مطالبی که در این صفحه میخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

تمکن مالی برای دریافت ویزای استارتاپ

روش‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. یکی از بهترین این روش‌ها مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ است. ویزای استارتاپ روشی است که به کمک یک ایده نو به شما اجازه اقامت در کشور مقصد را می‌دهد. در واقع می‌توانید با راه‌اندازی یک شرکت استارتاپ، اقامت موقت خود را در کشور خارجی دریافت کنید.

نکته‌ای که دررابطه‌با این ویزا وجود دارد این است که ویزای استارتاپی در شرایط مختلفی به افراد ارائه داده می‌شود. یکی از مهم‌ترین شرایط برای اخذ ویزای استارتاپ دارابودن تمکن مالی موردنیاز است. تمکن مالی یکی از مهم‌ترین شرایطی است که باید هنگام دریافت هرگونه ویزایی آن را به همراه داشته باشید.

 در واقع با استفاده از مدارک تمکن مالی می‌توانید ثابت کنید که برای زندگی در کشور مدنظر از هر نظر مالی دارا بوده و دچار مشکلات مالی نخواهید شد. شرایط تمکن مالی برای ویزای استارتاپی کمی متفاوت است. اگر می‌خواهید بیشتر با پشتوانه مالی یا همان تمکن مالی ویزا استارتاپ آشنا شده و شرایط این موضوع را در کشورهای مختلف بررسی کنید، پیشنهاد می‌شود که تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید. در این مقاله به طور دقیق تمکن مالی استارتاپ ویزا را به شما توضیح می‌دهیم.

تمکن مالی در ویزای استارتاپ چیست؟

تمکن مالی را می‌توان مهم‌ترین مدرکی که برای مهاجرت به کشورهای مختلف نیاز دارید نام‌گذاری کرد. مدرک تمکن مالی را با نام‌های پشتوانه مالی نیز می‌شناسند. در واقع با کمک این مدارک می‌توانید به سفارت کشور مدنظر اثبات کنید که می‌توانید از پس خرج‌ها و هزینه‌های زندگی برآمده و به‌راحتی آن را اداره کنید.

 در هر کدام از روش‌های مهاجرتی تمکن مالی متفاوت خواهد بود. به طور مثال تمکن مالی برای کسانی که می‌خواهند از طریق روش تحصیلی مهاجرت کنند بیشتر از تمکن مالی ویزاهای کاری است. در صورتی که به دنبال دریافت ویزای استارتاپی هستید، یکی از مدارک بسیار مهمی که به آن نیاز خواهید داشت تمکن مالی است.

 تمکن مالی در ویزای استارتاپی تفاوت‌های زیادی با تمکن مالی برای ویزای کارآفرینی دارد. برخی از افراد بر این باورند که هر دوی این روش‌ها یکسان بوده و کارآفرینی و استارتاپ با هم تفاوت ندارند. در ویزای کارآفرینی تمکن مالی بسیار زیاد است؛ زیرا شخص باید از طریق این تمکن مالی که به‌عنوان سرمایه اولیه وی نیز شناخته می‌شود یک کسب‌وکار راه‌اندازی کرده یا کسب‌وکاری موجود را خریداری کند.

 اما در ویزای استارتاپی نیازی به سرمایه اولیه نخواهید داشت. تنها کاری که باید بکنید این است که تمکن مالی را تنها برای زندگی در این کشور تأمین کنید. در ویزای استارتاپی سرمایه راه‌اندازی استارتاپ را می‌توانید از شرکت‌های حمایت‌کننده دریافت کنید.

چگونه می‌توانید تمکن مالی خود را برای ویزای استارتاپ تقویت کنید؟

همان‌طور که در بخش قبلی توضیح دادیم، تمکن مالی ویزا استارتاپ مهم‌ترین مدرکی است که زمان ثبت درخواست این ویزا به آن نیاز خواهید داشت. مهم‌ترین نکته‌ای که دررابطه‌با این مدرک وجود دارد این است که در صورت تکمیل نبودن مدرک، امکان این که ویزای استارتاپی را اخذ کنید نخواهید داشت.

در واقع اگر مدارک تمکن مالی شما تکمیل نباشد، ویزای استارتاپی ریجکت خواهد شد. برای این که بتوانید در این شرایط رفع ریجکت ویزای استارتاپی را انجام دهید باید مدارک تمکن مالی خود را تقویت کرده و دوباره به سفارت کشور مدنظر ارائه دهید.

 این‌گونه قابلیت اخذ ویزای استارتاپ را خواهید داشت. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که چگونه این مدرک را تقویت کنیم؟ روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید به کمک آن‌ها تمکن مالی را تقویت کنید. یکی از بهترین روش‌ها تقویت‌کردن حساب‌های مالی است.

در برخی از شرایط ممکن است به دلیل کمبود تمکن مالی، ویزای استارتاپ شمارد شود. می‌توانید با افزایش میزان سرمایه‌ای که برای مهاجرت در نظر گرفته‌اید، تمکن مالی خود را تقویت کنید. از طرف دیگر ارائه مدارک بیشتر برای این که بتوانند قدرت مالی شما برای زندگی در کشور مقصد را اثبات کنند نیز می‌توانند به این موضوع کمک کنند.

ویزای استارتاپ

راهنمایی برای ارائه مدارک مالی مناسب برای ویزای استارتاپ

در یک سری از شرایط افراد توانایی این را ندارند که مدارک مالی مناسب را برای ارائه به سفارت پیدا کنند. در چنین شرایطی بهتر است که از راهنمایی افراد باتجربه در این کار استفاده کنید. اگر به دنبال این هستید که مدارک اصلی و مهم را برای اخذ ویزای استارتاپ و تایید تمکن مالی آن ارائه دهید باید مدارک مهمی که برای این کار وجود دارند را بررسی کنید.

هر کدام از این مدارک اهمیت بسیار زیادی داشته و می‌توانند  دریافت ویزای استارتاپ شما را سریع‌تر کنند. باید این نکته را بدانید که در صورت ریجکت‌شدن ویزای استارتاپ باید مدارک مالی را بررسی کنید. در صورتی که یکی از این مدارک کم باشند باید این مدارک را تأمین کرده و به سفارت ارائه دهید. از مهم‌ترین مدارکی که باید برای اثبات تمکن مالی به سفارت کشورهای مختلف ارائه دهید عبارت‌اند از:

  • پرینت حساب بانکی
  • ارائه گردش حساب در بازه‌های زمانی خاص
  • ارائه مدارک اثبات‌کننده برای سرمایه مهاجرت

در صورتی که هر کدام از این مدارک را دارا هستید، باید آن‌ها را به زبانی که سفارت کشور مدنظر به آن‌ها نیاز دارد ترجمه کنید. سپس مدارک دسته‌بندی‌شده و ترجمه شده را به سفارت ارائه دهید تا با بررسی شرایط شما تمکن مالی را اثبات کنند. سعی کنید که در معتبرترین مراکز مدارک را ترجمه کنید تا اختلالی در روند تا آن پیش نیاید. این مدارک باید توسط بانک مدنظر، قوه قضاییه و وزارت امور خارجه تا شوند.

مدارک مالی برای دریافت ویزای استارتاپ

نکات کاربردی برای موفقیت در اثبات تمکن مالی برای ویزای استارتاپ

اما قبل از این که به سفارت مراجعه کرده و مدارک تمکن مالی خود را به آن‌ها ارائه دهید، باید به نکات مهمی که برای این کار وجود دارد تسلط داشته باشید. بررسی این نکات به شما این اجازه را می‌دهد که به بهترین شکل مدارک موردنیاز برای تمکن مالی را به سفارت ارائه کرده و مشکلی در این روند برای شما پیش نیاید. حتماً این نکات را مطالعه کنید تا روند مهاجرت شما از طریق ویزای استارتاپ با مشکل مواجه نشود. مهم‌ترین نکاتی که برای ارائه مدارک مالی نیاز دارید شامل موارد زیر هستند:

  • حتماً تمکن مالی یا همان پشتوانه مالی را شامل هزینه‌هایی که برای دریافت ویزای استارتاپی وجود دارد بکنید. به طور مثال هزینه‌های سفارت، هزینه ترجمه مدارک، هزینه بلیت هواپیما، هتل و... جزو این هزینه‌ها می‌شوند.
  • تمکن مالی در کشورهای مختلف متفاوت است؛ اما به‌طورکلی این تمکن مالی باید هزینه‌های زندگی شما به مدت‌زمان یک سال در کشور مقصد را پوشش دهد. این هزینه نسبت به اقتصاد کشور و شرایط زندگی شما متفاوت خواهد بود.
  • هزینه‌های جانبی جزو تمکن مالی محسوب نمی‌شوند؛ اما بهتر است آن‌ها را نیز از قبل تأمین کنید.

نکات کاربردی برای دریافت ویزای استارتاپ

تمکن مالی برای ویزای استارتاپ هر کشور چه مقدار است؟

همان‌طور که در بخش‌های قبلی بارها اشاره کردیم، کشورهای مختلفی هستند که نسبت به اخذ ویزای استارتاپی برای مهاجرین اقدام می‌کنند. نکته مهمی که دراین‌رابطه وجود دارد این است که تمامی این کشورها هزینه‌های مختلفی برای زندگی و کسب‌وکار داشته و این موضوع تمکن مالی موردنیاز برای مهاجرت را متفاوت می‌کند. تمکن مالی استارتاپ ویزایی که برای مهاجرت به هر کدام از کشورهای پیشرو نیاز دارید شامل موارد زیر هستند:

کشور مقصد

تمکن مالی موردنیاز

کانادا

۱۳,۷۵۷ هزار دلار کانادا

انگلیس

۱,۲۷۰ پوند

فنلاند

۱۰۰۰ پوند

هلند

۱۵۰۰۰ دلار

پرتغال

۵۱۴۷ یورو به صورت سالانه

آمریکا

۳۰۰۰۰۰ دلار

آلمان

۵۰۰۰۰ یورو

دانمارک

۱۳۷۰۰۰ کرون دانمارک

سخن پایانی

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن به هر کشوری مهاجرت کنید، ویزای استارتاپی است. ویزای استارتاپ روشی به‌روز است که با کمک آن افراد می‌توانند با ارائه ایده‌های نو به کشورهای خارجی مهاجرت کرده و زندگی جدیدی را در آن‌ها آغاز کنند.

استفاده از ویزای استارتاپی مزایای فوق‌العاده‌ای دارد. با استفاده از این ویزا می‌توانید به‌راحتی کسب‌وکار جدیدی را در کشور خارجی راه‌اندازی کرده و علاوه بر این در آن اقامت نیز داشته باشید. اگر به این فکر هستید که ویزای استارتاپی را دریافت کنید باید این نکته را هم بدانید مهم‌ترین مدرک برای این ویزا تمکن مالی ویزا استارتاپ است.

تمکن مالی یا همان پشتوانه مالی مدرکی است که به دولت کشور مدنظر اطلاعات مالی شما را ارائه می‌دهد. در واقع این مدارک به سفارت کشور مدنظر می‌گویند که شما می‌توانید از پس خرج و مخارج زندگی خود در کشور مقصد بر بیایید.

برای ویزای استارتاپی نیز تمکن مالی مخصوصی وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از این مدارک توانایی خود برای پرداخت هزینه‌های اولیه استارتاپ را ثابت کنید. در این مقاله سعی کردیم به بهترین شکل هزینه‌هایی که برای تمکن مالی کشورهای مختلف نیاز داشتید را بررسی کنیم. با مطالعه این مطالب می‌توانید به‌راحتی مدارک تمکن مالی برای هر کشوری را که می‌خواهید دریافت کنید.

اخذ ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ دیگر کشور ها