مقالات

شرکت های استارتاپی که در کشور دانمارک قرار دارند

معرفی بهترین استارتاپ‌های دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن اروپا است که از اقتصاد بسیار قدرتمند، کیفیت بالای زندگی، محیط کسب‌وکار نوآورانه، نیروی کار حرفه‌ای، محیط تجاری حمایتی با بوروکراسی کم و دسترسی آسان به فرصت‌های مالی برخوردار است. استارتاپ‌های دانمارک نیز توانسته‌اند با بهره‌مندی از این مزایا، نام تجاری خود را در سطح جهانی معرفی کنند و ارزش خود را افزایش دهند. اگر شما نیز قصد دارید با دریافت ویزای استارتاپ دانمارک، کسب‌وکار خود را در این کشور راه‌اندازی کنید، بد نیست که با ۱۰ مورد از استارتاپ‌های موفق دانمارکی آشنا باشید.

معرفی ۱۰ استارتاپ موفق دانمارک

کشور دانمارک مزایای فوق‌العاده‌ای را برای کارآفرینانی که طرح تجاری قوی داشته باشند ارائه می‌دهد. این کشور از محیط استارتاپی پر جنب‌وجوشی برخوردار است و انکوباتورهای مختلفی را برای حمایت از کسب‌وکارهای تازه راه‌اندازی شده ارائه می‌دهد. بااین‌حال، رقابت شدید در برخی صنایع و همچنین هزینه زندگی نسبتاً بالا در این کشور، ممکن است کارآفرینان را با چالش‌های مختلفی فراهم کند؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم انتخاب خود را با درنظرگرفتن تمامی شرایط انجام دهید. در ادامه ۱۰ مورد از موفق‌ترین استارتاپ‌های دانمارک معرفی شده‌اند که با بررسی آنها، می‌توانید مسیر رشد و موفقیت کسب‌وکار خود را مطمئن‌تر انتخاب کنید.

استارتاپ

ارزش
Trustpilot

۱٫۵ میلیارد دلار

Zendesk

۱۵ میلیارد دلار
Unity Technologies

۳۰ میلیارد دلار

Epicenter

N/A
Momondo

۵۵۰ میلیون دلار

Tradeshift

۱٫۵ میلیارد دلار
Tink

۸۰۰ میلیون دلار

Copenhagen Optimization

N/A
Podimo

۱۰۰ میلیون دلار

Pleo

۱٫۷ میلیارد دلار

Trustpilot: مرجع اعتماد آنلاین

اولین مورد از شرکت‌های استارتاپ دانمارک که قصد معرفی آن را داریم، Trustpilot است. این مجموعه در سال ۲۰۰۷ توسط Peter Holten Mühlmann تأسیس شد و با فراهم‌کردن بستری مناسب برای ارائه نظرات و بررسی‌های صادقانه و شفاف، توانست تصمیم‌گیری مصرف‌کنندگان برای خرید را ساده‌تر کند.

Trustpilot با اجازه‌دادن به مشتریان برای ثبت نظرات و ارائه تجربیات خود در خصوص ارتباط با شرکت‌ها یا خرید محصولات مختلف، به دیگران کمک می‌کند تا انتخاب‌های آگاهانه‌ای در مورد محل خرج‌کردن پول خود داشته باشند. سطح بالای شفافیت میان نظرات و بررسی‌های انجام شده، باعث شده است که این پلتفرم در حال حاضر میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان داشته باشد.

یکی از دلایل موفقیت این استارتاپ دانمارکی، توجه به صحت و درستی نظرات ارائه شده توسط کاربران است. این شرکت تیم متخصصی را تنها برای کنترل محتوا تعیین کرده است تا نظرات ثبت شده کاربران را به‌دقت بررسی کنند. با این کار امکان ثبت نظرات جعلی یا گمراه‌کننده وجود نخواهد داشت و کاربر با اطمینان کامل، می‌تواند در خصوص محصول یا شرکت مدنظر خود، اطلاعات کسب کند.

 

Trustpilot مرجع اعتماد آنلاین

 

Zendesk: پلتفرم پشتیبانی مشتریان بین‌المللی

تعامل با مشتریان و مدیریت آنها، یکی از دغدغه‌های بزرگ انواع شرکت‌هاست. Zendesk با ارائه پلتفرمی خلاقانه و کاربرپسند، توانسته است شیوه تعامل کسب‌وکارها با مشتریان را متحول کند. یکی از دلایل اصلی موفقیت این کمپانی میان استارتاپ‌های دانمارک، ارتباط گسترده آنها با سایر شرکت‌های مرتبط است.

برای مثال، Zendesk با Trustpilot همکاری‌های گسترده‌ای دارد و با استفاده از خدمات این شرکت، بینش ارزشمندی را در خصوص میزان رضایت و بازخورد مشتریان هنگام ارتباط با کسب‌وکارها، ارائه می‌کند. Zendesk با استفاده از نظرات کاربران، توانسته پلتفرمی نوآورانه و کاربردی را به شرکت‌های مختلف معرفی کند و کاربران زیادی از سراسر دنیا داشته باشد.

 

Zendesk پلتفرم پشتیبانی مشتریان بین‌المللی

 

Pleo: شرکت فین‌تک ارائه‌دهنده کارت‌های هوشمند

از معروف‌ترین استارتاپ‌های دانمارک که در حال حاضر ارزش بسیار بالایی دارد، Pleo است. Pleo که در سال ۲۰۱۵ تأسیس شد، کارت‌های هوشمندی را به مشاغل ارائه می‌دهد که با استفاده از آنها می‌توانند هزینه‌های کارکنان و پرسنلشان را مدیریت کنند و فرایندهای مالی خود را ساده‌تر انجام دهند.

کارت‌های هوشمند این شرکت فین‌تک، به‌سرعت هزینه‌ها را ردیابی می‌کنند، دریافت‌ها را به‌صورت خودکار ثبت می‌کنند و محدودیت‌های قابل تنظیمی را برای پرسنل ایجاد می‌کنند. شرکت‌های مختلف با استفاده از ویژگی‌های کاربردی این کارت‌ها، نه‌تنها هزینه‌های خود را به شکل قابل‌توجهی کاهش می‌دهند، بلکه در زمان نیز صرفه‌جویی می‌کنند.

 

Pleo شرکت فین‌تک ارائه‌دهنده کارت‌های هوشمند

 

Unity Technologies: موتور گرافیکی برجسته

Unity Technologies یک شرکت پیشرو در دنیای بازی‌سازی است که به‌خاطر موتور گرافیکی برجسته و قدرتمند خود، شهرت بسیار زیادی در جهان دارد. یونیتی در سال ۲۰۰۴ توسط دیوید هلگاسون، نیکلاس فرانسیس و یواخیم آنته تأسیس شد و به‌سرعت، به یکی از بزرگ‌ترین رهبرهای جهانی در زمینه توسعه موتورهای گرافیکی برای بازی‌های ویدئویی و سایر رسانه‌های تعاملی تبدیل شد. بازی‌های محبوبی نظیر Pokemon Go و Monument Valley با استفاده از موتورهای گرافیکی یونیتی توانسته‌اند تطبیق‌پذیری و قابلیت‌های خود را تا حد زیادی افزایش دهند.

موفقیت یونیتی تکنولوژی تنها مربوط به فناوری و تکنولوژی‌های استفاده شده در آن نیست. این شرکت همواره سعی در ایجاد حس وحدت میان کارکنان و شرکای خود داشته است و معتقد است که تنها در این محیط، می‌توان نوآوری و خلاقیت را ایجاد کرد. این میزان از وحدت و همکاری در یک شرکت، می‌تواند نمونه خوبی برای سایر استارتاپ‌های درحال‌رشد باشد.

 

Unity Technologies موتور گرافیکی برجسته

 

Epicenter: مرکز نوآوری و کارآفرینی

یکی دیگر از موفق‌ترین استارتاپ‌های دانمارک که می‌تواند نشان‌دهنده اکوسیستم استارتاپی پر رونق این کشور باشد، Epicenter است. این استارتاپ در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد و تنها در عرض چند سال، توانست به یکی از مراکز اصلی نوآوری و کارآفرینی در دانمارک تبدیل شود. این مجموعه از طریق برنامه‌های مربیگری، رویدادهای شبکه‌ای و دسترسی به فرصت‌های مالی، منابع و پشتیبانی‌های موردنیاز کارآفرینان را تأمین می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا ایده‌های خود را عملی کنند.

Epicenter باتکیه‌بر فناوری و توجه به کسب‌وکارهای کوچک، نقش مهمی در رشد استارتاپ‌های مختلف داشته است و در حال نیز به‌صورت بین‌المللی فعالیت می‌کند. انتخاب این مرکز نوآوری می‌تواند مسیر راه‌اندازی استارتاپ شما در دانمارک را نیز هموارتر کند.

 

Epicenter مرکز نوآوری و کارآفرینی

 

Momondo: جستجوگر مسافرتی جهانی

موموندو یک موتور جستجوی مسافرتی جهانی است که به‌عنوان یکی از موفق‌ترین شرکت‌های استارتاپ دانمارک معرفی می‌شود. Momondo در سال ۲۰۰۶ توسط گروهی از کارآفرینان دانمارکی تأسیس شد و تا کنون خدمات مختلفی را برای جستجو و رزرو پرواز، هتل و اتومبیل‌های کرایه‌ای ارائه داده است. نرم‌افزار کاربرپسند موموندو با قابلیت‌های مختلفی که ارائه می‌دهد، امروزه تبدیل به یکی از ابزارهای کاربردی مسافران شده است.

یکی از دلایل موفقیت Momondo را می‌توان ارائه اطلاعات بی‌طرفانه و شفاف به کاربران دانست. این استارتاپ بر خلاف سایر رقبای خود که با دریافت هزینه و تبلیغات، خطوط هوایی و هتل‌های خاصی را به کاربر پیشنهاد می‌دهند، هیچ‌گونه انگیزه مالی را برای ارائه اطلاعات در نظر نمی‌گیرد. به همین دلیل محبوبیت زیادی میان کاربران پیدا کرده است و از این طریق، توانسته خود را به‌عنوان یکی از باارزش‌ترین استارتاپ‌های دانمارک و جهان معرفی کند.

 

Momondo جستجوگر مسافرتی جهانی

 

Tradeshift: پلتفرم دیجیتال تجارت و خدمات مالی

یکی دیگر از بهترین استارتاپ‌های دانمارک که در سال‌های اخیر، ارزش بسیار بالایی پیدا کرده است، Tradeshift نام دارد. این استارتاپ در سال ۲۰۱۰ توسط Christian Lanng، Mikkel Hippe Brun و Gert Sylvest تأسیس شد و توانست شیوه مدیریت زنجیره تأمین و تراکنش‌های مالی کسب‌وکارها را متحول کند. پلتفرم این استارتاپ به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا با تأمین‌کنندگان خود ارتباط برقرار کنند، فرایندهای صورت‌حساب را به‌صورت اتوماتیک مدیریت کنند و به گزینه‌های تأمین مالی بیشتری دسترسی داشته باشند.

رویکرد نوآورانه Tradeshift برای ساده‌سازی عملیات تجاری، توجه جهانی را به خود جلب کرده است و شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت و IBM، قراردادهای تجاری مختلفی را با این مجموعه امضا کرده‌اند. رابط کاربرپسند و توانایی ادغام با سیستم‌های موجود، Tradeshift را به گزینه‌ای محبوب برای شرکت‌هایی که به دنبال بهبود کارایی و شفافیت در عملیات‌های اداری خود هستند، تبدیل کرده است.

 

Tradeshift پلتفرم دیجیتال تجارت و خدمات مالی

 

Tink: پلتفرم مالی مبتنی بر هوش مصنوعی

شرکت Tink در ۲۰۱۲ توسط دانیل کیلن و فردریک هدبرگ تأسیس شد و با ارائه خدمات کاربردی در زمینه مدیریت امور مالی شخصی، توانست در میان استارتاپ‌های دانمارک بسیار موفق عمل کند. این استارتاپ در حال حاضر با ارائه راهکارها و توصیه‌های شخصی که از طریق پلتفرم مجهز به هوش مصنوعی انجام می‌شود، توانسته است شیوه مدیریت مالی را تغییر دهد. کاربران پلتفرم Tink با استفاده از تجزیه‌وتحلیل داده‌های مالی، می‌توانند تصمیمات مناسبی در مورد سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز بودجه خود داشته باشند و از ریسک‌های پرخطر شیوه‌های بانکداری قدیمی در امان بمانند.

 

Tink پلتفرم مالی مبتنی بر هوش مصنوعی

 

Copenhagen Optimization: بهینه‌سازی حمل‌ونقل عمومی

یکی از نمونه‌های درخشان میان استارتاپ‌های پررونق دانمارک، Copenhagen Optimization نام دارد که در زمینه بهینه‌سازی حمل‌ونقل عمومی، انقلاب بزرگی را ایجاد کرده است. این استارتاپ با استفاده از فناوری پیشرفته و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، تأثیر بسیار زیادی در کاهش ازدحام جمعیت و کوتاه‌تر کردن مسیرها داشته و کارایی سیستم حمل‌ونقل عمومی را افزایش داده است. این استارتاپ با تعهد به مسئولیت‌های زیست‌محیطی و کاهش کربن، سرمایه‌گذاران مختلفی را در مقیاس جهانی، جذب خود کرده است.

 

Copenhagen Optimization بهینه‌سازی حمل‌ونقل عمومی

 

Podimo: پلتفرم پادکست دانمارکی

آخرین مورد از استارتاپ‌های موفق دانمارکی، Podimo است که در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد. این مجموعه در زمینه تولید و ارائه پادکست فعالیت می‌کند و با ارائه نرم‌افزاری کاربرپسند که امکان دسترسی به طیف وسیعی از محتوای باکیفیت را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد، کاربران زیادی از سراسر دنیا دارد.

یکی از ویژگی‌های خاص این پلتفرم، دسترسی به محتوای انحصاری است. کاربران این وب‌سایت می‌توانند با عضویت در پلن‌های پریمیوم، به پادکست‌های انحصاری و باارزش دسترسی پیدا کنند. با این ویژگی نه‌تنها تعداد کاربران وفادار افزایش پیدا می‌کند، بلکه فرصت درآمدزایی خوبی نیز برای این مجموعه فراهم می‌شود.

Podimo پلتفرم پادکست دانمارکی

سخن پایانی

کشور دانمارک به دلیل برخورداری از اکوسیستم استارتاپی خود، همواره مقصدی محبوب برای کارآفرینان مختلف از سراسر دنیا بوده است. استارتاپ‌های دانمارک می‌توانند با استفاده از طرح‌های حمایتی مختلف که دولت در اختیار آنها قرار می‌دهد، به‌سرعت رشد کنند و در سطح جهانی، برند خود را مطرح نمایند. اگر شما نیز قصد مهاجرت به دانمارک برای راه‌اندازی استارتاپ را دارید، کافی است با کارشناسان مجموعه ویزاپ در ارتباط باشید تا مشاوره‌های لازم در اختیار شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =