازنین فرامرزی گفت:

  سلام بببخشید از کجا میتونیم بورسیه تحصیلی آمریکا رو بگیریم یعنی از چه روش هایی امکان پذیره ؟

  1. موسسه مهاجرتی ویزاپ گفت:

   سلام نازنین فرامرزی عزیز، چندیدن روش برای بورسیه تحصیلی آمریکا وجود دارد . از وب سایت های جستجوی بورسیه استفاده کنید، برای مثال سایت های IEFA.org و Internationalstudent.com/scholarships دو وب سایت بورسیه تحصیلی با رتبه بالا هستند. یا میتوانید سایت سفارتخانه ها را چک کنید. یا همچنین میتوانید ارائه دهندگان خصوصی بورسیه را پیدا کنید. اگر نیاز به مشاوره دارید میتوانید با پرکردن فرم مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 13 =