مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

ویزای استارتاپ پرتغال

پرتغال جز کشورهای شینگن دار است که جهت مهاجرت از طریق استارتاپ امکان‌پذیر است. با داشتن ویزا استارت‌آپ پرتغال شما می‌توانید به همراه با خانواده خود مهاجرت کنید. کشور پرتغال جز کشورهایی است که حتی اگر مدرک زبان ندارید امکان اخذ شهروندی در این کشور امکان‌پذیر است. پس از ۵ سال و بدون نیاز به پرداخت هزینه شما می‌توانید استارتاپ خود را راه‌اندازی کنید. شرایط دریافت ویزا استارتاپ پرتقال نسبت به دیگر کشورهای اروپایی آسان‌تر است؛ اما این پروسه نیاز به‌دقت و مشورت لازم دارد می‌توانید با مؤسسه مهاجرتی ویزاپ به طور رایگان ارتباط بگیرید و با تیم کارشناسان مجموعه جهت اخذ ویزا استارتاپ راهنمایی لازم را دریافت کنید.

ویزای استارتاپ پرتغال

ویزا استارتاپ پرتغال نوعی ویزا کارآفرینی جهت راه اندازی کسب و کار نوپا در  خارج از منطقه شینگن در پرتغال است. متقاضی می تواند در کشور پرتغال با داشتن هدف و استعداد به رشد و ایجاد کسب و کار جهت تقویت وضعیت اقتصادی شروع به کار کند. اگر شما قصد راه اندازی استارتاپ یا کسب و کار نوآورانه در کشور پرتغال را دارید می توانید از طریق ویزای استارتاپی پرتغال اقدام کنید. کشور پرتغال برخلاف دیگر کشورها  نیاز به داشتن مدرک زبان نیست. کشور پرتغال از نظر اقتصادی یک کشور مقرون به صرفه و ارزان است که پتانسیل رشد کسب و کار در این کشور بالا می باشد.

این ویزا برای چه افرادی مناسب است؟

اگر آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید کسب‌وکاری برای خود داشته باشید و یا به دنبال پیشرفت در کسب‌وکار هستید یا به عبارتی اگر یک کارآفرین هستید این نوع ویزا مناسب شما است. کشور پرتغال از کشورهای اروپایی است اگر شخصی شهروندی کشور اروپایی را تا حالا دریافت نکرده و به دنبال ویزای کشورهای اروپایی است این نوع ویزا باتوجه‌به مزایایی که دارد مناسب شما است. شما با اخذ ویزا استارتاپ می‌توانید ویزا شینگن دریافت کنید و همین‌طور می‌توانید همراه اعضای خانواده به این کشور مهاجرت کنید و با استارت کسب‌وکار پس از ۵ سال اقامت دائم کشور پرتغال را بگیرید.

 چرا راه‌اندازی استارتاپ در پرتغال؟ چرا کشورهای دیگر نه؟

در ابتدا با ما همراه باشید تا با کشور پرتغال آشنا شویم:

 1. پرتغال یکی از قدیمی‌ترین کشور در اروپا است که در سال ۱۱۲۸ شکل‌گرفته است. نام پرتغال از شهر پرتو که دومین شهر بزرگ این کشور است، گرفته شده است. پرتغال کشوری توسعه‌یافته است که جز امن‌ترین کشورهای جهان است مقام ۱۷ را دست‌یافته است.
 2. بزرگ‌ترین اجتماع پرتغالی‌ها در خارج از کشور در شهر پاریس است. این کشور دارای ۱۵ جاذبه گردشگری است که در یونسکو به ثبت رسیده و بر اساس آن کشور پرتغال هشتمین کشور اروپا است که بیشترین جاذبه ثبت شده در یونسکو است.

 3. سالانه بیش از ۱۳ میلیون گردشگری از این کشور دیدن می‌کنند. در پرتغال بزرگ‌ترین پارک مصنوعی زیر آب (The Ocean Revival Underwater Park) است. در شهر لیسبون بزرگ‌ترین پل اروپا قرار دارد. نام این پل Vasco Da Gama است که طولی برابر با ۱۷۱۸۵ متر را دارد.
 4. همان‌طور که در بالاتر گفتیم کشور پرتغال باتوجه‌به قوانین و سیاستی که دارد برای مدرک زبان سخت نمی‌گیرد. کشور پرتغال نسبت به کشورهایی دیگر از نظر مخارج و اقتصاد کشوری مقرون‌به‌صرفه است. پرتغال، پرتغال جز کشورهای غربی اروپا است و با تاریخی طلایی مربوط به قرن‌های ۱۵ و ۱۶ است.

 5. در کشور پرتغال طرح‌های حمایت مالی برای شروع کسب‌وکار وجود دارد و حتی امکان گرفتن وام برای توسعه کسب‌وکار شما را فراهم شده است.
 6. در کشور پرتغال پتانسیل رشد کسب‌وکار وجود دارد و می‌توانید در این کشور موفقیت تجاری خود را کسب کنید و سودآوری خیلی بالایی دارد.
 7. شما می‌توانید حتی به‌صورت فریلنسری در کنار شروع برنامه استارتاپ خودکار کنید.
 8. امکان اقامت دائم بعد از ۵ سال کار در کشور پرتغال را می توانید بگیرید.

مهاجرت به پرتغال از طریق استارتاپ نسبت به کشورهای دیگر پروسه کوتاه‌مدتی دارد و حتی امکان اخذ ویزا مهاجرت زیر ۱ سال برای شما امکان دارد.

بهترین حوزه‌ها برای راه‌اندازی استارتاپ در پرتغال

باتوجه‌به شرایط راه‌اندازی استارتاپ در پرتغال شما می‌توانید در یکی از حوزه‌های زیر را فعالیت کنید. اخذ ویزا استارتاپ باتوجه‌به ایده‌ها برای همه یکسان نیست ممکن برای هر شخص متفاوت باشد. در ادامه توضیح داده‌ایم:

 1. فناوری اطلاعات
 2. تجهیزات الکترونیکی و گجت‌ها
 3. بیوتکنولوژی و داروسازی
 4. رسانه‌ها و ارتباطات
 5. اینترنت اشیاء، فناوری‌های ابری و دنیای تکنولوژی
 6. انرژی
 7. محصولات صنعتی و خانگی
 8. بهداشت و درمان

این تنها چند حوزه از فرصت‌های راه‌اندازی استارتاپ در پرتغال هستند. البته برای موفقیت در هر حوزه، نیاز به بررسی بازار و رقابت‌های موجود و همچنین برنامه‌ریزی و استراتژی مناسب دارید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت‌ آپ پرتغال

برای دریافت ویزای استارتاپ شما باید چنین مدارکی را دارا باشید. در حالت کلی، مدارکی که باید برای درخواست ویزا ارائه داده شوند، می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 1. کپی از صفحات مهم و خالص از گذرنامه شما که حاوی اطلاعات شخصی و صفحه درجه ورود و خروج است.
 2. ۲ عکس پاسپورتی با وضوح بالا
 3. بیمه مورد تایید دولت پرتغال برای مدت حضور در پرتغال
 4. اثبات عدم سابقه کیفری برای افراد بالای ۱۶ سال (خود و همراهان، با ترجمه اصلی)
 5. سن بالای ۱۸ سال
 6. ترجمه و اسکن کارت پایان‌خدمت (برای آقایان)
 7. ترجمۀ سند ازدواج
 8. ترجمۀ مدارک شناسایی اعضای خانواده
 9. ترجمۀ سوءپیشنه
 10. چند قطعه عکس استاندارد
 11. انگیزه‌نامه که نشان‌دهنده علاقه شما به ایجاد و توسعه یک استارتاپ نوآورانه در پرتغال است.
 12. گواهی تمکن مالی
 13. رزومه و سابقه کاری مرتبط
 14. شماره شناسایی مالیاتی یا امنیت اجتماعی در پرتغال (در صورت وجود)

هزینه دولتی ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ برای ایجاد کسب‌وکار هر فرد متقاضی لازم است که در این کشور سرمایه‌گذاری انجام دهد. مقدار و نوع سرمایه‌گذاری باتوجه‌به ایده‌هایی که دارد متفاوت است.
تمکن مالی به‌صورت میانگین مبلغی حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار یورو است. تمکن مالی بر اساس تعداد افراد و مدت ویزا باید به حسابی که در کشور پرتغال ایجاد کرده‌اید انتقال دهید و رسید انتقال خود را برای ادامه انجام کارهای اداری همراه داشته باشید.

هزینه انکوباتورها

انکوباتور جز مراکز رشد هستند و خدماتی به شما ارائه می‌دهند که در قایل خدمات ارائه شده هزینه‌ای دریافت می‌کنند. مقدار این مبلغ بعد از خدماتی که توسط انکوباتور قرار است به شما اراده دهند مشخص می‌شود. برای پذیرفته‌شدن در برنامه استارتاپ پرتغال باید بیزینس خود را برای یک انکوباتور ارسال کنید. تا در صورت تأیید انکوباتور برای شما ویزا صادر شود. یک‌سری از انکوباتورها به‌صورت رایگان از استارتاپ‌ها حمایت می‌کنند.

هزینه محل اقامت

شما در کشور پرتغال باید ثابت کنید که محلی برای زندگی و اقامت خود دارید حالا یا با خرید ملک و یا اجاره‌کردن ملک. در زمان در یافت ویزا استارتاپ باید این مدارک را به دولت کشور ارائه دهید. قیمت هر خانه در پرتغال به‌صورت تقریبی ۲۴۸۱ یورو است. لیسبون گران‌ترین شهر پرتغال برای خرید و یا اجاره مسکن است. تمامی قیمت‌های خانه در پرتغال بر اساس مترمربع است.
تمکن مالی استارتاپ پرتغال

تمکن مالی جهت اخذ ویزای استارت آپ پرتغال

تمکن مالی باید به یورو صادر شود. ایده‌آل‌ترین مبلغ تمکن مالی برای هر نفر، حداقل ۲۰۰ میلیون تومان است. برگه تمکـــن مال باید توسط شعبه صادرکننده به مهر و امضا برسد. برای اخذ ویزای استارتاپ پرتغال باید توانایی پرداخت مالی و پشتوانه آن را داشته باشید. شما به‌عنوان شخص بزرگسال مبلغ ۷۸۹۰ یورو، برای بزرگسال دوم مبلغ ۳۹۹۰ یورو و برای هر کودک مبلغ ۲۲۹۴ یورو در حسابتان موجود باشد. این حساب باید به‌حساب بانکی کشور پرتغالی انتقال داده شود.

خصوصیات طرح تجاری (بیزینس پلن) برای استارت آپ در پرتغال

متقاضیان برای اخذ ویزا استارتاپی پرتغال اگر دارای هدفی باشند باید نکاتی در این زمینه جهت تهیه طرح تجاری توجه داشته باشند. طرح تجاری (بیزینس پلن) برای استارت‌آپ در پرتغال دارای اعتبار است. بیزینس پلن باید بتواند چرایی و چگونه این فعالیت در بازار پرتغال را به‌خوبی تشریح نماید هدف طرح تجاری ارائه نقشه راهی است که اهداف تجاری شما را نشان می‌دهد و درباره نحوه دستیابی به اهداف با جزئیات توضیح داده است. داشتن یک طرح تجاری می‌تواند به رشد سرمایه‌گذاری و عملکرد سرمایه‌گذار کمک کند

خصوصیات طرح تجاری (بیزینس پلن) در زیر گفته شده:

 1. نوع کار و مسئولیت شرکت به صورت کامل مشخص باشد.
 2. مقدار سرمایه مورد نیاز جهت ایجاد کسب و کار و کارآفرینی
 3. نوع محصول و خدمات قابل ارائه توسط کسب و کار
 4. مشخص نمودن بازار هدف برای ارائه محصولات
 5. میزان درآمد کسب و کار، میزان هزینه های مربوطه، سودها و زیان ها
 6. رقبای موجود برای شرکت در پرتغال
 7. قیمت ها
 8. گروه ها و تیم های کاری
 9. چگونگی بازاریابی و فروش محصول و یا خدمات تولیدی

شرایط ویژگی های بیزینس پلن استارتاپ پرتغال

بیزینس پلن یا طرح تجاری شما باید ویژگی‌هایی داشته باشد. ویژگی‌ها و شرایط بیزینس پلن استارتاپ پرتغال عبارت‌اند از:

 1. نوآورانه باشد.
 2. مشابه نداشته باشد.
 3. ارزش و سود اقتصادی داشته باشد.
 4. ایجاد کارآفرینی کند.

شرایط ویزای همراه جهت خانواده های متقاضی برای مهاجرت به پرتغال از طریق استارت آپ

متقاضی با اخذ ویزا استارتاپ می‌تواند خانواده خود را همراه خود به این کشور ببرد. داشتن مدرک زبان پرتغالی برای متقاضیان در این کشور لازم نیست. متقاضی پس از ورود به کشور پرتغال با ویزا استارتاپ امکان دریافت شهروندی پس از ۵ سال و بدون پرداخت هزینه‌های کلان برای شروع کسب‌وکار برخی مزایای ویزای استارتاپ برای شخص محسوب می‌شود.

برای مهاجرت خانواده چند شرط لازم است که داشته باشید:

 1. همسر یا شریک زندگی؛
 2. فرزندان زیر ۱۸ سال؛
 3. فرزندان ۱۸ ساله یا بالاتر که از لحاظ ذهنی ناتوانند؛
 4. فرزندانی که سن آنها ۱۸ سال باشد و یا بالاتر که هنوز ازدواجی نداشته اند و یا به لحاظ مالی وابسته باشند؛
 5. فرزندان ۱۸ ساله یا بالاتر که تمام وقت در پرتغال هستند؛
 6. والدین شخص که به لحاظ مالی وابسته هستند؛
 7. والدین همسر متقاضی که به لحاظ مالی وابسته هستند.

مهاجرت خانوادگی برای استارتاپ پرتغال

مزایای دریافت ویزای استارت ‌آپ پرتغال

اخذ ویزای استارتاپ کشور پرتغال نسبت به کشورهای دیگر ارزان‌تر است.
 دریافت ویزای استارت‌آپ پرتغال برای کسانی که علاقه‌مند به راه‌اندازی یک شرکت یا استارت‌آپ در پرتغال هستند، بسیار مفید است.

برخی از مزایای این ویزا عبارتند از:

 1. با دریافت ویزای استارت‌آپ پرتغال، شما می‌توانید به بازار ۵۰۰ میلیون‌نفری اتحادیه اروپا دسترسی پیدا کنید. این امر می‌تواند برای توسعه کسب‌وکار شما بسیار مهم و سودآور باشد.
 2. پرتغال یکی از کشورهایی است که فرایند تأسیس شرکت در آن ساده‌تر است. همراه با ویزا استارتاپ، می‌توانید به‌راحتی شرکت خود را در این کشور تأسیس کنید.
 3. پرتغال یک سیستم مالی پایدار و متعادل دارد که به شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند تا رشد کنند و در مقابل ریسک‌ها مقاومت کنند. این امر می‌تواند برای استقرار کسب‌وکار شما در پرتغال بسیار مهم باشد.
 4. در پرتغال، زبان انگلیسی زیاد استفاده می‌شود این موضوع باعث می‌شود که برای افرادی که زبان پرتغالی را به‌خوبی نمی‌شناسند، امکان برقراری ارتباط و اداره کسب‌وکار آسان‌تر باشد.
 5. پرتغال جز کشورهایی است که محیط کارآفرینی قوی و پویایی دارد. با تأسیس استارت‌آپ در این کشور، می‌توانید از این محیط کارآفرینی پربار استفاده کنید.
 6. امکان اقدام برای دریافت شهروندی پرتغال پس از گذشت ۵ سال زندگی
 7. عدم نیاز به اخذ و ارائه مدرک زبان
 8. امکان سفر آزادانه به تمامی کشورهای شینگن دار
 9. امکان الحاق اعضای خانواده
 10. امکان بهره‌مندی از تسهیلات
 11. اجازه ۲ سال اقامت موقت و تمدید آن برای ۳ سال آینده

مدت اعتبار ویزای استارتاپ پرتغال

با دریافت ویزا استارتاپ شما می‌توانید اقامت دائم کشور را بگیرید. ویزای استارتاپ ابتدا ۲ ساله است و در بعد می‌تواند به مدت ۳ سال تمدید کند. متقاضی پس از ۵ سال می‌توانید اقامت دائم کشور را دریافت کند. تمدید ویزا بستگی به شرایط متقاضی دارد که آیا توانسته شرایط لازم را برآورده کند؟

مدت زمان صدور ویزای استارتاپ پرتغال

پس از گذراندن پروسه ویزا استارتاپ پرونده توسط آفیسر بررسی می شود. قبل از هرچیزی فرد متقاضی ۲ ماه زمان دارد تا طرح و ایده خود را به زبان پرتغالی بنویسد. پس از بررسی ایده ها میرسیم به بیزینس پلن که پیشنهادی بوده و این پرونده هم به مدت ۲ الی ۳ ماه زمان می برد تا مورد بررسی قرار گیرد. در صورت تکمیل بودن و دارا بودن تمامی شرایط بعد از ۵ ماه ویزای استارتاپ کشور پرتغال برای شما صادر می شود.

بررسی شرایط ویزای استارت آپ پرتغال

با بررسی‌کردن شرایط ویزای استارت‌آپ پرتغال می‌توانید درک بهتری از این پروسه پیدا کنید. این ویزا، برای فردی که تمایل دارد یک استارت‌آپ در پرتغال راه‌اندازی کند، مناسب است. در ادامه چند موارد از شرایط اصلی برای این ویزا آورده‌ایم:

 1. ایده های متقاضی باید نوآورانه باشد
 2. متقاضی باید شرکتی جهت کارآفرینی تأسیس نماید و یا اینکه شرکتی قدیمی را در زمینه فناوری بازگشایی کند و فعالیت کند.
 3. متقاضی باید توانایی اشتغال‌زایی در کشور پرتغال از طریق طرح خود را داشته باشند.
 4.  متقاضی باید پس طرح ارائه شده گردش مالی خود را به ۳۲۵ هزار یورو در سال برساند و یا کل ارزش دارایی‌های وی برابر با ۳۲۵ هزار یورو است.

 5. اثبات توانایی مالی برای تأمین منابع مالی موردنیاز
 6. تأمین یکی از شرایط اضافی مانند استخدام محلی، سرمایه‌گذاری در پرتغال و یا همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی

آنچه باید درباره‌ انکوباتورها بدانید

یکی دیگر از مدل شرکت‌های مورد تأیید استارت آپ پرتغال مراکز رشد انکوباتورها هستند. انکوباتورها تا زمانی که کسب‌وکار شما به نتیجه برسد از شما حمایت می‌کند و بعد از تأیید ایده، نیازی به تأمین سرمایه اولیه ندارید و صرفاً باید در برنامه‌های آمورزشی سازمان‌ها وارد شوید. گرفتن تأییدیه از این مجموعه‌های بالا کار نسبتاً سختی است و نیاز به رایزنی، آشنایی کامل به قوانین مهاجرت از طریق استارت آپ، آشنایی کامل به بازار کار کانادا و قدرت دفاع از ارایٔه پروژه خواهد داشت.

انکوباتور صنعتی

انکوباتور صنعتی زیر نظر نهادهای دولتی و یا مراکز غیردولتی هستند و از کارفرمایان حمایت می‌کنند.

انکوباتور دانشگاهی

انکوباتورهای دانشگاهی زیر نظر دانشگاه هستند و امکانات دانشگاهی مثل آزمایشگاه، کارگاه یا کتابخانه را در دست استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهد.

انکوباتور مجازی

این نوع انکوباتور مجازی همان‌طور که از نامش پیداست به‌صورت مجازی از استارتاپ‌ها حمایت می‌کنند.

 انکوباتور بین‌المللی

مجموعه‌ای از سرویس‌های حمایتی برای فعالیت‌های تجاری بین‌المللی ارائه می‌دهند.

 انکوباتورهای کشور پرتغال

در کشور پرتغال حدود ۳۶ شرکت انکوباتور وجود دارد. ما برترین انکوباتور های کشور پرتغال را برای شما در زیر آورده‌ایم:

برایت پیکسل (Bright Pixel)

برایت پیکسل یک شرکت سرمایه‌گذاری است که به سبب کسب‌وکارهای حوزه رسانه، مخابرات و امنیت سایبری کمک‌های مالی به ارزش ۵۰۰۰ یورو اعطا می‌کند.

 استارت آپ لیسبو (Startup Lisboa)

استارت‌آپ لیسبو یکی از بهترین شرکت‌های انکوباتور در شهر لیسبون است که در سال ۲۰۱۳ در این شهر تأسیس شده است. شرکت در دوره‌های آپ لیسبو ۳ ساله است و خدمات انکوباسیون مجازی ارائه می‌دهند. این شرکت کسب‌وکارهای حوزهٔ فناوری، تجارت و گردشگری را حمایت می‌کند و تا امروزه ۲۰۰ برنامه استارتاپ را پشتیبانی کرده است.

 شرکت ساختمان نوآوران جهانی (BGI)

شرکت ساختمان نوآوران جهانی در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی شده و در زمینه تکنولوژی شهری فعالیت می‌کند. برنامه‌های شرکت ساختمان نوآورانه جهانی یا به‌اختصار BGI معمولاً شش‌ماهه هستند و در لیسبون، پرتغال، بوستون و ماساچوست اجرا می‌شوند.

مادان پارک (Madan Parque)

شکرت مادان پارک در سال ۱۹۹۵ تأسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین انکوباتورها است. این انکوباتور در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شده و برای استارتاپ‌ها انتخاب شده، مبلغ ۵۰۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.

شرکت ای دی پی (EDP Starter)

این شرکت در سال ۲۰۰۷ تأسیس شده و تقریباً جز شرکت‌های حرفه‌ای در زمینه استارتاپ‌های بخش انرژی شرکت ای دی پی است. مبلغ سرمایه‌گذاری ۵۰۰۰۰ دلار است.

مراحل شروع ویزای استارت آپ پرتغال به صورت قدم به قدم

 برای شروع استارتاپ باید در ابتدا ایدهٔ نوآورانه داشته باشیم. کارآفرینان در پروسه استارتاپ مسیری سختی را باید پشت سر بگذارند و ممکن موانع زیادی سر راه قرار بگیرد. از مهم‌ترین مسیرهایی که باید در این مسیر طی شود مراحل شروع ویزای استارت‌آپ پرتغال است. در مرحله اول باید ثبت‌نام و مدارک خود را به مراجع مربوطه ارسال کرد تا حامی مالی انکوباتور پرونده‌های متقاضیان را بررسی کند و به مورد تأیید برسد. در ابتدا یک انکوباتور وارد فاز جدید یعنی ارزیابی و تصمیم‌گیری خواهد شد و اگر درخواست شما توسط انکوباتور رد شود شما شانس درخواست جدید دارید؛ اما اگر مورد تأیید واقع شود، در مرحله بعد وارد بستن قرارداد با حامیان مالی می‌رسید. این جز مراحلی است که شما را قادر به شروع درخواست ویزا استارتاپ کشور پرتغال می‌کند. سپس استارتاپ خود را راه‌اندازی می‌کنید و از IAPMEI پشتیبانی دریافت کنید.
 در ادامه برای توضیحات بیشتر به‌صورت گام‌به‌گام با ما همراه باشید:

 ثبت نام و درخواست

ثبت نام در پلتفرم (candidates)

در ابتدا متقاضی باید تمامی فیلدهای مربوط به کسب‌وکار و کارآفرینی را پر کند و سپس مدارک لازمه را بارگذاری کند.

ارسال درخواست به انکوباتورها

کارآفرینان باید برای پیداکردن حامی مالی برای پروژه استارتاپ، خود را به انکوباتورها معرفی کنند و تقاضای همکاری می‌کند.

جلب حمایت یک انکوباتور

پس از تأیید انکوباتور و حمایت از ایده شما دیگر می‌توانید مراحل بعدی را با خیال راحت طی کنید.

علائم موفقیت و ارسال درخواست به (candidates) IAPMEI

بعد از موفقیت و گرفتن تأیید باید به IAPMEI از طریق candidates اعلام و درخواست شروع پروسه ارزیابی کند اینها توسط انکوباتور متقاضی باید شروع شود.

ارزیابی و تصمیم گیری

 ارزیابی IAPMEI

در این مرحله نهاد شروع به ارزیابی ابعاد پروژه و پلن و انگیزه‌نامه شما می‌کند. هرچه تلاش شما برای موارد ذکر شده بیشتر باشد امکان تأیید و صدور مجوز قوی‌تر است.

علائم نظر از سمت IAPMEI

این نهاد پس از اتمام پروژه و لحاظ میزان عملی‌بودن استارتاپ پیشنهادی نظر خود را اعلام می‌دارد. اگر از نظر IAPMEI منفی باشد، شما باید ارسال تقاضای تجدیدنظر کنید. اما اگر پروژه مور مورد قبول قرار بگیرد، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مانع را پشت سر گذاشته‌اید.

قرارداد با انکوباتور

در این مرحله به قرارداد نهایی رسیده‌اید و سپس به مرحله بعدی اجرا می‌روید.

قرارداد با انکوباتور و ارسال درخواست اقامت

تنظیم قرارداد با انکوباتور

متقاضی پس از طی‌کردن مراحل باید وارد مذاکره با هیئت‌مدیره انکوباتور شده و میزان مشارکت، مقدار مبلغ درخواستی برای هر مرحله و تمامی مواردی که برای همکاری موردنظر خواهد بود، به توافق برسند و قراردادی را تنظیم نمایند.

امضا قرارداد از سمت مدیران انکوباتور و کارآفرینان

در این مرحله کارآفرینان و مدیران انکوباتور باید برای رسمی کردن قرارداد حقوقی توافق کنند و برای اتمام کار قرار دارد لازم را امضا کنند.

ارسال درخواست صدور ویزا

 در این جا متقاضی قادر خواهد بود که خواست صدور ویزا را به جریان بیندازد.
در این مرحله به مدارک و شرایط لازم موردنیاز در بالاتر اشاره کرده‌ایم.

تهیه پلن انکوباتور

انکوباتور موظف خواهد بود با همکاری کارآفرینان، طی یک پلن شفاف، پروسه پیشرفت و چگونگی تزریق بودجه در هر مرحله از پلن، نیازها و در کل همه چیز دررابطه‌با اجرایی‌کردن پروژه را تنظیم کند.

پیگیری IAPMEI

گزارش دوره ای توسط انکوباتور

در این مرحله انکوباتور به‌صورت دوره‌ای گزارش‌هایی از میزان پیشرفت پروژه و میزان هزینه‌ها تا این مرحله راه به سمع IAPMEI می‌رساند

راه اندازی در پرتغال

بعد از گذراندن مراحل مختلف نوبت به مرحله‌ای اجرایی استارتاپ می‌رسد و متقاضی می‌تواند شروع به فعالیت کند.

آموزش کسب و کار توسط IAPMEI همراه با پشتیبانی

در تمامی مراحل پروژه از شروع حتی بعد از آن IAMEL  به عنوان پشتیبانی و کمک برای پیشرفت در کسب و کار، در کنار شما خواهد بود و انواع پشتیبانی ها و آموزش های ممکن را در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

بهترین شهرهای پرتغال برای کار عبارتند از

 1. لیسبون
 2. پورتو
 3. براگا
 4. کویمبرا
 5. کاسکایس
 6. آلگاروه
 7. سینترو
 8. آویرو

شرایط و دلایل ریجکتی ویزا پرتغال

گردش حساب ۳ ماهه

یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای این کشور گردش حساب ویزای پرتغال می باشد. منظور از گردش حساب مبلغ ورودی و خروجی حساب متقاضی نمی باشد فقط تعداد تراکنش‌ها مهم است.

تمکن مالی

 لازم است برگه تمکن مالی به یورو باشد. از ایده‌آل‌ترین مبلغ‌های تمکن مالی برای هر شخص، حداقل ۲۰۰ میلیون تومان است برگه تمکن مالی باید توسط شعبه صادرکننده دارای مهر و امضا باشد.

ارائه دعوت نامه

دعوت‌نامه ویزای پرتغال از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت می‌تواند ارسال شود. مدت‌زمان اقامت متقاضی در پرتغال لازم است به‌صورت متن دعوت‌نامه ارسال شود.

اقتصاد پرتغال چگونه است

پرتغال یک جمهوری دموکراتیک با یک سیستم حکومتی کاملاً استوار است که شامل ریاست‌جمهوری و پارلمان قانون‌گذاری می‌شود. دولت، یکی از چهار حوزه مستقل حاکم بر جمهوری پرتغال در کنار رئیس‌جمهور، پارلمان و سیستم قضایی است. صادرات کشور پرتغال شامل محصولات کشاورزی اعم از سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، زیتون و محصولات صنعت شامل پارچه، کفش، کاغذ، پالایش نفت، پلاستیک و مشروبات الکلی می‌باشد.

هزینه های زندگی در کشور پرتغال

هزینه زندگی باتوجه‌به اینکه کدام منطقه پرتغال را برای زندگی انتخاب می‌کنید متفاوت است. اما معمولاً رقمی در حدود ۶۵۰ تا ۸۵۰ یورو در ماه را باید برای زندگی در پرتغال در نظر بگیرید.

۵ استارتاپ برتر در پرتغال

 پرتغال، و به‌خصوص شهرِ لیسبون، در سال‌های اخیر به مقصد مهمّی برای صاحبانِ کسب‌وکار تبدیل شده است. این رویداد دلایل متعددی دارد که هزینه‌های پایینِ پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی یکی از آن‌هاست
 جذبِ استعدادها و سرمایه‌ها به کشوری با هزینه‌های زندگی پایین، کیفیتِ زندگی بالا، و بهترین آب‌وهوا، کاری پیچیده نیست! همچنین دولتِ پرتغال برای حمایت از استارت‌آپ‌های حوزهٔ تکنولوژی اقداماتی صورت داده است.
 سرمایه‌گذاری و انتقالِ استارت‌آپ در پرتغال آن‌چنان رونق گرفته که بسیاری پرتغال را، سیلیکون‌ولی اروپا می‌دانند! اما علاوه بر شکوفاییِ ایده‌هایتان در پرتغال، شما می‌توانید با راه‌اندازیِ استارت‌آپ خود در آنجا، به اقامت دائم و ششمین پاسپورتِ قدرتمند جهان برسید.
 راه‌ها و روش‌های مهاجرت مختلف و متنوع‌اند. با ما (ویزاپ) رایگان مشورت کنید و بهترین گزینه را برگُزینید!

Landing.Jobs

این پلتفرم به افراد کمک می‌کند تا شغل ایدئالشان را در زمینهٔ تکنولوژی پیدا کنند. این استارت‌آپ با تمرکز بر روی نیازهای کارجویان، آن‌ها را تا یافتن شغل در پرتغال همراهی می‌کند.

Uniplaces

یک پلتفرم آنلاین برای اجارهٔ اتاق که این روزها نه‌تنها در لیسبون بلکه در چند پایتخت دیگر اروپا هم محبوب و مشهور شده است.

Veniam

هدف ونیام تبدیل وسایل نقلیه به هات اسپات وای‌فای، شبکه‌ای از داده‌ها است که می‌تواند قدم بزرگی برای تبدیل شهرها به شهر هوشمند و دیجیتال شود. ونیام تا کنون جوایز بین‌المللی بسیاری کسب کرده است.

Unbabel

آنبابل یک پلتفرم ارائه خدمات هوشمند ترجمه است که به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا با مشتریانـی با زبان‌ها متفاوت ارتباط برقرار کنند. این سرویس یک پلتفرم ترجمه انسانی باقدرت هوش مصنوعی است و دفترهای مرکزی آن در لیسبون و سانفرانسیسکو است.

Heptasense

هیتاسنس استارت‌آپی است که می‌کوشد با الگوریتم‌هایی رفتارها و حالات بدن انسان‌ها را از طریق دوربین تشخیص دهد. در حال حاضر، این شرکت در همکاری با برخی شرکت‌های دیگر در حال کار بر روی چندین پروژهٔ مختلف است.

اهمیت زبان در کشور پرتغال

زبان پرتغال یکی از مهم‌ترین زبان‌ها در سراسر جهان است که نه‌تنها ششمین زبان پر استفاده جهان به شمار می‌رود؛ بلکه تقریباً در تمام قاره‌ها نیز حضور دارد. زبان پرتغال زبان رسمی ۹ کشور جهان است این یک باور غلط است که بسیاری از مردم جهان فکر می‌کنند زبان پرتغالی فقط در پرتغال و برزیل صحبت می‌شود. درحالی‌که این زبان رسمی ۹ کشور دنیا است که شامل پرتغال برزیل، موزامبیک، آنگولا، گینه بیسائو، تیمور لست، گینه استوایی، کیپ ورد و سائوتومه و پرنسیپ می‌گردد، بعلاوه، زبان پرتغالی در ماکائو نیز بسیار پرکاربرد است.

اخذ اقامت دائم پرتغال از طریق ویزای استارت آپ

با ویزا استارتاپ پرتغال می‌توانید اقامت و تابعیت پرتغال را برای خانواده متقاضی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و گاهی تحت شرایط خاص زیر ۲۴ سال بگیرند. در ویزا استارتاپ شخص در ابتدا ویزایی با اعتبار ۲ ساله دریافت می‌کند که این ویزا در دوره‌های مختلف قابل‌تمدید است. پس از ۵ سال متقاضی جهت دریافت پاسپورت پرتغال قادر به اقدام است.

سوالات متداول

با ویزای استارتاپ می توان ویزای همراه گرفت؟

بله امکان دریافت ویزا همراه برای شخص اعضای درجه یک متقاضی از طریق استارتاپی دارد.

فرآیند ارائه ایده ها برای هر سازمان نوپا متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر باید با آژانس مربوطه تماس بگیرید. اگر واجد شرایط هستید، می توانید مدارک و ریز نمرات خود را ارسال کنید.

چقدر زمان میبرد تا ویزا استارتاپ صادر شود؟

در صورت تایید تمامی مراحل پس از ۵ ماهه ویزای شما صادر می شود

آیا تمکن مالی برای ویزا استارتاپ نیاز است؟

بله یکی از موارد مهم در اخذ ویزا استارتاپ اثبات تمکن مالی می باشد.

آیا برای مهاجرت از طریق ویزا استارتاپی لازم است زبان پرتغالی یاد داشته باشیم؟

خیر ضرورتی در یادگیری زبان پرتغالی نیست

آیا می توان از طریق ویزا استارتاپ اقامت دائم و پاسپورت کشور پرتغال را گرفت؟

بعد از گذشت ۵ سال با توجه به اینکه اگز تمامی شرایط لازمه را داشته باشید می توانید تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال را برای خود و همراهان خود بگیرد.

آیا برای مهاجرت به پرتغال فقط باید ویزای استارتاپ بگیریم؟

خیر، انواع ویزای کشور پرتغال وجود دارد که میتوانید بر اساس شرایطی که دارید نسبت به آن اقدام کنید

مشاوره با مجموعه ویزاپ

با موسسه مهاجرتی ویزاپ می توانید به هرجای دنیا و با هر نوع ویزایی که مدنظر شما می باشد بدون ریجکتی مهاجرت کنید. اگر نیاز به مشاوره دارید از مشاوره رایگان موسسه ویزاپ استفاده کنید. موسسه مهاجرتی ویزاپ از ابتدای شروع تا پایان پروسه در کنار شما می باشد.

سخن پایانی

کشور پرتغالی از لحاظ اقتصادی کشوری پایدار است همین‌طور این کشور از امنیت بالایی برخوردار است. شما می‌توانید از طریق ویزا استارتاپ به این کشور مهاجرت کنید. اگر قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید و یا اشتغال‌زایی دارید می‌توانید از این راه اقامت دائم را دریافت کنید. هزینه اقامت استارتاپ در کشور پرتغال باتوجه‌به دیگر کشورهای اروپایی کمتر بوده. حداقل سرمایه موردنیاز برای ایجاد این نوع کسب‌وکارها حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار یورو است. مؤسسه مهاجرتی ویزاپ تمامی خدمات مربوط به ویزا استارتاپ پرتغال را انجام می‌دهد و شما را در صورت رسیدن به علایقتان همراهی می‌کند.

ویزای استارتاپ دیگر کشور ها

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره سریع اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

2 دیدگاه در “راهنمای اخذ ویزای استارتاپ پرتغال ۲۰۲۴

 1. کیمیا گفت:

  من کانادا هستم و ورک پرمیت هم گرفتم، میخوام ببینم آیا ممکنه آفیسر ایراد بگیره؟

  1. موسسه مهاجرتی ویزاپ گفت:

   سلام، تا زمانی که در استارتاپ شما پیشرفت را مشاهده میکنند مشکلی پیش نخواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =