مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

کشور دانمارک و انواع ویزای آن

دانمارک کشوری کوچک در حوزه اسکاندیناوی است که در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از مقاصد اصلی ایرانیان برای مهاجرت معرفی شده است. این کشور استاندارد زندگی بالایی دارد و شهروندان آن از مزایای زیادی مانند سیستم آموزشی پیشرفته، مراقبت‌های پزشکی فوق‌العاده، نرخ پایین بیکاری، دستمزدهای نسبتاً بالا و همچنین رفاه اجتماعی عالی برخوردارند. اگر شما نیز قصد ورود به این کشور را دارید، در مرحله اول باید اقدام به دریافت ویزا کنید. ویزای دانمارک انواع مختلفی دارد و برای دریافت آن باید شرایط و مدارک به خصوصی را ارائه دهید که در این مقاله قصد داریم به‌صورت کامل به بررسی آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

انواع ویزای دانمارک

دولت دانمارک برای کنترل ورود مهاجران به این کشور، انواع مختلفی از ویزا را معرفی کرده است. هر نوع ویزا با هدف خاصی ارائه می‌شود و برای دریافت آن نیاز به شرایط خاصی خواهد بود. بااین‌حال شهروندان و افرادی که اقامت دائم یکی از کشورهای عضو شنگن را داشته باشند، برای ورود به دانمارک نیازی به اخذ ویزا ندارند. رایج‌ترین انواع ویزا دانمارک را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

ویزای نوع A

ویزای نوع A دانمارک که نوعی ویزای ترانزیت است، به مسافرانی که قصد توقف در کشور دانمارک را دارند ارائه می‌شود. این ویزا به شهروندان کشورهای غیر شنگن اجازه می‌دهد که هنگام مسافرت به کشورهای دیگری که عضو شنگن نیستند، برای مدت کوتاهی در دانمارک توقف داشته باشند. با این ویزا اجازه خروج از فرودگاه را نخواهید داشت و تنها می‌توانید تا زمان پرواز بعدی، در محیط فرودگاه اقامت داشته باشید.

ویزای نوع B

نوع دیگر ویزای ترانزیت دانمارک، ویزای نوع B است که برخلاف ویزای نوع A، امکان خروج از فرودگاه را به شخص می‌دهد. با دریافت این ویزا می‌توانید حداکثر به مدت ۵ روز در دانمارک توقف داشته باشید و از نقاط مختلف این کشور بازدید کنید.

ویزای نوع C

از دیگر انواع ویزای دانمارک که برای اهداف توریستی ارائه می‌شود، ویزای نوع C یا ویزای کوتاه‌مدت است که به دارندگان آن اجازه می‌دهد علاوه بر اقامت در دانمارک، به سایر کشورهای عضو شنگن نیز سفر کنند. این ویزا برای اقامت کوتاه‌مدت، معمولاً تا ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه و برای اهداف تجاری، الحاق خانواده، توریستی، سیاسی، آموزشی و درمانی اعطا می‌شود و دارای انواع مختلفی است.

ویزای نوع C یکبار ورود 

ویزای C کشور دانمارک باتوجه‌به هدف سفر، می‌تواند انواع مختلف یکبار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود داشته باشد. با دریافت ویزای ۱ بار ورود یا single-entry visa، تنها اجازه دارید یک‌بار وارد دانمارک یا سایر کشورهای منطقه شینگن شوید و اگر کشور را ترک کنید، ویزای شما نیز منقضی خواهد شد.

ویزای نوع C دو بار ورود 

ویزای ۲ بار ورود دانمارک یا double-entry visa، به دارنده آن اجازه می‌دهد که تا زمان اعتبار ویزا، حداکثر دو بار وارد دانمارک یا سایر کشورهای شینگن شود؛ بنابراین با دریافت این نوع ویزا دانمارک می‌توانید یک‌بار این کشور را به خارج از منطقه شینگن ترک کنید و برای بار دوم نیز اجازه ورود به دانمارک را داشته باشید. اما برای بار دومی که از منطقه شینگن خارج شوید، اعتبار ویزای شما نیز منقضی خواهد شد.

ویزای نوع C چند بار ورود 

کامل‌ترین نوع ویزای C دانمارک، ویزای چند بار ورود یا multiple-entry visa (MEV) است که به دارنده آن اجازه می‌دهد حداکثر به مدت ۹۰ روز در هر ۶ ماه (۱۸۰ روز) به میزان نامحدود از کشور دانمارک یا سایر کشورهای شنگن خارج و مجدداً وارد آن شود.

ویزای نوع D

از دیگر انواع ویزای دانمارک که امکان اقامت طولانی‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد، ویزای نوع D یا ویزای ملی دانمارک است. این ویزا معمولاً بین تجار و بازرگانانی که قصد تجارت در دانمارک را دارند محبوب است، اما می‌تواند برای کسانی که به دنبال کار یا تحصیل در دانمارک هستند هم مناسب باشد. اگر قصد اقامت طولانی‌مدت (بیش از ۹۰ روز و حداکثر تا یک سال) در دانمارک را دارید، دریافت این ویزا اجباری خواهد بود. ویزای نوع D توسط مقامات کنسولی کشور دانمارک با اهداف زیر صادر می‌شود.

 • گردشگری و توریستی
 • فعالیت‌های آموزشی یا تکمیل دوره‌های کارآموزی
 • فعالیت‌های حرفه‌ای، کاری و تجاری
 • دلایل خانوادگی

ویزای کار دانمارک

تمامی افرای که قصد کار در دانمارک را دارند، به جز شهروندان اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس، برای ورود به این کشور باید ویزا داشته باشند. رایج‌ترین ویزاهایی که برای اهداف کاری مناسب هستند را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

ویزای لیست مثبت The positive list 

این ویزا مناسب افرادی است که پیشنهاد شغلی از دانمارک دارند. لیست مشاغل موردنیاز برای دریافت این ویزا هر سال در ماه‌های ژانویه و ژوئن ارائه می‌شود. آخرین مشاغل موردنیاز برای دریافت این نوع ویزای کاری دانمارک شامل لیست زیر می‌شوند.

 • مهندس کامپیوتر، آی‌تی و فناوری اطلاعات
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی شبکه
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • پرستاری
 • پزشکی
 • دندانپزشکی

ویزای محدودیت پرداخت Pay Limit 

این ویزا برای متخصصان و افراد ماهری مناسب است که پیشنهاد شغلی با درآمدی بالاتر از حد متوسط دانمارک داشته باشند. در حال حاضر میزان درآمد تعیین شده برای اخذ این نوع ویزای دانمارک، ۴۴۸ هزار کرون دانمارک است.

ویزای مهارت‌های فردی خاص Special individual qualifications 

اگر در بخش‌های مختلف اجرا و نمایشی، هنری، ورزشی، مربیگری یا آشپزی مهارت خاص و بالایی دارید، این نوع ویزا دانمارک اجازه کار در این کشور را به شما خواهد داد.

ویزای مسیر سریع Fast track 

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای کار در دانمارک، اخذ ویزای Fast track است. برای واجد شرایط بودن دریافت این ویزا باید از یک شرکت تأیید شده توسط آژانس بین‌المللی استخدام و ادغام دانمارک SIRI، پیشنهاد شغلی داشته باشید.

ویزای توریستی دانمارک

برای اهداف گردشگری و توریستی انواع مختلفی از ویزای دانمارک وجود دارد که رایج‌ترین آنها ویزای شنگن یا ویزای ملی است. ویزای شینگن به دارنده آن اجازه می‌دهد که به مدت ۹۰ روز در هر ۶ ماه، در کشور دانمارک یا یکی از کشورهای عضو شنگن اقامت داشته باشد. نوع دیگر ویزای توریستی، ویزای اقامت طولانی‌مدت یا ملی است که در بخش ویزای نوع D دانمارک به بررسی آن پرداختیم.

ویزای تحصیلی دانمارک

افرادی که قصد تحصیل یا شرکت در دوره‌های آموزشی کشور دانمارک را دارند، باید باتوجه‌به نوع دوره انتخاب شده خود، ویزای مناسب را دریافت کنند. برای تحصیل در دوره‌های کوتاه‌مدت و نهایتاً سه‌ماهه، دانشجویان می‌توانند اقدام به اخذ ویزای شینگن کنند.

تحصیل در رشته‌های دانشگاهی و مقاطع لیسانس یا فوق‌لیسانس، نیاز به اخذ ویزای طولانی‌مدت خواهد داشت. برای این کار می‌توانید ویزای تحصیلی دانمارک که اعتبار یک‌ساله دارد را دریافت کنید. این ویزا را پس از پایان هر سال تحصیلی، می‌توان برای یک سال دیگر و تا پایان دوره تحصیلی تمدید کرد. شرایط اصلی دریافت ویزای طولانی‌مدت دانمارک برای تحصیل شامل موارد زیر می‌شوند.

 • نامه پذیرش از یک دانشگاه یا مؤسسه دانمارکی
 • مدارک تمکن مالی کافی
 • تسلط به زبان دانمارکی یا انگلیسی

ویزای سرمایه‌گذاری دانمارک

ویزای سرمایه‌گذاری (Investor Visa) برای کسانی مناسب است که قصد سرمایه‌گذاری در دانمارک را از طریق روش‌هایی مانند تأسیس شرکت، کارآفرینی، خرید ملک یا خرید بورس اوراق بهادار دارند. برای واجد شرایط بودن دریافت این نوع ویزای دانمارک، متقاضیان باید مدارکی مبنی بر برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود و همچنین تأثیر مثبت آنها روی اقتصاد دانمارک، ارائه دهند.

نوع دیگر ویزای موجود در این زمینه، استارتاپ ویزا دانمارک است که برای کارآفرینان یا افرادی که قصد تأسیس شرکت در این کشور را دارند طراحی شده است. درصورتی‌که طرح استارتاپ شما مورد تأیید دولت این کشور قرار بگیرد، امکان اقامت دوساله در دانمارک را خواهید داشت.

ویزای پزشکی دانمارک

ویزای پزشکی دانمارک به متخصصان حوزه درمان و بهداشت اجازه می‌دهد که در دانمارک کار و طبابت کنند. با داشتن شرایطی مانند مدارک تحصیلی پزشکی، سابقه کاری بیش از یک سال، تمکن مالی کافی و همچنین سن بین ۱۸ تا ۷۵ سال، می‌توانید اقدام به دریافت این ویزا کنید و برای ۲۴ ماه در دانمارک اقامت داشته باشید. رشته‌های مورد قبول برای دریافت ویزای پزشکی دانمارک شامل لیست زیر می‌شوند.

 • پزشکی عمومی
 • بینایی‌سنجی و اپتومتری
 • فیزیوتراپی
 • مامایی
 • رادیوگرافی
 • تکنسین آزمایشگاه پزشکی
 • کایروپراکتور
 • متخصص تغذیه

ویزای ازدواج دانمارک

ویزای ازدواج دانمارک به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد تا صرفاً به‌منظور ازدواج وارد کشور دانمارک شوند. افرادی که قصد اقامت بیشتر در دانمارک پس از ازدواج دارند نیز می‌توانند ویزای الحاق خانواده (Family Reunification Visa) را دریافت کنند. این ویزا به همسر شهروند یا مقیم دائم دانمارک اجازه اقامت در خاک دانمارک را می‌دهد.

ویزای شینگن دانمارک

ویزای شنگن دانمارک به دارنده آن اجازه می‌دهد که آزادانه در ۲۶ کشور عضو منطقه شینگن از جمله دانمارک سفر کند. اعتبار این ویزا حداکثر ۹۰ روز، در هر دوره ۱۸۰ روزه است و برای دریافت آن باید گذرنامه معتبر با حداقل ۳ ماه اعتبار بیش از مدت اقامت در دانمارک، بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو، مدرک اقامت و بودجه کافی برای زندگی در دانمارک را ارائه داد.

ویزای ترانزیت دانمارک

از رایج‌ترین انواع ویزا دانمارک، ویزای ترانزیت است که معمولاً در دو نوع ویزای ترانزیت فرودگاهی (ATV) و ویزای کوتاه‌مدت (ویزای نوع C) ارائه می‌شود. ویزای ATV برای افرادی که قصد توقف در فرودگاه دانمارک را برای چند ساعت دارند و منتظر پرواز بعدی به مقصد خود هستند، مناسب است. ویزای نوع C نیز برای اقامت بیشتر در دانمارک ارائه می‌شود. این نوع ویزا در بخش‌های قبلی به‌صورت کامل بررسی شده است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک

یکی از چالش‌برانگیزترین مراحل اخذ ویزا دانمارک، تهیه مدارک لازم است. مدارکی که باید ارائه دهید بستگی به نوع سفر و ویزای انتخاب شده شما دارد که در جدول‌های زیر می‌توانید به‌صورت کامل آنها را مشاهده نمایید.

مدارک لازم

اطلاعات تکمیلی

فرم درخواست ویزای دانمارک

فرم را از طریق وب‌سایت سفارت دانمارک می توانید دانلود کنید.

گذرنامه

حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
حداقل سه ماه پس از تاریخ خروج از دانمارک معتبر باشد.
حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

دو قطعه عکس در اندازه پاسپورتی

ابعاد ۳۵ × ۴۵ میلی‌متر

رنگی
پس‌زمینه سفید

حالت صورت خنثی

عدم استفاده از لنزهای رنگی، کلاه، عینک‌آفتابی و...

معرفی‌نامه (Cover Letter)

ذکر دلیل بازدید
تعیین تاریخ ورود و خروج به دانمارک

ذکر محل اقامت

وضعیت شغلی

بلیت و اطلاعات سفر

ذکر نام و نام خانوادگی

شماره‌پرواز

ساعت پرواز

تاریخ حرکت و بازگشت

قیمت بلیت

کد IATA

بیمه مسافرتی

پوشش حداقل ۳۰۰۰۰ یورو برای هزینه های پزشکی و تخلیه اضطراری

اعتبار داشتن در تمام کشورهای حوزه شنگن

مدرک اقامت در دانمارک

آدرس یا گواهی رزرو هتل

آدرس منزل میزبان (در صورت داشتن دعوت‌نامه)

مدارک وضعیت شهروندی

اصل شناسنامه

اصل سند ازدواج

گواهی طلاق

اصل گواهی فوت (در صورت لزوم)

تمکن مالی

۳۵۰ تا ۵۰۰ کرون دانمارک در روز

رسید پرداخت هزینه ویزا

هزینه ویزا را می توانید به‌صورت آنلاین در سایت وزارت امور خارجه دانمارک پرداخت کنید. برای بزرگسالان حدود ۸۰ یورو و برای کوکان، حدود ۴۰ یورو.

 مدارک عمومی برای اخذ ویزای دانمارک

نوع ویزا

مدارک خاص موردنیاز

ویزای کاری دانمارک

نامه قرارداد یا پیشنهاد کاری

مدارک تحصیلی به همراه ترجمه

مجوز دانمارکی برای کار (در صورت نیاز)

ویزای تحصیلی دانمارک

مدرک زبان انگلیسی موردنیاز

نامه پذیرش از دانشگاه

اطلاعات دقیق در مورد برنامه تحصیلی

ویزای سرمایه‌گذاری دانمارک

داشتن حساب رسمی در دانمارک

گواهی عدم سوءپیشینه

طرح سود و زیان سرمایه‌گذاری مربوطه

گواهی سوابق کاری و تحصیلی

ویزای توریستی دانمارک

ارائه مدارک عمومی کافی خواهد بود.

ویزای پزشکی دانمارک

رزومه تحصیلی با ذکر صلاحیت‌ها و تجربیات کاری به ترتیب زمانی

مدارک تخصص همراه با مدت‌زمان آموزش

سابقه کاری حداقل برای یک سال

ویزای ترانزیت دانمارک

ارائه مدارک عمومی کافی خواهد بود.

ویزای شینگن

ارائه مدارک عمومی کافی خواهد بود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک

مراحل اخذ ویزای دانمارک

پس از تعیین نوع ویزای مناسب و تهیه‌کردن مدارک لازم، نیاز است که مراحل گرفتن ویزا دانمارک را به طور کامل انجام دهید. توجه داشته باشید که طی‌کردن این مراحل نیاز به برنامه‌ریزی دقیقی دارد؛ به همین دلیل در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، می‌توانید با مشاوران مجموعه ویزاپ در ارتباط باشید.

 1. تعیین قرار ملاقات در سفارت پادشاهی دانمارک واقع در تهران
 2. پر کردن کامل فرم درخواست ویزا با اطلاعات صحیح
 3. پرداخت هزینه‌های ویزا
 4. تهیه معرفی‌نامه (Cover Letter) و ذکر دلیل سفر در آن
 5. پیوست کامل اسناد و مدارک مربوطه به همراه اطلاعات بیومتریک
 6. ارسال درخواست توسط شخص متقاضی به سفارت دانمارک و انتظار برای پاسخ از سمت سفارت

درخواست آنلاین ویزای دانمارک

اگر قصد دارید درخواست خود را برای اخذ ویزا دانمارک به‌صورت اینترنتی و آنلاین ارائه دهید، باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. وارد سیستم درخواست ویزا آنلاین دانمارک به این نشانی شوید.
 2. یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 3. فرم درخواست ویزای خود را پس از تکمیل، آپلود نمایید.
 4. هزینه‌های درخواست را به‌صورت آنلاین پرداخت کنید.
 5. معرفی‌نامه و سایر مدارک لازم را اسکن و آپلود نمایید.

هزینه ویزای دانمارک

یکی از شروط اصلی برای اخذ ویزا دانمارک، پرداخت هزینه‌های موردنیاز است. باتوجه‌به روشی که برای مهاجرت به دانمارک و اخذ ویزا انتخاب کرده‌اید، هزینه به خصوصی را باید پرداخت نمایید که مبلغ آن را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید.

نوع ویزا

هزینه

ویزای کوتاه‌مدت – شینگن

۸۰ یورو

ویزای کوتاه‌مدت برای کودکان بین ۶ تا ۱۱ سال

۴۰ یورو

ویزای بلندمدت (نوع D)

195 یورو

انواع مختلف ویزای کاری

۵۹۰ یورو

ویزای تحصیلی

۲۵۰ یورو

ویزای استارتاپ

۲۵۰ یورو

ویزای الحاق خانواده

۳۹۰ یورو

هزینه انواع ویزا دانمارک

جواب ویزای دانمارک چقدر طول می‌کشد؟

در حال حاضر زمان رسیدگی به پرونده‌ها و ارسال پاسخ از سمت سفارت، بیشتر از ۱۵ روز است. این مدت‌زمان ممکن است بسته به عوامل مختلفی تا ۸۰ روز نیز به طول بینجامد. برای بررسی زمان دقیق پاسخ، می‌توانید روند پردازش رسیدگی به پرونده خود را از سایت سفارت دانمارک به نشانی https://iran.um.dk/fa پیگیری کنید. برای سریع‌تر طی‌شدن روند پیگیری، توصیه می کیم که درخواست خود را شش ماه قبل از ورود به منطقه شینگن، تحویل سفارت دانمارک دهید.

اعتبار ویزای دانمارک

میزان اقامت شما در خاک دانمارک بستگی به نوع ویزای اخذ شده خواهد داشت. در جدول زیر می‌توانید مدت اعتبار هر نوع ویزا دانمارک را مشاهده کنید.

نوع ویزا

مدت اعتبار

ویزای شینگن دانمارک

۹۰ روز

ویزای کار دانمارک

باتوجه‌به نوع قرارداد کاری تا ۴ سال

ویزای تحصیلی

۱ سال با امکان تمدید تا پایان دوره تحصیلی

ویزای استارتاپ دانمارک

۲ سال با امکان تمدید

ویزای سرمایه‌گذاری دانمارک

۳ سال با امکان تمدید

ویزای طولانی‌مدت یا نوع D

1 سال

تمدید ویزای دانمارک

اکثر ویزاهای دانمارک قابلیت تمدید مجدد را دارند. نکته مهم در این زمینه توجه به تاریخ انقضای اعتبار ویزای فعلی است. تمدید ویزای دانمارک معمولاً زمان نسبتاً زیادی را نیاز خواهد داشت، به همین دلیل سرویس مهاجرت دانمارک توصیه می‌کند که روند تمدید را حداقل سه ماه قبل از انقضای ویزای فعلی خود آغاز کنید.

برای تمدید ویزا باید مدارک موردنیاز را که باتوجه‌به نوع ویزا، در بخش‌های قبلی ذکر شده است، از طریق پست یا به‌صورت اینترنتی به اداره مهاجرت دانمارک ارسال کنید. توجه داشته باشید که پس از ارسال مدارک، ممکن است نیاز به انجام مصاحبه مجدد نیز داشته باشید.

ویزای دانمارک برای ایرانیان

 ویزای مهاجرتی دانمارک برای شهروندان تمامی کشورها صادر می‌شود. بااین‌حال شهروندان غیر اتحادیه اروپا به‌خصوص ایرانیانی که قصد ورود به دانمارک را دارند، هنگام اخذ ویزا باید با چالش‌های بیشتری روبرو شوند. اخذ ویزا دانمارک برای ایرانیان با هزینه‌های مالی بالاتر، مدت‌زمان پردازش بیشتر و همچنین ارائه مدارک گسترده‌تر همراه است. باتوجه‌به سختی‌های موجود در این زمینه، توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای گرفتن ویزا دانمارک، حتماً با مشاورین مجموعه ویزاپ در ارتباط باشید تا مشاوره‌های لازم به‌صورت تخصصی در اختیار شما قرار بگیرد.

دلایل ریجکتی ویزای دانمارک

ریجکت‌شدن درخواست ویزا از سمت سفارت، برای هر شخصی می‌تواند ناامیدکننده باشد. درصورتی‌که درخواست ویزا رد شود باید مجدداً هزینه و زمان زیادی را برای ارائه درخواست جدید صرف کرد که می‌تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. برای جلوگیری از این مشکل، تمام دلایلی که باعث ردشدن درخواست ویزای دانمارک می‌شوند را در ادامه لیست کرده‌ایم.

 • بیمه مسافرتی نامعتبر
 • ارائه مدارک و اطلاعات غلط و نادرست
 • نقص در مدارک
 • عدم اعتبار پاسپورت
 • مدرک اقامت نامعتبر در دانمارک
 • تمکن مالی ناکافی
 • وضعیت نامطلوب ویزای شینگن
 • مشکلات امنیتی متقاضی
 • داشتن سوءسابقه
 • مصاحبه ضعیف با افسر مهاجرت
 • عدم ارائه شفاف هدف از سفر به دانمارک

رفع ریجکتی ویزای دانمارک

برای رفع ریجکتی درخواست ویزای خود، در مرحله اول باید دلیل اصلی ریجکت‌شدن ویزا را پیدا کنید و اقدام به رفع آن نمایید. درصورتی‌که تمام قوانین تعیین شده توسط سفارت دانمارک را رعایت کرده‌اید، اما بازهم درخواست شما رد شده است، می توانید موارد زیر را بررسی کنید.

 • تمکن مالی خود را به طور کامل و از طریق حساب‌های بانکی، میزان سرمایه موجود و... به یورو اثبات نمایید.
 • اطلاعات مالی در مورد عملکرد شغلی خود را به‌صورت فیش حقوقی سالانه ارائه دهید.
 • با ارائه بلیط‌های قابل‌استرداد خارج از منطقه شینگن، بازگشت خود به کشور را اثبات نمایید.
 • از ارائه اطلاعات غلط و غیرصادقانه خودداری کنید.
 • تمام مدارک تعیین شده را به سفارت ارائه دهید.

رفع ریجکتی ویزا دانمارک

سخن پایانی

دانمارک یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی و عضو شینگن است که به‌خاطر اقتصاد قوی، فرصت‌های شغلی مناسب، سیستم آموزشی باکیفیت و همچنین سطح رفاهی عالی، تبدیل به یکی از مقاصد ایرانیان شده است. اولین قدم برای ورود به دانمارک، اخذ ویزای این کشور است که از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در این مقاله به‌صورت جامع به بررسی انواع ویزای دانمارک و همچنین شرایط و مدارک لازم برای دریافت آن پرداختیم. درصورتی‌که نیاز به مشاوره بیشتری در این زمینه دارید، می‌توانید فرم مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ویزاپ دراسرع‌وقت با شما تماس بگیرند.

سؤالات متداول

چند نوع ویزا برای ایرانیانی که قصد ورود به دانمارک را دارند صادر می‌شود؟

شهروندان ایرانی می‌توانند برای انواع ویزای دانمارک از جمله ویزای شینگن دانمارک برای اقامت کوتاه‌مدت، ویزای کار برای اشتغال، ویزای دانشجویی برای تحصیل، ویزای الحاق خانواده برای پیوستن به اعضای خانواده و ویزای استارتاپ برای کارآفرینان، درخواست دهند.

برای تحصیل در دانمارک چگونه ویزا بگیریم؟

اصلی‌ترین شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، داشتن نامه پذیرش از یک مؤسسه یا دانشگاه معتبر دانمارکی به همراه نامه اثبات تمکن مالی، برای حمایت از خود در مدت‌زمان اقامت در دانمارک است. علاوه بر این باید به زبان انگلیسی یا دانمارکی (باتوجه‌به دانشگاه مدنظر) نیز تسلط کافی داشته باشید.

چگونه می‌توانم برای ویزای دانمارک اقدام کنم؟

برای اخذ ویزا کشور دانمارک باید فرم درخواست را از وب‌سایت سفارت دانمارک دانلود و تکمیل نمایید و به همراه مدارک لازم که باتوجه‌به نوع ویزا تعیین می‌شوند، به سفارت این کشور ارائه دهید.

هزینه ویزا دانمارک چقدر است؟

هزینه درخواست ویزا باتوجه‌به هدف سفر تعیین می‌شود و می‌تواند بین ۸۰ تا ۵۹۰ یورو متغیر باشد.

امکان اخذ اقامت دائم با ویزای دانمارک وجود دارد؟

بله. درصورتی‌که تمام قوانین مهاجرتی را رعایت نمایید، می‌توانید بسته به نوع ویزای خود و در صورت اقامت به مدت ۷ سال مداوم در خاک دانمارک، اقامت دانمارک را دریافت کنید.

روش اخذ ویزای دانمارک

ویزای سایر کشور ها