مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

کشور پرتغال یکی از زیباترین کشورهای قاره سبز است. این کشور زیبایی‌های زیادی داشته و به‌عنوان کشوری خوش‌آب‌وهوا و دارای مردمی بافرهنگ شناخته می‌شود. اگر قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارید باید به طور کامل با این کشور آشنا شوید. این کشور شرایط فوق‌العاده‌ای را برای مهاجران به ارمغان آورده که موجب شده تا مهاجرتی آسان و سریع تجربه کنند. فرقی نمی‌کند که در حال تحصیل هستید یا مشغول به کار. هر کدام از اقشار جامعه می‌توانند با کمک روش‌های متنوعی که دولت پرتغال برای مهاجرت قرار داده استفاده کرده و اقامت این کشور را دریافت کنند. از مهم‌ترین مزیت‌هایی که باعث شده کشور پرتغال به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تبدیل شود، شرایط اقتصادی مناسب این کشور در کنار ویژگی‌های اجتماعی آن است.
کشور پرتغال دارای مشاغل فراوانی در خود است که تمامی این مشاغل در حال پیشرفت بوده و به نیروی کار نیاز دارند. از طرف دیگر زندگی در این کشور بسیار به‌صرفه بوده و به دلیل مردم گرم و صمیمی‌شان از فضای اجتماعی بسیار خوبی برخوردار است.
 همراه ما باشید تا در این مقاله به بررسی دقیق و کامل مهاجرت و دریافت اقامت پرتغال صحبت کنیم. اگر هم می‌خواهید دررابطه‌با این موضوع مشاوره‌ای حرفه‌ای دریافت کنید می‌توانید با مشاورین ما در ویزاپ تماس حاصل کرده و سؤالات خود را از ما بپرسید.

چرا مهاجرت به پرتغال؟

اما سؤال اصلی این جا است که چرا اصلاً باید برای دریافت اقامت پرتغال تلاش کنیم؟ آیا این کشور ارزش مهاجرت و ترک وطن را دارد یا خیر؟ به‌طورکلی می‌توان گفت اکثر کشورهای اروپایی از شرایط زندگی مناسبی برخوردار هستند. در کشور ایران به دلیل مشکلات مختلفی که هم به دلیل کمبودهای داخلی و هم به دلیل تحریم‌های خارجی است، محدودیت‌های زیادی برای مردم ایجاد شده است.
به همین دلیل بسیاری از جوانان و افرادی که به دنبال فرصت‌های مناسب برای زندگی جدید هستند به کشورهای اروپایی مهاجرت می‌کنند. کشور پرتغال می‌تواند بهترین انتخاب برای این افراد باشد. این کشور از نظر اقتصادی در رتبه خوبی قرار گرفته و از طرفی دیگر یک کشور با تاریخ و فرهنگی غنی است. شما می‌توانید با کمترین هزینه به پرتغال مهاجرت کرده و زندگی جدید خود را در آن آغاز کنید.
این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی زندگی کم‌هزینه‌تر و به صرف‌تری به شما ارائه می‌دهد. از دیگر دلایلی که باید به کشور پرتغال مهاجرت کنید این که جذابیت‌های زیادی در این کشور وجود دارد. از جذابیت‌های آن می‌توان به تیم‌های فوتبال مشهور، ورزشگاه‌های بزرگ و مجهز، بناهای تاریخی زیاد و... اشاره کرد. مهاجرت به این کشور مزیت‌های زیادی دارد که در بخش‌های بعدی این مطلب به آن می‌پردازیم. این مزایا به طور خلاصه شامل موارد زیر هستند:

هزینه زندگی مقرون به صرفه

کشور پرتغال یکی از بهترین اقتصادها در دنیا را دارد و به این دلیل زندگی در آن کاملاً به‌صرفه بوده و کم‌هزینه‌تر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مانند آلمان و فرانسه است. به همین دلیل از آن به‌عنوان ارزان‌ترین کشور اروپا برای زندگی یاد می‌شود.

امنیت و میزان جرایم کم

در بین ۱۶۳ کشور دنیا پرتغال رتبه ۳ را در شاخص صلح جهانی داشته و این موضوع موجب شده تا به یکی از امن‌ترین کشورها برای زندگی تبدیل شود.

آب و هوای مطبوع مدیترانه ای

این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، دارای آب‌وهوایی فوق‌العاده و متعادل است. به همین دلیل کمتر در این کشور شاهد وجود هوای بسیار سرد یا بسیار گرم خواهید بود.

قابلیت سفر به حوزه شینگن

کشور پرتغال جزو کشورهای حوزه شینگن است و به همین دلیل برای سفر به کشورهای اروپایی نیازی به دریافت ویزا نخواهید داشت.

سیستم آموزشی با کیفیت

کشور پرتغال از بهترین کشورها در حوزه سیستم آموزشی است و انتخاب‌های فراوان و با کیفیتی را هم برای دانش‌آموزان و هم برای دانشجویان قرار داده است.

بازار املاک و مستغلات در حال رونق

شما می‌توانید با کمترین هزینه در پرتغال صاحب‌خانه شوید. این کشور به دلیل ثبات سیاسی، معافیت‌های مالیاتی و... دارای بازار املاکی در حال پیشرفت است.

وجود روش های مختلف مهاجرتی

برای مهاجرت به کشور پرتغال روش‌های متنوعی وجود دارد که این روش‌ها شامل ویزای طلایی،  تحصیلی، کاری، همراهی خانواده و... هستند.

تسلط افراد بومی به زبان انگلیسی

در کشور پرتغال افراد بومی به زبان انگلیسی تسلط مناسبی دارند. در این صورت اگر زبان پرتغالی خوبی نداشتید می‌توانید به زبان انگلیسی با آن‌ها صحبت کنید.
 روش‌های مهاجرت به پرتغال
حال می‌رسیم به یکی از مهم‌ترین بخش‌های مطلب؛ یعنی معرفی انواع روش‌های مهاجرت به کشور پرتغال. اگر با این کشور به طور کامل آشنایی دارید و می‌خواهید به آن مهاجرت کنید ابتدا باید انواع روش‌های مهاجرتی این کشور را بشناسید. روش‌های مهاجرتی فوق‌العاده‌ای در این کشور وجود دارد که امکان مهاجرت را برای هر کسی ساده‌تر کرده و هزینه‌های بسیار کمی نیز دارند.
اگر بخواهیم به‌طورکلی این روش‌ها را با هم بررسی کنیم باید بگوییم که مهاجرت به کشور پرتغال شامل روش‌های ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای طلایی یا همان سرمایه‌گذاری، مهاجرت از طریق تولید فرزند، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق پناهندگی و مهاجرت از طریق ویزای همراه است.
هر کدام از این روش‌ها شرایط خاص خود را داشته و باید به اشکال مختلف برای دریافت هر کدام از این ویزاها اقدام کنید. در ادامه مقاله تمامی این روش‌ها را به طور دقیق برای شما بررسی می‌کنیم و شما نیز برای داشتن یک مهاجرت راحت و موفق بهتر است این روش‌ها را بررسی و مدارک و شرایط موردنیازشان را در نظر بگیرید.

مهاجرت پرتغال از طریق ویزای کاری (Portugal Work Visa)

یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور زیبا و کم‌هزینه پرتغال روش اقدام از طریق ویزای کاری است. این روش بیشترین متقاضی را داشته و بهترین شرایط را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. بسیاری از افرادی که اقدام به دریافت اقامت پرتغال می‌کنند از طریق ویزای کار وارد این کشور شده‌اند. این ویزا خود دارای انواع مختلفی است.
شما باید نسبت به شرایط خود مانند رزومه کاری، تسلط به زبان پرتغالی و... یکی از روش‌های جاب آفر یا جاب سیکر را انتخاب کنید. ویزای جاب آفر برای افرادی کاربرد دارد که به کارفرمایان پرتغالی درخواست کار فرستاده و این کارفرماها پس از قبول‌کردن درخواست باید مجوزی مبنی بر دریافت ویزای جاب آفر برای فرد صادر کنند. درصورتی‌که رزومه کاری مناسبی دارید و فکر می‌کنید که می‌توانید خارج از کشور پرتغال یک کارفرما از داخل این کشور را قانع به استخدام کنید، این روش مهاجرت برای شما مناسب است.
روشی دیگر وجود دارد به نام ویزای جاب سیکر. همان‌طور که از نام این روش پیدا است، این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد پیداکردن کار در کشور پرتغال دارند. این افراد پس از دریافت ویزا و ورود به کشور پرتغال مدت‌زمان مشخصی فرصت دارند تا نسبت به تخصص و مدارک آکادمیکشان شغلی متناسب که حقوق و مزایای خوبی دارد پیدا کنند. درصورتی‌که موفق به استخدام شوند، اقامت آن‌ها تا ۱ الی ۲ سال تمدید می‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید که ویزای کاری پرتغال تنها ۱ الی ۲ سال اعتبار دارد که قبل از فرارسیدن موعد اعتبار باید آن را تمدید کنید.
برای تمدید ویزای کاری پرتغال باید هنوز مشغول به کار باشید. در غیر این صورت ویزای شما تمدید نخواهد شد و باید به کشور خود باز گردید. پس از ۵ سال کار در کشور پرتغال می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کرده و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی (Portugal Student Visa)

یکی دیگر از روش‌های محبوب و کاربردی که متقاضیان زیادی به کمک آن به کشور پرتغال مهاجرت می‌کنند ویزای تحصیلی کشور پرتغال است. کشور پرتغال علاوه بر کسانی که در حوزه‌های حرفه‌ای مهارت دارند، به دانش‌آموزان و دانشجویان نیز فرصت‌های فوق‌العاده‌ای داده تا به این کشور مهاجرت کرده و زندگی جدیدی را در آن آغاز کنند.
این ویزا یکی از ساده‌ترین ویزاها برای دریافت است که شرایط مربوط به خود را دارد. اگر با مزایای مهاجرت به کشور پرتغال آشنا شده باشید می‌دانید که این کشور دارای سیستم آموزشی فوق‌العاده‌ای است. در واقع پرتغال در سطح مناسبی از این موضوع قرار گرفته و در بین کشورهای اروپایی دارای بهترین سیستم آموزشی است.
فرقی هم نمی‌کند که دانشجو هستید یادانش آموز. مدرسه و دانشگاه‌های زیادی در این کشور وجود دارد که از نظر کیفیت تحصیلی و خدمات آموزشی در سطح فوق‌العاده‌ای قرار گرفته‌اند. این موضوع باعث شده تا محصل‌های زیادی در هر نقطه از دنیا برای تحصیل در این کشور اقدام کنند. یکی از جنبه‌های مثبت تحصیل در پرتغال این است که بسیاری از دانشگاه‌های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند تا دانشجویانی که به زبان پرتغالی به‌خوبی مسلط نیستند در آموزش به مشکلی برخورند.
ویزای تحصیلی کشور پرتغال تنها ۱ سال اعتبار دارد. اما شما می‌توانید این ویزا را دوباره تمدید کرده و زمان تحصیل خود در این کشور را نیز افزایش دهید. این نکته را هم باید بدانید که برای تحصیل حتی کمتر از ۳ ماه در کشور پرتغال به ویزای تحصیلی نیاز دارید. البته این موضوع برای کشورهای حوزه شینگن مطرح نبوده و دانشجویانی که دارای ویزای شینگن هستند نیازی به انجام این کار نخواهند داشت.مهاجرت از طریق تحصیلی

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال از طریق ویزای طلایی (Portugal Golden Visa)

همان‌طور که اشاره کردیم کشور پرتغال شرایط فوق‌العاده‌ای را برای مهاجرت ارائه داده که هر کدام از این روش‌ها به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارند می‌توانند به‌عنوان بهترین روش مهاجرتی انتخاب شوند. یکی دیگر از روش‌ها برای دریافت اقامت پرتغال مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور است.
ویزای طلایی پرتغال تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته و می‌خواهند سرمایه‌ای عظیم به این کشور وارد کنند. با استفاده از ویزای طلایی هیچ‌گونه مسئولیت مالیاتی متوجه شما نخواهد شد؛ مگر این که بیش از ۱۸۳ روز در سال در کشور پرتغال اقامت داشته باشید.
شما می‌توانید تنها با داشتن ۲۸۰۰۰۰ یورو که کمترین میزان هزینه برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در اروپا است، ویزای طلایی این کشور را دریافت کنید. اما این هزینه باید در چه راه‌هایی سرمایه‌گذاری شود تا ویزای طلایی به شما تعلق بگیرد؟ روش‌هایی که به کمک آن‌ها می‌توانید ۲۸۰ هزار یورو را در پرتغال سرمایه‌گذاری کنید شامل موارد زیر می‌شوند:

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی (Portugal Student Visa)

یکی دیگر از روش‌های محبوب و کاربردی که متقاضیان زیادی به کمک آن به کشور پرتغال مهاجرت می‌کنند ویزای تحصیلی کشور پرتغال است. کشور پرتغال علاوه بر کسانی که در حوزه‌های حرفه‌ای مهارت دارند، به دانش‌آموزان و دانشجویان نیز فرصت‌های فوق‌العاده‌ای داده تا به این کشور مهاجرت کرده و زندگی جدیدی را در آن آغاز کنند.
این ویزا یکی از ساده‌ترین ویزاها برای دریافت است که شرایط مربوط به خود را دارد. اگر با مزایای مهاجرت به کشور پرتغال آشنا شده باشید می‌دانید که این کشور دارای سیستم آموزشی فوق‌العاده‌ای است. در واقع پرتغال در سطح مناسبی از این موضوع قرار گرفته و در بین کشورهای اروپایی دارای بهترین سیستم آموزشی است.
فرقی هم نمی‌کند که دانشجو هستید یادانش آموز. مدرسه و دانشگاه‌های زیادی در این کشور وجود دارد که از نظر کیفیت تحصیلی و خدمات آموزشی در سطح فوق‌العاده‌ای قرار گرفته‌اند. این موضوع باعث شده تا محصل‌های زیادی در هر نقطه از دنیا برای تحصیل در این کشور اقدام کنند. یکی از جنبه‌های مثبت تحصیل در پرتغال این است که بسیاری از دانشگاه‌های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند تا دانشجویانی که به زبان پرتغالی به‌خوبی مسلط نیستند در آموزش به مشکلی برخورند.
ویزای تحصیلی کشور پرتغال تنها ۱ سال اعتبار دارد. اما شما می‌توانید این ویزا را دوباره تمدید کرده و زمان تحصیل خود در این کشور را نیز افزایش دهید. این نکته را هم باید بدانید که برای تحصیل حتی کمتر از ۳ ماه در کشور پرتغال به ویزای تحصیلی نیاز دارید. البته این موضوع برای کشورهای حوزه شینگن مطرح نبوده و دانشجویانی که دارای ویزای شینگن هستند نیازی به انجام این کار نخواهند داشت.

خرید املاک و مستغلات

یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال خرید ملک و مستغلات است. برای خرید یک ملک در کشور پرتغال که شما را واجد شرایط دریافت اقامت این کشور می‌کند، باید حداقل ۲۸۰ هزار یورو هزینه کنید.
از شرایط دیگر این روش این است که متقاضی باید ۱۴ روز را در طول اعتبار ویزای خود در این کشور حضور داشته باشد و سرمایه خود را به مدت ۶ ماه در این کشور حفظ کند. پس از انجام‌دادن این شرایط متقاضی می‌تواند نسبت به دریافت اقامت دائم کشور پرتغال اقدام کند.

انتقال سرمایه به پرتغال

اگر می‌خواهید با کمترین زحمت و تنها از طریق سرمایه‌تان به این کشور مهاجرت کنید روش انتقال سرمایه به پرتغال از دیگر روش‌هایی است که کمترین زحمت را داشته و اقامت سریعی به شما می‌دهد. در این روش باید ۱٫۵ میلیون یورو از سرمایه خود را به کشور پرتغال انتقال داده و در بانک‌های این کشور قرار دهید. با قراردادن این سرمایه در بانک‌های کشور پرتغال و خواباندن آن‌ها به مدت زمانی مشخص می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

سرمایه گذاری در یک صندوق واجد شرایط

برای دریافت ویزای طلایی پرتغال روشی دیگر وجود دارد به نام روش سرمایه‌گذاری در یک صندوق واجد شرایط. صندوق‌های مالی ای که توسط دولت پرتغال مشخص شده‌اند را می‌توانید برای این کار انتخاب کرده و حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار یورویی را در آن‌ها قرار دهید.
این پول باید مدت‌زمان مشخصی که نسبت به سرمایه و صندوق متفاوت است در آن خوابانده شود. پس از گذشت این زمان می‌توانید با استفاده از ویزای طلایی خود نسبت به اقامت دائم کشور پرتغال اقدام و پاسپورت این کشور زیبا و فوق‌العاده را دریافت کنید.

ثبت شرکت

ثبت شرکت از دیگر روش‌هایی است که به کمک آن می‌توانید ویزای طلایی کشور پرتغال را دریافت کنید. در روش ثبت شرکت باید یا یک کسب‌وکار جدید آغاز کرده یا در کسب‌وکاری که از قبل وجود دارد سرمایه‌گذاری کنید.
درصورتی‌که می‌خواهید کسب‌وکاری جدید آغاز کنید باید حداقل ۱۰ شغل ایجاد کنید. اما در روشی دیگر می‌توانید تنها با سرمایه‌گذاری مبلغ ۵۰۰ هزار یورو در کسب‌وکاری که از قبل وجود دارد، ۵ شغل ایجاد کرده و ویزای طلایی پرتغال را دریافت کنید.

مشارکت در فعالیت های فرهنگی و پژوهشی

و اما آخرین روشی که با کمک آن می‌توانید ویزای طلایی کشور پرتغال را دریافت کنید روش مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی است. در این روش متقاضیان می‌توانند با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار یورو جهت حفظ منافع فرهنگی و تاریخی یا سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار یورو در امور تحقیقاتی و پژوهشی، اقامت کشور زیبای پرتغال را دریافت کنند.
در واقع تمامی روش‌هایی که به کمک ویزای طلایی انجام می‌شوند اقامت سریع‌تری نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی دارند و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد برای مهاجرت به کشور پرتغال از این روش اقدام کنند.

مهاجرت از طریق تولد فرزند

علاوه بر روش‌های کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری که اغلب زحمت و سرمایه زیادی نیاز دارند روشی بسیار آسان برای مهاجرت به کشور پرتغال وجود دارد. آن هم روش مهاجرت از طریق تولد است. این روش مهاجرتی بیشتر برای فرزندان کاربرد داشته و می‌تواند به‌عنوان یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرتی محسوب شود. به‌طورکلی دو حالت برای این موضوع وجود دارد. حالت اول این است که والدین فرزند متولد شده در پرتغال مجوز اقامت ۱ ساله در پرتغال را دارا باشند.
در این صورت اگر والدین تمایل خود را نسبت به دریافت اقامت برای فرزند خود ابراز کنند، فرزند می‌تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند. اما حالت دومی وجود دارد که فرزند در خارج از کشور متولد شده، اما یکی از والدین آن شهروند پرتغال محسوب می‌شود. در چنین حالتی این فرزند واجد شرایط دریافت اقامت کشور پرتغال خواهد بود.
پس اگر دارای مجوز اقامت ۱ ساله یا اقامت دائم در کشور پرتغال هستید می‌توانید برای فرزندان خود به‌راحتی در این کشور اقامت بگیرید و کار مهاجرت آن‌ها را بسیار ساده‌تر کنید. این روش زحمت بسیار کمی برای والدین داشته و هزینه‌ای برای آن‌ها نیز ندارد.

مهاجرت از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق ازدواج به پرتغال

از دیگر روش‌های ساده و سریعی که به کمک آن می‌توانید اقامت کشور پرتغال را دریافت کنید، مهاجرت از طریق ازدواج است. این روش در بسیاری از کشورها وجود داشته و درصورتی‌که با شهروند کشور پرتغال ازدواج کنید، اقامت این کشور را به‌راحتی به دست می‌آورید.
اما ازدواج در این کشور شرایط خاص خود را دارد. اگر با استفاده از اقامت موقت در این کشور زندگی می‌کنید قبل از ازدواج باید تسلط مناسب خود به زبان پرتغالی و انگلیسی را ثابت کنید. شرط دیگر این است که برای ازدواج در این کشور باید تمکن مالی داشته باشید تا از هزینه‌های خانواده خود بر بیایید. اما آخرین شرط نیز این است که باید به‌صورت رسمی و با قوانین کشور پرتغال ازدواج کنید.
درصورتی‌که ازدواج شما به‌صورت سوری باشد هرگز قادر به دریافت اقامت از طریق ازدواج نخواهید بود. همچنین باید شغل مناسبی داشته باشید که نشان‌دهنده توانایی شما در کسب درآمدی جهت هزینه‌های خانواده باشد. همچنین برای ازدواج در این کشور باید ثابت کنید که مکانی برای زندگی به همراه همسر خود دارید. پس اگر قصد مهاجرت به روشی ساده دارید می‌توانید با یک شهروند کشور پرتغال ازدواج کرده و اقامت این کشور را پس از ۳ سال دریافت کنید.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی

روش پناهندگی از دیگر روش‌هایی است که برای مهاجرت به کشور پرتغال وجود دارد. در واقع این روش برای مهاجرت به هر کشوری وجود داشته و یکی از سخت‌ترین و خطرناک‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشورهای دیگر است. این موضوع را باید بدانید که مؤسسه ویزاپ هیچ‌گونه مشاوره یا خدماتی دررابطه‌با این روش مهاجرتی به هیچ یک از هم‌وطنان خود ارائه نداده و هرگز نیز این روش را پیشنهاد نمی‌کند.
پرریسک‌ترین روشی که برای مهاجرت به هر کشوری وجود دارد روش پناهندگی است که در واقع می‌توان از آن به‌عنوان روشی غیرقانونی یادکرد. در این روش شما باید از طریق مسیرهای غیرقانونی که خطر بسیار زیادی دارند به کشور پرتغال مهاجرت کرده و خود را به‌عنوان پناهنده این کشور معرفی کنید. بسیاری از افراد هستند که هنگام رفتن به این کشورها جان خود را از دست می‌دهند. دلیل این موضوع این است که باید از مرزهای کشورهای مختلف به‌صورت غیرقانونی رد شوید.

مهاجرت از طریق ویزای همراه در پرتغال

از دیگر روش‌هایی که برای مهاجرت به کشور پرتغال وجود دارد استفاده از ویزای همراه یا همان ویزای حامی است. در این روش یک نفر که در کشور پرتغال اقامت دارد باید حمایت از شما را اعلام کرده و خود را به‌عنوان حامی شما معرفی کند. شما می‌توانید نسبت به شرایط حامی خود به کشور پرتغال مهاجرت کرده و در این کشور اقامت داشته باشید.
میزان اقامت شما در کشور پرتغال بر اساس میزان اقامت حامی شما مشخص خواهد شد. درصورتی‌که حامی شما تنها ۱ سال اجازه اقامت داشته باشد، به شما نیز تنها ۱ سال اجازه اقامت در کشور پرتغال داده خواهد شد. در هر صورتی شما باید مدارکی را به اداره مهاجرین کشور پرتغال ارائه دهید که نشان‌دهنده تمکن مالی شما برای زندگی در این کشور است.
همچنین باید مکانی برای زندگی نیز داشته باشید. در غیر این صورت اجازه اقامت در این کشور به شما داده نخواهد شد. درصورتی‌که اقامت حامی شما به‌صورت دائم باشد، ابتدا به شما اجازه ۲ سال اقامت داده خواهد شد. پس از گذشت این ۲ سال اگر هنوز حامی با شما ارتباط داشته و رضایت خود را اعلام کند شما می‌توانید به دریافت اقامت دائم کشور پرتغال اقدام کنید.

شرایط مهاجرت به پرتغال برای تمامی روش‌های مهاجرتی

در بخش‌های قبلی تمامی روش‌هایی که برای دریافت مهاجرت و دریافت اقامت کشور پرتغال وجود دارد را با هم بررسی کردیم. در هر کدام از این بخش‌ها به شرایط مخصوصی که برای مهاجرت در هر روش وجود دارد اشاره کردیم.
اما در این بخش از مقاله می‌خواهیم این شرایط را به طور کامل دقیق برای هر کدام از روش‌های مهاجرتی بررسی کنیم. درصورتی‌که می‌خواهید با هر کدام از این روش‌ها به کشور پرتغال مهاجرت کنید باید تمامی شرایط را در نظر داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید. این شرایط شامل موارد زیر هستند:

میانگین درآمد ماهیانه در پرتغال

پس از این که با شرایط مهاجرت به کشور پرتغال آشنا شدیم حال وقت این است که کمی بیشتر وارد جزئیات شده و میانگین درآمد و حقوقی که افراد شاغل به‌صورت ماهیانه در کشور پرتغال دریافت می‌کنند را بررسی کنیم.
اگر قصد مهاجرت به کشوری را داشته باشید باید بدانید که در این کشور درآمد شما به چه شکلی خواهد بود. این که بازار کار حرفه شما در این کشور چقدر است نیز به همین موضوع بستگی دارد. در جدول زیر درآمدهای میانگینی که مشاغل مختلف به‌صورت سالیانه دارند را با هم بررسی می‌کنیم.

درآمد سالیانه برخی از مشاغل محبوب در کشور پرتغال به صورت میانگین

مشاور حقوقی شرکت / مدیر کل شرکت

۱۶۰ هزار یورو

وکیل مشاور

۱۲۰ هزار یورو

مدیر فناوری اطلاعات

۱۰۰ هزار یورو

مدیر عملیات های مهندسی

۹۰ هزار یورو

رئیس منابع انسانی

۸۴ هزار یورو

مدیر اداری و مالی

۸۰ هزار یورو

حسابرس خارجی

۷۰ هزار یورو

مدیر فروشگاه

۴۴ هزار یورو

حسابدار

۳۷ هزار یورو

مدیر خدمات مشتری

۳۵ هزار یورو

مدیر دفتر

۳۲ هزار یورو

وکیل کارآموز

۲۴ هزار یورو

مدیر بازاریابی

۹۰ هزار یورو

تمامی این درآمدها به‌صورت میانگین محاسبه شده و درصورتی‌که می‌خواهید از درآمدهای دقیق این مشاغل باخبر شوید می‌توانید به وب سایت‌های کاریابی پرتغال مراجعه کرده و درآمدها را بررسی کنید. همچنین وب‌سایت‌هایی هستند که درآمد متوسط حرفه‌ها و موقعیت‌های مختلف اداری را به شما ارائه می‌دهند. می‌توانید از آن منابع برای اطلاعات استفاده کنید.

راحت‌ترین روش مهاجرت به پرتغال

اگر قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارید باید روش‌های مختلف مهاجرت را بررسی و بهترین روش را برای کسب اقامت این کشور انتخاب کنید. همان‌طور که در بخش‌های قبلی مشاهده کردید روش‌های زیادی برای مهاجرت به کشور پرتغال وجود دارد.
از مهاجرت کاری گرفته تا مهاجرت تحصیلی، ازدواج، سرمایه‌گذاری و... . این که کدام روش برای شما مناسب کاملاً به خودتان بستگی دارد. نمی‌توان راحت‌ترین روش مهاجرت را به طور قطعی مشخص کرد. زیرا افراد دارای شرایط مختلفی بوده و به همین دلیل راحت‌ترین روش برای هر فرد متفاوت است. اما می‌توان بر اساس معیارهایی روش‌هایی را به‌عنوان راحت‌ترین روش‌های مهاجرت انتخاب کرد.
درصورتی‌که از تمکن مالی بالایی برخوردار هستید و سرمایه زیادی دارید می‌توانید از طریق روش سرمایه‌گذاری یا همان ویزای طلایی برای دریافت اقامت پرتغال اقدام کنید. این روش برای شما راحت و بسیار سریع خواهد بود. از طرف دیگر اگر محصل هستید می‌توانید با دریافت مجوز یا گواهی از دانشگاه‌ها یا مدارس کشور پرتغال از طریق روش تحصیلی به این کشور مهاجرت کنید و اما اگر از اعضای خانواده یا دوستان شما در این کشور اقامت دارند می‌توانید با ویزای همراهی به این کشور ورود و در آن اقامت داشته باشید.

هزینه مهاجرت به پرتغال

یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی که برای مهاجرت به هر کشوری باید در نظر داشته باشد، هزینه‌های مهاجرت است. مهاجرت به کشوری مانند سفر به آن هزینه‌هایی دارد که این هزینه‌ها برای انجام کارهای اداری و اقامتی هستند. درصورتی‌که قصد دارید به هر روشی به کشور پرتغال مهاجرت کنید باید هزینه‌هایی که برای هر کدام از این روش‌ها وجود دارد را دارا باشید. در جدول زیر هزینه‌هایی که برای مهاجرت به کشور پرتغال نیاز دارید را با هم بررسی خواهیم کرد:

هزینه مهاجرت به پرتغال

هزینه زندگی در پرتغال

از دیگر مواردی که باید قبل از مهاجرت به هر کشوری از آن مطلع باشید هزینه‌های زندگی در آن کشور است. شما برای زندگی در هر کشوری باید هزینه‌های مختلفی را پرداخت کنید که شامل خوراک، استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی، اجاره یا خرید خانه، خرید وسایل ضروری و... می‌شوند. خوشبختانه کشور پرتغال یکی از کم‌هزینه‌ترین کشورها برای زندگی است. برای زندگی در این کشور نیازی نیست تا هزینه‌های زیادی را در نظر بگیرید. در جدول زیر این هزینه‌ها را به طور کامل بررسی خواهیم کرد:

هزینه‌های زندگی در کشور پرتغال 

ماهانه

اجاره یک دستگاه آپارتمان مبله یک خوابه

۷۵۰ دلار

بیمه درمانی

۷۵ دلار

خوراک

۲۵۰ دلار

حمل و نقل با استفاده از ماشین یا اتوبوس

۱۵۰ دلار

خدمات رفاهی مانند آب، برق و گاز

۱۵۰ دلار

اینترنت و تلفن

۶۵ دلار

تمامی هزینه‌های ذکر شده به‌صورت ماهانه بوده و بر اساس نوع زندگی و تعداد اعضای خانواده شما متغیر خواهد بود. برای دریافت این هزینه‌ها از وب‌سایت internationalliving کمک گرفتیم و آمار را به‌صورت میانگین محاسبه کرده‌ایم. جزئیات تمامی این هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

هزینه‌های اقامت در پرتغال

 در بخش بالایی هزینه میانگین اجاره یک آپارتمان مبله تک خوابه را به شما گفتیم. این هزینه معادل ۷۵۰ دلار است. اما این هزینه نسبت به متراژ خانه، موقعیت مکانی آن در شهر، اهمیت شهر واقع شده در آن و معیارهای دیگر متفاوت خواهد بود.
 پس اگر می‌خواهید به طور دقیق از هزینه اجاره یا خرید خانه در کشور پرتغال باخبر شوید باید این هزینه را به طور دقیق نسبت به ویژگی‌های مختلف بررسی کنید. در جدول زیر هزینه‌های اقامت در پرتغال را برای شما بررسی خواهیم کرد.

عنوان

لیسبون

پورتو

براگا

کویمبرا

آویرو

میانگین در پرتغال

اجاره یک دستگاه آپارتمان مبله یک خوابه

۳۷۱ دلار

۹۴۵ دلار

۶۹۶ دلار

۶۵۳ دلار

۶۶۹ دلار

۸۶۰ دلار

اجاره ماهانه آپارتمان ۱ خوابه در حاشیه شهر

۸۷۲ دلار

۷۲۹ دلار

۵۸۹ دلار

۴۷۶ دلار

۵۶۰ دلار

۶۵۴ دلار

اجاره ماهانه آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر

۲۴۸۸ دلار

۱۷۵۴ دلار

۱۱۰۷ دلار

۹۴۷ دلار

۱۰۲۲ دلار

۱۴۵۱ دلار

اجاره ماهانه آپارتمان ۳ خوابه در حاشیه شهر

۱۵۲۰ دلار

۱۱۱۷ دلار

۹۳۴ دلار

۷۳۷ دلار

۸۴۷ دلار

۱۰۶۲ دلار

تمامی هزینه‌هایی که در این قسمت اعلام کردیم به‌صورت میانگین است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت اجاره و حتی خرید خانه در شهرهای مختلف پرتغال می‌توانید از سایت‌های فروش خانه استفاده کنید.

هزینه‌ های خوراک

هزینه‌های مهم دیگری که باید در زندگی در یک کشور بپردازید هزینه‌های خورد و خوراک هستند. هزینه خورد و خوراک یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین هزینه‌هایی است که در هر شهر یا کشوری باید انجام دهید. فرقی هم نمی‌کند که در چه کشوری زندگی می‌کنید.
البته میزان این هزینه‌ها نسبت به اقتصاد کشور و میزان وجود مواد اولیه آن در داخل کشور متغیر خواهد بود. اگر قصد مهاجرت به کشور پرتغال و کسب اقامت پرتغال را دارید بهتر است به طور کامل با هزینه خورد و خوراکی که در این کشور وجود دارد آشنا شوید. این هزینه‌ها طبق جدول زیر هستند:

عنوان

لیسبون

پورتو

براگا

کویمبرا

آویرو

میانگین در پرتغال

شیر (۱ لیتر)

۱٫۰۳ دلار

۰٫۹۷ دلار

۰٫۸۳ دلار

۰٫۹۳ دلار

۰٫۹ دلار

۰٫۸۹ دلار

نان (۵۰۰ گرم)

۱.۵۸ دلار

۱.۴۴ دلار

۱.۲۳ دلار

۱.۲۰ دلار

۱.۳۲ دلار

۱.۳۵ دلار

برنج سفید (۱ کیلوگرم)

۱.۴۲ دلار

۱.۳۸ دلار

۱.۲۵ دلار

۱.۲۶ دلار

۱.۲۵ دلار

۱.۲۵ دلار

پنیر محلی (۱ کیلوگرم)

۱۰.۲۶ دلار

۱۰.۲۷ دلار

۹.۲۸ دلار

۷.۴۸ دلار

۹.۹۷ دلار

۸.۸۹ دلار

تخم‌مرغ (۱۲ عدد)

۲.۹۷ دلار

۲.۸۹ دلار

۲.۶۴ دلار

۲.۴۳ دلار

۲.۳۳ دلار

۲.۵۶ دلار

مرغ (۱ کیلوگرم)

۷.۶۲ دلار

۶.۹۸ دلار

۵.۹۰ دلار

۵.۹۱ دلار

۷.۸۱ دلار

۶.۶۳ دلار

گوشت (۱ کیلوگرم)

۱۲.۳۶ دلار

۱۲.۴۰ دلار

۱۲.۱۲ دلار

۱۱.۰۸ دلار

۹.۶۹ دلار

۱۰.۸۳ دلار

سیب (۱ کیلوگرم)

۲.۲۱ دلار

۲.۰۴ دلار

۱.۸۶ دلار

۱.۷۴ دلار

۱.۷۹ دلار

۱.۹۰ دلار

موز (۱ کیلوگرم)

۱.۴۳ دلار

۱.۴۵ دلار

۱.۴۵ دلار

۱.۳۰ دلار

۱.۳۲ دلار

۱.۳۰ دلار

پرتقال (۱ کیلوگرم)

۱.۶۷ دلار

۱.۴۶ دلار

۱.۴۷ دلار

۱.۴۸ دلار

۱.۵۴ دلار

۱.۴۹ دلار

گوجه‌فرنگی (۱ کیلوگرم)

۲.۲۷ دلار

۲.۱۲ دلار

۲.۱۴ دلار

۱.۶۱ دلار

۱.۷۲ دلار

۱.۹۹ دلار

سیب‌زمینی (۱ کیلوگرم)

۱.۴۳ دلار

۱.۳۳ دلار

۱.۱۴ دلار

۰.۹۸ دلار

۱.۱۷ دلار

۱.۲۱ دلار

پیاز (۱ کیلوگرم)

۱.۳۸ دلار

۱.۶۱ دلار

۱.۲۴ دلار

۱.۱۵ دلار

۱.۱۶ دلار

۱.۳۵ دلار

آب (۱.۵ لیتر)

۰.۸۲ دلار

۰.۶۵ دلار

۰.۶۶ دلار

۰.۸۵ دلار

۰.۶۲ دلار

۰.۶۳ دلار

هزینه حمل و نقل

 یکی دیگر از هزینه‌های بسیار مهمی که در هر کشوری وجود دارد و حتماً باید هنگام مهاجرت این هزینه‌ها را در نظر داشته باشید هزینه‌هایی است که برای حمل‌ونقل انجام می‌دهید. این هزینه ممکن است هزینه استفاده از یک خودروی شخصی یا هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی باشد.
 درهرصورت باید برای مهاجرت به هر کشوری با این هزینه‌ها آشنا باشید تا بدانید که چه مقداری از درآمد خود را باید برای آن ذخیره کنید. هزینه‌های حمل‌ونقل در شهرهای مهم کشور پرتغال به شکل زیر هستند:

عنوان

لیسبون

پورتو

براگا

کویمبرا

آویرو

میانگین در پرتغال

بلیت یک‌طرفه (حمل‌ونقل عمومی)

۲.۲۴ دلار

۱.۷۹ دلار

۱.۷۴ دلار

۱.۷۹ دلار

۲.۲۴ دلار

۱.۹۱ دلار

کارت ماهانه حمل‌ونقل

۴۴.۸۴ دلار

۴۴.۸۴ دلار

۲۹.۹۹ دلار

۳۳.۶۳ دلار

۳۶.۴۳ دلار

۴۴.۸۴ دلار

تاکسی (تعرفه عادی)

۳.۹۲ دلار

۳.۹۲ دلار

۳.۳۶ دلار

۳.۸۴ دلار

۳.۹۲ دلار

۳.۹۲ دلار

تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی)

۱۰.۲۶ دلار

۰.۷۸ دلار

۰.۸۴ دلار

۰.۵۳ دلار

۱.۰۵ دلار

۰.۹۰ دلار

تاکسی ۱ ساعت انتظار (تعرفه عادی)

۱۶.۸۲ دلار

۱۶.۷۰ دلار

۱۶.۸۲ دلار

۱۶.۸۲ دلار

۱۶.۸۲ دلار

۱۶.۸۲ دلار

مترو (هزینه یک سفر)

۱.۵۸ دلار

۱.۳۱ دلار

    ___

    ___

    ___

۱.۴۴ دلار

بنزین (۱ لیتر)

۲.۰۲

۲.۰۹ دلار

۲.۱۳ دلار

۲.۱۱ دلار

۲.۱۶ دلار

۲.۱۲ دلار

خرید فولکس‌وان گلف ۱٫۴ ۹۰ کیلووات ترد لاین

۳۱,۳۸۹.۷۸ دلار

۳۰,۰۳۲.۷۴ دلار

۲۸,۰۲۶.۵۹ دلار

۳۱,۶۵۶.۰۰ دلار

۲۶,۹۰۵.۵۳ دلار

۳۰,۲۶۸.۷۲ دلار

خرید تویوتا کرولا سدان ۱٫۶ لیتری ۹۷ کیلووات

۳۴,۵۵۰.۳۲ دلار

۳۱,۷۷۰.۹۴ دلار

۲۸,۰۲۶.۵۹ دلار

۳۵,۲۲۴.۳۶ دلار

۳۰,۲۶۸.۷۲ دلار

۳۱,۷۱۸.۵۳ دلار

هزینه‌های ضروری برای اقامت

علاوه بر هزینه‌هایی مانند هزینه حمل‌ونقل، خورد و خوراک، اجاره‌خانه و... ، هزینه‌هایی در کشور پرتغال وجود دارند که جزو هزینه‌های ضروری محسوب شده و باید همیشه مقداری پول برای این هزینه‌ها کنار بگذارید.
درست است که کشور پرتغال از اقتصاد خوبی برخوردار بوده و کشوری کم‌هزینه محسوب می‌شود، اما درهرصورت هزینه‌هایی مانند هزینه‌های درمانی ضرورت بالایی داشته و باید همیشه مقداری پول برای این خرج‌ها ذخیره کنید. مهم‌ترین این هزینه‌ها در جدول زیر بررسی شده‌اند.

خدمات

هزینه

ویزیت دکتر عمومی

۴.۹ دلار

ویزیت دکتر متخصص

۷.۶ دلار

ویزیت در منزل

۹.۸ دلار

بیمارستان

۴.۹ دلار

درمانگاه

۳.۸ دلار

آزمایشات و معاینات تکمیلی

حداکثر ۴۴ دلار

حق بیمه سلامتی خصوصی

ماهانه بین ۲۲ الی ۵۵ دلار

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال

حال که به طور کامل با شرایط زندگی در کشور پرتغال آشنا شدیم و دیدیم که چقدر این کشور از نظر هزینه به‌صرفه است، باید مراحل بعدی برای آماده‌شدن جهت مهاجرت به این کشور را طی کنیم. مرحله بعدی برای این کار آماده‌سازی مدارک موردنیاز جهت ارائه به سفارتخانه کشور پرتغال است. سفارت کشور پرتغال برای این که ویزاهای مختلف پرتغال را برای شما صادر کند، نسبت به انواع روش‌های مهاجرتی مدارک متفاوتی را از شما درخواست خواهد کرد.

ویزای تحصیلی

پاسپورت

پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار

عکس

یک قطعه عکس رنگی پاسپورتی جدید

فرم

فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی پرتغال

نامه

نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه

مدرک تحصیلی

آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی آن‌ها

عدم سوء پیشینه

مدارک عدم سوء پیشینه کیفری

زبان

مدارک تسلط به زبان پرتغالی یا انگلیسی

تمکن مالی

مدارک تمکن مالی برای اثبات توانایی پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی دانشجویی در پرتغال

هزینه

رسید پرداخت هزینه دریافت ویزای تحصیلی پرتغال حدود ۱۷۰ یورو

محل اقامت

مدارک مربوط به محل اقامت مانند خوابگاه دانشجویی یا اجاره خانه

بیمه

بیمه مسافرتی

بلیط

بلیط هواپیما

ویزای کاری

پاسپورت

پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی

عکس

یک قطعه عکس رنگی پاسپورتی جدید

پیشنهاد کاری

پیشنهاد کاری از یک کارفرمای پرتغالی یا قرارداد کاری

بیومتریک

داده‌های بیومتریک

مدرک تحصیلی

مدارک تحصیلی در صورت نیاز

عدم سوء پیشینه

مدارک عدم سوء پیشینه کیفری

بلیط

رسید رزرو پرواز

تمکن مالی

گواهی تمکن مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی

هزینه

رسید پرداخت هزینه دریافت ویزای تحصیلی پرتغال حدود ۱۷۰ یورو

محل اقامت

مدارک مربوط به محل اقامت مانند خوابگاه دانشجویی یا اجاره خانه

بیمه

دریافت بیمه درمانی

ویزای سرمایه گذاری

پاسپورت

پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار

عکس

یک قطعه عکس رنگی پاسپورتی جدید

تمکن مالی

مدارک دال بر تمکن مالی برای روش‌های مختلف سرمایه گذاری

مدرک تحصیلی

مدارک سابقه کاری و تحصیلی در صورت نیاز

عدم سوء پیشینه

مدارک عدم سوء پیشینه کیفری

مدرک زبان برای مهاجرت به پرتغال

در بخش بالا مدارک موردنیازی که برای مهاجرت به کشور پرتغال نیاز دارید را اعلام کردیم. این مدارک را بر اساس روش‌های مهاجرتی دسته‌بندی کردیم تا کار شما راحت‌تر شود. اما یک مدرک مهم را در بخش قبلی اشاره‌ای نکردیم. یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای مهاجرت به کشورهای خارجی نیاز دارید مدرک زبان خارجه است. این مدرک نسبت به کشورهای مختلف تفاوت داشته و بر اساس روش مهاجرتی نیز متفاوت است.
به طور مثال کشور آلمان نیازمند مدرک C1 آلمانی برای مهاجرت از طریق ویزای کار است. کشور پرتغال علاوه بر زبان بومی خود نیازمند دانشی در زبان انگلیسی است؛ زیرا مردم بومی این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و شما می‌توانید در صورت بلد نبودن زبان پرتغالی با زبان انگلیسی بین‌المللی با آن‌ها صحبت کنید. مدارک زبانی که برای مهاجرت به کشور پرتغال نیاز دارید را در جدول زیر نسبت به روش مهاجرتی معرفی می‌کنیم.

ویزای کار

مدرک زبان پرتغالی CEFR A2 نمره ۵۵ تا ۶۹

ویزای تحصیلی

مدرک زبان پرتغالی CEFR A2 نمره ۵۵ تا ۶۹

مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره ۶ تا ۷

ویزای سرمایه گذاری

نیازمند مدرک زبان نمی باشد.

شرایط مهاجرت خانوادگی به پرتغال

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور پرتغال مهاجرت به همراه خانواده است. تمامی مراحل و جزئیاتی که تا این جای مقاله با هم بررسی کردیم تنها برای مهاجرینی بود که به صورت مجرد و تنها قصد مهاجرت دارند. اگر قصد دارید تا به همراه خانواده خود به کشور زیبای پرتغال مراجعه کنید باید بدانید که شرایط این کار کمی فرق کرده و کسب اقامت پرتغال به صورت خانوادگی کمی دشواری دارد.

دشواری بیشتر این کار به این دلیل است که شما باید قدرت مالی و درآمد خود که از پس خرج خانواده تان برمیاید را به دولت پرتغال ثابت کنید. به همین دلیل تمکن مالی بیشتری برای اقامت در این کشور نیاز خواهید داشت. همچنین برای اقامت در کشور پرتغال به صورت خانوادگی باید خانه بزرگتری اجاره یا خریداری کنید تا خانواده تان به راحتی در آن زندگی کنند.

شرط سنی مهاجرت به پرتغال

یکی از مهم‌ترین مولفه هایی که در هر شخص برای مهاجرت اهمیت دارد سن آن است. سن معیار بسیار مهمی بوده و در روش‌های مختلف مهاجرتی شرایط مختلفی دارد. به طور مثال اگر بخواهید برای تحصیل به کشور پرتغال مهاجرت کنید شرایط سنی متفاوتی نسبت به افرادی که برای کار به این کشور می‌روند دارید.

پس بهتر است قبل از مهاجرت به این کشور از شرایط سنی انواع روش‌های مهاجرتی با خبر شوید که با مشکل یا سختی روبرو نشوید. این شرایط برای انواع روش‌های مهاجرتی شامل موارد زیر هستند.

دوره 

سن

ابتدایی

۶ سال به بالا

دوره‌های زبان

۱۲ سال به بالا

متوسطه

 ۱۰ سال به بالا

لیسانس

بالای ۱۷ سال

فوق لیسانس

بالای ۲۰ سال

دکترا

بالای ۲۰ سال

روش مهاجرت 

شرط سنی 

ویزای کار

بالای ۱۶ سال

ویزای سرمایه گذاری

بالای ۱۸ سال

شرایط گرفتن اقامت در پرتغال

تا اینجا دیدیم که چگونه می‌توان به کشور پرتغال مهاجرت کرد. اما اگر می‌خواهید به عنوان شهروند کشور پرتغال محسوب شده و پاسپورت این کشور را دریافت کنید باید اقامت کشور پرتغال را به صورت رسمی از دولت این کشور کسب کنید.

اقامت‌های موقت در کشور پرتغال معمولاً بین ۱ الی ۲ سال است. اما در صورتی که در این کشور مشغول به کار یا تحصیل هستید می‌توانید مدت زمان بیشتری در آن زندگی کنید. مهاجرینی که بیش از ۵ سال در کشور پرتغال زندگی کرده و اقامت داشته اند می‌توانند نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند. مدارکی که برای دریافت اقامت دائم در این کشور نیاز دارید شامل موارد زیر هستند:

پس از ارائه تمامی این مدارک باید هزینه ۸۴ یورو را برای دریافت اقامت پرداخت کنید. در صورتی که اقامت شما دائم نباشد این هزینه باید در هر سری تمدید دوباره پرداخت شود.

مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

کشور پرتغال یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت است. این کشور ویژگی‌های زیادی داشته و دارای مزایای فوق العاده ای می‌باشد. در صورتی که می‌خواهید این کشور را مقصد مهاجرت خود قرار دهید و زندگی جدیدی را در آن شروع کنید بهتر است ابتدا با مزیت‌ها و عیب‌هایی که این کشور در اختیار شما قرار می‌دهد آشنا شوید.

این گونه راحت‌تر می‌توانید انتخاب کنید که آیا این کشور برای شما مناسب است یا خیر. در این بخش از بررسی مهاجرت به پرتغال سعی می‌کنیم تمامی عیب و مزیت‌هایی که با مهاجرت به این کشور نصیب شما می‌شود را بررسی کنیم.

مزایای مهاجرت به پرتغال

مهم ترین مزایای زندگی در کشور پزتغال شامل موارد زیر می باشد:

 1. مناظر طبیعی فوق العاده
 2. هزینه‌های زندگی پایین
 3. آب و هوای فوق العاده و متعادل
 4. سبک زندگی آرام و بدون استرس در کشور پرتغال یکی از جذابیت‌های مردم آن است.
 5. نرخ پایین جرائم باعث شده تا مردم این کشور زندگی آرام و بدون مشکلی را داشته باشند. به همین دلیل کشور پرتغال در رتبه ۳ صلح جهانی قرار گرفته است.
 6. تحصیل ارزان قیمت و به صرفه یکی از مهم‌ترین مزیت‌های زندگی در کشور پرتغال است که باعث شده سالانه دانش آموزان و دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند.
 7. رانندگی و حمل و نقل در این کشور به دلیل وجود سیستم‌های حمل و نقل و راهسازی فوق العاده در بهترین حالت انجام می‌شود. همچنین میزان ترافیک این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر می‌باشد.

کشور پرتغال علاوه بر مزیت‌های فوق العاده دارای عیب‌هایی نیز می‌باشد که بهتر است قبل از مهاجرت با این عیب‌ها آشنا باشید.

مهم‌ترین معایب زندگی در کشور

پرتغال شامل موارد زیر هستند:

 1. متاسفانه رانندگان پرتغالی در رانندگی بسیار بی احتیاطی کرده و همین موضوع موجب شده تا آمار تصادفات در این کشور افزایش پیدا کند.
 2. روکراسی یکی از عیب‌های بزرگ این کشور است. کارمندان وظیفه شناس زیادی در این کشور وجود دارند اما متاسفانه مانند ایران کاغذ بازی در این کشور بسیار بالا بوده و برای انجام کارهای اداری باید زمان زیادی را صرف کنید.
 3. کشور پرتغال دارای بزرگراه‌های استاندارد و ملی می‌باشد که دسترسی به بخش‌های مختلف کشور را بسیار راحت کرده است. اما عوارض گران قیمت این بزرگراه‌ها یکی از معایب زندگی در این کشور است.

فرهنگ مردم کشور پرتغال

فرهنگ یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین معیارهایی است که باید قبل از مهاجرت به هر کشوری بررسی کنید. برای مهاجرت به کشور پرتغال نیز باید فرهنگ مردم آن را مورد بررسی قرار دهید تا ببینید آیا می‌توانید با مردم آن‌ها ارتباط بگیرید یا خیر.

به طور کلی می‌توان گفت که مردم کشور پرتغال مردمی خون گرم، مهربان و شریف هستند. این مردم مهمان نوازی فوق العاده ای مانند ما ایرانی‌ها دارند و همین موضوع باعث شده تا ارتباط بین آن‌ها بسیار محکم و گرم باشد.

یکی از نکاتی که باید در رابطه با مردم این کشور بدانید این است که مردم پرتغالی با صدای بلند و سریع صحبت می‌کنند. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افرادی که با نحوه معاشرت این مردم آشنایی ندارند فکر کنند که رفتار آن‌ها توهین آمیز است. اما اصلاً این طور نیست. آمار نژاد پرستی در کشور پرتغال بسیار پایین است و این امر به دلیل فرهنگ غنی و صمیمی این مردم است. پس زمانی که به این کشور مهاجرت کردید سعی کنید زبان بومی این مردم را برای معاشرت استفاده کنید تا ارتباط گیری بهتری بین شما انجام گیرد.

بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

تا این جای مقاله با مزایا و معایب و ویژگی‌های مختلف کشور پرتغال آشنا شدیم. دیدیم که این کشور ویژگی‌های بسیار زیادی داشته و زندگی در آن آرام و به صرفه است. حال وقت این است که برویم سراغ یکی از بخش‌های بسیار مهم مقاله یعنی معرفی بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت کشور پرتغال دارای شهرهای فراوانی است که هر کدام از این شهرها آب و هوای مختلفی داشته و دارای شرایط زندگی مختلفی نیز می‌باشند.

همین موضوع موجب شده تا افراد برای پیدا کردن شهر مناسب برای زندگی در این کشور زمان زیادی را به خرج دهند. البته این کار درستی است و شما نیز بهتر است زمان زیادی را برای بررسی شهرهای مختلف این کشور هزینه کنید؛ زیرا شهرهای مختلف این کشور ویژگی‌ها و عیب‌های مختلفی داشته و قبل از مهاجرت به این کشور و زندگی در این شهرها باید با این موارد آشنا باشید. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم ۱۰ مورد از بهترین شهرهای کشور پرتغال که بهترین شهرها برای زندگی هستند را با هم بررسی کنیم.

شهر لیسبوون

شهر لیسبون که یکی از خاص‌ترین شهرهای کشور پرتغال است، پایتخت این کشور محسوب می‌شود. شهر لیسبون را همچنین به عنوان پایتخت اقتصادی کشور پرتغال نیز می‌شناسند و این موضوع به دلیل شرایط شغلی و اقتصادی این شهر است. اگر به دنبال بهترین شهر برای اقامت در کشور پرتغال هستید به شما شهر لیسبون را پیشنهاد می‌دهیم.

این شهر به دلیل این که به عنوان پایتخت کشور پرتغال شناخته می‌شود مرکز بسیاری ادارات، مراکز مهم خرید، شرکت‌ها، ورزشگاه‌های مهم و... می‌باشد. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که این شهر نسبت به دیگر شهرهای کشور پرتغال از هزینه‌های زندگی بالاتری برخوردار است. این کشور از بافت خانه‌های بسیار زیبایی برخوردار است و همچنین دارای فرهنگ‌های مختلفی درون خود می‌باشد.

این شهر جزو شلوغ‌ترین و پر جنب و جوش‌ترین شهرهای کشور پرتغال بوده و همین موضوع موجب شده لیسبون به یکی از زنده‌ترین شهرها حتی در ساعات انتهای شب تبدیل شود. می‌توانید در هر ساعتی که خواستید در این شهر به تفریحات خود بپردازید، به رستوران‌های زیبا بروید، موزه‌های شهر را دیدن کرده و از دیگر اماکن این شهر استفاده کنید. مهم‌ترین ویژگی مردم شهر لسیبون این است که مردم این شهر اغلب به زبان انگلیسی مسلط بوده و می‌توانید با زبان انگلیسی با آن‌ها صحبت کنید
شهر لیسبون

شهر پورتو

یکی از معروف‌ترین شهرهای کشور پرتغال که پس از شهر لیسبون نام آن بسیار شناخته شده است شهر پرتو می‌باشد. از شهر پرتو به عنوان دومین شهر زیبا و جذاب کشور پرتغال یاد می‌شود و همین نیز موجب شده این شهر به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرین تبدیل شود. این شهر دارای بافت ساختمانی مدرن و سنتی بسیار زیبایی می‌باشد که با بندرهای جذاب ترکیب شده است.

شهر پرتو دارای رودهای مختلفی بوده و همین موضوع نیز موجب شده تا بندرهای زیادی در آن وجود داشته باشد. مردم این شهر از فرهنگی بسیار غنی برخوردار هستند که روابط بسیار گرمی با یکدیگر و مهاجرین دارند. این شهر با پایتخت کشور پرتغال یعنی شهر لیسبون حدود ۳ ساعت فاصله داشته و برخلاف آن که دارای شلوغی و ترافیک زیادی می‌باشد، ترافیک شهر پرتو بسیار کم بوده و رفت و آمد در مرکز این شهر بسیار آسان است. از ویژگی‌های دیگر این شهر می‌توان به ویژگی‌های ظاهری آن مانند خیابان‌های برگی، پارک‌ها و چشمه‌های زیبا و... اشاره کرد.
شهر پورتو

شهر براگا

شهر براگا یکی دیگر از شهرهای معروف و شناخته شده کشور پرتغال است که معمولاً در انتخاب سوم مهاجرین قرار می‌گیرد. این شهر به‌عنوان پایتخت مذهبی کشور پرتغال شناخته شده و این موضوع به دلیل وجود کلیساهای فراوان در آن است. شهر براگا از قدیمی‌ترین شهرهای کشور پرتغال بوده و همین امر نیز باعث شده تا اماکن دیدنی فوق‌العاده زیبایی در این شهر واقع شده باشند.
اگر به دنبال شهری هستید که دارای جمعیت و بافت جوان بیشتری باشد می‌توانید شهر براگا را برای مهاجرت خود انتخاب کنید. شهر براگا دارای دانشگاه معتبر زیادی است که باعث شده سیستم آموزشی آن در سطحی بین‌المللی شناخته شود.
متوسط هزینه‌های زندگی در این شهر زیبا و سرسبز به میانگین معادل ۱۰۰۰ یورو است که البته نسبت به سبک زندگی شما نیز متغیر خواهد بود. از دیگر مزیت‌های شهر براگا پرتغال می‌توان به وجود فرصت‌های شغلی فوق‌العاده، هزینه زندگی پایین، اماکن دیدنی زیبا، فضاهای توریستی جذاب و... اشاره کرد که همه ارزش زندگی در این کشور را بیشتر می‌کنند.

شهر براگا

شهر فونشال

اگر می‌خواهید اقامت خود در کشور پرتغال را در شهری زیبا، خوش و آب‌وهوا و دارای منابع طبیعی فوق‌العاده ادامه دهید می‌توانید محل اقامت خود در این کشور را شهر فونشال قرار دهید. شهر فونشال یکی از زیباترین شهرهای کشور پرتغال است که به دلیل مزیت‌های فوق‌العاده‌اش توانسته گردشگران و مهاجران زیادی را جذب خود کند.
این شهر فوق‌العاده دارای آب‌وهوای گرم و متعادل است که باعث رویش گیاهان مختلف و زیبایی در آن شده است. از این شهر به دلیل ویژگی‌های فوق‌العاده‌اش می‌توان به‌عنوان چهارمین شهر برتر پرتغال برای مهاجرت یادکرد. در نزدیکی این شهر زیبا جزیره‌ای جذاب به نام مادیرا قرار گرفته است که برای افرادی که قصد انجام دورکاری و صحبت‌کردن به زبان انگلیسی را دارند بهترین مقصد است.
هزینه زندگی در شهر فونشال به طور متوسط معادل ۱۴۰۰ یورو به‌صورت ماهانه است. نکته حائز اهمیتی که دررابطه‌با این شهر وجود دارد این است که شهر فوشنال جزو ۲۵۰ شهر برتر دنیا است و این موضوع به دلیل مزیت‌های و زیبایی‌های فوق‌العاده این شهر است.

شهر فونشال

شهر پونتا دلگادا

 اگر می‌خواهید اقامت خود در کشور پرتغال را در شهری زیبا، خوش و آب‌وهوا و دارای منابع طبیعی فوق‌العاده ادامه دهید می‌توانید محل اقامت خود در این کشور را شهر فونشال قرار دهید. شهر فونشال یکی از زیباترین شهرهای کشور پرتغال است که به دلیل مزیت‌های فوق‌العاده‌اش توانسته گردشگران و مهاجران زیادی را جذب خود کند.
این شهر فوق‌العاده دارای آب‌وهوای گرم و متعادل است که باعث رویش گیاهان مختلف و زیبایی در آن شده است. از این شهر به دلیل ویژگی‌های فوق‌العاده‌اش می‌توان به‌عنوان چهارمین شهر برتر پرتغال برای مهاجرت یادکرد. در نزدیکی این شهر زیبا جزیره‌ای جذاب به نام مادیرا قرار گرفته است که برای افرادی که قصد انجام دورکاری و صحبت‌کردن به زبان انگلیسی را دارند بهترین مقصد است.
هزینه زندگی در شهر فونشال به طور متوسط معادل ۱۴۰۰ یورو به‌صورت ماهانه است. نکته حائز اهمیتی که دررابطه‌با این شهر وجود دارد این است که شهر فوشنال جزو ۲۵۰ شهر برتر دنیا است و این موضوع به دلیل مزیت‌های و زیبایی‌های فوق‌العاده این شهر است.

شهر پونتا دلگادا

شهر آویرو

اگر می‌خواهید اقامت خود در کشور پرتغال را در شهری زیبا، خوش و آب‌وهوا و دارای منابع طبیعی فوق‌العاده ادامه دهید می‌توانید محل اقامت خود در این کشور را شهر فونشال قرار دهید. شهر فونشال یکی از زیباترین شهرهای کشور پرتغال است که به دلیل مزیت‌های فوق‌العاده‌اش توانسته گردشگران و مهاجران زیادی را جذب خود کند.
این شهر فوق‌العاده دارای آب‌وهوای گرم و متعادل است که باعث رویش گیاهان مختلف و زیبایی در آن شده است. از این شهر به دلیل ویژگی‌های فوق‌العاده‌اش می‌توان به‌عنوان چهارمین شهر برتر پرتغال برای مهاجرت یادکرد. در نزدیکی این شهر زیبا جزیره‌ای جذاب به نام مادیرا قرار گرفته است که برای افرادی که قصد انجام دورکاری و صحبت‌کردن به زبان انگلیسی را دارند بهترین مقصد است.
هزینه زندگی در شهر فونشال به طور متوسط معادل ۱۴۰۰ یورو به‌صورت ماهانه است. نکته حائز اهمیتی که دررابطه‌با این شهر وجود دارد این است که شهر فوشنال جزو ۲۵۰ شهر برتر دنیا است و این موضوع به دلیل مزیت‌های و زیبایی‌های فوق‌العاده این شهر است.

شهر اویرو

شهر کویمبرا

شهر کویمبرا که یکی از شهرهای قدیمی کشور پرتغال است دارای مزیت‌های زیادی است. مهم‌ترین مزیت این شهر ساختمان‌های زیبا و جذابی است که به دلیل تاریخی بودن این شهر درون آن ساخته شده‌اند. اکثر این ساختمان‌ها موزه‌هایی شیک و جذاب هستند که گویای تاریخ غنی کشور پرتغال و شهر کویمبرا هستند. کویمبرا را به‌عنوان شهر دانش نیز می‌شناسند که این موضوع به دلیل قرارگیری معروف‌ترین دانشگاه‌های کشور پرتغال در این شهر است.
می‌توان گفت که مردم شهر کویمبرا از فرهنگ‌های مختلف و سلایق متنوعی برخوردار هستند و این موضوع موجب شده تا از نظر فرهنگی با شهری رنگارنگ مواجه شوید. نسبت به دیگر شهرهای کشور پرتغال می‌توان گفت که این شهر هزینه‌های زندگی پایین‌تری داشته و تنها باید ۱۳۰۰ یورو برای زندگی در آن بپردازید. این هزینه نسبت به ویژگی‌های فوق‌العاده این شهر مانند ساختمان‌های زیبا و امنیت بالا کاملاً ارزش بالایی دارد.
شما می‌توانید با زندگی در این شهر دسترسی راحتی به شهرهای مهم کشور پرتغال یعنی لیسبون و پورتو داشته باشید. سیستم درمانی فوق‌العاده و حمل‌ونقل عمومی پیشرفته این شهر باعث شده تا زندگی در آن راحت‌تر شود.

شهر کویمبرا

شهر پورتیمائو

از دیگر شهرهایی که می‌توان به‌عنوان بهترین شهر جهت اقامت پرتغال نامید شهر پورتیمائو است. این شهر دارای سواحل طلایی و آب‌وهوای فوق‌العاده مطبوعی است که زندگی در آن را بسیار لذت‌بخش کرده است. این شهر توانسته لقب هشتمین شهر برتر کشور پرتغال را به خود عنوان دهد و دلیل این موضوع مزیت‌های این شهر است که در ادامه بررسی می‌کنیم.
شهر پورتیمائو دارای آرامش و زیبایی‌های خاصی است که باعث شده افراد بازنشسته برای لذت‌بردن از باقی زندگی خود به آن مهاجرت کنند. معماری این شهر به‌اندازه‌ای زیبا است که باعث شده با قدم‌زدن در این شهر از جذابیت‌های آن نهایت لذت موجود را ببرید. این شهر زیبا دارای مکان‌های تفریحی فوق‌العاده‌ای است که موجب شده تعداد مهاجران آن سال‌به‌سال بیشتر شود.
متأسفانه این شهر فوق‌العاده از سیستم حمل‌ونقل شهری ضعیفی برخوردار است؛ اما به دلیل راه‌سازی‌های فوق‌العاده و شریان‌های این شهر می‌توانید به‌راحتی به مهم‌ترین شهرهای کشور پرتغال سفر و رفت‌وآمد داشته باشید. برای زندگی در این شهر به‌صورت ماهیانه باید متوسط هزینه ۱۶۴۷ یورو را در نظر بگیرید.

شهر پورتیماعو

شهر فارو

فارو نیز یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای مهاجرانی است که به کشور پرتغال مهاجرت می‌کنند. این شهر زیبا پایتخت منطقه الگارو است که به‌عنوان ویژگی اصلی این شهر شناخته می‌شود. دیگر ویژگی‌هایی که باعث جذابیت‌های زیادی در این شهر شده سبک معماری فوق‌العاده‌ای است که در آن شاهد هستیم. تمامی ساختمان‌های این شهر در سبک‌های نئوکلاسیک و قرون‌وسطایی طراحی شده‌اند و این موضوع به زیبایی‌های ظاهری شهر افزوده است.
این شهر محبوب دارای ۶۴ هزار نفر جمعیت است و نسبت به دیگر شهرهای کشور پرتغال از ترافیک بسیار کمی برخوردار است. این امر باعث شده تا آرامش خاصی در این شهر برقرار باشد. شهر فارو در جنوبی‌ترین نقطه کشور پرتغال قرار گرفته است. شما با زندگی در این شهر تجربه‌های فوق‌العاده‌ای کسب خواهید کرد.
به طور مثال می‌توانید از موزه‌های کلاسیک، کلیساهای بزرگ و جذاب و میدان‌های و پاک‌های این شهر برای گذران وقت خود استفاده کنید. این شهر از هزینه زندگی پایینی برخوردار بوده و می‌توان با کمترین هزینه در آن یک زندگی خوبی را تجربه کرد.


شهر فارو

شهر ویزو

و اما آخرین شهری که می‌خواهیم در این بخش از مقاله برای اقامت پرتغال به شما معرفی کنیم شهر ویزو است. شهر ویزو یکی از خاص‌ترین شهرهای کشور پرتغال است که در مرکزی‌ترین قسمت این کشور قرار گرفته است. این شهر زیبا از شادترین شهرهای پرتغال بوده و درون خود دارای مراکز تفریحی بسیار زیادی است. شهر ویزو از خوش‌آب‌وهواترین شهرهای پرتغال است و در زمینه‌های سیستم حمل‌ونقل شهری و بهداشت عمومی در رتبه اول این کشور قرار گرفته است.
پس می‌توانید با خیالی راحت به این شهر از پرتغال مهاجرت کرده و از مزیت‌های آن نهایت استفاده را ببرید. به دلیل این که شهر ویزو یکی از شهرهای برتر کشور پرتغال است سطح و کیفیت زندگی مردم به طور مداوم در حال پیشرفت بوده و دارای مسئولین فوق‌العاده‌ای است. از نظر دانش نیز می‌توان گفت که دانشگاه‌ها و مدارس مناسبی در این شهر وجود دارند که موجب شده تحصیل در آن نیز از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

شهر ویزو

آمار مهاجران به پرتغال

یکی از مهم‌ترین نکاتی که بهتر است قبل از مهاجرت به هر کشوری با آن آشنا باشید، آمار مهاجرانی است که به این کشور ورود می‌کنند. تا این جای مقاله از مزیت‌ها، ویژگی‌ها و زیبایی‌های کشور پرتغال گفتیم و در بخش‌های مختلف هزینه‌های زندگی و مهاجرت به این کشور را بررسی کردیم. اما اگر از نظر آماری با شرایط مهاجرتی این کشور آشنا باشید قطعاً بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا این کشور برای مهاجرت شما خوب است یا خیر.
اگر بخواهیم از لحاظ آماری مهاجرینی که به این کشور وارد شده‌اند را بررسی کنیم باید بگوییم که کشور پرتغال در سال ۲۰۲۲ دارای ۶۶۲۰۰۰ نفر ساکن خارجی بوده و حدود ۶٫۵ درصد از جمعیت کشور پرتغال را تشکیل داده‌اند. اکثر مهاجران کشور پرتغال در شهرهای لیسبون، فارو، ستوبال و پورتو زندگی می‌کنند. این اطلاعات بر اساس اطلاعاتی که سایت کمیسیون اروپا در اختیار ما قرار داده به‌دست‌آمده‌اند. بر اساس این اطلاعات می‌توان گفت که نرخ مهاجرت در سال‌های اخیر روبه‌رشد بوده و در این سال‌ها مهاجران بیشتری به کشور پرتغال ورود کرده‌اند.

مهاجرت به پرتغال و میزان رضایت مهاجران

تا این جای مقاله مزیت‌های زیادی از کشور پرتغال را برای شما گفتیم و این موضوع به دلیل ویژگی‌های خاصی است که در این کشور وجود دارد. به همین دلیل می‌توان به‌جرئت گفت که میزان رضایت مهاجرینی که در این کشور زندگی می‌کنند معادل ۷۹ درصد است. این نظرسنجی توسط مراجع دولتی در کشور پرتغال به‌دست‌آمده و مطمئن است.
پس با خیال راحت می‌توانید به این کشور مهاجرت کرده و از مزیت‌های فوق‌العاده آن برای ساخت زندگی جدیدی استفاده کنید. روش‌های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که کسب اقامت پرتغال را بسیار راحت‌تر کرده است. نیازی نیز نیست نگران مشکلات این کشور باشید. کشور پرتغال دارای مشکلات بسیار کمی بوده و می‌تواند رضایت حداکثری شما را جذب کند. دولت این کشور همواره در حال حل‌کردن این مشکلات است تا بتوانید رضایت مردم بومی و مهاجرین این کشور را به طور کامل کسب کند.
میزان رضایت دانشجویان در این کشور معادل ۷۰ درصد است که به دلیل سختی ورود به برخی دانشگاه‌ها عدد این رضایت کمی کاهش‌یافته است. البته امروزه این رقم به دلیل ایجاد شغل‌های فراوان در کشور پرتغال افزایش پیدا کرده و رضایت بسیاری از افراد را به دست آورده است.

ویزاپ؛ ارائه دهنده بهترین خدمات مهاجرت به پرتغال

به دنبال یک مؤسسه مهاجرتی عالی برای انجام خدمات مشاوره‌ای هستید؟ ما در ویزاپ بهترین شرایط را برای شما فراهم کردیم تا مهاجرت را برایتان بسیار ساده کنیم. مؤسسه مهاجرتی ویزاپ یکی معتبرترین موسسه‌های مهاجرتی در کشور ایران است که بهترین خدمات مهاجرتی را به هم‌وطنان خود ارائه می‌دهد. این مؤسسه فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ شروع کرده و در این سال‌ها توانسته موفقیت‌های فراوانی را به دست بیاورد.
ما در مجموعه ویزاپ تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به استارتاپ‌ها و جوانان بااستعداد فرصتی فوق‌العاده برای مهاجرت ارائه دهیم. این مؤسسه توانسته خدمات مهاجرتی مختلفی را انجام دهد و این موضوع را مدیون متخصص‌های مهاجرت و مشاورینش در این حوزه است. اگر می‌خواهید یک مهاجرت راحت داشته باشید می‌توانید به مؤسسه مهاجرتی ما مراجعه کرده و با دریافت مشاوره‌های کامل از تمامی وجوه مهاجرت باخبر شوید.
ما در مؤسسه ویزاپ بهترین خدمات مهاجرت را برای هر کشوری مانند کانادا، آلمان، پرتغال و... انجام می‌دهیم. تخصص و مهارت وکلای ویزاپ باعث شده تا افراد زیادی مهاجرتی موفق و جذاب تجربه کنند. تنها کاری که نیاز است بکنید تماس‌گرفتن با بخش مشاوره شرکت ویزاپ است.

نتیجه گیری

امروزه به دلیل شرایطی که در کشور ما وجود دارد افراد زیادی اقدام به مهاجرت کرده و این افراد مقاصد مختلفی را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. از کشورهای آمریکایی مانند آمریکا، برزیل، کانادا و... گرفته تا کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا و... . یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت کشور پرتغال است. کشور پرتغال یکی از زیباترین و خاص‌ترین کشورهای اروپایی است که دارای جذابیت‌های ظاهری زیادی دارد.
شما می‌توانید با روش‌های متنوعی اقامت پرتغال را دریافت کنید. از روش‌های تحصیلی و کاری گرفته تا روش‌های سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد فرزند و... . با مهاجرت به پرتغال متوجه خواهید شد که فرصت‌های شغلی فراوانی برای شما در این کشور ایجاد شده است. از شغل‌های پر درآمد و اداری گرفته تا شغل‌های کم زحمت. یکی از بهترین ویژگی‌های کشور پرتغال هزینه پایین زندگی در آن است. شما می‌توانید با کمترین هزینه در این کشور خانه‌ای را اجاره یا خریداری کنید.
از طرف دیگر هزینه‌های خورد و خوراک و حمل‌ونقل نیز در شرایط مناسبی قرار دارند که باعث شده بسیار از افراد این کشور زیبا و جذاب را برای مهاجرت انتخاب کنند. برای کسب مشاوره‌های موردنیاز جهت مهاجرت به کشور پرتغال می‌توانید با مشاورین ما در ویزاپ تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا خدمات درمانی در پرتغال رایگان است؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در رابطه با کشور پرتغال وجود دارد خدمات درمانی فوق العاده آن است. در کشور پرتغال خدمات درمانی در بهترین کیفیت ارائه می‌شوند. اما نمی‌توان گفت که تمامی این خدمات رایگان هستند.

خدمات درمانی مختلف کشور پرتغال هزینه‌های مختلف خود را دارند اما نسبت به دیگر کشورهای اروپایی از قیمت مناسب‌تری برخوردار هستند. خدماتی مانند زایمان در این کشور به صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود تا بتوان جمعیت جوان این کشور را افزایش داد.

آیا اقامت دائم پرتقال نیاز به تمدید دارد؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد از ما می‌پرسند این است که آیا اقامت دائم در کشور پرتغال نیازمند تمدید می‌باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نه. کشور پرتغال مانند دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی دارای دو نوع اقامت موقت و اقامت دائم می‌باشد.

اقامت موقت در این کشور معادل ۲ سال است که باید پس از رسیدن موعد آن را تمدید کنید. اما زمانی که اقامت پرتغال را به صورت دائم دریافت می‌کنید، شهروند این کشور محسوب شده و دیگر نیازی به تمدید اقامت خود نخواهید داشت.

کدامیک از روش‌های مهاجرت به پرتغال کم هزینه تر است؟

همانطور که در این مقاله دیدید مهاجرت به این کشور زیبا و فوق العاده دارای روش‌های زیادی می‌باشد. اما اینکه کدام روش مناسب‌تر و کم هزینه تر است باید گفت که روش‌های تحصیلی و کاری از کم هزینه ترین روش‌های مهاجرت به این کشور هستند.

البته در روشی که با استفاده از ویزای همراهی وارد این کشور می‌شوید نیز تنها باید هزینه‌های دریافت ویزا را پرداخت کرده و تمکنی مالی برای زندگی در این کشور داشته باشید. روش تحصیلی کمترین زحمت و هزینه را بین این روش‌ها دارد.

هزینه زندگی و میانگین درآمد در کشور پرتغال چقدر است؟

کشور پرتغال یکی از به صرفه ترین کشورهایی است که در قاره اروپا وجود دارد. برخلاف مزیت‌های زیادی که این کشور دارد هزینه‌های زندگی در آن بسیار به صرفه بوده و نسبت به درآمدهایی که افراد در آن کسب می‌کنند ارزش بالایی دارد.

هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف کشور پرتغال متفاوت است. اما می‌توان گفت این هزینه به طور متوسط معادل ۱۲۰۰ الی ۱۳۰۰ یورو می‌باشد. میانگین درآمد مشاغل مختلفی که در این کشور وجود دارد را نیز در بخش‌های بالاتر این مقاله برای شما بررسی کرده ایم.

قانون اعطای تابعیت پرتغال بر اساس قانون خون است یا خاک؟

از دیگر سوالات مهمی که متقاضیان مهاجرت از ما می‌پرسند این است که قانون اعطای تابعیت پرتغال بر اساس قانون خون است یا قانون خاک؟ همانطور که در بخش‌های قبلی این مقاله بررسی کردیم در صورتی که یکی از والدین تابعیت کشور پرتغال را داشته باشد، این والدین می‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. از طرفی دیگر در صورتی که والدین تنها مدت زمان موقتی در این کشور اقامت دارند اما فرزند در این کشور متولد شده، می‌توانند برای گرفتن تابعیت آن اقدام کرده و فرزند خود را یکی از شهروندان کشور پرتغال کنند. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد با روش تولد فرزند برای فرزندان خود اقامت این کشور را دریافت کنند.

آیا می‌توانم بدون اخذ ویزای پرتغال به این کشور مهاجرت کنم؟

خیر؛ نمی‌توان بودن اخذ ویزا به این کشور مهاجرت کرد. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور پرتغال وجود دارد که مهاجرت و کسب اقامت پرتغال را برای افراد راحت‌تر کرده است. شما می‌توانید از هر کدام از روش‌های تحصیلی، کاری، ازوداج و... به این کشور مهاجرت کنید. اما هرکدام از این روش‌ها ویزای مخصوص خود را داشته و هزینه‌های مربوط به خود را نیز دارا می‌باشند.

روش های مهاجرت به پرتغال

شرایط کشور های مختلف جهت مهاجرت

2 دیدگاه در “مهاجرت به پرتغال + هزینه و شرایط

 1. امیرمحمد گفت:

  درود براي اپلاي دكترا نوشتن پروپوزال واجبه؟

  1. موسسه مهاجرتی ویزاپ گفت:

   سلام امیرمحمد عزیز، بستگی به رشته و دانشگاه داره. زمان اپلای کردن مدارکی که دانشگاه نیاز دارد رو چک کنید.
   با پر کردن فرم مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =