مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

شرایط اخذ ویزا انگلیس

کشور انگلیس جذابیت‌های زیادی را در بخش‌های مختلف مانند گردشگری، کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و... ارائه می‌دهد؛ به همین دلیل هر ساله افراد زیادی قصد ورود به این کشور را دارند. برای سفر به انگلیس، شهروندان اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) نیازی به ارائه ویزا ندارند؛ اما داشتن ویزا انگلیس برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا کاملاً الزامی است.

 باتوجه‌به این قانون، شهروندان ایرانی که قصد ورود به انگلیس را با اهداف توریستی، کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و... دارند باید حتماً ویزای انگلیس داشته باشند. اخذ ویزا انگلستان مراحل پیچیده و مختلفی دارد که می‌تواند هر شخصی را گمراه کند؛ به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم به بررسی کامل شرایط و مراحل اخذ ویزای انگلستان بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

شرایط اخذ ویزای انگلیس

متقاضیانی که قصد گرفتن ویزا انگلستان را دارند باید از شرایط به خصوصی برخوردار باشند. در مرحله اول ارائه دلیلی معتبر برای بازدید از انگلیس ضروری است. شما می‌توانید با اهداف گردشگری یا توریستی، تجاری، آموزشی، کاری و سایر اهدافی که مورد تأیید دولت انگلستان هستند، وارد خاک این کشور شوید. هدف و قصد ورود به انگلیس را می‌توان با مدارکی مانند دعوت‌نامه از دوستان و آشنایان، موسسه‌های آموزشی، شرکت‌های تجاری یا نامه رزرو هتل اثبات کرد.

پس از فراهم‌کردن مدارک لازم برای مشخص‌کردن قصد و هدف خود از ورود به انگلیس، باید ثبات مالی خود را نشان دهید. تمامی متقاضیانی که قصد گرفتن ویزای انگلستان را دارند باید بودجه کافی برای پوشش هزینه‌های خود در طول اقامتشان را داشته باشند. این هزینه‌ها معمولاً شامل حمل‌ونقل، اجاره‌خانه یا هتل، هزینه‌های روزمره و... می‌شوند. برای اثبات تمکن مالی خود، می‌توانید صورت‌حساب‌های بانکی یا نامه‌های حمایت مالی که از سمت دانشگاه‌ها یا مراکز کاری ارسال می‌شوند را ارائه دهید.

در مرحله بعد باید ثابت کنید که کشور انگلیس را پس از پایان اعتبار ویزای خود، ترک خواهید کرد. برای اثبات این موضوع می‌توان رزرو بلیت برگشت، اسناد مالکیت دارایی یا قراردادهای کاری در کشور مبدأ را ارائه داد. در برخی موارد اثبات تعهدات خانوادگی از طریق ارائه سند ازدواج نیز می‌تواند برگشت شما به کشور مبدأ را ثابت کند.

آخرین شرایط لازم برای دریافت ویزا انگلیس، نداشتن سو پیشینه و همچنین ارائه مدارک لازم است. متقاضیان اخذ ویزا با ارائه پیشینه و سابقه خود، باید ثابت کنند که هیچ تهدیدی برای امنیت ملی یا امنیت عمومی انگلیس ندارند و در فعالیت‌های غیرقانونی نیز شرکت نخواهند کرد. در کنار این شروط، ارائه برخی مدارک نیز کاملاً ضروری است که در بخش‌های بعد به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

مراحل اخذ ویزای انگلیس

یکی از دلایل اصلی عدم موافقت با ارائه ویزا، طی‌نکردن صحیح مراحل اخذ آن است. درصورتی‌که با مراحل گرفتن ویزا انگلستان آشنایی نداشته باشید، با چالش‌های مختلفی روبرو خواهید شد که می‌تواند زمان زیادی را از شما بگیرد. در ادامه مراحل کامل اخذ ویزای انگلستان به ترتیب ذکر شده‌اند که می‌توانید به‌تنهایی آن را طی کنید. هم چنین در صورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی، می‌توانید با کارشناسان مجموعه ویزاپ در ارتباط باشید.

تعیین هدف از سفر و انتخاب ویزا مناسب

باتوجه‌به تقاضای بسیار زیادی که برای ورود به انگلیس وجود دارد، دولت این کشور انواع مختلفی از ویزا را تعریف کرده است که باتوجه‌به هدف سفر خود، باید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که هر نوع ویزا، نیاز به مدارک خاص خود را دارد؛ به همین دلیل در انتخاب نوع ویزای خود دقت زیادی داشته باشید. برای مشاهده و بررسی انواع ویزا انگلستان، می‌توانید به وب‌سایت رسمی مهاجرت انگلستان به آدرس GOV.UK مراجعه کنید. برخی از رایج‌ترین انواع ویزا انگلیس در ادامه این مقاله نیز معرفی شده‌اند.

ارائه درخواست ویزا و پرداخت هزینه‌ها

پس از تعیین نوع ویزا متناسب با سفر خود، می‌توانید از طریق وب‌سایت GOV.UK، درخواست خود را به‌صورت آنلاین ارائه دهید. پس از ثبت درخواست نیز باید هزینه ویزا و همچنین هزینه‌های اضافی مانند مراقبت‌های بهداشتی را پرداخت نمایید. پس تکمیل پرداخت، یک شماره مرجع (Reference Number) که با GWF آغاز می‌شود، به شما ارائه خواهد شد که باید به‌خوبی از آن نگهداری کنید. ارائه این شماره مرجع برای انجام هرگونه اصلاح در درخواست ویزا یا رزرو قرار ملاقات، الزامی خواهد بود.

رزرو قرار ملاقات

پس از تکمیل درخواست ویزا و پرداخت هزینه‌های مربوطه، باید به وب‌سایت VFS Global به نشانی https://visa.vfsglobal.com/sur/en/gbr/login مراجعه نمایید و یک قرار ملاقات در نزدیک‌ترین سفارت انگلیس رزرو کنید. ارائه اطلاعات بیومتریک مانند اثر انگشت و عکس دیجیتال از متقاضی در این مرحله الزامی خواهد بود

بارگذاری مدارک

پس از تعیین قرار ملاقات، لازم است که مدارک و اسناد لازم را که در ادامه معرفی خواهیم کرد، بارگذاری نمایید. توجه داشته باشید که تنها ارائه اسکن مدارک به‌صورت ترجمه شده کافی خواهد بود و نیازی به ارائه اصل مدارک در این مرحله نیست.

حضور در سفارت انگلیس در زمان تعیین شده

پس از بارگذاری مدارک، باید در زمان تعیین شده در سفارت انگلیس حضور داشته باشید و با افسر مهاجرت مصاحبه کنید. در این ملاقات ممکن است سؤالاتی در خصوص اهداف شما از سفر به انگلیس پرسیده شود که باید به‌صورت کامل و دقیق پاسخ دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انجام مصاحبه، می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

پیگیری مراحل درخواست

پس از انجام تمامی مراحل، ایمیل یا پیامکی از سمت سفارت انگلستان برای شما ارسال خواهد شد که می‌توانید از طریق آن، مراحل درخواست ویزای خود را پیگیری کنید. پس از دریافت تأییدیه، می‌توانید به مرکز دریافت ویزا مراجعه کنید و ویزا و سایر مدارک خود را تحویل بگیرید.

مدارک لازم برای ویزای انگلیس

همان‌طور که گفته شد، دریافت هر نوع ویزا انگلستان نیاز به ارائه مدارک و اسناد به خصوصی دارد. به‌طورکلی مدارک لازم برای درخواست ویزا، به دودسته عمومی و خاص تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه می‌توانید لیست مربوط به هر مورد را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که تمام مدارک باید به‌صورت تأیید شده، به زبان انگلیسی یا ولزی ترجمه شده باشند.

مدارک لازم

توضیحات اضافی

فرم درخواست ویزای انگلستان

باتوجه‌به نوع ویزا باید درخواست خود را تکمیل کنید.

دو قطعه عکس رنگی

عکس‌ها باید در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشند.

پاسپورت / گذرنامه

پاسپورت باید حداقل سه ماه پس از ترک انگلیس اعتبار داشته باشد و دارای حداقل یک صفحه خالی باشد.

مدارک اثبات تمکن مالی

شامل صورت‌حساب‌های بانکی یا فیش‌های حقوقی در ۶ ماه گذشته

مدرک محل اقامت

ارائه رزرو بلیت هتل یا آدرس محل اقامت در انگلیس

برنامه سفر

ذکر تاریخ سفر به انگلیس، مکان هایی که بازدید خواهید کرد،  تورهای رزرو شده و ارائه اطلاعات کامل در این زمینه

اطلاعات بیومتریک

شامل اثر انگشت و یک عدد عکس دیجیتال گرفته شده در مرکز مهاجرت

دعوت‌نامه

الزامی نیست، اما در صورت وجود باید ارائه دهید.

نامه پوششی یا UK cover letter

در صوت وجود

رسید پرداخت هزینه های ویزای انگلیس

باتوجه‌به نوع ویزا متفاوت است.

انواع ویزا کاری (برای افراد شاغل در انگلیس)

نامه‌ای از کارفرمای انگلیسی (این نامه باید سمت شما در محل کار، حقوق و مدت‌زمان کار را تأیید کند.)

مدارک آکادمیک رشته مربوطه

مدرک زبان

انواع ویزای کارآفرینی یا سرمایه‌گذاری (self-employed)

مدارک ثبت کسب‌وکار به همراه تاریخ شروع تجارت

بیزینس پلن

مدارک اثبات مالکیت سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری

مدرک زبان

انواع ویزای تحصیلی

نامه‌ای از مؤسسه یا دانشگاه مورد تأیید در انگلستان برای تأیید ثبت‌نام

مدرک زبان

سوابق تحصیلی

نتیجه آزمایش‌های سلامت روانی و جسمی

انواع ویزا برای افراد زیر ۱۸ سال

اسناد و مدارک فرزندخواندگی (در صورت وجود)

نامه امضا شده از والدین (اگر بدون همراه یا با شخصی غیر از والدین سفر می کنید)

مدارک ضروری برای گرفتن ویزای انگلیس

هزینه ویزای انگلیس

یکی از الزامات اخذ ویزا انگلستان، پرداخت هزینه‌های لازم است. این هزینه‌ها باتوجه‌به نوع ویزا، بین ۴۶ دلار در ویزای ترانزیت تا ۲۴۶۳ دلار در ویزای سرمایه‌گذاری متفاوت است. در جدول زیر می‌توانید لیست کامل هزینه‌های دریافت انواع ویزا انگلیس را مشاهده نمایید.

نوع ویزا

هزینه

ویزای کوتاه‌مدت (حداکثر ۶ ماه، یک یا چند بار ورود)

۱۵۰ دلار

ویزای طولانی‌مدت (با اعتبار ۲ سال)

۵۲۳ دلار

ویزای طولانی‌مدت (با اعتبار ۵ سال)

۱۰۰۸ دلار

ویزای طولانی‌مدت (با اعتبار ۱۰ سال)

۱۲۵۹ دلار

ویزای تحصیلی برای بازدید از دانشگاه یا دوره‌های کوتاه‌مدت زبان (با اعتبار ۶ تا ۱۱ ماه)

۲۶۲ دلار

ویزای بازدیدکننده برای ازدواج

۱۵۰ دلار

ویزای نامزدی

۱۵۰ دلار

ویزای درمان پزشکی (با اعتبار ۶ تا ۱۱ ماه)

۲۶۲ دلار

انواع ویزای ترانزیت

بین ۴۶ تا ۸۴ دلار

ویزا برای بازدید از فرزند دانشجو (با اعتبار ۱۲ ماه)

۸۳۳ دلار

ویزای سرمایه‌گذاری

۲۴۶۳ دلار

ویزای کارآفرینی

۱۵۵۷ دلار

انواع ویزای کاری

بین ۳۹۰ در ویزای کار موقت تا ۱۸۵۷ دلار در ویزای کار دائم

گرفتن ویزای انگلیس چقدر زمان می‌برد؟

 عوامل مختلفی می‌توانند روی زمان پردازش درخواست ویزا تأثیر بگذارند. برای مثال پیچیدگی پرونده یا نگرانی‌های سفارت در خصوص بررسی سوابق متقاضی، می‌تواند زمان ارائه ویزای انگلستان را تا حد زیادی به تأخیر بیندازد. موارد دیگری نیز مانند سوابق قبلی مهاجرت، زمان ارائه درخواست، حجم درخواست‌ها و نگرانی‌های سفارت در خصوص صحیح بودن اسناد نیز روی زمان پردازش درخواست‌ها تأثیر گذارند. باتوجه‌به این موارد، درصورتی‌که هزینه‌های اخذ ویزا را به طور کامل پرداخت کرده باشید، بین ۲ تا ۳ هفته زمان لازم است که به پرونده شما رسیدگی شود.

اعتبار ویزای انگلیس چقدر است؟

مدت‌زمان اعتبار ویزا انگلیس بستگی به نوع ویزا و همچنین هدف شما از سفر به انگلستان دارد. برای مثال ویزای توریستی این کشور می‌تواند تا ۶ ماه اعتبار داشته باشد و زمان کافی را برای گشت‌وگذار بازدیدکنندگان فراهم کند. از طرف دیگر انواع مختلف ویزاهای تجاری می‌توانند اعتبار طولانی‌تری داشته باشند و تا دو سال، اجازه اقامت قانونی در انگلستان را فراهم کنند. انواع مختلف ویزاهای کاری نیز می‌توانند بسته به نوع شغل، بین یک تا ۵ سال و حتی بیشتر اعتبار داشته باشند. ویزای تحصیلی نیز بر همین اساس، اجازه اقامت دانشجو در طول مدت تحصیل را در انگلیس فراهم می‌کند.

لازم به ذکر است که اعتبار ویزا، عملاً به معنای مدت اقامت مجاز در انگلستان نخواهد بود. مدت‌زمان مجاز برای اقامت در این کشور، توسط افسر مهاجرت مشخص می‌شود و متقاضیان باید به تاریخ ورود و خروج ذکر شده در ویزا پایبند باشند. بااین‌حال اکثر انواع ویزا انگلستان امکان تمدید را دارند و با ارائه درخواست و مدارک لازم، می‌توان مدت‌زمان اقامت قانونی در این کشور را افزایش داد.

دلایل ریجکتی ویزای انگلیس

دولت انگلیس برای کنترل دقیق ورود مهاجران به این کشور، قوانین سخت‌گیرانه‌ای را در خصوص بررسی درخواست‌های ویزا اعمال می‌کند که می‌تواند باعث ریجکتی یا ردشدن بسیاری از درخواست‌ها شود. در ادامه چند مورد از اصلی‌ترین دلایل ریجکتی ویزا انگلیس ذکر شده‌اند.

 • ناقص بودن فرم درخواست ویزا
 • ارائه اطلاعات نادرست در فرم درخواست
 • عدم اثبات صحیح تمکن مالی
 • نداشتن تمکن مالی کافی
 • انتقال نامنظم وجوه بین حساب‌های بانکی
 • داشتن سابقه کیفری
 • اسناد و مدارک ناکافی

رفع ریجکتی ویزای انگلیس

ریجکتی ویزا می‌تواند برای بسیاری از افراد رخ دهد که علاوه بر صرف زمان بیشتر، هزینه‌های مختلفی را نیز به‌جای می‌گذارد. برای مثال مطابق با آمار رسمی، حدود ۱۳ درصد از درخواست‌های اخذ ویزای انگلستان در سال ۲۰۱۹ با ریجکتی مواجه شدند. برای جلوگیری از بروز این مشکل، در مرحله اول باید دلیل اصلی ردشدن درخواست خود را پیدا کنید. در برخی موارد ارائه اطلاعات نادرست می‌تواند باعث ایجاد سوءتفاهم شود و ردشدن درخواست ویزا را در پی داشته باشد. با بررسی دقیق و مجدد تمام مدارک و اسناد ارائه شده، می‌توانید مشکل اصلی را پیدا کنید و با تصحیح آن، ریجکت‌شدن ویزای خود را رفع نمایید.

توصیه ما برای حل مشکل ریجکتی ویزا، کمک از یک وکیل یا کارشناس مهاجرت حرفه‌ای است. این افراد با تخصص و سابقه‌ای که در امر مهاجرت به انگلستان دارند، می‌توانند در تهیه و ارائه مدارک لازم و همچنین طی‌کردن صحیح مراحل اخذ ویزا، به شما کمک کنند و مشکل ردشدن درخواست شما را برطرف کنند. برای این کار کافی است با مشاوران مجموعه ویزاپ در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم در اختیار شما قرار بگیرد.

رفع ریجکتی ویزا انگلستان

انواع ویزای انگلیس

برای انتخاب روش صحیح مهاجرت یا دریافت اقامت انگلستان، باید با انواع ویزای این کشور آشنایی داشته باشید. انواع مختلف ویزا انگلیس شامل ویزای توریستی، کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، ترانزیت، ازدواج و الحاق خانواده می‌شوند که در ادامه می‌توانید رایج‌ترین آنها را بررسی کنید.

ویزای توریستی انگلیس

یکی از رایج‌ترین انواع ویزا کشور انگلیس، ویزای توریستی است که به شما اجازه اقامت در خاک انگلیس را به مدت ۶ ماه می‌دهد. این ویزا برای اهداف توریستی و گردشگری، دیدن خانواده یا دوستان، اقامت کوتاه‌مدت در انگلیس برای سفر به کشوری دیگر، شرکت در جلسات یا مصاحبه‌های کاری، بازدید از دانشگاه‌ها یا شرکت در دوره‌های کوتاه‌مدت تحصیلی یا امتحانات خاص، طراحی شده است. توجه داشته باشید که با داشتن ویزای توریستی انگلستان نمی‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید، ازدواج کنید یا با تمدید دوره‌ای، برای مدت طولانی‌تری در انگلیس اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی انگلیس

برای افراد بالای ۱۶ سالی که قصد تحصیل در مؤسسات یا دانشگاه‌های معتبر انگلیسی را دارند، ویزای تحصیلی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. با دریافت ویزای تحصیلی انگلستان می‌توانید تا اتمام دوره دانشگاهی خود، در این کشور اقامت داشته باشید و پس از اتمام تحصیل نیز با تغییر نوع ویزای خود به ویزای فارغ‌التحصیلی، به مدت ۲ سال دیگر در انگلیس زندگی کنید.

با اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، امکان کار دانشجویی و تحصیل را در این کشور خواهید داشت، اما نمی‌توانید در مشاغل حرفه‌ای یا به‌صورت خوداشتغالی، مشغول به کار شوید. همچنین این ویزا تنها به متقاضیانی ارائه می‌شود که قصد تحصیل در دانشگاه‌های تأیید شده را داشته باشند و با داشتن آن، امکان تحصیل در مؤسسات یا آموزشگاه‌های محلی را نخواهید داشت.

ویزای کاری انگلیس

ویزای کاری انگلستان به افرادی داده می‌شود که قصد فعالیت‌های کاری در این کشور را دارند. رایج‌ترین انواع این ویزا شامل ویزای Tier 2 و ویزای Tier 5 می‌شوند. ویزای Tier 2 که به‌عنوان ویزای کاری بلندمدت نیز شناخته می‌شود، مخصوص افرادی با مهارت و تخصص بالاست که در شرکت‌های انگلیسی با حداقل حقوق سالیانه ۲۵۰۰۰ پوند استخدام شده‌اند. این ویزا اعتباری بین ۶ تا ۹ سال را دارد که باتوجه‌به نوع شغل، می‌تواند متغیر باشد. نوع دیگر ویزای کاری انگلیس، ویزای Tier 5 یا کوتاه‌مدت است و برای نیروهای موقت کار، طراحی شده است. این ویزا اعتباری بین ۱ تا ۲ سال دارد.

ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس

ویزای سرمایه‌گذاری مناسب افرادی است که قصد فعالیت در یکی از بخش‌های کارآفرینی، ثبت شرکت و خرید اوراق‌قرضه دولتی را دارند. شرایط لازم برای دریافت هر نوع ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان در جدول زیر معرفی شده‌اند.

نوع ویزا سرمایه‌گذاری

شرایط

سرمایه‌گذاری کارآفرینی

حداقل ۵۰ هزار پوند سرمایه

ارائه بیزینس پلن

نمره ۴٫۵ تا ۵ آیلتس

مدت اعتبار ۲ساله

ویزای INNOVATOR برای ثبت شرکت

حداقل ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار پوند سرمایه

ارائه بیزینس پلن خلاقانه

سطح b2 زبان انگلیسی

مدت اعتبار ۳ساله

ویزای TIER1

حداقل ۲ میلیون پوند سرمایه

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

مدت اعتبار ۵ساله

ویزای SOLE REPRESENTATIVE برای ایجاد یک شعبه از کسب‌وکار در انگلیس

گردش مالی حداقل نیم‌میلیون پوند

سطح زبان A1 در آزمون CERF

مدت اعتبار ۳ساله

میزان سهم از شرکت حداقل ۵۰ درصد

سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق‌قرضه دولتی

حداقل ۲ میلیون پوند سرمایه

اعتبار ۲ تا ۵ سال

ویزای فامیلی انگلستان (خانوادگی)

 ویزای خانوادگی انگلیس به شما امکان اقامت در این کشور به مدت ۶ ماه را خواهد داد تا به خانواده خود بپیوندید. ویزای خانوادگی برای همسر، نامزد، فرزندان، پدر و مادر و خویشاوندان شخص مقیم انگلیس ارائه می‌شود و قابلیت تمدید قبل از اتمام اعتبار را دارد. بااین‌حال گرفتن این نوع ویزا انگلیس در شرایطی که عضو خانواده شما ویزای دانشجویی یا ویزای کاری داشته باشد، امکان‌پذیر نخواهد بود. در این شرایط باید برای ویزای وابسته (Dependent visa) اقدام کنید.

ویزای ترانزیت انگلیس

اگر هنگام سفر به کشوری دیگر، قصد ورود به انگلیس را دارید، باید ویزای ترانزیت داشته باشید. این نوع ویزا به دودسته کلی ویزای ترانزیت مستقیم هوایی (DATV) و ویزای بازدیدکننده در ترانزیت (VIT) تقسیم‌بندی می‌شود. ویزای ترانزیت DATV مناسب کسانی است که قصد ندارند از بخش کنترل مهاجرت عبور کنند و تنها در داخل فرودگاه اقامت دارند. اگر تنها برای تعویض هواپیمای خود قرار است وارد انگلیس شوید، این ویزا مناسب شما خواهد بود.

 ویزای VIT نیز برای افرادی طراحی شده است که قصد اقامت کوتاه‌مدت در انگلیس (نهایتاً ۴۸ ساعته) را هنگام تعویض پرواز خود دارند. با این ویزا می‌توان از فرودگاه خارج شد و در مدت‌زمان تعیین شده، در این کشور اقامت داشت. بااین‌حال افرادی که دارای ویزای کاری Tier 2 یا ویزای تحصیلی هستند، نیازی به ارائه ویزای ترانزیت در این شرایط نخواهند داشت.

ویزای تلنت انگلستان

افراد نخبه و بالای ۱۸ سالی که دارای مهارت‌هایی خاص در زمینه‌های آکادمیک و تحقیقاتی، هنر، فرهنگ و تکنولوژی‌های دیجیتال هستند، می‌توانند برای اخذ ویزای تلنت انگلیس اقدام کنند و امکان اقامت تا ۵ سال در این کشور را داشته باشند. متقاضیان دریافت این ویزا باید تأییدیه یکی از نهادهای زیر را داشته باشند.

 • شورای هنر بریتانیا
 • آکادمی بریتانیا
 • آکادمی سلطنتی مهندسی
 • انجمن سلطنتی
 • مرکز پژوهش و نوآوری بریتانیا (UKRI)
 • انجمن ملی تکنولوژی

ویزای ازدواج انگلستان

 ویزای ازدواج انگلیس به افرادی که قصد ثبت ازدواج خود در این کشور را دارند اعطا می‌شود و امکان اقامت ۶ ماهه را به متقاضی می‌دهد. برای دریافت این ویزا همسر شخص متقاضی باید شهروند یا مقیم قانونی انگلیس باشد و ثبت ازدواج نیز به‌صورت حضوری و با تأییدیه دولت انگلستان انجام شود.

 دولت انگلیس قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای دریافت این ویزا تعیین کرده است؛ به همین دلیل برای واجد شرایط بودن آن، باید مدارکی مبنی بر واقعی بودن ازدواج مانند عکس یا فیلم‌های مرتبط، گواهی پزشکی، سند نامزدی و... را ارائه داد. این نوع ویزای انگلیس امکان تمدید یا تغییر را ندارد و با استفاده از آن، نمی‌توان اعضای خانواده را با خود به انگلیس آورد. همچنین متقاضی ویزا ازدواج امکان تحصیل یا کار به‌صورت قانونی را در انگلیس نخواهد داشت.

ویزای درمانی انگلیس

نوع دیگری از ویزای انگلستان، ویزای بازدیدکننده با اهداف درمانی است که امکان اقامت بیمار را به مدت ۶ تا ۱۱ ماه در این کشور فراهم می‌کند. این ویزا امکان تمدید بیشتر از ۱۱ ماه را ندارد و متقاضی پس از تکمیل دوره درمان خود، باید انگلیس را ترک کند. اصلی‌ترین شرایط برای دریافت این ویزا شامل موارد زیر می‌شوند.

 • نداشتن بیماری‌های واگیردار
 • طولانی نبودن دوره درمان
 • تمکن مالی کافی
 • نامه اخذ شده از پزشک معالج یا بیمارستان محل اقامت در انگلیس

ویزای مولتی انگلیس

افرادی که قصد ورود و خروج مکرر از انگلیس را در یک بازه زمانی خاص دارند، باید نوع خاصی از ویزای بازدیدکننده به نام ویزای مولتی داشته باشند. ویزای مولتی انگلستان باتوجه‌به مدت اعتبار، به ۴ نوع ۶ماهه، ۲ساله، ۵ساله و ۱۰ساله تقسیم‌بندی می‌شود. اگر برای اولین‌بار درخواست این نوع ویزا را داده باشید، به شما ویزای ۶ماهه اعطا خواهد شد که در صورت فراهم‌کردن برخی شرایط خاص، امکان تمدید آن نیز وجود دارد.

ویزای استارتاپ انگلیس

ویزای استارتاپ انگلستان نوعی ویزای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که شباهت زیادی به INNOVATOR دارد. اعتبار این ویزا ۲ساله است و برای دریافت آن، باید طرح تجاری خلاقانه‌ای را ارائه داد. دریافت ویزای استارت‌آپ انگلیس نیاز به حداقل سرمایه ۵۰ هزار پوندی دارد که می‌توان آن را با استفاده از سرمایه‌گذاران انگلیسی فراهم نمود.

اطلاعات لازم جهت اخذ ویزای انگلیس برای ایرانیان

مراحل اخذ ویزا انگلیس در بخش‌های قبلی به‌صورت کامل توضیح داده شده است. برای گرفتن وقت قبلی از سفارت انگلیس واقع در تهران، خیابان فردوسی ۱۷۲، می‌توان به‌صورت ۲۴ ساعته با شماره‌تلفن ۰۲۱۶۴۰۵۲۰۰۰ تماس گرفت و یا به نشانی اینترنتی https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside-outside-uk مراجعه کرد. ساعات کاری سفارت به‌صورت حضوری نیز از ۹ صبح تا ۱۲ ظهر (به جز تعطیلات رسمی) است.

مراحل و نکات ضروری برای اخذ ویزای انگلستان

سخن پایانی

اخذ ویزا انگلیس نیاز به طی‌کردن مراحل و ارائه مدارک خاصی دارد. قدم اول در این راه، انتخاب نوع ویزا مناسب است. انواع مختلفی از ویزای انگلیس وجود دارد که باید باتوجه‌به هدف خود، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایید. پر کردن فرم درخواست، آپلود مدارک، انجام مصاحبه و پرداخت هزینه‌های ویزا، از دیگر مراحل گرفتن ویزای انگلستان است که در این مقاله سعی کردیم به‌صورت کامل و دقیق به بررسی آنها بپردازیم. درصورتی‌که نیاز به دریافت مشاوره بیشتر و تخصصی را دارید، می‌توانید فرم مشاوره را پر کنید تا کارشناسان مجموعه ما دراسرع‌وقت با شما تماس بگیرند.

سؤالات متداول

برای ورود به انگلیس، چگونه ویزا بگیریم؟

در مرحله اول باید نوع ویزای خود را انتخاب نمایید. سپس با پر کردن فرم درخواست ویزا به همراه ارائه مدارک لازم، باید هزینه‌های مربوطه را واریز نمایید و یک وقت ملاقات در سفارت تعیین کنید. با انجام مصاحبه، به پرونده شما رسیدگی خواهد شد و پس از مدتی می‌توانید ویزای مهاجرتی انگلیس را دریافت کنید.

مدت‌زمان رسیدگی به درخواست ویزا انگلستان چقدر است؟

باتوجه‌به نوع ویزا و همچنین تعداد درخواست‌ها، رسیدگی به پرونده شما می‌تواند ۲ تا ۳ هفته کاری زمان ببرد.

داشتن سابقه ریجکتی ویزا در مهاجرت به انگلیس تأثیر دارد؟

بله. هرگونه سابقه منفی در اخذ ویزا می‌تواند در تصمیم‌گیری افسر مهاجرت تأثیر داشته باشد.

روش های اخذ ویزا انگلستان

ویزای استارتاپ دیگر کشور ها