مقالات

راهنمای کامل بهره‌مندی از برنامه‌های حمایتی محلی برای استارتاپ‌ها در هلند

راه‌اندازی استارتاپ در هلند

شروع یک کسب‌وکار جدید به‌خصوص در کشوری دیگر، می‌تواند کاری دلهره‌آور به نظر برسد. راه‌اندازی استارتاپ در این شرایط نیازمند تأمین نیروی کار حرفه‌ای، ارائه طرح تجاری خلاقانه، تأمین هزینه‌ها و… می‌شود که چالش‌های مختلفی برای برآورده‌سازی آنها وجود خواهد داشت. دولت هلند به‌منظور کاهش این موانع و چالش‌ها، طرح‌های حمایتی مختلفی را برای کارآفرینان معرفی کرده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی چالش‌ها و فرصت‌های خدمات حمایتی محلی برای استارتاپ‌ها در هلند بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

نقش ادارات محلی و اتحادیه‌ها در پشتیبانی از استارتاپ‌های هلندی

در کشور هلند، اداره‌های محلی و اتحادیه‌ها نقش مهمی در حمایت از استارت‌آپ‌ها و تقویت کارآفرینی دارند. ادارات محلی، منابع و خدمات پشتیبانی مختلفی را برای کمک به استارت‌آپ‌های تازه راه‌اندازی شده ارائه می‌دهند که معمولاً شامل تأمین بودجه، راهنمایی‌ها و توصیه‌های نظارتی می‌شوند. این ادارات همچنین رویدادهای شبکه‌ای مختلفی را برای ارتباط با کارآفرینان برگزار می‌کنند تا امکان دسترسی به متخصصان باتجربه وجود داشته باشد.

اتحادیه‌های کشور هلند نیز از سیاست‌های مختلفی که فضای کسب‌وکار استارتاپ‌ها را مطلوب‌تر می‌کند، حمایت می‌کنند. این اتحادیه‌ها تأثیر مهمی در تعیین میزان دستمزد و شرایط کاری منصفانه برای کارمندان دارند و می‌توانند استعدادهای برتر و کارمندان حرفه‌ای را به کسب‌وکارهای تازه‌تأسیس شده معرفی کنند.

چگونه می‌توانید به جمعیت استارتاپی محلی متصل شوید

اولین کار برای استفاده از خدمات حمایتی محلی برای استارتاپ‌ها در هلند، اتصال به جامعه استارتاپی این کشور است. دولت هلند روش‌های مختلفی را برای ایجاد ارتباط میان استارتاپ‌ها به وجود آورده است که یکی از مؤثرترین آنها، شرکت در کنفرانس‌ها و رویدادهای شبکه‌ای است. این گردهمایی‌ها، بستر مناسبی را برای کارآفرینان فراهم می‌کنند تا با نیروی کار ماهر، سرمایه‌گذاران و انکوباتورهای مختلف ملاقات کنند.

یکی دیگر از روش‌های اتصال به اکوسیستم استارت‌آپ هلند، استفاده از پلتفرم‌های کاری آنلاین مانند LinkedIn یا Meetup است. در این پلتفرم‌ها کارآفرینان و نیروهای کار می‌توانند انجمن‌ها و گروه‌های مختلفی را برای ارتباط بیشتر ایجاد کنند و به‌صورت مؤثر با یکدیگر در ارتباط باشند.

علاوه بر این، مؤسسات، انکوباتورها و شتاب‌دهنده‌های مختلفی برای راهنمایی و کمک به استارتاپ‌ها در هلند تأسیس شده‌اند که می‌توانید به برقراری ارتباط با آنها، به‌راحتی از خدمات مختلفی که امکان دسترسی به آنها را خواهید داشت، بهره‌مند شوید. لیست این مؤسسات را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

لیست انکوباتورها

زمینه فعالیت
Art-Up Incubator

فعالیت‌های هنری

DELITELABS

مشاوره در تمامی زمینه‌ها
Post Growth Entrepreneurship Incubator

اقتصاد

AMS Institute

خدمات شهری
Antler Netherlands

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر

Demonstrator Lab

دانشگاهی و تحقیقاتی
ACE Incubator

فناوری

YES!Delft

رباتیک، هوش مصنوعی
UtrechtInc

مراقبت‌های بهداشتی

انکوباتورهای هلند برای ارائه مشاوره به استارتاپ‌ها

 

برنامه‌های حمایتی دولت هلند برای استارتاپ‌ها: فرصت‌ها و چالش‌ها

کشور هلند همواره از ایجاد محیط استارتاپی در این کشور استقبال کرده است. خدمات حمایتی محلی برای استارتاپ‌ها در هلند، فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد، اما از سمتی دیگر، برخی چالش‌های خاص خود را نیز به همراه دارد.

یکی از چالش‌های اصلی استارت‌آپ‌های شرکت‌کننده در برنامه‌های حمایتی دولت هلند، رقابت بسیار بالاست. وجود تعداد زیادی از استارت‌آپ‌ها که برای تأمین منابع مالی و سایر اشکال حمایتی رقابت می‌کنند، کار را برای کسب‌وکارهای جدید ممکن است کمی سخت کند. علاوه بر این، طی‌کردن مراحل درخواست و شرکت در برنامه‌های حمایتی، می‌تواند برای کارآفرینان بی‌تجربه کمی مشکل باشد.

با وجود این چالش‌ها، برنامه‌های حمایتی دولت هلند همچنان نقشی حیاتی در کمک به استارت‌آپ‌ها برای راه‌اندازی و کسب موفقیت را دارند. در صورت عدم وجود این برنامه‌های حمایتی، کارآفرینان با مشکلات مختلفی در تأمین منابع خود مواجه خواهند شد که روی موفقیت کسب‌وکار آنها تأثیر زیادی خواهد گذاشت. خلاصه‌ای از انواع بودجه استارتاپی که دولت هلند ارائه می‌دهد را در لیست زیر می‌توانید مشاهده کنید.

  • Innovation credit
  • Dutch Good Growth Fund (DGGF)
  • Financial support for self-employed professionals (Bbz)

 

خدمات حمایتی محلی برای استارتاپ‌ها در هلند

تجربه استارتاپ‌هایی که از خدمات حمایتی محلی در هلند بهره‌مند شده‌اند

شرکت‌های مختلفی با استفاده از خدمات حمایتی محلی برای استارتاپ‌ها در هلند توانسته‌اند به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنند و رشد چشمگیری داشته باشند. یکی از موفق‌ترین تجربه‌ها در این زمینه مربوط به شرکت‌های فناوری مستقر در آمستردام مانند Nostics، Hadrian، Insify و Aiir Innovations می‌شود. با کمک خدمات پشتیبانی محلی، این استارتاپ‌ها توانسته‌اند بودجه‌های حیاتی را برای تأمین منابع مالی خود فراهم کنند و از طریق دسترسی به کارآفرینان باتجربه، مشاوره‌های ارزشمندی در زمینه فعالیت خود کسب کنند. این استارتاپ‌ها نه‌تنها با استفاده از این طرح‌های حمایتی توانستند از مرحله راه‌اندازی عبور کنند، بلکه ارزش مالی فوق‌العاده زیادی نیز پیدا کرده‌اند و جزو موفق‌ترین استارتاپ‌های هلند قرار گرفته‌اند.

چگونه می‌توانید درخواست برنامه‌های حمایتی محلی را ارائه دهید

برای درخواست برنامه‌های حمایت محلی، کارآفرینان در ابتدا باید برنامه‌هایی که با اهداف و نیازهای تجاری آن‌ها همسو هستند را شناسایی و انتخاب کنند. این کار را می‌توان از طریق تماس با سازمان‌های دولتی محلی، انکوباتورها، شتاب‌دهنده‌ها یا اتحادیه‌های خاص هر صنعت انجام داد.

پس از شناسایی برنامه‌های حمایتی مناسب، کارآفرینان باید الزامات، مدارک و مهلت‌های ارائه درخواست خود را به‌دقت بررسی کنند. در صورت تعیین زمان برای ارائه درخواست، باید طرحی جامع و کاربردی را که شامل تمامی اطلاعات تجاری کسب‌وکار شما می‌شود را به‌صورت واضح دقیق، ارائه دهید. توجه داشته باشید که در این درخواست باید تأثیرات بالقوه استارتاپ شما روی اقتصاد کشور ذکر شده باشد. با ارائه درخواست و همچنین فراهم‌کردن تمامی الزامات، می‌توانید شانس خود را برای دریافت خدمات حمایتی محلی برای استارتاپ‌ها در هلند افزایش دهید.

 

رویدادهای شبکه‌ای در هلند

سخن پایانی

کشور هلند به دلیل زیرساخت‌های عالی و نیروی کار حرفه‌ای، محیط مناسبی را برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید فراهم می‌کند. بااین‌حال رقابت بالا به‌منظور دریافت خدمات حمایتی محلی برای استارتاپ‌ها در هلند باعث ایجاد برخی چالش‌ها در این زمینه می‌شود. اگر قصد دریافت ویزای استارتاپ هلند را دارید، توصیه می‌کنیم با کارشناسان مجموعه ویزاپ در تماس باشید تا مشاوره‌های لازم در خصوص دریافت خدمات حمایتی، به شما ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 16 =