مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

مهاجرت به انگلیس

قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارید و نمی‌دانید باید چه‌کار کنید؟ آیا اطلاعات کافی دررابطه‌با این کشور دارید؟ اگر می‌خواهید به این کشور زیبا، مدرن و پر از بقایای تاریخی مهاجرت کنید باید اطلاعات کافی و مفیدی را کسب کنید که روند مهاجرتتان با مشکل مواجه نشود. کشور انگلستان یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که در غرب نقطه قاره اروپا قرار گرفته است. تقریباً همه ما با این کشور زیبا آشنایی داریم و می‌دانیم که کشور انگلیس از چه تاریخ پر و بالی تشکیل شده است.

این کشور قدمت بسیار طولانی داشته و پادشاهی آن یعنی بریتانیای کبیر از قدرتمندترین پادشاهی‌های دنیا بوده است. کمتر کسی را پیدا می‌کنید که به این کشور علاقه‌ای نداشته و نخواهد در این کشور زندگی کند. اگر بخواهیم کمی خلاصه زندگی در این کشور را برایتان خلاصه کنیم باید بگوییم که این کشور دارای زیبایی‌های منحصربه‌فردی است؛ زمانی که در خیابان‌های انگلستان، این کشور تاریخی قدم می‌زنید، ساختمان‌های جذابی که بقایای سال‌های بسیار گذشته هستند شما را جذب خود می‌کنند.

کشور زیبای انگلستان از دولت بسیار پیشرفته‌ای برخوردار است که شرایط مهاجرت را برای افراد بهتر کرده و روش‌های فوق‌العاده‌ای را برای جذب مهاجران قرار داده است. از بهترین روش‌های مهاجرت این کشور زیبا می‌توان به مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت، ویزای نخبگان، ویزای هنری، مهاجرت از طریق دعوت‌نامه و... اشاره کرد. اقتصاد این کشور نیز در شرایط فوق‌العاده‌ای قرار گرفته است؛ اما این نکته را باید بدانید که زندگی در این کشور کمی گران برای شما تمام می‌شود.

 همراه ما باشید تا در این مقاله بیشتر درباره مهاجرت به کشور زیبای انگلیس با هم صحبت کنیم. اگر می‌خواهید درباره اخذ ویزای انگلیس و نحوه مهاجرت به آن اطلاعات بیشتری کسب کنید می‌توانید با مشاورین ما در مؤسسه مهاجرتی ویزاپ تماس بگیرید.

کشور انگلیس برای مهاجرت

امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی و سیاسی که در کشور ما وجود دارد، متأسفانه افراد زیادی به مهاجرت اقدام می‌کنند. این افراد ممکن است مقصدهای مختلفی را برای این کار انتخاب کنند. از کشورهای آسیایی گرفته تا کشورهای اروپایی و آمریکایی. اما یکی از محبوب‌ترین کشورها که مقصد مهاجرت بسیاری از افراد است کشور انگلستان است. کمتر کسی در این دنیا وجود دارد که به این کشور و تاریخ آن علاقه‌ای نداشته باشد.

در واقع کشور انگلیس یکی از تأثیرگذارترین کشورها در طول تاریخ بوده و همچنان نیز همین نقش را بازی می‌کند. برای مهاجرت و اخذ ویزای انگلستان باید با موارد بسیار زیادی آشنایی پیدا کنید. این کشور زیبا و خاص روش‌های مختلفی را برای مهاجرت شما متقاضیان قرار داده است که می‌توانید از این روش‌ها برای این کار استفاده کنید.

از طرف دیگر کشور انگلیس از نظر تکنولوژی، علم، قدرت سیاسی و نظامی، اقتصادی و بسیاری از معیارهای دیگر در رتبه‌های بالای جهان قرار گرفته است. نکته جالبی که باید دررابطه‌با کشور انگلیس بدانید این است که این کشور دارای فرهنگی بسیار نزدیک به فرهنگ ایرانی است. در واقع مردم این کشور روش زندگی بسیار نزدیکی به زندگی ایرانی اصیل دارند.

یکی از مثال‌های بارزی که در این باره وجود دارد چای است. مردم انگلیس مانند مردم ایران چای را یکی از اصلی‌ترین نوشیدنی‌های گرم خود قرار داده‌اند. از طرف دیگر مردم این کشور غذاهای سنتی خود را بیشتر از غذاهای بین‌المللی ترجیح می‌دهند. شباهت‌های زیادی بین مردم ما وجود دارد که این موضوع به دلیل رابطه قوی انگلستان و ایران در دوران قبل از حکومت اسلامی است.

سفر به انگلستان

مختصر اطلاعات کلیدی انگلستان

حال که یک آشنایی کلی با مهاجرت و اخذ ویزای انگلیس پیدا کردید باید کمی بیشتر در جزئیات ریز شویم. در واقع یک مهاجرت موفق نیازمند داشتن دانش کافی درباره کشور مقصد است. درصورتی‌که دانش موردنیاز را برای این کار کسب نکنید ممکن است در روند کار دچار مشکل شوید. اگر می‌خواهید نسبت به اخذ ویزای انگلیس اقدام کنید باید بدانید که اطلاعات فراوانی از جمله واحد پولی این کشور، مساحت و ویژگی‌های جغرافیایی، زبان این کشور و... هستند که باید قبل از این موضوع با آن‌ها آشنا شوید.

ما نیز در این بخش سعی می‌کنیم تمام اطلاعاتی که برای این کار نیاز دارید را با هم بررسی کنیم. به‌طورکلی اگر بخواهیم اطلاعات مفیدی را از این کشور برای شما بررسی کنیم، باید بگوییم که کشور انگلستان یک کشور زیبا، خاص و منحصربه‌فرد است که نحوه حکومت بر آن به شکل پادشاهی است. واحد پول این کشور پوند است که در سال اخیر از یورو به پوند تغییریافته است.

این امر به دلیل جداشدن انگلیس از اتحادیه اروپا است. از طرف دیگر کشور انگلستان ۵۵ میلیون نفر جمعیت دارد که می‌توان گفت درصد بالایی از این جمعیت را مهاجرین تشکیل داده‌اند. شرح بیشتر این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شود:

واحد پولی کشور انگلستان

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که باید دررابطه‌با کشور انگلستان بدانید واحد پولی این کشور است. واحد پولی کشور انگلستان تا قبل از سال ۲۰۲۰ معادل با یورو بود. در واقع کشور انگلستان عضوی کوچک از کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. به همین دلیل این کشور یکی از قدرتمندترین اعضای اتحادیه اروپا بود. همین امر نیز باعث شده بود تا واحد پولی تعیین شده در اتحادیه اروپا واحد اصلی پول این کشور باشد.

اما یورو تا سال ۲۰۲۰ در اقتصاد این کشور مؤثر بود. در ۳۰ ام ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ کشور انگلستان تصمیم به جداسازی خود از اتحادیه اروپا گرفت. همین امر نیز باعث شد تا واحد پولی کشور انگلستان در این روز از یورو به پوند استرلینگ تغییر پیدا کند. پوند امروزه یکی از قوی‌ترین ارزهای بین‌المللی در دنیا است.

در واقع قیمت هر پوند کشور انگلستان ۱٫۲۲ دلار آمریکا که یک ارز جهانی است، است. اما این را هم باید گفت که کشور انگلیس از نظر اقتصادی و تولید ناخالص در رتبه ۵ دنیا قرار گرفته است. میزان تولید ناخالص این کشور معادل ۳٫۷۵ تریلیون دلار در سال اخیر گزارش شده است.

مساحت و ویژگی‌های جغرافیایی کشور

نکته مهم دیگری که باید دررابطه‌با کشور انگلستان بدانید مساحت و ویژگی‌های جغرافیایی این کشور است. کشور انگلستان یکی از کوچک‌ترین کشورهای اروپایی است. در واقع مساحت این کشور معادل ۱۳۰ هزار کیلومترمربع است. در این مساحت شهرهای زیادی قرار گرفته است. تعداد شهرهای کشور انگلستان معادل ۱۹۶ شهر است که در نقاط مختلف این کشور واقع شده‌اند.

از بین این شهرها یک شهر تاریخی، زیبا و خاص به‌عنوان پایتخت انتخاب شده که نام آن شهر لندن است. لندن یکی از زیباترین شهرها در انگلیس است که دارای ساختمان‌های مدرن، شیک و کلاسیک است. از دیگر شهرهای مهم کشور انگلیس می‌توان به شهرهای منچستر، آکسفورد، ناتینگهام، گلاسکو و کمبریج اشاره کرد. در ۱۳۰ هزار کیلومترمربع از مساحت این کشور ۵۵ میلیون نفر زندگی می‌کنند که درصد مهاجرین در بین این تعداد معادل ۱۴٫۸ درصد است.

 از ویژگی‌های جغرافیایی این کشور می‌توان به شرایط آب‌وهوایی بارانی آن اشاره کرد. به‌طورکلی این کشور دارای آب‌وهوای سردسیر و بارانی است؛ این ویژگی برای بسیاری از افراد جذاب به نظر می‌رسد؛ اما بسیاری از ساکنین این کشور به دلیل عدم وجود روزهای آفتابی زیاد در این کشور، تعطیلات خود را در دیگر کشورهای اروپایی می‌گذرانند.

ویژگی های انگلستان

زبان کشور انگلستان

نکتهٔ مهمی که باید دررابطه‌با مهاجرت به هر کشوری بدانید زبان مردم آن کشور است. اگر به طور مناسبی به زبان مردم این کشور مسلط نباشید نمی‌توانید به‌خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار گرفته و صحبت‌های خود را با احساسات کامل ردوبدل کنید. یک خبر خوب و یک خبر بد در این زمینه وجود دارد. خبر خوب این است که مردم انگلیس به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. اما خبر بد این است که زبان این مردم نسبت به انگلیسی بین‌المللی که در کشور خود آموخته‌ایم متفاوت است. یعنی چه؟

زبانی که ما در مدرسه، دانشگاه، یا مؤسسات آموزشی آموخته‌ایم زبان انگلیسی بین‌المللی بوده و در واقع زبان مردم کشور آمریکا است. اما مردم انگلستان به زبان بریتانیایی که از نظر لهجه و لغت نسبت به زبان انگلیسی تفاوت‌هایی دارد صحبت می‌کنند. دررابطه‌با لغات این زبان نیازی به نگرانی وجود ندارد؛ زیرا می‌توانید با کمی مطالعه در کمترین زمان به این لغات مسلط شوید. سخت‌ترین چالشی که شما دررابطه‌با زندگی در این کشور خواهید داشت یادگیری و متوجه‌شدن لهجه بریتانیایی است.

در واقع مردم انگلیس از لهجه بسیار غلیظی برخوردار هستند. برخی از ساکنین این کشور اصالتاً اهل کشور ایرلند هستند؛ کار شما جایی سخت می‌شود که با یک فرد ایرلندی بخواهید صحبت کنید؛ زیرا لهجه ایرلندی چندین برابر سخت‌تر از لهجه مردم انگلیس است. اما نیازی نیست نگران هیچ‌کدام از این موارد باشید. کمی در محیط قرار بگیرید به‌سادگی لهجه این مردم را خواهید آموخت.

اماکن تاریخی و تاریخ کشور انگلستان

 برای آشنایی کامل با کشور انگلستان یک بخش دیگری وجود دارد که باید به طور کامل با آن آشنا شوید و آن هم اماکن تاریخی و فرهنگی این کشور است. ندانستن این موارد مهاجرت شما را سخت‌تر نمی‌کند؛ اما اگر به این اماکن مسلط باشید می‌توانید در زمان زندگی خود در این کشور برای گذران وقت به آن‌ها سرزده و از زیبایی‌های منحصربه‌فردی که دارند لذت ببرید.
 دررابطه‌با مکان‌های تاریخی و فرهنگی این کشور باید بگوییم که اکثر مکان‌های زیبا مانند قصرها، خانه‌های بزرگ و کلاسیک، کلیساهای بزرگ و... ای که در اینترنت مشاهده می‌کنید، در کشور انگلستان قرار گرفته‌اند. این امر به دلیل تاریخ فوق‌العاده قدیمی کشور انگلستان است. می‌توان گفت که از ۱۲۰۰۰ سال پیش زمانی که عصر یخ‌بندان هنوز برپا بود افرادی در این منطقه زندگی می‌کردند.
 کمی جلوتر برویم ۴۳ سال قبل از میلاد مسیح این منطقه توسط رومیان فتح شد. این روند تا ۵ قرن پس از میلاد ادامه داشت و بریتانیا در دست رومیان بود. پس از پایان حکمرانی رومیان بر بریتانیا، آنگلوساکسون‌ها بر این کشور حکومت کردند.
 اکثر تاریخ‌شناسان حکومت و اسکان آنگلوساکسون‌ها در این منطقه را سرآغاز کشور انگلستان می‌دانند. از آن سال‌ها تا به امروز اماکن تاریخی زیادی در این کشور ساخته شده که باعث زیبایی و جذابیت خاص آن شده است. از مهم‌ترین اماکن تاریخی و فرهنگی کشور انگلستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ساعت بیگ بن
 2. برج بلکپول
 3. اسکله کاخ برایتون
 4. فرشته شمالی
 5. استون هنج
 6. باغ عدن
 7. کاخ همپتون کورت
 8. موزه رودخانه‌های پیت
 9. گرمابه‌های رومی
 10. آلبرت داکس

و کلی مکان دیدنی و فرهنگی دیگر...

فرهنگ مردم انگلیسی

و اما آخرین نکته‌ای که باید برای مهاجرت و اخذ ویزای انگلستان بدانید فرهنگ مردم انگلیس است. این مورد اهمیت زیادی برای شناسایی دارد. اگر می‌خواهید در یک جامعه‌ای زندگی کنید باید بافرهنگ مردم آن به طور کامل آشنا شوید. درصورتی‌که بافرهنگ یک مردمی به طور کامل آشنا نباشید ممکن است مرتکب اشتباهاتی شوید که مردم آن کشور را ناراحت کرده یا باعث سو تفاهم شود.
از طرف دیگر این موضوع می‌تواند روی تجربه زندگی شما در این کشور مؤثر باشد. بر خلاف مردم آمریکایی که در جامعه خود دارای مردمی سرد دل و نژادپرست هستند، مردم انگلیسی هرگز این گونه نبوده‌اند. مردم انگلیس بسیار گرم و صمیمی هستند و از مهاجران زیادی برای زندگی در کشور خود استقبال می‌کنند؛ شاید در نگاه اول این گونه به نظر نرسند؛ اما کمی با آن‌ها سر صحبت را باز کنید یخشان آب شده و با شما صمیمی می‌شوند.
 اما نکته‌ای که وجود دارد این است که مردم انگلیسی بسیار رک هستند. انگلیسی‌ها به مردم محافظه‌کارانه معروف هستند و از طرف دیگر هدیه‌دادن را یکی از زیباترین و بهترین کارها می‌دانند. مانند هر کشور دیگری پرسش‌وپاسخ درباره زندگی شخصی و درآمد مردم در این کشور یک کار بی‌ادبانه است. از طرف دیگر مانند ما ایرانی‌ها افراد انگلیسی اگر با کسی صمیمی نباشند یا به طور کامل با آن آشنا نباشند فرد را با نام کوچک صدا نمی‌کنند.
 مردم انگلیسی از خیره‌شدن و زل‌زدن به چشم‌هایشان خوششان نمی‌آید و حریم شخصی را بسیار مهم می‌دانند. از طرف دیگر مردم این کشور بسیار وطن‌پرست هستند. حتی افرادی که اصالتاً در این کشور به دنیا نیامده؛ اما در آن بزرگ شده‌اند بسیار به کشور خود افتخار کرده و آن را مرکز کائنات می‌دانند.

روش‌های مهاجرت به انگلیس

 تا به این قسمت از مقاله سعی کردیم با ارائه نکاتی شما را به طور کامل و دقیق درباره هر چیزی که نیاز است درباره خود کشور انگلستان بدانید آشنا کردیم. حال وقت این رسیده برویم سراغ اصل مطلب؛ یعنی بررسی روش‌های مهاجرت و اخذ ویزای انگلیس. همان‌طور که بارها در این مقاله اشاره کردیم، کشور انگلیس یکی از بهترین دولت‌ها را دارد و همین امر موجب شده تا روش‌های زیادی برای مهاجرت مردم به خود قرار دهد.
 از روش‌های تحصیلی گرفته تا کاری و سرمایه‌گذاری. یکی از خاص‌ترین روش‌هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد روش مهاجرت نخبگان است. کمتر کشورهایی هستند که به نخبگان اهمیت زیادی داده و روش‌هایی جداگانه و خاص برای مهاجرتشان قرار می‌دهند. از آن جایی که کشور انگلستان به هنر و فرهنگ نیز اهمیت می‌دهد شما می‌توانید با ویزای هنری یا ویزای هنرمندان و مشاهیر نیز به انگلستان مهاجرت کنید.
 این روش‌های خاص مهاجرتی باعث شده‌اند تا سطح فرهنگی و علمی این کشور در شرایط فوق‌العاده‌ای قرار بگیرد. اگر می‌خواهید به کشور انگلستان مهاجرت کرده و از مزایای منحصربه‌فردی که در آن به شما ارائه می‌شود استفاده کنید باید ابتدا با تمامی روش‌های موجود آشنا شده و پس از بررسی شرایط هر کدام از این روش‌ها یکی را برای مهاجرت انتخاب کنید.
 به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این بخش از مقاله به‌صورت کامل و جامع این موضوع را برای شما بررسی کنیم. در این بخش تمامی روش‌های مهاجرت به انگلیس را برای شما با جزئیات بالا بررسی خواهیم کرد. این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

یکی از مهم‌ترین و بهترین روش‌هایی که برای مهاجرت به کشور انگلستان وجود دارد روش تحصیلی است. در واقع روش تحصیلی ساده‌ترین روش برای ورود به هر کشوری است؛ زیرا هم تمکن مالی کمی نیاز داشته و هم حرفه خاصی از شما نمی‌خواهد. کشور انگلستان نیز مانند دیگر کشورهای توسعه‌یافته روش مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی را یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی خود قرار داده است.
این روش برای دانشجویان بسیار راحت بوده و می‌تواند بسیار فوق‌العاده برای آن‌ها ظاهر شود. اما چگونه دانشجویان می‌توانند از این روش برای مهاجرت به کشور انگلیس استفاده کنند؟ تنها کاری که برای مهاجرت به کشور انگلیس نیاز دارید انجام دهید این است که ابتدا از یکی از دانشگاه‌ها یا موسسه‌های آموزشی این کشور باید برگه پذیرش دریافت کنید. پس از دریافت این برگه باید آن را به سفارت کشور انگلیس که در تهران قرار دارد ارائه دهید.
به‌طورکلی یک نوع ویزای مهاجرت تحصیلی برای این کشور وجود دارد که Tier4 نام دارد. این ویزا دارای دو نوع جنرال و چایلد است. نوع جنرال آن برای افرادی که بیشتر از ۱۷ سال و ۶ ماه سن دارند و نوع چایلد آن برای افرادی که کمتر از این عدد سن دارند است. مدارکی که برای دریافت این ویزا نیاز دارید شامل گواهی تمکن مالی، ارائه مدرک زبان معتبر و صدور نامه CAS LETTER است.

مهاجرت تحصیلی در انگلیس

مهاجرت به انگلیس از طریق کار

از دیگر روش‌های محبوبی که برای مهاجرت به کشور انگلستان وجود دارد می‌توان به روش مهاجرت از طریق ویزای کاری اشاره کرد. این ویزا برای افرادی است که به یک نوع حرفه مسلط بوده و توانایی ارائه خدماتی را به این کشور دارند. این روش یکی محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس است. با استفاده از ویزای کاری کشور انگلیس می‌توانید در لندن یا شهرهای دیگر آن زندگی کرده و به انجام یک حرفه بپردازید.

اگر ساکن کشوری خارج از حوزه اتحادیه اروپا باشید باید ابتدا از یک کارفرمای انگلیسی پیشنهاد کار دریافت کنید. با ارائه‌دادن مدرک پیشنهاد کار یا همان جاب آفر کارفرما به سفارت انگلستان یک ویزا مبنی بر ویزای کاری به شما ارائه می‌دهند که با کمک آن می‌توانید علاوه بر کارکردن در این کشور، در آن یک زندگی خوبی را تجربه کنید.

برای دریافت این ویزا شرایط مختلفی وجود دارد. به طور مثال شغلی که به آن دعوت می‌شوید نباید یک شغل کارگری باشد. شما در حدود ۳ ماه قبل از شروع کار خود در کشور انگلیس باید نسبت به مهاجرت خود به این کشور اقدام کنید.

روش مهاجرتی دیگری که برای زندگی و اخذ ویزا انگلیس وجود دارد روش سرمایه‌گذاری است. تا به این جای مقاله روش‌هایی را بررسی کردیم که برای افراد عادی بوده و هزینه‌های کمی را نیز به دنبال دارد. اما یک نکته در دنیا همیشه پابرجا خواهد ماند. آن هم این است که همیشه پول می‌تواند کار شما را راه بیندازد.

اگر فردی پول‌دار هستید و از سرمایه کلانی برخوردارید می‌توانید با روش‌هایی حتی راحت‌تر نیز به کشور انگلستان مهاجرت کنید. این روش ویزای سرمایه‌گذاری نام دارد. ویزایی که برای این کار دریافت می‌کنید ویزای Tier1 نام دارد. برخی از افراد می‌گویند که این روش یکی از سخت‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور زیبای انگلیس است.

تنها سختی این روش مبلغی است که باید برای سرمایه‌گذاری در این کشور تأمین کنید. اگر توانستید ۲ میلیون پوند سرمایه خود را در این کشور قرار دهید، پس از گذشت ۵ سال قادر به دریافت اقامت دریافت کشور انگلیس خواهید بود. این مبلغ برای سرمایه‌داران آسان بوده و به همین دلیل روشی فوق‌العاده برای این افراد است. اگر جزو این دسته از افراد هستید تبریک می‌گوییم؛ شما می‌توانید تنها با قراردادن پول خود به‌عنوان سرمایه در این کشور اقامت آن را دریافت کنید.

ثبت شرکت در انگلیس

مهاجرت به انگلیس از طریق ثبت شرکت

از دیگر روش‌های فوق‌العاده‌ای که برای اخذ ویزای انگلستان وجود دارد ویزای استارت‌آپ یا ویزای ثبت شرکت است. اگر فردی هستید که علاقه زیادی به ایده‌های نو داشته و می‌تواند یک شرکت موفق را راه‌اندازی و اداره کند، این روش مهاجرتی برای شما مناسب است. با استفاده از روش ثبت شرکت در انگلستان می‌توانید یک کسب‌وکار نو را در این کشور راه‌اندازی کرده و پس از گذشت مدتی نسبت به اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

اما چرا ما فکر می‌کنیم که این روش یکی از بهترین روش‌های مهاجرت برای افراد کاری است؟ اگر بتوانید کسب‌وکاری را در این کشور راه‌اندازی کنید، علاوه بر به‌دست‌آوردن یک بازار بزرگ و کسب درآمدهای کلان در آینده موفق به دریافت اقامت یکی از برترین کشورهای دنیا خواهید شد. شرایط خاصی برای این روش مهاجرتی وجود دارد که این شرایط شامل موارد زیر هستند:

 1. داشتن شرط سنی حداقل ۱۸ سال تمام
 2. تأیید ایده استارتاپ توسط نهاد رسمی انگلستان
 3. آشنایی کافی با زبان انگلیسی
 4. ارائه مدرک تمکن مالی برای خود و خانواده
 5. عدم داشتن سابقه کارآفرینی در انگلستان
 6. نداشتن سوء پیشینه
 7. اثبات خلاقانه بودن ایده و امکان اجرای آن

کارافرینی در انگلیس

مهاجرت به انگلیس از طریق کارآفرینی

ویزای نوآفرینی یا کارآفرینی از دیگر روش‌های منحصربه‌فردی است که به کمک آن می‌توانید نسبت دریافت اقامت دائم کشور انگلیس اقدام کنید. این ویزا شباهت بسیار زیادی به ویزای ثبت شرکت و استارت‌آپ در این کشور دارد. درصورتی‌که شما دارای یک ایده نو باشید که در جای دیگری اجرا نشده باشد می‌توانید اقامت کشور انگلستان را به‌صورت موقت دریافت کنید.

شما می‌توانید با ارائه ایده خود سرمایه‌گذارانی را برای کسب‌وکار جدیدتان جذب کرده و به رشد آن کمک کنید. درصورتی‌که این ایده با موفقیت روبرو شود شما قادر به دریافت اقامت دائم کشور انگلیس خواهید بود. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که این روش سختی زیادی داشته و زمان بسیاری از وقت شما را خواهد گرفت.

اما نتیجه آن باعث پیشرفت شما هم در کسب‌وکار و هم در زندگی‌تان خواهد بود. شرایط این روش مهاجرتی مشابه روش استارت‌آپ است. با داشتن این شرایط می‌توانید نسبت به دریافت ویزای کارآفرینی اقدام کنید.

مهاجرت نخبگان به انگلستان

یکی از خاص‌ترین و بهترین روش‌های مهاجرت به کشور انگلیس روش مهاجرت نخبگان است. این ویزا مخصوص به افراد نخبه بوده و شرایط منحصربه‌فردی را برای این افراد در نظر گرفته است. این موضوع برای کسی پوشیده نیست که نخبگان برای این کشور سودمند هستند. این افراد می‌توانند در ادارات دولتی یا شرکت‌های مالی، علمی، دیجیتالی و... این کشور بزرگ فعالیت کرده و افتخاراتی را برای آن‌ها کسب کنند.

همین موضوع نیز باعث شده کشور انگلیس اهمیت زیادی به این افراد داده و شرایط فوق‌العاده‌ای را برای آن‌ها در نظر بگیرد. ویزای گلوبال تلنت یا همان ویزای نخبگان به افرادی تعلق می‌گیرد که در یکی از زمینه‌های علم و پژوهش، تکنولوژی‌های دیجیتالی و فرهنگ و هنر نخبه شناخته شوند. اگر شما در این دسته قرار می‌گیرید می‌توانید با پرداخت مبلغ ۶۲۳ پوند به‌عنوان هزینه دریافت ویزا و تأییدیه آن پرداخت کنید.

سپس زمانی که وارد کشور انگلستان شدید و به مدت ۳ تا ۵ سال بسته به زمینه‌ای که در آن فعالیت دارید قادر به دریافت اقامت دائم این کشور خواهید بود. این روش نه هزینه زیادی برای نخبگان خواهد داشت نه زحمت فراوان؛ زیرا این افراد پس از ورود به کشور انگلیس در یکی از زمینه‌های مربوطه مشغول به کار می‌شوند و حقوق چشمگیری نیز دریافت می‌کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوت‌نامه

از دیگر روش‌هایی که برای مهاجرت به کشور انگلستان وجود دارد می‌توان به روش دعوت‌نامه اشاره کرد. روش دعوت‌نامه یکی از ساده‌ترین روش‌هایی است که به کمک آن می‌توانید اقامت کشور انگلستان را دریافت کنید. اما چگونه می‌توان از این روش استفاده کرد؟ برای دریافت ویزای این کشور و ورود به آن به‌عنوان یک مهاجر باید فردی از داخل انگلستان که تابعیت این کشور را دارد برای شما دعوت‌نامه‌ای ارسال کند.

شما می‌توانید این سند را به سفارت انگلستان در تهران ارائه دهید و اجازه ورود به کشور انگلستان را دریافت کنید. دعوت‌نامه می‌تواند توسط اشخاص حقوقی و حقیقی به شما ارسال شود. به طور مثال می‌تواند شخصی از خانواده یا دوستان شما بوده یا دانشگاه و شرکتی باشد که شما را برای کار یا تحصیل به انگلیس دعوت می‌کند. با دریافت این دعوت‌نامه‌ها برگ برنده‌ای در دست خود دارید که به کشور انگلیس مهاجرت کنید.

از آن جایی که فرد یا شرکتی انگلیسی شما را برای زندگی در این کشور دعوت کرده است، شرایط سختی برای انجام این کار نیاز نخواهید داشت. تنها شرطی که برای این دعوت‌نامه وجود دارد این است: درصورتی‌که شخص دعوت‌کننده یک شخص حقیقی باشد، باید حتماً از اعضای درجه یک خانواده شما مانند خواهر یا برادر، همسر یا والدین باشد.

حتی فرزند نیز می‌تواند دعوت‌نامه‌ای برای پدر یا مادر خود ارسال کرده و ضمانت آن‌ها را به دولت انگلیس بکند. هزینه زیادی نیز برای انجام این روش مهاجرتی نخواهید داشت. تنها هزینه‌ای که باید پرداخت کنید هزینه‌های دریافت ویزا و تأیید آن است.

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

از جالب‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی به هر کشور توسعه‌یافته روشی به نام تولد است. درصورتی‌که شما در کشوری متولد شوید بر اساس قانون آن کشور می‌توانید تابعیت آن را بدون هیچ کار خاصی دریافت کنید. اما این روش قوانین خاص خود را در کشورهای مختلف دارد. برخی از کشورها از قانون خون پیروی می‌کنند و برخی دیگر نیز شرایط مخصوص به خود را دارند. کشور انگلستان چگونه به این قضیه نگاه می‌کند؟

تا قبل از سال ۱۹۸۳ کشور انگلیس از قانون خاک پیروی می‌کرد. یعنی هر کسی که در خاک کشور انگلیس متولد شود، حتی اگر والدینش تابعیت انگلیسی نداشته باشند می‌تواند تابع آن کشور شده و به‌عنوان شهروندش شناخته شود. اما در حال حاضر این قانون تغییر کرده و به‌جای آن دو شرط زیر برای ارائه تابعیت به فرزندان متولد شده انجام می‌شود:

 1. حداقل یکی از والدین تابعیت یا اقامت دائم کشور انگلستان را داشته باشند.
 2. پس از تولد باید به مدت ۱۰ سال در کشور انگلستان زندگی کرده باشند. در چنین شرایطی نباید در هر سال بیش از ۹۰ روز از کشور خارج شده باشند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور انگلستان و دریافت اقامت دائم آن مهاجرت از طریق ازدواج است. اما شاید فکر کنید که این روش بسیار ساده بوده و شرایط خاصی ندارد؛ در پاسخ به این سؤال باید گفت که نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی، این روش ساده‌تر است؛ اما باید قوانین و شرط‌هایی را رعایت کنید تا توانایی اخذ ویزای انگلستان را داشته باشید. همراه ما باشید تا بیشتر درباره این موضوع با هم صحبت کنیم.

بی شک ازدواج در کشوری که رومئو و ژولیت در آن متولد شده‌اند جذابیت خاص خود را دارد. اما شرایطی نیز برای آن قرار گرفته است. یکی از مهم‌ترین شرط‌های این کار این است که پارتنر یا همسر متقاضی باید تابعیت یا اقامت دائم کشور انگلستان را داشته باشد. اگر این شرط برقرار بود باید شرط‌های زیر نیز توسط متقاضی و همسر آن تأمین شوند:

 1. متقاضی و همسرش باید ۱۸ سال به بالا سن داشته باشند.
 2. متقاضی و همسرش باید ثابت کنند که درآمد کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی‌شان را دارند.
 3. متقاضی ویزای ازدواج انگلستان باید نمره زبان CEFR A1 را دارا باشد. (نمره آیلتس کمتر از ۴)
  مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلیس از طریق الحاق خانواده

مهاجرت و اخذ ویزای انگلستان از طریق الحاق خانواده از دیگر روش‌هایی است که برای مهاجرت و کسب اقامت دائم این کشور زیبا وجود دارد. ویزای الحاق خانواده از بهترین و فوق‌العاده‌ترین روش‌هایی است که به کمک آن می‌توان به کشور انگلستان مهاجرت کرد. اما چه افرادی با چه شرایطی می‌توانند نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنند؟ همراه ما باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

اگر یکی از اعضای خانواده درجه اول شما شهروند انگلستان بوده یا دارای اقامت دائم این کشور است شما می‌توانید به کمک ویزای الحاق خانواده به این کشور وارد شوید. افرادی مانند فرزند، والدین، همسر و پارتنر می‌توانند جزو این دسته افراد باشند. روش مهاجرت برای هر کدام از این افراد متفاوت است. اگر فرزندی دارید که کمتر از ۱۸ سال سن داشته و می‌خواهید برای مراقبت از آن به کشور انگلستان بروید می‌توانید از طریق این ویزا اقدام کنید.

اگر هم والدینتان در این کشور زندگی می‌کنند می‌توانید با پرداخت ۱۵۳۸ پوند به خانواده خود در این کشور ملحق شوید. اما اگر می‌خواهید به همسر خود در کشور انگلیس ملحق شوید باید شرایط ویزای ازدواج انگلستان را دنبال کنید.

مهاجرت هنرمندان و مشاهیر به انگلیس

از دیگر روش‌های خاصی که برای مهاجرت و اخذ ویزا انگلیس وجود دارد روش مهاجرت از طریق ویزای هنرمندان و مشاهیر است. اما ویزای هنری یعنی چه و به افرادی تعلق می‌گیرد؟ این ویزا برای افرادی است که در انواع حوزه‌های هنری سررشته داشته و فعالیت درخشانی را انجام داده‌اند. در واقع کشور انگلیس به دلیل محبوبیت زیادی که از نظر فرهنگ و هنر دارد، همیشه سعی می‌کند تا این ویژگی در کشور خود را در بهترین حالت خود حفظ کند.

فرقی هم نمی‌کند که فرد در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند. اگر یک نقاش، موسیقیدان یا هنرمند در حوزه‌های دیگری هستید می‌توانید به‌راحتی وارد کشور انگلستان شده و در آن زندگی کنید. اداره مهاجرت انگلستان برای این افراد سختی زیادی در نظر نگرفته؛ به همین دلیل می‌توانید با سهولت فراوانی وارد کشور انگلیس شوید. شرایط دریافت این ویزا بسیار ساده بوده و تنها باید با ارائه نمونه کارهای خود ثابت کنید که در این عرصه سابقه درخشانی دارید.

مهاجرت هنرمندان به انگلیس

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

و اما آخرین روشی که از مهاجرت به کشور انگلیس می‌خواهید برای شما بررسی کنیم روش پناهندگی است. از همین ابتدا می‌گوییم که هیچ‌کدام از مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ویزاپ این روش مهاجرتی را پیشنهاد نمی‌کنند. دلیل این موضوع نیز سختی‌ها و خطرهایی است که باید برای آن متحمل شوید. اما پناهندگی اصلاً به چه معنا است؟
درصورتی‌که شما به روش‌های مختلف مانند ویزای مسافرتی یا حتی روش‌های غیرقانونی وارد کشوری شوید و درخواست اقامت در آن را داشته باشید به شما پناهنده گفته می‌شود. پناهنده فردی است که به کشور مقصد پناه آورده و می‌خواهد در آن زندگی جدیدی را شروع کند. بسیاری از افرادی که به کشور انگلستان پناهنده می‌شوند از طریق روش‌های غیرقانونی وارد این کشور شده‌اند.
این روش‌ها خطرات زیادی داشته و جان شما را در خطر می‌اندازند. در سال‌های اخیر کشور انگلستان مانند کشورهای کانادا، آمریکا، استرالیا و دیگر کشورهای اروپایی قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای پذیرش پناهندگان وضع کرده است و این موضوع موجب شده افراد کمتری از این روش برای مهاجرت استفاده کنند.
طبق این روش تنها افرادی می‌توانند به کشور انگلیس پناهنده شوند که ادعای نداشتن امنیت در کشور خود را دارا باشند. مردمان کشورهایی مانند سوریه، فلسطین و دیگر کشورهای جنگ‌زده می‌توانند با این روش به کشور انگلستان وارد شده و در آن به کار و زندگی مشغول شوند.

مهاجرت از طریق پناهندگی به انگلیس

تمکن مالی برای مهاجرت به انگلستان

حال که به طور کامل با انواع روش‌های اخذ ویزای انگلیس و مهاجرت به این کشور جذاب آشنا شدیم بهتر است یکی از مهم‌ترین نکات را با هم بررسی کنیم. این نکته تمکن مالی برای مهاجرت به انگلیس است. برخی از افراد فکر می‌کنند که تمکن مالی و هزینه مهاجرت دو مؤلفه و معیار یکسان هستند. اما اصلاً این‌گونه نیست. هزینه مهاجرت هزینه‌ای است که شما برای دریافت ویزا و ورود به کشور انگلیس پرداخت می‌کنید.

اما تمکن مالی هزینه‌ای است که شما باید برای زندگی در این کشور داشته باشید. هزینه‌ها را زمان ورود به این کشور پرداخت می‌کنید؛ اما برای تمکن مالی باید ثابت کنید که نسبت به روش مهاجرتی‌تان، قادر به تأمین و پرداخت هزینه‌های زندگی خود در این کشور هستید. تمکن مالی برای انواع روش‌های مهاجرتی انگلیس شامل موارد زیر هستند:

روش مهاجرتی 

تمکن مالی موردنیاز

ویزای تحصیلی 

۱۲۱۸۰ پوند

ویزای کاری

۱۲۷۰ پوند

ویزای سرمایه گذاری

۲ میلیون پوند

درصورتی‌که مدارک دال بر تمکن مالی خود را به اداره مهاجرت انگلستان ارائه دهید می‌توانید مراحل بعدی مهاجرت خود را دنبال کنید. درصورتی‌که تمکن‌های ذکر شده را دارا نباشید توانایی دریافت ویزاهای مربوطه و مهاجرت به کشور انگلستان را نخواهید داشت. این امر بدین دلیل رخ می‌دهد که دولت انگلیس نمی‌خواهد افراد مهاجر را به‌صورت بی‌خانمان یا نیازمند پول در کشور خود قرار دهد.

هزینه مهاجرت به انگلستان چقدر است؟

همان‌طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم، هزینه‌هایی که برای مهاجرت و اخذ ویزا انگلیس نیاز دارید شامل تمکن مالی برای زندگی و هزینه‌های مهاجرت هستند. تمکن‌های مالی که برای ارائه به سفارت کشور انگلیس نیاز داشتید را با هم بررسی کردیم. اما علاوه بر این هزینه‌ها شما باید قبل از انجام مهاجرت خود هزینه‌هایی را نیز انجام دهید تا ویزای شما آماده شده و تأییدیه آن نیز از سمت دولت انگلیس صادر شود.

علاوه بر این هزینه ممکن است هزینه‌های دیگری مانند بلیط هواپیما، هزینه انتقال از فرودگاه به محل زندگی و... نیز در این موارد مؤثر هستند. اگر می‌خواهید در روند مهاجرت خود دچار مشکل نشده و به‌راحتی فرایند مهاجرت را انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام هر کاری تمکن مالی خود را برای هزینه‌های مهاجرت آماده‌سازی کنید.

هزینه‌های مهاجرت برای هر کدام از روش‌های کسب اقامت در کشور انگلستان نسبت به روش‌های مهاجرتی تفاوت دارند. از طرف دیگر همان‌طور که گفتیم قیمت بلیط هواپیما و هزینه انتقال به محل زندگی نیز در شرایط متفاوت فرق می‌کند. پس پیشنهاد می‌کنیم ابتدا بخش بعدی را مطالعه کنید و سپس هزینه دریافت ویزا را با هزینه‌های ذکر شده جمع کنید.

هزینه ویزای انگلیس برای ایرانیان

یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای مهاجرت به کشور انگلیس باید انجام دهید، دریافت ویزای انگلیس است. اخذ ویزای انگلستان از مراحل مهم برای انجام این کار است؛ اما چرا؟ درصورتی‌که بخواهید وارد کشوری شوید باید ویزای آن کشور که به معنای اجازه ورود است را دریافت کنید. این ویزا نشان‌دهنده این است که شما واجد شرایط ورود به کشور مقصد هستید و می‌توانید مدتی را در آن سپری کنید.

برخی از ویزاها شرایط مختلفی داشته و برای اهداف مختلفی استفاده می‌شوند. به طور مثال ویزای مسافرتی به مدارک کمتری نسبت به ویزای تحصیلی یا کاری نیاز دارد. درصورتی‌که می‌خواهید این ویزاها را دریافت کنید باید هزینه‌هایی را نیز پرداخت کنید. این هزینه‌ها در واقع کارمزدهایی هستند که به سفارت انگلیس ارائه می‌کنید تا علاوه بر ثبت درخواست ویزای شما، امور تأیید آن توسط دولت انگلیس را نیز انجام دهد. هر کدام از ویزاهای کشور انگلیس هزینه‌های مختلفی برای دریافت دارند.

درصورتی‌که قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید به طور کامل این هزینه را زمان ثبت درخواست ویزا پرداخت کنید. برای این که کار شما راحت‌تر شده و قبل از مراجعه به سفارت از هزینه‌های دریافت ویزا مطلع شوید هزینه دریافت ویزاهای مختلف این کشور را در جدول زیر بررسی کرده‌ایم:

نوع ویزا

هزینه دریافت و تأیید بر حسب پوند

ویزای کاری انگلستان (ویزای اسکیل ورکر)

۶۲۵

ویزای سرمایه گذاری Tier 1 انگلیس

۱۶۳۸

ویزای کارآفرینی انگلیس

۱۲۹۲

ویزای نوآوری انگلیس

۱۰۳۶

ویزای استارت آپ انگلیس

۳۷۸

ویزای دانشجویی انگلیس

۳۶۳

ویزای دانش آموزی انگلیس

۳۶۳

ویزای دوره زبان انگلیسی در انگلستان

۲۰۰

ویزای توریستی انگلیس

۱۰۰

ویزای ازدواج انگلیس

۱۵۳۸

ویزای فامیلی انگلیس

۱۵۳۸

ویزای گلوبال تلنت انگلیس

۶۲۳

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه مهاجرت به کشور انگلستان تنها هزینه دریافت ویزا نمی‌باشد. درست است که قبل از مهاجرت باید مدارکی دال بر تمکن مالی زندگی در این کشور را ارائه دهید؛ اما بهتر است که به طور کامل با هزینه‌های زندگی در کشور انگلیس آشنا شوید تا به‌هیچ‌وجه در زمان زندگی در این کشور دچار مشکلات مالی نشوید. از آن جایی که ما در مؤسسه مهاجرتی ویزاپ تلاش می‌کنیم تا علاوه بر آسان‌کردن مهاجرت یک مهاجرت موفق برای شما رقم بزنیم، در این بخش از مقاله تصمیم گرفتیم تا هزینه‌های کلی زندگی در کشور انگلستان را برای شما بررسی کنیم.

درصورتی‌که می‌خواهید یک زندگی آرام و بدون دردسر در این کشور داشته باشید بهتر است ابتدا با این هزینه‌ها آشنا شده و در صورت نیاز سرمایه بیشتری همراه خود به کشور انگلستان ببرید. در جدول زیر هزینه‌های مهم زندگی در این کشور برای شما آورده شده است:

نوع ویزا

هزینه دریافت و تأیید بر حسب پوند

لندن 

۱۱۳۰ دلار

منچستر

۸۹۱ دلار

لیورپول

۸۶۸ دلار

بیرمنگام

۸۰۷ دلار

بریستول

۹۲۳ دلار

نیوکاسل

۸۶۵ دلار

هزینه‌های اقامت در انگلستان

هزینه‌هایی که در بخش قبلی با هم بررسی کردیم هزینه‌های کلی زندگی برای شهرهای محبوب کشور انگلستان بودند. حال برای این که کمی بیشتر در جزئیات برویم و زندگی در این کشور را برای شما از الآن ساده‌تر کنیم می‌خواهیم هزینه‌ها را به شکل جداگانه برایتان بررسی کنیم. یکی از مهم‌ترین هزینه‌هایی که برای زندگی در کشور انگلستان باید پرداخت کنید هزینه اقامت در این کشور است.

در این قسمت منظور ما از هزینه اقامت هزینه‌ای است که برای اجاره یا خرید خانه در انگلستان باید پرداخت کنید. این هزینه به طور میانگین محاسبه شده و در اختیار شما قرار گرفته است. پیشنهاد می‌کنیم هزینه‌هایی که در جدول زیر بررسی کرده‌ایم را به طور کامل مطالعه کنید تا بدانید چه هزینه‌هایی را برای خرید خانه در این کشور نیاز دارید.

عنوان شهر 

هزینه خرید هر متر مسکن در مرکز شهر

هزینه خرید هر متر مسکن در حاشیه شهر

هزینه اجاره مسکن ۱ خوابه در مرکز شهر

هزینه اجاره مسکن ۱ خوابه در حاشیه شهر

لندن 

۱۴,۴۹۵.۷۹ دلار

۸,۸۴۹.۰۲ دلار

۲,۴۵۳.۹۴ دلار

۲,۴۵۳.۹۴ دلار

منچستر

۴,۷۳۱.۸۱ دلار

۳,۱۰۹.۶۹ دلار

۱,۱۱۶.۶۶ دلار

۸۲۴.۸۲ دلار

لیورپول

۴,۷۶۲.۷۲ دلار

۲,۳۲۵.۱۲ دلار

۹۲۶.۲۰ دلار

۶۷۸.۵۴ دلار

بیرمنگام

۶,۸۴۰.۸۸ دلار

۳,۹۹۳.۷۲ دلار

۹۷۳.۷۹ دلار

۷۶۷.۳۰ دلار

بریستول

۷,۷۱۴.۵۷دلار

۴,۰۰۵.۳۰ دلار

۱,۳۶۲.۹۱ دلار

۱,۰۵۳.۴۶ دلار

نیوکاسل

۳,۵۱۷.۸۵ دلار

۲,۶۹۶.۳۲ دلار

۹۴۹.۳۵ دلار

۶۶۵.۰۹ دلار

هزینه‌های خورد و خوراک

از دیگر هزینه‌های مهمی که برای زندگی در کشور انگلستان باید مورد بررسی قرار دهید، هزینه‌های خوردوخوراک است. پس از خرید یا اجاره‌خانه در یکی از شهرهای کشور انگلستان باید به فکر خوردوخوراک خود باشید. به‌هرحال خورد و خوراک از مهم‌ترین مواردی است که هر فرد باید آن را در طول روز داشته باشد.

درست است که زندگی در کشور انگلستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پرهزینه‌تر است؛ اما هزینه‌هایی که در این کشور پرداخت می‌کنید صرف خرید و تأمین مواد باکیفیتی می‌شود که نمونه‌های آن در دنیا موجود نیست. در جدول زیر هزینه‌های متفاوت خورد و خوراکی که باید در زندگی کشور انگلستان پرداخت کنید با هم بررسی می‌کنیم.

نوع موادغذایی 

لندن

منچستر

لیورپول

بیرمنگام

بریستول

نیوکاسل

شیر (۱ لیتر)

۱.۳۹ دلار

۱.۳۲ دلار

۱.۰۶ دلار

۱.۲۰ دلار

۱.۳۰ دلار

۱.۲۸ دلار

نان (نیم کیلو)

۱.۳۷ دلار

۱.۳۹ دلار

۱.۲۲ دلار

۱.۱۸ دلار

۱.۲۶ دلار

۱.۳۷ دلار

برنج (۱ کیلو)

۲.۲۲ دلار

۲ دلار

۱.۸۳ دلار

۱.۶۴ دلار

۱.۸۶ دلار

۱.۵۹ دلار

تخم مرغ (۱۲ عدد)

۳.۰۹ دلار

۲.۸۲ دلار

۲.۴۳ دلار

۲.۳۳ دلار

۲.۶۱ دلار

۲.۶۲ دلار

پنیر محلی (۱ کیلو)

۷.۶۳ دلار

۷.۳۰ دلار

۸.۱۷ دلار

۷.۶۹ دلار

۷.۰۴ دلار

۷.۸۳ دلار

مرغ (۱ کیلو)

۸.۲۱ دلار

۶.۹۷ دلار

۶.۶۹ دلار

۶.۴۸ دلار

۶.۶۵ دلار

۶.۷۶ دلار

گوشت (۱ کیلو)

۱۲.۷۸ دلار

۱۰.۰۷ دلار

۱۰.۴۹ دلار

۹.۴۹ دلار

۹.۲۰ دلار

۱۱.۴۱ دلار

سیب (۱ کیلو)

۲.۵۰ دلار

۲.۳۳ دلار

۲.۶۹ دلار

۲.۱۸ دلار

۲.۲۳ دلار

۲.۱۳ دلار

پرتقال (۱ کیلو)

۲.۴۰ دلار

۲.۶۷ دلار

۲.۵۹ دلار

۲.۳۲ دلار

۲.۴۸ دلار

۲.۰۲ دلار

آب معدنی (۱.۵ لیتر)

۱.۳۹ دلار

۱.۳۸ دلار

۱.۲۶ دلار

۱.۲۲ دلار

۱.۲۵ دلار

۱.۱۷ دلار

سیب زمینی (۱ کیلو)

۱.۳۰ دلار

۱.۵۰ دلار

۱.۲۷ دلار

۱.۳۳ دلار

۱.۶۱ دلار

۱.۲۳ دلار

پیاز (۱ کیلو)

۱.۳۷ دلار

۱.۳۹ دلار

۱.۱۴ دلار

۱.۲۳ دلار

۱.۱۳ دلار

۱.۲۸ دلار

گوجه فرنگی (۱ کیلو)

۲.۹۸ دلار

۱.۷۷ دلار

۲.۹۳ دلار

۲.۳۰ دلار

۲.۹۳ دلار

۲.۰۸ دلار

هزینه حمل و نقل

علاوه بر اقامت و خورد و خوراک هزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که باید پرداخت کنید. زندگی در هر کشور بعدهای مختلف خود را دارد. از خرید خانه و اقامت در آن گرفته، تا هزینه‌های تلفن همراه، انرژی‌های موردنیاز، خورد و خوراک و... . یکی از مهم‌ترین این هزینه‌ها هزینه‌های حمل‌ونقل در کشور انگلستان است. پیشنهاد می‌کنیم قبل از مراجعه به سفارت برای اخذ ویزای انگلستان حتماً این هزینه‌ها را بررسی کنید تا بدانید که آیا از پس آن‌ها برخواهید آمد یا خیر.

حمل‌ونقل نیز اهمیت زیادی در دنیای امروز دارد. اگر بخواهید امور مختلف خود را در این کشور انجام دهید باید با استفاده از وسایل نقلیه مخصوصی از نقطه الف به نقطه ب بروید. خوشبختانه سیستم حمل‌ونقل عمومی در کشور انگلستان از شرایط فوق‌العاده‌ای برخوردار است. شما می‌توانید به‌جای هزینه‌کردن برای خرید خودروی شخصی از وسایل حمل‌ونقل عمومی این کشور استفاده کنید تا هم کمتر به محیط‌زیست آسیب‌زده و هم با ترافیک کمتری مواجه شوید. هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل در این کشور را در جدول زیر برای شما بررسی خواهیم کرد.

نوع حمل و نقل

لندن

منچستر

لیورپول

بیرمنگام

بریستول

نیوکاسل

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

۳.۱۴ دلار

۲.۴۱ دلار

۲.۹۰ دلار

۲.۹۰ دلار

۳.۰۲ دلار

۲.۷۲ دلار

کارت حمل و نقل ماهانه

۱۸۴.۶۴ دلار

۸۴.۴۷ دلار

۸۳.۹۵ دلار

۶۹.۳۹ دلار

۱۰۰.۶۵ دلار

۸۴.۴۷ دلار

تاکسی (تعرفه عادی)

۴.۸۳ دلار

۲.۷۸ دلار

۳.۱۴ دلار

۲.۶۵ دلار

۳.۱۴ دلار

۲.۶۵ دلار

تاکسی ۱ کیلومتر

۲.۰۵ دلار

۱.۶۳ دلار

۱.۱۲ دلار

۱.۳۵ دلار

۱.۶۱ دلار

۱.۳۲ دلار

تاکسی ۱ ساعت انتظار

۳۴.۷۶ دلار

۲۲.۴۵ دلار

۱۴.۴۸ دلار

۱۸.۸۳ دلار

۲۴.۶۲ دلار

۱۸.۴۶ دلار

بنزین (۱ لیتر)

۲.۱۶ دلار

۱.۹۹ دلار

۱.۸۸ دلار

۱.۹۱ دلار

۱.۹۲ دلار

۱.۹۱ دلار

خرید فولکس‌وان گلف ۱٫۴ ۹۰ کیلووات‌ترد لاین (یا خودروی معادل آن)

۳۰,۱۶۹.۴۸ دلار

۲۹,۴۸۱.۶۲ دلار

۲۸,۹۶۲.۷۰ دلار

۲۸,۹۶۲.۷۰ دلار

۲۹,۵۶۰.۰۶ دلار

۲۵,۲۰۶.۶۰ دلار

خرید تویوتا کرولا سدان ۱٫۶ لیتری ۹۷ کیلووات Comfort (یا خودروی مشابه)

۲۹,۵۴۸.۲۹ دلار

۳۱,۳۰۲.۴۷ دلار

۲۸,۲۹۳.۹۴ دلار

۲۹,۳۶۴.۹۶ دلار

۲۴,۸۳۳.۱۶ دلار

۲۶,۵۴۹.۱۴ دلار

هزینه‌های ضروری برای اقامت

به طور کامل هزینه‌هایی که برای زندگی در کشور انگلستان نیاز دارید را بررسی کردیم. اما هنوز دسته‌ای از هزینه‌ها هستند که برای زندگی در این کشور ضروری بوده و باید آن‌ها را پس انداز داشته باشید. این هزینه‌ها مواردی مانند هزینه خدمات پزشکی، هزینه سفرهای ضروری و... می‌شود.

اگر می‌خواهید یک زندگی امن و آرامی در کشور انگلستان داشته باشید و از خدمات این کشور به نحو احسن استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم هزینه‌های ضروری زندگی در این کشور را بررسی و به صورت ماهانه پس انداز کنید تا در شرایط موردنیاز استفاده شود. مهم‌ترین این هزینه‌ها را در جدول زیر بررسی می‌کنیم.

شهر

هزینه ویزیت

داروی سرماخوردگی (برای ۶ روز)

یک بسته آنتی بیوتیک (۱۲ عددی)

لندن 

۱۳۸ دلار

۵.۱۶ دلار

۱۲ دلار

منچستر

۱۲۳ دلار

۶ دلار

۲۶ دلار

لیورپول

۴۳.۹ دلار

۴.۸۳ دلار

۱۰ دلار

بیرمنگام

۱۲۲ دلار

۸ دلار

۹ دلار

بریستول

۸۳.۸ دلار

۳.۴۰ دلار

۱۱ دلار

نیوکاسل

۹۱.۸ دلار

۴ دلار

۱۰ دلار

هزینه بیمه سلامت در انگلستان

علاوه بر هزینه‌های ضروری پزشکی شما می‌توانید از بیمه‌های سلامت در انگلستان نیز استفاده کنید. می‌توانید مبلغ این بیمه‌ها را به‌صورت ماهانه پرداخت کرده و در شرایط ضروری از آن استفاده کنید. در برخی از موارد هزینه‌های پزشکی بسیار بالا می‌شوند که کمر فردی توانایی پرداخت آن را دارد. شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای ماهانه از بیمه سلامت استفاده کرده و مبلغ درمان خود را با آن پرداخت کنید.

سن

هزینه بیمه سلامت 

هزینه بیمه سلامت (دلار)

۳۰ سال

۳۹ پوند

۴۷ دلار

۵۰ سال

۶۶ پوند

۸۰ دلار

۷۰ سال 

۱۵۰ پوند 

۱۸۲ دلار 

راحت‌ترین راه مهاجرت به انگلستان

تا این قسمت از مقاله اطلاعات زیادی را راجع به مهاجرت به کشور انگلیس و دریافت ویزای آن بررسی کردیم. از نحوه اقدام به این کار گرفته تا مواردی مانند هزینه‌های مهاجرت و هزینه‌های زندگی در این کشور را نیز مورد بررسی دقیق قرار دادیم. حال می‌رسیم به یکی از نکات مهم که سؤال بسیاری از خوانندگان این مطلب نیز است. بسیاری از افراد از ما می‌پرسند که کدام روش برای مهاجرت به کشور انگلستان راحت‌ترین روش است؟
 نمی‌توان پاسخ قطعی به این سؤال داد؛ زیرا هر فردی دارای شرایط زندگی مختلفی بوده و می‌تواند از ویژگی‌های خاصی از هر روش مهاجرت استفاده کند. به طور مثال فردی که نخبه است با روش ویزای نخبگان می‌تواند به‌راحتی اقامت کشور انگلستان را دریافت کند. یا مثلاً فردی که دارای سرمایه هنگفتی است می‌تواند با سرمایه‌گذاری پول خود در کشور انگلستان به‌راحتی اقامت این کشور را دریافت و پس از ۵ سال نسبت به کسب اقامت دائم این کشور اقدام کند.
 اما ساده‌ترین روشی که برای همه ساده و راحت است روش مهاجرت از طریق ازدواج است. شما می‌توانید از طریق ازدواج با یک شهروند انگلیسی اقامت این کشور را دریافت کنید.

ارزان‌ترین راه مهاجرت به انگلستان

از دیگر سؤالاتی که اغلب متقاضیان مهاجرت از ما می‌پرسند این است که کدام روش مهاجرت، ارزان‌ترین روش است. این سؤال را خیلی از افراد از ما پرسیده‌اند. دلیل این موضوع این است که امروزه اصلاً شرایط اقتصادی مردم کشور مناسب نبوده و نمی‌توانند هزینه‌های زیادی را برای مهاجرت متحمل شوند. به همین دلیل اکثر افراد دنبال روش‌هایی هستند که کمترین هزینه را برای آن‌ها داشته و بیشترین کاربرد را نیز برایشان به ارمغان بیاورد. اگر به جدول هزینه‌های مهاجرت و میزان تمکن مالی موردنیاز توجه کنید، کمترین هزینه مهاجرت متعلق به روش مهاجرت کاری است. ویزای کاری تنها ۱۲۷۰ پوند تمکن مالی برای مهاجرت نیاز دارد.
 برخی از افراد فکر می‌کنند که مهاجرت تحصیلی کمترین هزینه را دارد؛ اما اگر به جدول نگاه کنید متوجه می‌شوید که ویزای تحصیلی به دلیل این که فرد باید شهریه ترم‌های دانشگاه را پرداخت کرده و هزینه‌ای نیز برای زندگی خود کنار بگذارد. از آن جایی که فرد در ویزای کاری برای کار وارد کشور انگلستان می‌شود، درآمد خود را در این کشور داشته و به تمکن مالی کمی نیاز دارد.

مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به انگلستان

همان‌طور که دیدید روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور انگلستان وجود از روش‌های تحصیلی و کار گرفته تا روش‌های سرمایه‌گذاری و ازدواج و... . اما مشکلی که در موارد بالا وجود داشت این است که هر کدام از روش‌های بالا برای مهاجرت نیازمند ۱۸ سال کامل سن هستند. درصورتی‌که فرد سنی کمتر از ۱۸ داشته باشد نمی‌تواند از روش‌های بررسی شده برای مهاجرت به کشور انگلیس استفاده کند. اما راه‌حل چیست؟ آیا این موضوع بدین معنا است که افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند به انگلستان مهاجرت کنند؟

خیر؛ روش‌هایی نیز برای مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال نیز وجود دارد. درصورتی‌که زیر ۱۸ سال سن دارید و می‌خواهید به این کشور جذاب مهاجرت کنید باید از روش‌های خاصی که برای شما قرار گرفته استفاده کنید. اولین شرطی که برای مهاجرت شما وجود دارد این است که باید رضایت کتبی از والدین خود داشته باشید.

از طرف دیگر می‌توانید از طریق ویزای خانوادگی اقدام کرده و زندگی خود را در کنار یکی از اقوام درجه‌یکی که در کشور انگلستان اقامت دائم یا شهروندی دارد به مدت ۶ ماه انجام دهید. پس از ۶ ماه می‌توانید اقامت مستقل خود را شروع کرده و یک زندگی جدید را برای خود بسازید.

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلیس

حال که دانستیم چگونه می‌توانیم با استفاده از روش‌ها و ویزاهای مختلف به کشور انگلستان مهاجرت کنیم و اخذ ویزای انگلستان را انجام دهیم، وقت این است که کمی بیشتر وارد جزئیات شده و شرایط و مدارکی که برای این کار نیاز دارید را بررسی کنید. اگر می‌خواهید یک مهاجرت آسان داشته باشید که با دردسرهای کمی مواجه شوید، باید قبل از مراجعه به سفارت انگلستان مدارکی که برای این کار نیاز دارید را بررسی کنید.
حتماً باید این مدارک را قبل از مراجعه آماده‌سازی کنید؛ زیرا نوبت سفارت بسیار طول کشیده و اگر یکی از مدارک را کم داشته باشید باید دوباره نوبت گرفته و در نوبت بعدی مدارکی که نیاز بود را دوباره ارائه دهید. حال در موارد زیر مدارکی که برای هر کدام از روش‌های مهاجرتی به کشور انگلستان نیاز دارید را بررسی می‌کنیم:

 1. شناسنامه
 2. کارت ملی
 3. پاسپورت
 4. مدرک زبان
 5. مدرک تحصیلی
 6. سوابق شغلی
 7. تأییدیه دارایی
 8. نتایج آزمایش
 9. گواهی سوء پیشینه
 10. گواهی ازدواج یا طلاق

این مدارک برای تمامی روش‌های مهاجرتی کاربرد دارند. اما برخی از آن‌ها مانند مدرک زبان در روش‌هایی مانند ویزای سرمایه گذاری کاربردی نخواهند داشت.
مدارک لازم برای مهاجرت به انگلیس

مدرک زبان برای مهاجرت به انگلیس

همان‌طور که در بخش قبل دیدید، یکی از مهم‌ترین مدارکی که در هر کدام از روش‌های مهاجرتی و برای اخذ ویزا انگلستان موردنیاز بود مدرک زبان است. زبان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی است که قبل از ورود به هر کشوری باید به آن مسلط باشید. درصورتی‌که به زبان کشوری مسلط نباشید نمی‌توانید به شکل درستی با مردم و فرهنگ آن کشور ارتباط برقرار کرده و زندگی‌تان به‌سختی جلو خواهد رفت.

پس پیشنهاد می‌کنیم قبل از مهاجرت به انگلستان حتماً به زبان بریتانیایی و لهجه آن مسلط شوید تا زندگی راحتی را در این کشور تجربه کنید. مدارک زبان موردنیاز برای هر کدام از روش‌های مهاجرتی این کشور شامل موارد زیر هستند:

روش مهاجرت 

حداقل سطح زبان لازم 

ویزای کاری 

CEFR B1 معادل با (نمره آیلتس بین ۴ تا ۵)

ویزای تحصیلی 

CEFR B2 معادل با (نمره آیلتس بین ۵.۵ تا ۶.۵)

ویزای استارت آپ 

CEFR B2 معادل با (نمره آیلتس بین ۵.۵ تا ۶.۵)

ویزای نوآوری

CEFR B2 معادل با (نمره آیلتس بین ۵.۵ تا ۶.۵)

ویزای سرمایه گذاری Tier 1

نیاز به ارائه مدرک زبان ندارد

ویزای کارآفرینی

نمره آیلتس حداقل ۵

ویزای ازدواج

CEFR A1 معادل با (نمره آیلتس کمتر از ۴)

شرایط مهاجرت به انگلیس

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به یکی از مهم‌ترین مواردی که باید درباره مهاجرت به انگلستان بدانید صحبت کنید. این را می‌دانیم که مهاجرت به هر کشوری مزایا و معایب خود را دارد؛ اما اگر می‌خواهید به کشوری توسعه‌یافته مهاجرت کنید باید شرایط مهاجرت به این کشور را نیز رعایت کنید. برای اخذ ویزای انگلستان شرایطی وجود دارد که باید به طور کامل رعایت شوند.
در صورت رعایت‌نشدن این شرایط شما توانایی دریافت ویزای مربوطه را نداشته و در نتیجه مهاجرتتان به کشور انگلستان کنسل می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم قبل از درخواست به دریافت هر کدام از ویزاهای مهاجرتی ابتدا با شرایط هر کدام از این روش‌ها آشنا شوید. ما در مؤسسه ویزاپ با بررسی‌های انجام شده توانستیم اطلاعات زیر را در این باره کسب کنیم:

مسیر مهاجرتی 

شرایط مهاجرت 

تحصیلی 

 • نوع ویزا: Tier 4
 • شهریه سالیانه
 • دانشگاه:  ۱۱ الی ۴۳ هزار دلار
 • مدرک زبان: آیلتس ۵٫۵ الی ۷
 • سن: اخذ پذیرش
 • شرایط سنی ندارد ولی
 • اخذ ویزا: ۱۸ الی ۳۰
 • تمکن مالی: ۷,۲۰۰ الی ۹ هزار پوند (برای یک سال)

کاری

 • داشتن پیشنهاد کاری
 • مدرک زبان: آیلتس ۴ الی ۵
 • تمکن مالی: ۱,۲۷۰ پوند
 • سن: ۲۲ الی ۴۰
 • اخذ حداقل ۷۰ امتیاز در سیستم اسکیل ورکر

سرمایه گذاری

 • مدرک زبان: حداقل آیلتس ۴
 • نوع ویزا: Tier 1
 • سرمایه: ۲ میلیون پوند

نوآوری 

 • سرمایه: ۵۰ هزار پوند
 • مدرک زبان: آیلتس ۵٫۵ الی ۶٫۵
 • مدیریت یا راه اندازی یک
 • کسب و کار و بیزینس

کارآفرینی

 • سرمایه: ۲۰۰ هزار پوند
 • مدرک زبان: آیلتس ۵
 • خرید یا راه اندازی یک کسب و کار و بیزینس

استارتاپ 

 • مدرک زبان: آیلتس ۵٫۵ الی ۶٫۵
 • تمکن مالی: ۱,۲۷۰ پوند
 • کسب تأییدیه از نهاد مورد نظر

ازدواج

 • وضعیت همسر: شهروند یا
 • مقیم دائم
 • سن: حداقل ۱۸
 • مدرک زبان: آیلتس ۴

شرایط مهاجرت خانوادگی به انگلیس

در بخش قبلی تمامی شرایطی که باید برای مهاجرت از طریق روش‌های مختلف اخذ ویزای انگلیس رعایت کنید را بررسی کردیم. از روش ازدواج و کارآفرینی گرفته تا روش‌های کاری و تحصیلی. اما بین این روش‌ها یکی از روش‌های مهاجرتی بیان نشد. روشی که در بخش قبلی بررسی نکردیم روش مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی است. ویزای خانوادگی یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت و کسب اقامت کشور انگلستان است. در برخی از شرایط افراد نمی‌توانند به‌صورت تکی مهاجرت کنند.
روش‌هایی که در قسمت‌های قبلی بررسی کردیم همه‌وهمه روش‌هایی هستند که برای افراد تک‌نفره کاربرد دارند. اما اگر فرد دارای خانواده باشد چگونه می‌توان به کشور انگلستان مهاجرت کند؟ آیا باید خود به‌تنهایی به این کشور مهاجرت کرده و پس از آن خانواده وارد انگلستان شوند؟ شرایط هر خانواده برای این امر متفاوت است. شما می‌توانید از طریق اخذ ویزای خانوادگی به کشور انگلستان نیز مهاجرت کنید.
این روش برای افرادی است که نمی‌توانند خواهند صورت تنها مهاجرت کنند. از طریق این ویزا خانواده‌ها می‌توانند به‌صورت ۶ ماه در کشور انگلستان زندگی کنند و درصورتی‌که شرایط زندگی برای آن‌ها به رول درستی پیش رفت و سرپرست خانواده شغل مناسبی پیدا کرد می‌توانند اقامت خود را تمدید کنند. این روش مهاجرتی کمی سخت و زمان بر است.
به همین دلیل اگر می‌خواهید سریع‌تر و آسان به همراه خانواده خود کشور ایران را ترک و وارد کشور انگلستان شوید پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین ما در مؤسسه مهاجرتی ویزاپ تماس حاصل کنید تا اطلاعات تکمیلی برای این روش مهاجرتی را بررسی کنید. ما در گروه ویزاپ با کمک بهترین وکلای مهاجرت این روش را برای شما ساده خواهیم کرد.

شرط سنی مهاجرت به انگلیس

شرایط مختلفی برای مهاجرت از طریق روش‌های مختلف قرار گرفته است. همان‌طور که در بخش‌های قبلی بررسی کردیم می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف مهاجرتی و رعایت کردن شرایط ذکر شده مهاجرت بدون دردسری را داشته باشید. این گونه می‌توانید با بهترین شرایط زندگی خود را در این کشور شروع کرده و برای درخواست اقامت دائم این کشور مشکلی نداشته باشید. یکی از مهم‌ترین این شرط‌ها شرط سنی می‌باشد. سن هر فرد یکی از مهم‌ترین معیارهایی است که نشان دهنده موارد مختلفی می‌باشد.

در صورتی که سنی پایین‌تر از ۱۸ سال داشته باشید با استفاده از ویزای الحاق خانواده وارد کشور انگلستان شده و در کنار اقوام درجه یک خود زندگی کنید. اما در غیر این صورت روش‌های بیشتری برای مهاجرت در پیش پای شما قرار گرفته‌اند. هر کدام از این روش‌ها نیازمند سن‌های متفاوتی برای مهاجرت هستند. در جدول زیر شرایط سنی موردنیاز برای هر کدام از روش‌های مهاجرتی را بررسی می‌کنیم.

نوع ویزا 

شرط سنی موردنیاز 

ویزای کار

۲۲ الی ۴۰ سال 

ویزای تحصیلی 

۱۷ سال و ۶ ماه الی ۳۰ سال

ویزای سرمایه گذاری

۱۸ سال 

مهاجرت از طریق ازدواج

۱۸ سال

مهاجرت از طریق الحاق خانواده

محدودیتی  ندارد 

ویزای ثبت شرکت

۱۸ سال 

ویزای کارآفرینی

۱۸ سال 

بررسی کشور انگلستان برای مهاجرت

از نکات مهم دیگری که باید دررابطه‌با اقامت انگلستان و نحوه اخذ ویزا انگلیس بدانید شرایط این کشور برای مهاجرت است. کشور انگلستان از نظر شرایط مهاجرتی یکی از بهترین کشورها برای مقصد است. این کشور یکی از قدرتمندترین و تاریخی‌ترین پادشاهی‌های دنیا بوده و تأثیر زیادی روی جهان داشته است. اگر می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید پیشنهاد ما این است که شرایط مختلف این کشور را بررسی کنید. این شرایط شامل موارد زیر هستند.
از نظر اقتصادی کشور انگلستان یکی از پیشروان اقتصادی دنیا است. این کشور توانسته سهم زیادی از تولید ناخالص دنیا را به خود اختصاص داده و در زمینه‌های مختلفی مانند خودروسازی، ساعت، زمینه‌های ورزشی مانند فوتبال و... خود را درخشان نشان دهد. محبوب‌ترین تیم فوتبال دنیا تیم منچستریونایتد است که متعلق به شهر منچستر کشور انگلستان است. از طرف دیگر یکی از بزرگ‌ترین، بهترین و پرخاطره‌ترین ورزشگاه‌های دنیا که نام آن ورزشگاه ومبلی است که علاوه بر فوتبال فستیوال‌ها و کنسرت‌های خاطره‌انگیزی در آن برگزار شده است.
 از نظر آب‌وهوا نیز کشور انگلستان یک کشور بارانی و ابری است. اگر به چنین آب‌وهوایی علاقه دارید و خیلی نمی‌خواهید روزهای آفتابی در طول سال داشته باشید می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید.

مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان چه هستند؟

برای آشنایی بیشتر شما با نحوه کسب اقامت انگلیس و اخذ ویزای انگلستان بهتر است مزایا و معایب این کشور را نیز با هم بررسی کنیم. مهاجرت به این کشور دلایل خاص خود را دارد. با بررسی مزایا و معایب کشور انگلستان می‌توانید بهتر انتخاب کنید که آیا این کشور برای مهاجرت شما مناسب است یا خیر.

مزایای مهاجرت به انگلستان

 1. کیفیت بالای زندگی
 2. سیستم آموزشی پیشرفته
 3. شرایط مساعد برای کسب‌وکار
 4. فرهنگ غنی و اقتصاد توسعه‌یافته
 5. خدمات بهداشتی و درمانی رایگان

معایب مهاجرت به انگلستان

 1. هزینه بالای زندگی؛ زیرا لندن یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا بوده و دارای هزینه‌های زیادی برای زندگی می‌باشد.
 2. آب‌وهوای ابری؛ اگر به آب و هوای آفتابی علاقه دارید پس از مدتی زندگی در این کشور افسرده می‌شوید. به جرئت می‌توان گفت که اکثر مواقع سال کشور انگلستان دارای آب و هوایی ابری و بارانی می‌باشد که باعث شده بسیاری از افراد به آن مهاجرت نکنند.

بهترین شهرهای کشور انگلستان برای مهاجرت

حال که در حال نزدیک‌شدن به بخش‌های پایانی مقاله هستیم بهتر است با ارائه نکاتی تجربه مهاجرت شما به کشور انگلستان را در بهترین حالت خود به اتمام برسانیم. می‌خواهیم در این قسمت بهترین شهرهای کشور انگلیس را برای مهاجرت معرفی کنیم. درصورتی‌که می‌خواهید به این کشور مهاجرت کرده و یک زندگی جدیدی را شروع کنید باید بدانید که این کشور فوق‌العاده دارای نزدیک به ۲۰۰ شهر است.

هر کدام از این شهرهای این کشور مزایا و معایب خاص خود را دارند. با بررسی این معایب و مزایا می‌توانید انتخاب کنید که کدام شهر برای مهاجرت بهتر بوده و کدام برای هدف شما مناسب است. در جدول زیر بهترین شهرهای این کشور را به همراه مزایای آن‌ها برای شما بررسی می‌کنیم.

شهر 

مزایا 

شهر لندن (LONDON)

 • زندگی شبانه شگفت انگیز
 • پردرآمدترین شهرهای جهان
 • دارای بهترین و کامل‌ترین فرهنگ بریتانیا
 • شبکه حمل و نقل عظیم
 • دارای فرصت‌های شغلی فراوان

شهر ادینبورگ (EDINBURGH)

 • خیابان‌های زیبا
 • گالری‌های هنری فراوان
 • دارای نرخ جرم و جنایت پایین
 • سطح بالای تحصیلی و فرهنگی

شهر بیرمنگام (BIRMINGHAM)

 • واقع در مرکز انگلستان
 • هزینه‌های زندگی نسبتاً کمتر از شهرهای دیگر
 • جامعه چند فرهنگی و چند قومیتی
 • میراث فراوان و جنبه‌های تاریخی
 • فضای کسب و کار روبه‌رشد با فرصت‌های بیشتر

شهر منچستر (MANCHESTER)

 • تنوع خیره کننده از فرصت‌های شغلی و سطوح بالای اشتغال
 • هزینه زندگی مقرون به صرفه
 • یک مکان فوق‌العاده برای زندگی شبانه و رستوران‌های خیره کننده
 • شهری شگفت انگیز برای دانش آموزان و دانشجویان
 • شهری با تنوع فرهنگی که فرهنگ مدرن بریتانیا را به نمایش می‌گذارد.

شهر ردینگ (READING)

 • نزدیک به لندن، ۳۰ دقیقه رفت و آمد با قطار
 • جامعه گرم و زندگی شبانه عالی
 • مسکن مناسب با بودجه
 • بخش IT پررونق و دارای مقر بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی است.
 • تنوع فرصت‌های شغلی

شهر ساوت همپتون (SOUTHAMPTON)

 • امکانات مسکن مقرون به صرفه
 • دارای دو دانشگاه معتبر می‌باشد.
 • یک مرکز فرهنگی در حال توسعه
 • دارای بخش‌های قوی دریایی، خرده فروشی و مهمان نوازی

شهر لیورپول (LIVERPOOL)

 • فرهنگ و میراث غنی.
 • حال و هوای پر جنب و جوش در سراسر شهر.
 • نزدیکی به دیگر شهرهای نیروگاه

شهر آکسفورد (OXFORD)

 • جای گرفتن یکی از معتبرترین دانشگاه‌های انگلستان در این شهر
 • وجود نمونه‌های چشمگیر و قابل توجهی از معماری در سراسر شهر
 • قرار گرفتن در نزدیک حومه آکسفوردشایر
 • زیبایی‌های طبیعی دیدنی چشم نواز
 • نرخ اشتغال بالا با داشتن دفتر مرکزی بهترین شرکت‌ها

 بهترین شهر انگلیس برای کار

اغلب کسانی متقاضی اخذ ویزای انگلستان هستند می‌خواهند در شهری زندگی کنند که شرایط کاری مناسبی داشته باشد. این که کدام شهر مخصوص شما است را باید نسبت به ویژگی‌های حرفه‌تان مشخص کنید. اما به طور کلی شهرهایی از کشور انگلیس که برای مهاجرت مناسب هستند شامل موارد زیر می‌باشند:

 1. لندن
 2. منچستر
 3. بریستول
 4. بیرمنگام
 5. گلاسکو
 6. کمبریج
 7. لیورپول

شما می‌توانید با اقامت در این شهرها درآمد خوبی را نیز کسب کنید.

بهترین شهر انگلیس برای دانشجویان

کدام شهرها برای دانشجویان بهتر هستند؟ قطعاً باید دنبال شهرهایی در کشور انگلستان باشید که دارای موسسه‌های آموزشی و دانشگاه‌های برتر در دنیا باشند. بهترین شهرهای کشور انگلستان از نظر علمی شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. آکسفورد
 2. کمبریج
 3. لیورپول
 4. لندن
 5. نیوکاسل
 6. منچستر
 7. شفیلد
 8. برایتون
 9. گلاسکو
 10. بریستول

بهترین شهرهای انگلیس از نظر آب و هوایی

اگر به دنبال شهری خوش آب‌وهوا برای اقامت انگلستان می‌گردید پیشنهاد ما شهرهای زیر هستند:

 1. اسکله Bognor Regis
 2. ایستبورن، ساسکس شرقی
 3. هاستینگ
 4. مرکز لندن
 5. تنبی، ولز
 6. جزایر اسکیلی

این شهرها از آب‌وهوای فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و می‌توانند مکانی زیبا و سرسبز برای زندگی آرامش‌بخش باشند.
ارزانترین شهر انگلیس

ارزان‌ترین شهرهای انگلیس

در آخر نیز دسته‌ای از شهرهای کشور انگلستان هستند که به‌عنوان شهرهای ارزان این کشور شناخته می‌شوند. افرادی که به هر دلیلی دنبال زندگی کم‌هزینه در کشور انگلستان هستند می‌توانند در این شهرها زندگی خود را آغاز و با کمترین هزینه بهترین خدمات را نیز دریافت کنند. بهترین شهرهای ارزان‌قیمت کشور انگلیس شامل موارد زیر هستند:

 1. نیوکاسل
 2. دورهام
 3. لانکاستر
 4. وارویک
 5. کاونتری
 6. لیورپول
 7. ناتینگهام

سوالات متداول

آیا با ویزای توریستی می‌توان در انگلیس کار کرد؟

بسیاری از افراد از ما می‌پرسند که آیا با استفاده از ویزای توریستی می‌توان در کشور انگلیس کار کرد یا نه. خیر؛ نمی‌توانید با این ویزا در کشور انگلیس کار کنید؛ زیرا ویزای توریستی تنها برای بازدید از کشور بوده و به شما اجازه تحصیل یا کار را نمی‌دهد.

چگونه می‌توان اقامت دائم انگلستان را دریافت کرد؟

این که چگونه می‌توانید اقامت دائم کشور انگلیس را دریافت کنید به روش مهاجرتی شما بستگی دارد. در هر کدام از روش‌ها به طور میانگین باید ۳ تا ۵ سال از اقامت موقت شما در کشور گذشته باشد. در صورت رعایت کردن قوانین روش مهاجرتی می‌توانید بعد از این مدت نسبت به دریافت اقامت دائم کشور انگلیس اقدام کنید.

از چه طریقی می‌توان برای ویزای انگلستان اقدام کرد؟

روش‌های بسیار زیادی برای اخذ ویزا انگلستان وجود دارد. اگر قصد کسب اقامت انگلیس را دارید می‌توانید از روش‌های فراوانی مانند مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج، الحاق خانواده، کارآفرینی، ثبت شرکت و... اقدام کنید. این روش‌ها شرایط مخصوص خود را دارند.

نید.

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوت‌نامه به چه معناست؟

یکی از روش‌های ورود به کشور انگلستان و اخذ ویزای انگلیس دریافت دعوت‌نامه است. دعوت‌نامه نامه‌ای است که از طرف شخصی که تابعیت کشور انگلیس را دارد برای شما ارسال می‌شود. این نامه می‌تواند یا از طرف خانواده درجه یک یا از طرف دانشگاه یا شرکتی باشد که شما را به زندگی در این کشور دعوت کرده است. در این مقاله به طور کامل این موضوع را بررسی کرده‌ایم.

پرداخت چه هزینه‌هایی برای مهاجرت به انگلستان ضروری است؟

هزینه‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور انگلستان وجود دارد. از هزینه‌های انتقال به این کشور گرفته تا هزینه‌های دریافت ویزا و تمکن‌های مالی. شما باید نسبت به روش مهاجرتی خود هزینه دریافت ویزا و تمکن مالی را حتماً داشته باشید.

سخن پایانی

یکی از خاص‌ترین و محبوب‌ترین کشورهای اروپایی که محبوبیت زیادی بین افراد مهاجر دارد کشور انگلستان است. انگلستان یا همان انگلیس یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا در طول تاریخ بوده و همین‌قدرت را تا به امروز حفظ کرده است. اما نکته مهمی که مهاجران باید دررابطه‌با این کشور بدانند این است که این کشور از زیبایی‌های فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و بافت آن تاریخی و مدرن است.

زمانی که تصمیم به مهاجرت و اخذ ویزای کشور انگلستان گرفتید باید بدانید که این کشور شرایط فوق‌العاده‌ای را برای مهاجرت شما قرار داده است. این کشور همیشه با آغوش بازی از مهاجران در سرتاسر جهان استقبال می‌کند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که از این موارد می‌توان به ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، مهاجرت نخبگان، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق دعوت‌نامه و... اشاره کرد.

این موضوع موجب شده تا افراد به‌راحتی زیادی به این کشور مهاجرت کنند. اگر قصد اخذ ویزای انگلستان دارید باید با موارد بسیار زیادی از این کشور آشنا شوید. از نحوه زندگی در آن گرفته تا هزینه‌های ماهانه، فرهنگ مردم انگلیس، زبان انگلیسی و... . در همین‌جا باید نکته مهمی را اشاره کنیم. برخی از افراد فکر می‌کنند با دانش ساده‌ای از زبان انگلیسی که در ایران آموخته‌اند می‌توانند در این کشور زندگی کنند.

اما باید گفت که زبان مردم انگلیس زبان بریتانیایی بوده و لغت‌ها و لهجه‌های مختلفی نسبت به زبان آمریکایی دارد. شاید در زمان ورود به این کشور با مشکل مواجه شوید؛ اما پس از گذشت مدتی به لهجه غلیظ بریتانیایی‌ها عادت خواهید کرد.

در این مقاله هر چیزی که نیاز بود دررابطه‌با مهاجرت به کشور زیبا و پر از قدمت انگلیس بدانید را با هم بررسی کردیم. امیدواریم این مطالب برایتان مفید واقع بوده باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزا انگلستان و مهاجرت به این کشور پیشنهاد می‌کنیم تا مشاورین با در مؤسسه مهاجرتی ویزاپ تماس حاصل فرمایید.

روش های مهاجرتی انگلیس

شرایط کشور های مختلف جهت مهاجرت

2 دیدگاه در “مهاجرت به انگلستان

 1. بنین گفت:

  سلام هزینه تحصیل در انگلیس بیشتره یا آمریکا؟

  1. موسسه مهاجرتی ویزاپ گفت:

   سلام بنین عزیز، در هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا بیشتره ، اگر نیاز به اطلاعات بیشتر درمورد تحصیل در کشور های دگیر دارید به صفحه ویزای تحصیلی مراجعه کنید یا با پر کردن فرم مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =